Ideální kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod HNF-01 9. 3. 2018 14:10

Je mi líto, ale když se něco česky jmenuje pojištění, tak to znamená že odpovídáte za škodu v takovém rozsahu v jakém se rozhodne půjčovna, zaplatíte jí, škodu pojišťovna vyšetří, podívá se do výluk a pak se eventuelně někdy rozhodne jestli vám bude plnit.
Když se něco jmenuje zproštění odpovědnosti, tak to znamená že za škodu na vozidle půjčovně neodpovídáte.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod omgf 12. 3. 2018 08:42

Ok, díky za vysvětlení, zvážím, jestli nepřiplatit za větší klid nebo se spolehnu na pojistku.

Ještě dotaz ke kreditkám.

Dostanu asi malý limit, protože mám nízké prokazatelné příjmy. Mohu si ten limit kreditky zvýšit tak, že si na účet kreditky pošlu hotovost?
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lodgy 12. 3. 2018 09:05

Jak kde, vetsinou jo. Zalezi na tom, kterou kreditku mas konkretne na mysli?
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod omgf 12. 3. 2018 10:09

Mám zažádáno o Fio.
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 12. 3. 2018 10:14

S kreditkou od Fio tady asi ještě nemá nikdo zkušenost, ale tzv. přebít by jít mohla. Nezbude, než to vyzkoušet, pokud ji dostaneš.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod omgf 12. 3. 2018 17:24

Tak kreditku jsem dostal, ale s nízkým limitem, protože mám nízkou mzdu. Ostatní příjmy pro ně jsou nepravidelné a asi je moc nezajímaly, přestože mají historii účtu 8 let a mohou si tam ty nepravidelné příjmy dohledat, že chodily pravidelně každý rok ve stejnou dobu a nebyly nijak malé.

Přednabití Fiobanka umožňuje, mají to ve FAQ, ale není tam, jestli se přednabitím zvýší limit plateb. Píší pouze, že přednabití umožní vybrat peníze z bankomatu aniž by se úročily. Tak jsem poslal dotaz na infolinku a pokud to nebude zvedat limit, tak tu žádost stornuju.
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lodgy 12. 3. 2018 18:18

Treba zadne limity ani nema?
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rad68 12. 3. 2018 19:03

Ještě k diskuzi z minulé strany, jestli autopůjčovna vyžaduje kredit/debit. Mě se v Rakousku stalo v hotelu (chápu, že je to trochu něco jinýho, ale třeba ne zas tak moc), že měli v podmínkách že kreditka (a ještě u toho výslovně že debit ani omylem) a stejně mi to Air embosku MC debit vzalo (a to jsem tam navíc neměl poprvé dost peněz takže to zamítli a začali zkoumat, co je s mou "kreditkou" špatně, ale když jsem tam peníze přesunul, tak to vzali).
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 3. 2018 19:43

V Rakousku a Německu byly donedávna karty MC a VISA výhradně jenom jako kreditní, případně předplacené (ale ty vždy neembosované podobě). Několik bank v Německu začalo teprve minulý rok nabízet MC Debit. V Rakousku a Německu se debetní MC a VISA chovají jako kreditní, prakticky nikde není problém. Občas jsou problémy s neembosovanou kreditkou (Hello bank), kterou považují za předplacenou. Pro zajímavost, v Německu se vyskytuje zvláštnost v podobě kreditní karty Maestro - jde fakticky o debetní kartu v kombinaci s kontokorentem, který nicméně není navázaný na účet, ale právě na tu kartu.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lodgy 12. 3. 2018 20:03

Ja bych koukal jenom na graf.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kinslayer 13. 3. 2018 11:59

Kolem.jdouci píše:S kreditkou od Fio tady asi ještě nemá nikdo zkušenost, ale tzv. přebít by jít mohla. Nezbude, než to vyzkoušet, pokud ji dostaneš.


Přímo na stránkách FIO ke kreditní kartě píšou, že to lze:
"Kreditní kartu si můžete přednabít, dostat se tak do kladného zůstatku a v takovém případě neplatit úroky z výběrů z bankomatu"
https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/plat ... itni-karty
mB, Equa, ING, Fio + UCB MC Agip
Kinslayer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 13. 3. 2018 12:50

To ano, ale už tam nepíšou nic o tom, jestli se tím i zvýší limit pro platbu.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod omgf 13. 3. 2018 12:51

Můj problém je, že na všech embosovaných kartách mám nepřehlédnutelný nápis Debit. A jelikož podle recenzí jsou ve Španělsku půjčovny dost vyčůrané, nechci riskovat, že mi zamítnou platbu jen od pohledu, že to debitka a budou požadovat nějaké poplatky.

Infolinka mi potvrdila, že po nabití karty na 50000 mohu čerpat 50000 + povolený kredit, ale neuměli odpovědět, jaké budou na kartě maximální limity na placení (týdení a měsíční), takže jsem to odklikl a uvidíme.

S přednabitím nemám problém, je mi jedno jestli se mi peníze válí na běžném účtu nebo na účtu kreditky, a jelikož stejně žádný úvěr nechci, tak si tu kartu nabiju.
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 13. 3. 2018 13:27

Kolem.jdouci píše:To ano, ale už tam nepíšou nic o tom, jestli se tím i zvýší limit pro platbu.


Úvěr se tím nezvýší ale v takovém případě bych předpokládal, že můžeš utrácet do výše celé částky na kartě. To znamená úvěr + přednabití. Předpokládám, že infolinka to vysvětlí.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 3. 2018 14:46

Předpokládal bych sice to samé, ale existují i karty, kde to tak nefunguje. Momentálně např. KK quattro - ta má sice týdenní/měsíční limit v zásadě neomezený, ale denně nelze utratit více než kreditní rámec. Tuším, že u kreditek Home Creditu taky něco bylo. Někdy se dá něco vyčíst z podmínek, ale málokdy. V IB to limity neukazuje? Na tom papíru, co byla kreditka není nic napsáno? (edit) Omlouvám se, nevšiml jsem si, že tu kartu ještě nemáš.
Naposledy upravil drkarel dne 13. 3. 2018 15:04, celkově upraveno 2
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků