Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 12:56

Myslím že tenhle účet tím že má zvláštní aplikaci a je oddělen od účtů Creditas si zaslouží vlastní téma. Přece jen je to novinka a míchat to dohromady ve vláknu Creditas není moc přehledné. Takže pište vaše postřehy a zkušenosti se založením, vedením atd..

https://www.richee.cz/
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 10. 2018 14:11

Případný pachatel šíření virů za účelem vyluxování účtů, bude mět na výběr hned několik účtů jednoho člověka k vyluxování. Úrok s pásmem jen do 50k je taky k pousmání. Je to celé spíše pro mobilní nadšence, slepě věřící jakémukoliv SW a jeho bezpečnosti.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 15:30

To bych zase neřekl někdo to třeba ocení. Mně osobně to jako neklienta banky zaujalo a navíc slibují do budoucna i spořící účet a pokud na běžném mají úrok 1,5% tak třeba na spořícím příjemně překvapí.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 4. 10. 2018 15:51

Ja teda v aplikaci moznost zalozeni sporiciho uctu vidim.
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 4. 10. 2018 15:58

uz je appka pro iOS, založil jsem běžný i spořící (kde je teda těch 1,5%?) a napojil FIO účet, zdá se funkční
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 10. 2018 16:19

Tohle je zbytečně matoucí - spořicí účet je úplně obyčejný spořicí účet Banky Creditas, je prakticky jedno jestli se otevře u Creditas přímo nebo přes Richee, není v něm žádný rozdíl (je to stejný produkt). Naproti tomu běžný účet "Richee účet" lze otevřít přes Richee (leč obchodní podmínky připouští možnost sjednání i na pobočce) a je to jiný produkt, než "Běžný účet" Banky Creditas. Ale zbytečně to řešit ve dvou vláknech, je to produkt jedné banky. Za dva měsíce třeba účet úročit přestanou a celá aplikace bude k ničemu...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 16:23

retron píše:uz je appka pro iOS, založil jsem běžný i spořící (kde je teda těch 1,5%?) a napojil FIO účet, zdá se funkční

A máš přístup i do klasického bankovnictví creditas? Ten 1.5% je na richee účtu. Spořící Richee účet slibujou na později. Teď tam zřejmě nabízí jen klasický spořící ze standardní nabídky.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 4. 10. 2018 16:25

ano, nabídlo to propojení hned při úvodní instalaci

fremantle: z appky není rozhodně poznat, že se jedná o spořící účet Creditas, nabízí to Richee běžný účet a spořící účet, založil jsem teda obojí na dva kliky
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 16:45

To by mě zajímalo co by se stalo kdyby si to při registraci nepropojil, jestli to jde i dodatečně.

Co se týká úroků není někde v podrobnostech účtu uvedeno úročení? Z toho by se to dalo vyčíst.

Případně se přihlaš do bankovnictví creditas jestli tam ten spořák máš vedenej. Podle toho co se tu psalo tak produkty richee tam nejsou ale pokud je to klasický účet tak tam bude.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 4. 10. 2018 17:07

Aplikace na iOS neumí autorizace plateb přes otisk prstu, ale jen opisovat sms?!? Testovací verze mi nefungovala, je to pořad nějaké nedodelane. Leda kvůli tomu úroku?
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 4. 10. 2018 17:48

To jste kvuli te aplikaci jim fotili obcanky?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 18:45

Tak jsem se ptal na tu posloupnost založení v bance a přišla mi odpověď.

reaguji na Váš e-mail, ve kterém se dotazujete na možnost zřízení produktů u naší banky.

Doporučujeme Vám založit nejprve běžný a spořící účet a následovně Richeeho.

Pokud by byl založen nejprve Richee, produkty Banky CREDITAS by již nebylo možné založit on-line.
retron tu psal ale pravý opak tak asi ani v bance nevědí jak založení probíhá :mrgreen:
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 10. 2018 18:59

Je to pravda. Pokud je již člověk klient (kterým se stane také při založení Richee), už nemůže sjednat produkt BC online přes web. Lze ale sjednat Richee v aplikaci. Pokud byl někdo klient a už není, nemůže sjednat znovu účet online na webu ani Richee v aplikaci.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 10. 2018 19:00

Pokud to dobře chápu, retron tu nepsal pravý opak. retron psal, že založil Richee BU a SU a že mu to nabídlo propojení do IB při instalaci. To mně taky a produkty Creditas jsem měl - znamenalo to rychlejší založení. Odhaduji, že na tom byl retron stejně. Je docela dobře možné, že při založení Richeeho jako prvního produktu nejde on-line založit "standardní" produkt Creditas.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 19:07

Já teda pochopil že retron klientem creditas nebyl. Pokud ano tak to je pak jiná situace než kterou jsem myslel já.
peter23p
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků