Povinné obraty na platebních kartách - řešení

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2018 08:45

Pokud jde o počet plateb (např. AirBank) tak Student Agency (stejně jednou za čas někam jedu). Jen Air asi nastavila nějaký algoritmus zabraňující 5 korunovým platbám po sobě, tak když to platbu odmítne, dát 2 koruny a pak už zase korunové platby jdou.

Hořší je to s těmi většími objemy, tam mě fakt nic jiného než Coolkarta nebo pošta nenapadá, bohužel, řada karet z jednoho nebo z druhého (nebo z obojího) bonusy nedává.

Je tu možnost koupit něco v hyper-super a pak vrátit, ale to je trochu náročné. Nemají tam moc drahé a zároveň dobře skladné a "odnosné" věci, které člověk odnese v kapse. Jako jednorázově se dá - kamarád takhle nakoupil elektrocentrálu v nějakém bau..něco a druhý den vrátil, ale dělejte to opakovaně :(. Jiný zase přes Internet kupuje fotopříslušenství, zejména objektivy. Výhodou je, že to je skladné a drahé, ale už měl třeba s Megapixelem problémy, že mu nevrátil celou částku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 5. 8. 2018 09:31

A hlavne je to uz svinarna.
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 5. 8. 2018 18:22

Podle mne je nakup a vraceni zbozi jen za ucelem velkeho obratu na karte (a ziskani bonusu) uz za hranou.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 8. 2018 20:16

Upřímně řečeno, já nechápu ani ty platby Student Agency po koruně, nákup pěti rohlíků po jednom kuse... Já zaplatím 5 menších plateb, celkově do pětikila. Kdybych to platil ČEZ kreditkou, dostal bych celých (spíše necelých 10 Kč). A to mně nestojí za to, abych před pracovníky bank vypadal jako idiot, riskoval vypovídání účtů, karet atd. Ale chápu, že někomu to za to stojí, pak ho sežere na Seychelách medvěd a jeho peníze, tímto způsobem naškudlené, schramstne stát - protože si kvůli svému škudlení ani nepořídil potomky, ti totiž taky stojí peníze :-[ .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 5. 8. 2018 21:16

No nekdo ma treba tri karty Air Bank a potrebuje udelat 15 transakci mesicne ...
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 8. 2018 21:37

V tom případku přijde o 30,- Kč měsíčně... Což se mu nepochybně vrátí na úrocích, kvůli tomu přece to dělá...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 6. 8. 2018 06:27

Normalni clovek s sebou nebude tahat nekolik karet a premyslet pri kazde platbe, kterou z nich co zaplatit, a jestli na te ktere karte ma uz splneny obraty nebo nee.
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2018 17:30

Přesně tak - jde o to, že fyzickou Air kartu vůbec nepoužívám, jen mám napsané číslo a když je začátkem měsíce čas, tak udělám 5 plateb během chvilky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DrumSession 6. 8. 2018 23:47

Já bych klidně utrácel míň, ale ať dělám, co dělám, obvykle se pod 100 Kč za nákup nedostanu. Jen občas tam mám něco malýho jako kafe, zmrzka, bageta+pití, Gran Moravia máslo ap. kolem 50 Kč. Ale v průměru je to o dost více než jen za kilo. A zrovna AB mi přijde vcelku sympatická.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 6. 8. 2018 23:56

Poucivam Curve, na zacatku mesice prepnu na AirBank a az si na to vzpomenu, tak prehazim vse na vraceci kreditku a necham pet nejnizsich plateb .. v souctu to delava max 100 CZK, ty max 2 koruny jsou dobra investice.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 8. 8. 2018 14:49

PatrikChrz píše:Přesně tak - jde o to, že fyzickou Air kartu vůbec nepoužívám, jen mám napsané číslo a když je začátkem měsíce čas, tak udělám 5 plateb během chvilky.
To plně souhlasím dělám to úplně stejně a u více karet.

A ještě ke Student Agency, řešil někdo vrácení vložených peněz po nějaké době pokud je neprojedu?
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 8. 8. 2018 21:19

Řešil, zrušil jsem nějaké jízdenky a předpokládal, že delší dobu nebudu RJ cestovat Zavolal jsem na jejich linku a bez problémů peníze vrátili na karetní účet bez poplatku na rozdíl od Leo expresu. Vrací po vložených částkách nebo zbytku z vložené částky.
PS: na RJ jsem vkládal vždy potřebnou částku na jízdenku, nikoliv 5x 1 Kč měsíčně (4x 1 Kč + 1x 2 Kč). :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chjoo 8. 8. 2018 21:51

peter23p píše:... vrácení vložených peněz ...
Vrátí i v hotovosti do mrtě na pokladně RJ.
chjoo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 9. 8. 2018 19:37

Kreditkou se dá zaplatit i penzijko v České pojišťovně, ale jenom když jste v prodlení. V klientském portálu se pak zobrazí upozornění a odkaz na platební bránu. Tam je předvyplněná aktuálně dlužná částka, ale lze si to přepsat na jakoukoli jinou sumu a tím si penzijko předplatit třeba na rok dopředu.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 9. 8. 2018 20:44

Již mě to šroubování podmínek na účtech přestává bavit. U Equa to vidím na 3x pár korun na RJ. Vložené peníze projedu - občas jezdím služebně i 300 Km tratě.
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka