Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 10. 10. 2018 08:12

Úrok je určitě fajn. Když pominu nefunkční platby, tak mi momentálně vadí nejvíc chybějící notifikace na Richee účtu. Alespoň jsem je dosud neobjevil. Je nutné se přihlásit do aplikace, aby člověk věděl, co se na účtě děje.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 10. 10. 2018 11:44

platnost certifikátu pouze 90 dní je myslím podmínkou API ze zákona
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 10. 10. 2018 16:26

inogy píše:Tak logicky to chce asi porovnavat mobilni aplikace mezi sebou a ne porovnavat aplikaci s IB.

Já to neporovnavam, jen konstatuju, že když tam ta možnost úplně chybí, je to na *****.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 10. 10. 2018 16:37

Tak mám kartu, no prostě karta.Plast. Ale spíš jsem nějak nepřišel na to, jak nastavit PIN. V průvodním dopise píšou, že lze vše nastavit v apce ale opak je pravdou.
Možná musím počkat do zítra, až proběhne aktivace ( i když po aktivaci se objevilo v aplikaci že karta je aktivní) a třeba se objeví nové možnosti.
Zatím ale s kartou nejde nic dělat.
No jt to Richee celé opravdu teprve v začátcíh.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 10. 10. 2018 16:52

Někdo tu psal že aktivaci karty musel v apce opakovat, že po první aktivaci neproběhla korektně a volba aktivace zůstala stále aktivní.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 10. 10. 2018 18:06

Já jsem se po aktivaci karty odhlásil a po opětovném přihlášení se mi po kliknutí na kartu objevila možnost změny(nastavení) pinu.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 10. 10. 2018 20:06

Tak už to taky naběhlo, možnost změnit PIN.Akorát jiná nastavení karty nevidím (platby na netu, notifikace, zamykání karty apod).Jak je to vlastně s pojištěním této karty? Všude jinde je o pojištění zneužití karty nějaká zmínka, někde za to platím (RB), u Richee jsem se ale nic nedočetl.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 10. 10. 2018 20:39

Vzhledem k tomu že je to pouze jiný typ účtu tak předpokládám že jako u karty k běžnému účtu.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 11. 10. 2018 10:34

Bohužel je to jinak, tady je odpověď z banky
Dobrý den, v současné době nelze k platební kartě Richee sjednat pojištění. Přeji příjemný den, tým Richee

Takže asi lépe kartu nikam nenosit
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 11. 10. 2018 11:28

Dobře, že jsi na to upozornil, už jsem ji chtěl s sebou vzít ven, ale takhle ji raději nechám zamčenou doma v trezoru.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tatoch 11. 10. 2018 11:37

Limity na richee kartě lze změnit v současné době jen odeslanou zprávou přímo z richee aplikace. Nastavení karet bude v appce fungovat až v příští verzi appky.
tatoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 11. 10. 2018 11:51

Tak pojištění neautorizovaných transakcí (ty u kterých nebyl zadán PIN kód) je ze zákona. Před nahlášením ztráty je spoluúčast nově 50EUR a po nahlášení už ručí za vše banka.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 10. 2018 12:30

Přesně tak - banky, které nabízejí svým klientům pojištění platebních karet si vlastně nechají platit za riziko, které nesou samy. Ale jinak dokonalý business plán :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 10. 2018 12:37

Tak tak, pojištění karty je produkt banky, kterým je sama pojištěna. Jen to platí (trouba) klient.. Smysl (pro mě) to má snad jen když to je zadarmo, ala KK Cetelem = procento z dlužné částky.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakoubek61 11. 10. 2018 13:03

Já jsem kartu Richee přidal do Curve a schoval do šuplíku.
Curve mám zamčenou v peněžence.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků