Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 2. 1. 2019 10:03

Přesně tak, škoda nevyužít... Podle mě je to "čistý" způsob, jak získat vratku, není to protáčení, peníze regulérně uhradím třetí straně, tak proč z toho něco nemít - jen škoda, že si prý Moneta business kk s Twistem nerozumí. Mé obvyklé měsíční úhrady přesahují rámec bonusů :)
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 1. 2019 12:05

qwertz375 píše:Lze pomocí Twisto Snap zaplatit částku vyšší než je přidělený úvěrový limit?

Úvěrový limit běžně zvýšit (přebitím) nejde*. Twisto nejde přebít, ani splácet průběžně ve smyslu, že si tam občas někdy nějakou částku pošleš. Lze jen uhradit po vyúčtování (či splácet). Jinak limity jsou z počátku velmi nízké, ale v podstatě během krátké doby (kdy je automaticky navyšují) se lze dostat na normální/použitelný limit. Příp. zájemcům (https://blog.twisto.cz/doporuc-twisto/) mohu doporučit, když tak SZ.
______
*Pozn.: Specifická situace nastane pokud je platba vrácena (v dalším měsíci). To se pak u tuto navýší limit. Ale jestli v jedné platbě lze uhradit částku vyšší než je původní limit, netuším.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 2. 1. 2019 12:10

Které karty teď uznávají vratky na dobití Twista?
Počítám, že mBank eShop jen přes Curve. (?)
A ČEZ karta?
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 1. 2019 12:40

KK RB
sice je to Prepaid, ale v případě Twista je to spíše úhrada, chová se jako KK
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 2. 1. 2019 13:25

cz01 píše:Ano je to tak, začal jsem používat pro platby záloh na sociální a zdravotní + DPH, sdružených plateb energií, což dohromady hodí nižší desítky tisíc, což už s hotovou šablonou na platby je uhrazení a vyřízení otázkou malé chvilky.

jakým způsobem to sociální? to podle mě nevezmou ne?
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod lungaj 2. 1. 2019 13:49

ROlda78 píše:Twisto nejde přebít, ani splácet průběžně ve smyslu, že si tam občas někdy nějakou částku pošleš.

Myslím, že s tím průběžným splácením nemáte pravdu. Jednotlivé nákupy/úhrady lze v aktuálním měsíci kdykoliv splatit, v prosinci jsem to párkrát úspěšně vyzkoušel.
lungaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 1. 2019 14:57

díky za rozšíření obzoru, to mi zatím unikalo (a chybělo)
ověřím, jakmile budu mít zaúčtovánu nějakou platbu
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 2. 1. 2019 16:02

Tomason87 píše:
cz01 píše:Ano je to tak, začal jsem používat pro platby záloh na sociální a zdravotní + DPH, sdružených plateb energií, což dohromady hodí nižší desítky tisíc, což už s hotovou šablonou na platby je uhrazení a vyřízení otázkou malé chvilky.

jakým způsobem to sociální? to podle mě nevezmou ne?

Vezmou, první platba byla už Twistem přijata a zaplacena, dělám to, jak mi tu někdo poradil přes excel šablonu na složenku typu A, tu najdeš snadno na netu a do ní jsem si vyplnil informace z trvalého příkazu, vyexportoval do pdf a nahrál jsem ho do snapu. To pdf se pak už jednoduše přes pár kliknutí znova nahraje na snap, takže je to v podstatě potom bezpracné. Jen jsem si dal bacha na konstantní symbol u složenky, tam byl jiný, než jsem měl v trvalém příkaze (našel jsem si info na webu ČSSZ, zdravotní pojišťovny a pro FÚ)
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 1. 2019 17:54

Konstantní symbol už nějakou dobu není povinnou náležitostí platby. Jinak ano, pro hotovostní platby (složenka) byl jiný než pro bezhotovostní platby.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 2. 1. 2019 22:27

Přešli jste po půlročním využívání twisto účtu na účet zdarma anebo si každý měsíc nulujete poplatek premium účtu ? Zajímalo by mě, jak dlouho to budou tolerovat. Vždy chtějí něco napsat (zdůvodnění, proč jsem nezaplatil ten šílený poplatek) a dokonce na to potom odpoví. Nulový účet je bez karty, takže jediný smysl má teď nově jen při využívání toho Snapu. Platba kartou přes % KK už se poté v kombinaci s poplatkem 49 - 99 Kč nevyplatí.
Jinak jsem zvědav, zda když si člověk u nich službu zruší, tak mu ji budou v budoucnu schopni znovu aktivovat (třeba, když bude nějaká akce za založení).
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 1. 2019 09:49

hannys85 píše:Přešli jste po půlročním využívání twisto účtu na účet zdarma anebo si každý měsíc nulujete poplatek premium účtu ? Zajímalo by mě, jak dlouho to budou tolerovat. Vždy chtějí něco napsat (zdůvodnění, proč jsem nezaplatil ten šílený poplatek) a dokonce na to potom odpoví. Nulový účet je bez karty, takže jediný smysl má teď nově jen při využívání toho Snapu. Platba kartou přes % KK už se poté v kombinaci s poplatkem 49 - 99 Kč nevyplatí.
Jinak jsem zvědav, zda když si člověk u nich službu zruší, tak mu ji budou v budoucnu schopni znovu aktivovat (třeba, když bude nějaká akce za založení).

Já jsem si vynulovat poplatek za listopad zapomněl a za prosinec jsem to udělal (s nějakým relativně dobrým zdůvodněním). Během ledna si to ještě nechám, počítám, že pak to ale zruším.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 3. 1. 2019 12:50

V případě, že kreditky nebudou vracet bonus za úhradu Twisto Snap, to tady zruší zřejmě všichni. :lol:

Tak nějak nechápu, jaký má tahle služba smysl. Vysoké RPSN, krátké bezúročné období, nadprůměrné poplatky, to vše zabalené do rádoby líbivého marketingu. Nebo v tom někdo vidíte nějakou přidanou hodnotu?
qwertz375
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 3. 1. 2019 13:02

Snap je dobra vec a moznost Split take. Zadarmo fajn, s poplatkem 49 jen pokud budou ostatni karty vracet (zaplati se tech 49 pomerne rychle ze Snapu).
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 3. 1. 2019 14:20

vi nekdo, zda aktualne vraci ze zaplaceni snapu CEZ karta?
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1jorgos 3. 1. 2019 15:58

mate prosim nekdo vyzkouseno zda vraci:
1. RB mall 2%
2. mBank net 2%
3. Moneta business 1%
za uhradu Twisto snap? pri prime platbe? nebo musi byt zabaleno do Curve?
1jorgos
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka