Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mara25 18. 7. 2019 18:31

Zdravím, víte někdo, zda jde Twistem dobíjet Revolut, Monese apod.? Popř. přes Curve?
mara25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 7. 2019 19:50

Nejde
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 18. 7. 2019 22:54

mám Twisto 1. měsíc. Jakmile bude vystaveno vyúčtování, bude možné ještě uhradit jednotlivé platby z předchozího měsíce samostatně, třeba každou jinak (z kreditu, kartou, ...) nebo už jen jako celek? V úhradě samostatné platby je i možnost "hotově", tím je myšleno co?
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 7. 2019 23:23

Ne, po vystavení vyúčtování 1. v měsíci se do něj "nasypou" všechny platby, které jsi neuhradil individuálně, a jen tato souhrnná částka pak jde uhradit buď do 15. v měsíci vcelku bez poplatku, nebo s poplatkem lze o měsíc platbu (či část) odložit. Tedy pokud chceš hradit něco zvlášť třeba jinou kartou, musíš to udělat nejdéle poslední den v měsíci, než dojde k uzavření těch útrat pro vyúčtování.
Jinak k tomu Hotově: nejsem si teď jistý na 100% (nepoužívám), ale jde myslím o službu Supercash či jak se to jmenuje - zkrátka uhrazení na terminálu Sazky tak, že obsluze předložíš čárový kód (nebo nadiktuješ jeho číslo) a částku co chceš zaplatit, předáš hotovost a máš zaplaceno :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 19. 7. 2019 09:47

Vzdyt je to v aplikaci napsane. Je tim mysleno slozenkou typu A.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 19. 7. 2019 13:55

noi2 píše:Čistě teoreticky (nemám v plánu to zkoušet, jsem rád, že se snaží být lepší než Revolut i Curve) - Twisto Premium v Curve nastavené jako Eur karta a platba Curve kartou v obchodě v korunách - jak by to asi dopadlo?

Pro běžnou modrou snad jedině mimo víkendy a s limitem jen 14 litrů/průběžný měsíc (resp. černou 1/2mega nebo kovovou 1,5mega ročně).
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 19. 7. 2019 16:09

chtěl jsem si ujasnit možnosti úhrady vyúčtování:
dotaz:
"Dobrý den, až přijde vyúčtování (předpokládám 1 souhrnná částka), je možné jej uhradit více platbami z různých platebních karet, např. když na jedné kartě nebude dostatečný zůstatek, tak zbytek doplatit jinou?"
odpověď:
"Ano vyúčtování přijde jako jedna částka a tu je možné uhradit i z více zdrojů. Je vždy ale potřeba zadávat jeden variabilní symbol ke zmíněnému vyúčtování, abychom to mohli spárovat."
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 7. 2019 16:49

@A1rh:
Z té jejich odpovědi cituji "Je vždy ale potřeba zadávat jeden variabilní symbol ke zmíněnému vyúčtování" to vypadá, že tě ne zcela přesně pochopili. Ano, při platbě převodem to jde takto rozdělit, když zkrátka převod zadáš z více účtů (zdrojů), tak aby celková částka souhlasila a VS použiješ u všech ten z vyúčtování, pak si s tím poradí. Ale ze své zkušenosti vím, že když chceš vyúčtování platit kartou, tak není možné před uvedením údajů karty (nebo výběrem zapamatované karty) částku jakkoliv změnit (snížit), je vyplněná napevno. Tedy rozdělení fakt jen u plateb převodem/hotově, kdy můžeš částku zadat sám. Ale myslím, že to není to, co by ti vyhovovalo :).

@Schwarzie:
Tak to se omlouvám, tu hotovostní platbu přes terminál Sazky si tedy pamatuji z nějaké jiné služby :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 22. 7. 2019 16:22

Twisto: "... Navrhované řešení, tedy platba jednoho vyúčtování více kartami, bohužel nejde. Pokud chcete hradit z více zdrojů je jediná možnost a to navrhovaný převod z účtů a použití jednoho VS.

Co se týká proplácení snapu, tak zde je momentálně situace taková, že jej obvykle platíme do dvou pracovních dnů. Snažíme se samozřejmě dříve, ale záleží na momentální vytíženosti kolegyň, které snapy zadávají ručně a musí kontrolovat správnost údajů na fakturách."
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 22. 7. 2019 21:03

A1rh- píše:záleží na momentální vytíženosti kolegyň, které snapy zadávají ručně a musí kontrolovat správnost údajů na fakturách.

Oni to z těch složenek fakt přepisujou ručně? Tak tomu říkám FinTech! :-)
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 22. 7. 2019 21:55

Lenka_2 píše:Oni to z těch složenek fakt přepisujou ručně? Tak tomu říkám FinTech! :-)

Tak daleko nejsme, aby šlo strojově BEZCHYBNĚ digitalizovat faktury, které mohou vypadat všelijak a spoléhat na to bez ruční kontroly. Jako člověk, který se něčím podobným zabývá, bych si to rozhodně netroufnul.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 23. 7. 2019 07:37

já myslím, že to zcela ručně není.. spíše to kontrolují (a hlavně příjemce)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 25. 7. 2019 20:01

Dnes trapna chvile u pokladny v Berline v malem supermarketu Netto. Nefunguji jim bezkontaktni platby, ackoliv terminal symbol bezkontaktni platby ukazuje a po prilozeni karty pipne, pak vsak zahlasi systemovou chybu. Zkousel jsem predevcirem zaplatit Apple Payem, ale nakonec jsem musel vlozit Curvu, ktero jsem mel nastesti u sebe. Vcera jsem platil Twisto kartou kontaktne, ale dnes si rikam, ze to zkusim zase bezkontaktne plastovou Twisto kartou. Za mnou fronta lidi, pipnu, napotreti odmacknu dynamickou konverzi (maly displej terminalu spatne reaguje) a systemova chyba. Tak mi pokladni vzala kartu, strcila ji do terminalu, napotreti odmacknu DCC a zadam spany PIN (protoze na vsech kartach mam nastaveny jiny, jen na Twisto nejde zmenit). Takze vse znovu, napotreti se platba povedla, lidi jen kroutili ocima. Takze tak.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 25. 7. 2019 20:31

Netto byl prvním diskotním řetezcem v Německu, který zavedl akceptaci (kreditních) karet MC/VISA při placení a mělo by jimi jít platit i bezkontaktně. Teoreticky by kromě problému s Twisto kartou mohlo jít také o situaci, kdy terminál podporuje bezkontaktní placení jen v národním platebním systému Girocard (EC).
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 25. 7. 2019 20:39

No to bude asi ono, protoze jsem dnes videl v tom Nettu asi domorodce platit bezkontaktne. Jinak tu platim Apple payem - Twisto vsude.
Schwarzie
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka