Tankovací karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 2. 3. 2020 09:11

pri platbe v makre som zistil, ze sa tvári ako platba na pumpe. V popisku je Makro Čerpacie stanice. Snad to niekomu pomôže, ale viac info asi do SZ, aby to hned neopravili
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 3. 2020 09:20

to jako Mototechna KK?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 3. 2020 10:12

To možná bude jen lokální chybné nastavení terminálu, ale třeba to tak budou mít všechny Makra.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 3. 2020 10:55

Záleží, jaký to posílá MCC. Je jasné, že podle popisku transakce se ten bonus nevyhodnocuje. Ale informace je to zajímavá :)
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 4. 2020 19:45

včera jsem volal do áček, jestli jsme schopni zřídit Mototechna kartu nějak online (mám jen klasickou Hello KK). Dnes mi volal člověk z místní AAA pobočky, po telefonu jsem mu nadiktoval co chtěl, v systému se to hned schválilo, domluvili jsme se, že pošlou nějakého člověka kvůli podpisu. Ten byl u mě asi za hodinku, na parkovišti jsme to podepsali. V dokumentech napsal nějaké zmatky, které jsem mu 100% říkal dobře, třeba ohledně dětí, není vyplněný email (protože už jsem klientem, tak ho snad v systému mají), ale jinak zásadní věci byly ok. Tak to snad projde.

Čeho jsem si v rychlosti nevšiml, tak že na straně 3 je pojištění SOUBOR MASTER - 5,99% z měsíční splátky úvěru o čemž jsme po telefonu vůbec nemluvili, takže trochu sviňárnička, možná kvůli provizi. Zítra hodlám do banky zavolat a vyjasnit si, co se s tím dá dělat, ale jinak lze v zásadě celkem jednoduše bez návštěvy AAA kreditku zřídit.

Taky tam nikde není výslovně uveden název produktu, jako třeba Mototechna KK, pouze obecně Žádost / smlouva o revolvingovém úvěru, ale letáček s obrázkem Mototechna KK přiložili :-) Jsou v něm uvedeny ještě staré infornace, až 500 Kč za nákup benzinu (4%) + 500 Kč všechny platby (1%).
Nevím, jestli už někde visí, nebo vám někomu přišly přesné podmínky na 2020, tedy jestli 500+150, nebo 500 za vše, jak bylo uvedeno výše. Předpokládám, že při jednom nákupu se uplatní buď 4% na benzince, nebo 1% jinde, ne kombinace (např. 4+1 na benzince).
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 15. 4. 2020 20:30

To pojisteni Hello taky nacpe ke kazde karte, takze to neni svinarnicka z hlavy Acek ale z hlavy Hello.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 15. 4. 2020 20:31

Ale dá se to pak v pohodě zrušit.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 15. 4. 2020 20:41

Axigon umí už pár měsíců přiřadit svoje EuroShell karty (sleva 2 Kč na prémiové paliva, tedy cca 8%, nízká fixní cena na běžná paliva po celé ČR, včetně dálnice) do MasterPass aplikace. V praxi to znamená, že na Shellce člověk pro zaplacení nemusí vylézat z auta pro zaplacení a má přitom pořád slevu. Načítají se přes to i Shell body.

Dost užitečné v současné situaci.

https://www.axigon.cz/tipy-novinky-clanek/591
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 15. 4. 2020 21:01, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 4. 2020 20:52

psovod78 píše:To pojisteni Hello taky nacpe ke kazde karte, takze to neni svinarnicka z hlavy Acek ale z hlavy Hello.

jo, ale mohl se v telefonu zeptat, jestli to chci a vůbec to tam nedávat. V podmínkách dál je, že není povinné. Pokud to půjde bez problému zrušit, tak je to ok.
Na druhou stranu to má být nějakých 5,99% z měsíční splátky úvěru. Pokud bude uhrazeno včas (před koncem měsíce), nebude žádná splátka a tedy i pojištění by mělo být zdarma.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 4. 2020 21:36

@A1rh-:
Tvá intuice (že se není třeba pojištění obávat) je správná. Pojištění MASTER mám u své Hello kreditky (typ Euronics) od počátku (tedy cca 2 roky) a ani jsem ho rušit nemusel, mám ho stále za nula :). Na pobočce, kde se sjednává, ani nemají možnost ho ze svého rozhodnutí vypnout, je u smlouvy jako výchozí a odmítnutí by musela schválit banka (tedy zdržení při žádosti + zvýšení rizika zamítnutí kreditky). Tedy z toho bych AAA nevinil, že ho tam máš.
Důvod toho, že není třeba pojistku rušit, je prostý. Pokud budeš využívat Hello kreditku jako většina lidí odsud (tedy dluh ke dni výpisu nula, aby i poplatek byl nula), pak platí jednoduchá matematika a ta procenta pojistného (5,99% z dluhu) z nuly jsou NULA Kč za pojištění :). Neboli nikdy nic za tuto pojistku platit nebudeš, klidně ji tam tedy nech. To je pojištění fakt jen pro ty, co nesplácejí (či nepřebíjejí) do konce měsíce, a kterým HB napaří pak tedy měsíční poplatek i pojistné Master z dluhu ke dni výpisu. Nulování dluhu ke konci měsíce nuluje zkrátka řadu věcí naráz: případný úrok hotovostních operací (který by jinak byl třeba za výběr z ATM či dobití Revolut), také měsíční poplatek (revolvingový úvěr HB ve stavu nevyužito je bez poplatku) a nuluje tedy i cenu pojištění Master, zkrátka toto vše je za nula :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 15. 4. 2020 21:56

Akorát si myslím, že to pojištění ani nemáš aktivní, když ho neaktivuješ splátkou, máš ho pouze sjednané.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 4. 2020 22:03

Radek.Hulan píše:Axigon umí už pár měsíců přiřadit svoje EuroShell karty (sleva 2 Kč na prémiové paliva, tedy cca 8%, nízká fixní cena na běžná paliva po celé ČR, včetně dálnice) do MasterPass aplikace. V praxi to znamená, že na Shellce člověk pro zaplacení nemusí vylézat z auta pro zaplacení a má přitom pořád slevu. Načítají se přes to i Shell body.

Dost užitečné v současné situaci.

https://www.axigon.cz/tipy-novinky-clanek/591



Za tu kartu sa predsa platí...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 4. 2020 12:32

suram píše:Akorát si myslím, že to pojištění ani nemáš aktivní, když ho neaktivuješ splátkou, máš ho pouze sjednané.
na základě čeho dovozuješ toto? :-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 4. 2020 12:35

alfas123 píše:Za tu kartu sa predsa platí...


No a? To si člověk musí spočítat, zda se mu to vyplatí, těch 1500 Kč ročně. Pro mne jasně ano.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 4. 2020 16:45

Nene @suram, pojištění Master normálně aktivní je, vidím ho i v detailu Hello kreditky. Jen pojistné je pokaždé nula-když výsledkem výpisu není dluh, nemá daný měsíc pojištění co jistit (když z výpisu nevyplývá povinnost žádné splátky) a nemá tedy být z čeho účtované, to je celé. Toto platí u všech HB kreditek bez ohledu na cobrand :).
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků