Ideální kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 3. 4. 2019 21:28

Aby ta radost z karty brzy neskončila. Co by měla Mototechna z toho, že by dotovala benzín někomu, kdo si u ní vůbec nic nekoupí? Odměna 4% opravdu není málo.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 4. 4. 2019 05:13

A co tedy opravdu tam nejake auto na uver koupit, k tomu zadost o kreditku a po ziskani kreditky odstoupit od uverove smlouvy, vratit jim auto a kreditku si nechat? Zakon umoznuje odstoupit od uverove smlouvy do 14 dnu bez udani duvodu. Nevim tedy, jak maji koncipovany smlouvy, ale inzeruji desetitisicove slevy pri koupi vozidla na uver, takze predokladam, ze sami by byli proti tomu, aby si kupujici auto se slevou za uver nechal, kdyz odstoupil od uveru.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 4. 2019 05:30

Počítám, že i s tou slevou to auto bude předražené. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 4. 2019 06:19

Hlavně je tam nějaký poplatek za zpracování úvěru, který není zrovna malý...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod tocassido 4. 4. 2019 09:15

Řešíte tu docela nesmysly nemyslíte? Karta není podmiňována nákupem vozu. Pokud někdo na pobočce zkoušel o kartu žádat a bylo mu řečeno, že nemůže mit 2 od HB má se s reklamací obrátit právě na tuto banku. Vše už tu bylo psáno, firma z toho nemá skoro žádnou výhodu, takže je to ani nenutí tyto karty zprostředkovat. Na malých pobočkách se s tím nesetkávají skoro vůbec.l a proto mají nedostatek informací. Já osobně ji mám a problém jsem neměl, ty co chtěli pomoct si napsali a pokud jim banka kartu schválí maji vyhráno.
tocassido
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 4. 2019 09:49

tocassido píše:Řešíte tu docela nesmysly nemyslíte? ...má se s reklamací obrátit právě na tuto banku...

Tak jsi přidal do diskuse "další" nesmysl. :) Co bys chtěl reklamovat?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod tocassido 4. 4. 2019 10:13

Předpokládám, že si klient ověřil před žádostí revolvingového úvěru možnost mít obě karty od jedné společnosti. Pokud mu banka žádost zamítla s tím, že to není možné až po zaslání návrhu ke schválení, měl by tuto situaci řešit právě s bankou nemyslíte?
tocassido
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 4. 2019 10:43

Asi budu muset zopakovat otázku: Co bys chtěl reklamovat?

Jinak ano, s Mototechnou nic nevyřeší (ani řešit nechtěl). Na druhou stranu paní Mototechna byla ta, co by to (údajně) dokázala nějak zařídit, takže tu byla jen rozvíjena tato možnost.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 4. 4. 2019 11:22

No ja uz mam 3 kreditky HB, dali by mi v AAA Mototechne i ctvrtou, kdyz tam treba i koupim auto?
:nenapadne
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 4. 2019 13:39

Je možné mít více kreditních karet HB, nicméně v některých případech další produkt neschválí. Už se to stalo více lidem. Paní byla upřímná, ale oficiální důvod zamítnutí žádosti by byl zřejmě "vysoká úvěrová angažovanost" nebo "interní důvody", a zejména bez ohledu na veřejná či neveřejná pravidla na poskytnutí produktu není právní nárok. Nelze samozřejmě vůbec nic vymáhat.
Nejlepší zkusit požádat bez nákupu auta, pak se zařídit podle toho, co řeknou.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod penav 4. 4. 2019 15:20

Pokuď bych chtěl zkusit požádat o kreditku Mototechna, musím mít předem něco společného s HB např. založený účet ? Nemám zkušenost s kreditkama. Dík
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 4. 2019 15:32

Určitě ne, já úspěšně žádal o HB Euronics kreditku při nákupu v Euronics (obdobný co-brand jako Mototechna karta) a v té době jsem v HB nic neměl. Důležité jsou na místě uvedené příjmy žadatele, výdaje domácnosti a záznamy v bankovních registrech (kde právě jiné kreditky a úvěry vidí a dle jejich splácení a objemu se zařídí).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod muf2muf 4. 4. 2019 15:46

Paní Mototechna (jak jí tu někdo vtipně nazval) mě ani neprotáhla scoringem, to za těch 30s nemohla stinout. Ona prostě jen viděla, že už jednu KK od HB! mám a to se jí hodilo jako záminka k tomu, aby se mě mohla rychle zbavit anebo vyvinout šibalsky skrytý nátlak utratit u nich nějakou korunu. Nic víc bych v tom nehledal. A než si u nich kupovat nějakou vybydlenou pastičku, to se na nějkou kartu radši vykašlu :-)
muf2muf
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 4. 2019 16:26

Tak pokud vím, od jisté doby HB druhou KK stejné osobě nevydává, takže bych z toho úplně nevinil Mototechnu.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 4. 4. 2019 17:34

Ono pri zadosti ma pracovnik obvykle moznost zatrhnout/vybrat to, ze je "neco divneho" a uver/zadost automaticky spadne, ze neschvaleno. Ani bych se nedivil, kdyby tomu tak bylo v tomto pripade.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Předchozí stránkaDalší stránka