Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 4. 2019 13:56

Pozvi a získej, to je ono
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 6. 4. 2019 14:52

Zdravim, chci zalozit rodinnemu prislusniku richee, nema android 4.2 a vyssi, ja uz richee mam, jdou nainstalovat 2 apky na jeden telefon? Treba naklonovat? Nebo kdyz jednu odinstaluju tak jak se pak naloguji? Emailem? Uz si nepamatuji jak jsem to zakladal. Diky
pivinecek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiASX 6. 4. 2019 15:05

Nejde, musis mit dva telefony.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 6. 4. 2019 22:34

Odinstaluj a zaloz novy to nejde?

Jo normalne se nalogujes emailem a prijde ti konfirmacni link do mailu a jsi prihlasen.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod kapsa (novy) 9. 4. 2019 20:03

mate nekdo zkusenost,kolik ma creditas karta(richee) poplatek v zahranici? eur a usd super,do 1% od stredu,to mam vyzkoseno,ale zbytek sveta nevim. v prosinci js platil v egypte a vychazi mi to na 3%. zauctovalo v eur,ale asi uz o 2% vic oproti mastercard kurzu + 1% kurz banky creditas.myslim si ,ze maji nasmlouvanou provizi s MC 2% ,ale nevim u kterych men. Zajimalo by me PLZ,HUF.HRK a treba bosna,srbsko,makedonie.Polsko a chorvatsko maji v kurzovnim listku,tak by me fakt zajimaly prepocty. Dnes jsem psal do banky tenhle dotaz a nedovedel js se nic,jen odkaz na VOP. o spreadu ani slovo.Konkretne v tom egypte v prosinci jsem platil o chlup vic nez CS,unicredit i fio kartami.Pokud nekdo ma zkusenosti napiste,jinak v lete vyzkousim sam,jezdim a platim hodne ,hlavne po evrope mimo eurozonu tak se to hodi.Dik
kapsa (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2019 20:27

Tak se do těch podmínek pro platební karty podívej, ne? Jakákoliv třetí měna je přepočtena kurzem asociace do EUR (bez ohledu na to, jestli měna v kurzovním lístku je nebo není), teprve eura podle kurzovního lístku do Kč...

Pokud ti platba nekoresponduje dle kurzovního lístku MC a následným přepočtem do Kč dle kurzovního lístku banky, tak podej reklamaci, měli by uspokojivě vysvětlit, jak k danému přepočtu došli. Pakliže ti přepočet neposkytnou případně nevysvětlí abnormálně vysoký spread, tak je na místě zahájit řízení před FA - ty máš dle smlouvy s bankou u karetních transakcí domluvené jednoznačné podmínky, podle nichž se měnová konverze řídí, a které vůči tobě musí dodržet.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod kapsa (novy) 9. 4. 2019 21:03

Dekuji za reakci.asi by to tak melo byt.VOP jsem cetl ,je to v sekci 2.7.1 ZUCTOVANI PLATEBNICH TRANSAKCI. moc chytry s toho ale nejsem. navic v sekci 2.7.2 je JASNE napsano,ze dohodnutymi zuctovacimi menami je CZK a EUR.A ja mam na vypise platbu v USD zauctovanou v USD! presne kurzem creditas v dany den.to je vporadku ale pak ve VOP je chyba. ale to je o necem jinem. pred loni js resil s unicredit,ze mi vybery z ATM v Madarsku neustale zauctovalo poplatek 100kc + 0,5% i kdyz cely svet mel byt gratis.A jenom tam.Neuveritelne usili nez jsem je presvedcil o chybe a ze to nebylo DCC atd.Nakonec vse vratili.Takze nekdy je to tezke z bankami. proto js chtel aby se nekdo mrknul na vypisy a platby creditas v zahranici,jako to srovnavaji ruzne srovnavace.Ale dekuji moc za odpoved.
kapsa (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tramin 11. 4. 2019 08:41

Jak je to s tou Richee kartou.Někde píšou 5 výběrů zdarma,na stránce
https://www.richee.cz/ucet-karta neomezené výběry u nás i v zahraničí.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 4. 2019 08:45

Původně bylo 5 výběrů, nyní by měly být neomezené.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tramin 11. 4. 2019 08:55

Mělo by,nebo to má někdo ověřené.Pro mě dost důležitá věc,dík.Ještě by mě zajímalo,jestli se dá s richee platit SIPO.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 11. 4. 2019 09:33

Co se tak podívat přímo do sazebníku?
https://www.richee.cz/dokument/356/saze ... odukty.pdf
A co se týče toho SIPA, tak tady píšou, že inkaso není k dispozici:
https://www.richee.cz/dokument/297/sdel ... e-uctu.pdf
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 4. 2019 15:47

Dá se zvýšit ten týdenní limit na internetové platby kartou Richee bez 3DS ? Je nastaveno 30.000, v aplikaci zvýšit nejde. Údajně jde zvýšit osobně na pobočce...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasfinance 14. 4. 2019 19:52

ahoj, taky by mě zajímalo, jestli tam funguje SIPO. Používáte to někdo jako hlavní účet? Já mám z mobilního bankovnictví pořád strach. Radši mám, když mi chodí smska na jiný přístroj než ze kterého se přihlašju... Jedinou výhodu v mobilním bankovnictví bych viděl, kdyby se daly posílat peníze na telefonní číslo, jako to má např. Revolut, ale tohle asi tohle asi u Ritcheeho nefunguje. Nicméně úrok 1,5 % na běžném účtu také špatný není...
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MiASX 14. 4. 2019 19:56

To se rozhodne neda pouzivat jako bezny ucet, je to absolutne neprehledne, ale jako sporici ucet dobre.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 14. 4. 2019 20:02

S creditas mobilní appkou se dá richee používat docela normálně a relativně přehledně.
Navstevnik123
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka