Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 5. 7. 2019 20:29

Jak to dělají? Na to je jednoduchá odpověď. Nebuď zdechlý přečíst si aspoň jednu stránku zpět...
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod berta21 6. 7. 2019 08:32

Zdravím, nevíte prosím, po jak dlouhé době jsem pro twisto opět "nový zákazník" Snažil jsem se to dohledat v podmínkách, ale nikde nic....
berta21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 6. 7. 2019 09:10

Asi už nikdy, leda zažádat o výmaz osobních údajů dle GDPR.

http://www.oou.cz/vzoryzadosi/zadostovysvetleni

Do popisu závadného jednání napsat něco v tom smyslu: "Přestože jsem vás při podání výpovědi žádal(a) o vymazání mých osobních údajů, zjistil(a) jsem nyní, že mě stále vedete jako bývalého klienta, zpracováváte tedy stále mé osobní údaje a to nyní již bez mého souhlasu."
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 6. 7. 2019 09:37

Zákon proti praní špinavých peněz (https://www.mesec.cz/zakony/zakon-proti ... st2-hlava2)

§ 16

Uchovávání údajů povinnou osobou
(1) Povinná osoba uchovává po dobu 10 let od uskutečnění obchodu nebo od ukončení obchodního vztahu s klientem
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 7. 2019 10:19

To se týká jen obchodů, kde je povinná identifikace, tedy převyšující částku ekvivalentu 1000 Euro.
https://www.moderniobec.cz/identifikace-klienta-pro-povinnou-osobu/
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 6. 7. 2019 23:50

Potvory, začalo to v den mého návratu z dovolené, kde jsem Twistem průběžně zaplatil pěkných pár desítek tisíc.
Čistě teoreticky (nemám v plánu to zkoušet, jsem rád, že se snaží být lepší než Revolut i Curve) - Twisto Premium v Curve nastavené jako Eur karta a platba Curve kartou v obchodě v korunách - jak by to asi dopadlo?
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 7. 7. 2019 17:54

Twisto opet nezklamalo. Pres vikend v Polsku bez problemu, super kurzy. Jen ten vyber z bankomatu chybi...
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 7. 2019 14:14

alfabetagama píše:Jak to dělají? € 24.938 Kč teď na AliEx. DailyFX.com teď 25.501. Včerejší MC (FirstData) 25.439 .
To je 2.2% lepší než forex. Počkám na vyúčtování, třeba to ještě spadne.

Je to docasne dotovane, -2%

Viz

https://youtu.be/pg0ExidCsnw

https://youtu.be/Eys7VZ3YxXQ
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 10. 7. 2019 20:48

Po zaúčtování byl rozdíl "jen" 1,8% oproti forexu, ale stejně nechápu kolik je to bude do konce září stát.
Jak se jim tak drahá reklama může vrátit.
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 11. 7. 2019 06:51

Řekl bych, že vytažení peněz mají celkem ošéfované, takže bys za ty tři měsíce musel utratit více než 50000Kč ("běžná" nabídka bank), nebo více než 200 000Kč (nejlepší co jsem zažil) - aby to nějak nabouralo to co dělají jiné banky. Ty to navíc dělaly plošně, kdežto pro Twisto bude každá menší útrata "úsporou" - takže zas tak drahá reklama to není.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 16. 7. 2019 00:30

zdravim,

resil jste nekdo rozdeleni platby za snap slozenku na twistu?

Poslal jsem jim dnes slozenku s DPH pro financak, ale problem je, ze slozenka je na vetsi castku nez je limit na billa rb kreditce (z ktere to potrebuju kvuli bonusu 1%) do 18.7 zaplatit. Vyuctovani twisto v ktere bude tato slozenka uvedena bude vygenerovano az po 18.7 a i u toho si nejsem jistej zda tam pujde platba rozdelit na vice kreditek(plateb).
Zkousel jsem pred chvili uhradit na twistu drive poslane slozenky na mensi castky, ale tam jsem nikde nenasel moznost jak castku rozdelit, takze predpokladam ze samostatnou slozenku a platbu za rozdelit nelze.

Takze me napadlo, ze predem billa kreditku prebiju cca o tretinu tak aby na ni byl dostatel prostredku k uhrazeni samostatne slozenky na twistu.

Nemate nekdo zkusenost s kartama RB idealne billa karta zda je lze prebijet do plusu a pokud ano, tak zda se i z prebite catstky ktera je strzena pri jednorazove platbe pocitaji bonusy?

Pripadne zda lze na twistu nejakou cestou (twisto infolinka, nakej workaround) platbu za slozenku na twistu rozdelit?

Predem diky za nazory
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 7. 2019 04:50

Pokud dobře chápu, co řešíš: Já rozděluju platbu DPH na více složenek (nevejde se mi do limitu Twista), takže to můžeš taky udělat tak, že DPH uhradíš ve dvou platbách = jedna složenka tak, abys uhradil danou kartou a pak zbytek na druhou složenku.

Jinak obecně jdou karty RB přebíjet a jde s nimi uhradit více než úvěrový rámec (limit mají asi takřka neomezený). Nevylučuji individuální výjimku, ale ještě tu o ní nikdo nepsal.

Myslím, že platby (vyúčtování) na Twistu rozdělit nejde, ale ještě jsem kvůli nízkému limitu a potřebě hradit složenky hned na začátku měsíce k vyúčtování, kde bych měl něco platit, nedospěl.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 16. 7. 2019 05:21

drkarel: diky moc za rychlou odpoved

priznam se, ze takle jednoduche reseni rozdelit tu slozenku hned na vstupu, me vubec nenapadlo o:-)
jen doufam, ze kdyz tu rozdelenou platbu zvladne zpracovat Vas financak, tak snad to zvladne i muj.

jdu vystornovat ten predchozi snap nez ho zpracujou a rozdelit tu slozenku.
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 7. 2019 05:32

Problém u finančáku je jeho dlouhá reakční doba. Že se jim něco nelíbí, Ti oznámí až tak za 2-5 let. :) Ale podle mne neexistuje zákonné ustanovení, které by stanovovalo, že úhrada musí být jednou platbou. Musí být uhrazeno do daného termínu. Ze zkušenosti jsem už všelijaké daně přeplatil a vzhledem k tomu, že FÚ vrací jen na žádost, tak se mi tam přeplatky různě kumulovaly a vždy využily na pozdější platbu dané daně (pro úhradu jiné daně byla opět nutná žádost). Z toho soudím, že si s tím FÚ bez námitek poradí. Ostatně jednou se mi také povedlo zaplatit omylem o 21,- méně, což jsem zjistil druhý den po odeslání příkazu a doplácel jsem tedy druhý den (vše v termínu) a také zatím nikdo nic nenamítal (a to už pár let je).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 18. 7. 2019 09:31

Teda to jsou kousky :-)

Financaku je jedno na kolikrat platis a muzes i pozde, urok a penale se pocita az od 5 dne (za pozdni priznani az od 6) a kdyz vyjde pod 200,- Kc, tak se ani nevymaha.

Po 5 letech se ti ozvou leda zes byl ve ztrate, jinak mohou tesit leda tak 3 roky zpatky, myslim

-- 18. 7. 2019 10:32 --

Neco k twistu https://open.spotify.com/episode/1za943y3tE4LgjEwTdEpBn
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka