Byla vám zneužita bezkontaktní karta - jak to dopadlo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod paty07 28. 2. 2018 23:25

Ze zákona byla spoluúčast 150 €, některé nabízejí pojištění i na tu spoluúčast. Nyní už je jenom 50 €. To se už vyloženě nevyplatí extra pojišťovat.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 1. 3. 2018 23:38

kamarad.michal: Zdar. Ano, stala se takova udalost v rodině. Bylo to u neteře,která někde vybírala v bankomatu. Klasický skimming v ČR a výběry v Guatemale nebo tam někde... Banka ČSOB. Je to pár let zpět. Musela to dát až do TV Prima. Nechtěli nic vrátit. Reportér Robert Heč. Opis reportáže by ti mohli poslat z Primy. Jedou mě takto dali opis reportáže z Novy pro správní řízení. Zavolej si do Primy zpravodajství. V stačilo nadiktovat pár slov jako skimming-guatemala-ČSOB-Heč-Zlín a do pár minut jsi měl celou reportáž v textové podobě na mailu.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 3. 2018 05:29

Díky moc za příspěvek, určitě zajímavá zkušenost.

-- 4. 3. 2018 05:55 --

Zdravím a těším se na vaše reálné situace ze života.
Sice je už dnes spoluúčast klienta při transakcích, kde nebyl použit PIN 50 ( EUR) cca. 1300 Kč. Po blokace karty jde pak veškerá odpovědnost za banku.( samozřj. při nepoužití PIN)

Spíše mě tady zajímá situace. Uvedu příklad, který se snadno může stát každému.

Jedu v přeplněné tramvaji a nějaký pachatel mi odcizí peněženku s platební karou a já tuto skutečnost zjistím, třeba za 3-4 hodiny, kdy zrovna budu potřebovat něco zaplatit. Případně kartu někde ztratím.
Samozřejmě kartu po zjištění ztráty okamžitě zablokuji.

Mezitím pachatel vesele bez zadání PIN ( třeba 5x 499 Kč) rychle nakupoval v obchodech do té doby, než ho nastavení karty ( dané banky) vyzvalo k zadání kódu PIN. Takový sublimit je různý, dle testu měšec.cz - https://www.mesec.cz/clanky/ne-bezpecne ... tky-tisic/

Jen pro zajímavost: Pouze některé banky umožní vydat kartu, která nemá bezkont. funkci a jen vyloženě pár bank umí funkci bezkont. placení zcela vypnout.

Piště své příběhy:
Jak došlo k odcizení karty, jaká byla případně způsobená škoda, o jakou banku šlo, jak nakonec dopadla reklamace plateb a zda byla vyžadována spoluúčast klienta ( dříve 150 EUR, dnes 50 EUR)?
Byl nutný protokol od policie?
Vyplatí se pro ty\to případy mít sjednané i pojištění platební karty a osobních věcí?
anonymni

Odeslat příspěvekod Lodgy 4. 3. 2018 07:25

Pojisteni se logicky nevyplati, kdyz mas spoluucast jen 50 Euro. Ale je plno hlupaku, kteri si pojisteni plati. Diky temto hlupakum mame my chytraci bankovni sluzby bezplatne.
Lodgy
Diskutér

Odeslat příspěvekod JPT666 4. 3. 2018 12:10

Já myslím, že kamarad.michal jde o hlavně o zneužití bezkontakního placení. Protože pokud je to jen kontaktní a nebo by to bylo i bez kontaktní, ale dalo by se to nastavit tak, že to prostě bez PINu nepujde, tak pokud nebude mít někdo napsaný PIN na kartě, tak asi běžný zloděj z karty peníze nevysaje.

Já to řeším tak, že si pokud to jde bezkontakt vypnu.

V AirBank mi tvrdili, že by mi peníze vrátili i ty co ukradli před nahlášením, kdyby mi někdo vybral prachy po těch částkách co se vejdou do limitu bez PINu (běžně 500Kč), že se to dá zjistit z kamer atp. jestli jsem to vybral já nebo zloděj. Ale nevím, jestli to nebyl jen takový slib člověku, který bezkontakt nechce používat, aby ho používal a pak až by ho okradli, tak by ho odkázali na podmínky a zdar.
JPT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LorcanToG 4. 3. 2018 13:35

Já platím bezkontaktně hned od počátku, co to bylo možné, naštěstí jsem zatím žádnou kartu neztratil ani mně nebyla ukradena (asi proto, že nejezdím mhd ;-) ), přesto si dovolím tvrdit, že kamarad.michal k žádným použitelným závěrům tady nedospěje, ať už tady více lidí napíše zkušenosti se ztrátou karty nebo ne. A to z jednoduchého důvodu: jinak bude banka přistupovat k tomu, kdo ztrácí kartu každého půl roku a ta je zneužita pravidelně, a jinak k tomu, kdo ztratí kartu jednou za pět nebo deset let.
Banky prostě rozlišují rizikové klienty a přistupují k nim jinak než k bezproblémovým.

U mě, kdy jsem s žádnou kartou nikdy neměl problémy kvůli zcizení (takřka 15 let), věřím, že by mně banky vrátily všechny neoprávněné platby, ale doufám, že to nikdy nebudu muset testovat naživo :-)
LorcanToG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milanBrno 15. 7. 2018 15:21

3 díl
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Předchozí stránka