Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 27. 9. 2020 17:06

No vytvářet falešné faktury pro snap a točit přes to kreditku ne? K ničemu jinému to vhodné není.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 27. 9. 2020 17:29

Tak mi se třeba líbí, že přepošlu příchozí fakturu a "nestarám se"
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 9. 2020 18:14

Což u faktur s QR kódem lze se stejnou (možná i menší) pracností a vyšší jistotou uhradit z účtu. Ale je fakt, že furt ještě tam je plus ta odložená splatnost.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 27. 9. 2020 18:40

Tak asi je to OT, ale schválně jsem se mrknul - qr kód už má nad 50% faktur. Ale stejně by mne zajímalo (rád se poučím) jak snížit pracnost činnosti
1) kliknu na přeposlat
2) napíšu "p" a kliknu na mail
3) kliknu na odeslat
Počítám, že u těch bez qr se shodneme, že je pracnost větší, u těch s qr se snad (minimálně) musím hlasit do bankovnictví ne? Nebo to jde nějak jednodušeji? Fakt mne to zajímá, protože až tam nebude vratka a pokud to jde na dva kroky, rád dám Twistu vale.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 9. 2020 19:31

Já to nepoužívám, protože jsem stará struktura. :) Navíc normálně mám prakticky veškeré faktury pravidelné a mění se mi jen VS, takže nepovažuji vytvoření příkazu ze šablony za natolik pracné, aby to vyvážilo rizika/nevýhody s Twistem - reklamace jakékoliv platby se ukázala minimálně zdlouhavou, v podstatě nemám v ruce žádný doklad o zaplacení. Navíc snap neposílám mailem, takže jsem mail ani neuvažoval.

QR jsem použil jednou a vyžadovalo to přihlášení do SB, nějaké tapnutí a načtení QR kódu, zběžnou kontrolu načtených údajů a potvrzení platby. OK, pracnost máš nižší.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 9. 2020 07:41

Ve "výpočtu pracnosti" ale nezapomínat na to, že z toho Twista je tu jimi uhrazenou fakturu třeba nakonec také zaplatit, ať už jednotlivě, nebo naráz jako vyhotovené měsíční vyúčtování. I tam je tedy nutné přihlášení do Twisto účtu (nejrychlejší přes appku) a úhrada (nejlépe přes u Twista v platební bráně uloženou kreditku), takže ve výsledku pracnost nižší nijak zvlášť nebude :). Jde fakt jen o tu odměnu z kreditky.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 28. 9. 2020 08:17

Splacení twista, je jak jedna faktura s qr kódem, zbytek je ulehčení ;-) Jasně, že jde primárně o vratku, bez ní bych uvažoval jestli ty faktury nějak nezoptimalizovat a platit rovnou z ib, ale že je twisto ulehčení (na úkor "bezpečnosti") fakt neokecáte. Jasně opakovaná faktura se dá, jasně faktura s qr kódem se dá - ale ani jedno není pohodlnější. No a jednorázová, bez qr kódu - tam není o čem mluvit.
Spíš pořád uvažuji nad jejich busines modelem - tak bych čekal, že je někdo koupí a (pro mne) by to byla velká přidána hodnota v bance.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 9. 2020 08:23

Já ani nic okecávat nechci, v zásadě se v pohledu shodneme, akorát každému vyhovuje něco jiného. :) Nebýt vratka (a mít bezplatnou kreditku), pravděpodobně Twisto nepoužívám, i z důvodu, že každý produkt znamená práci s hlídáním, aby něco nezpoplatnili (a samozřejmě hlídáním splátky). Ale zřejmě si tam jiní najdou i jiná pozitiva.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 9. 2020 16:31

U služby Snap nezapomínejte na pohled protistrany, tedy příjemců faktur, kterým pak platba chodí z Fio účtu společnosti Twisto payments, což by ještě tak nevadilo - ale mnohé firmy si účet plátce poznamenají v účetnictví a chybně zaplacené faktury nebo třeba vratky, přeplatky při uspokojení jen části objednávky, storna atd. pak vracejí na stejný účet, tedy zpět Twistu! A zde už může být problém, který i zde na fóru už někdo kdysi zmiňoval dle vlastní zkušenosti: pak je problém po Twistu chtít, aby takovou platbu co jim dojde na účet od nějaké společnosti (často bez identifikace příjemce) našli, dokázat že je vaše, a i tak to pak připíšou ve Twisto kreditech a je třeba to u nich utratit. Tedy kromě pohodlnosti má Snap toto možné úskalí, že plátce nejste vy (váš účet) a ty zpětné platby... na to pozor. Sám Snap také ale i přes toto určité riziko (nebo přesněji spíš možnou komplikaci) používám, ale je třeba to brát v potaz, když se tu diskutuje o náročnosti platby faktur přímo versus Twisto Snap.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 9. 2020 19:58

Ten vztah je já, klient vs. příjemce peněz, Twisto v tom nehraje vůbec žádnou roli. Pokud firma (původní příjemce peněz) vrací peníze určené mne jako klientovi na účet Twista, tak mi je prostě neposlali a budu je po nich chtít. Ne po Twistu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 29. 9. 2020 18:06

někde jsem četl, že přestanou fungovat původní (bílé Wirecard ) karty a náramky, nevíte od kdy?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stileth 29. 9. 2020 18:12

Dobrý den,
je to tady. Z důvodu ukončení činnosti společnosti Wirecard Card Solutions Limited, která je vydavatelem vaší bílé karty, hlásíme, že po 15. 11. 2020 už nebude možné bílou Twisto kartu (fyzickou nebo uloženou v Apple Pay) ani platební náramek používat.
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 5. 10. 2020 11:10

Mam tuto prihodu, zaplatil jsem Twisto nekolik plateb, kdy jedna byla 20k a zbytek nekolik plateb podobne velikosti .... obchodnik platby vratil a Twisto ty drobne platby pripsalo do kreditu .... byly to statsi platby (mimo aktualni obdobi) a ja jimi splatil tech 20k ... kdyz dorazila platba 20k , tak mi operatorka napsala, ze to za me splatili , prehledla se, nevsimla si predchozich vratek, jen overila , ze je uvedena platba 20k jiz splacena .... co me sokovalo, ze to nejspis delaji takto rucne , dejte si tedy na to pozor, v procesu, ktery jinde dela automat je v Twistu lidsky faktor ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 14. 10. 2020 15:54

Poslal jsem část platby za vyúčtování s tím, že zbytek ještě douhradím do splatnosti, která je zítra kartou a najednou mi přišel mail, že vyúčtování odkládají na 15.11. a samozřejmě si strhli úrok. Reklamuji to zatím po chatu.

btw: lze Twisto přebít?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maeth_u 27. 10. 2020 19:49

Twisto mi ukazuje 300Kč odměnu pro nové uživatele (+300 pro doporučitele). Zájemci SZ.
maeth_u
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků