Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 10. 2018 12:11

peter23p píše:.. tenhle úrok skončí. Otázka je jestli budou tak férový jako Airbank a nechají ho těm klientům co přišli včas napořád :hm
Taky bych chtěl mít úrok 1,5 % napořád, zejména v době kdy bude jinde více.. :-D
(nebo už taková doba nepříjde?)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pomah 5. 10. 2018 12:22

No nevim no, banky nas lakaji na zalozeni bezneho uctu sporicim urokem, klientovi se pak nevyplati ho pouzivat jako bezny ucet a vyuziva ho jako sporici ucet. Je to normalni?
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 12:23

peter23p píše:A ty si měl u Creditas dva SÚ a nebo jeden z nich je ten co si zakládal přes richee? A ta karta k richee účtu je teda povinná?


Nenen mám tam 2 spořící účty už dávno, potřeboval jsem rozdělit prachy na 2 účty abych je poznal.
Kart k Richee účtu povinná není, tak mi to přišlo, když jsem zakládal Richee bú...Prostě nezažádáš

-- 5. 10. 2018 13:24 --

pomah píše:No nevim no, banky nas lakaji na zalozeni bezneho uctu sporicim urokem, klientovi se pak nevyplati ho pouzivat jako bezny ucet a vyuziva ho jako sporici ucet. Je to normalni?

No není to optimální.
Ale já mam svůj hlavní bú už 20 nebo kolik let u Ebanky/RB a nikdy jsem neměl jiný bú jako hlavní, ostatní mám prostě na spoření.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomah 5. 10. 2018 12:28

Nechtel bych mit dalsi kartu, kdyz to chci pouzit jen na sporeni, da se to zalozit rovnou bez karty?
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 5. 10. 2018 13:47

tak zase ale mít kartu ke “spořáku” není špatné
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 5. 10. 2018 13:56

no tak spíše malý "spořák" :mrgreen:
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 14:11

pomah píše:Nechtel bych mit dalsi kartu, kdyz to chci pouzit jen na sporeni, da se to zalozit rovnou bez karty?


už jsem psal, mělo by to jít v pohodě založit bez karty.Prostě nepožádáš v aplikaci o kartu a o potvrzovací sms.

Ale jak píše někdo níže, zase proč tu kartu nemít, nemusím jí mít v peněžence, ale v šuplíku, kdybych náhodou chtěl vybrat cash
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 5. 10. 2018 14:33

Ovšem v podmínkách karet je že nepoužívanou kartu neobnoví takže pokud ji tam chcete pořád chce jí to před koncem platnosti alespoň jednou použít.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 18:05

Propojil jsem AB, propojím ještě FIO ( to je složitější) a vypadá to celkem rozumně.
Pak jsem přidal 2 virtuální účty, kam jsem manuálně zadal zůstatek a vše se v Richee hezky zobrazí takže člověk v této aplikace vidí zůstatky všeho, co má ( v Richee).
Byl jsem trochu pesimista ale celkem se mi to líbí.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 6. 10. 2018 11:29

A chápeš ty grafy? Já totiž moc ne.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 10. 2018 11:41

Zatím to moc nefunguje. Když zadám přes Richee platbu ve Fio, tak zmizí a nic se neprovede. Už se podařilo někomu provést přes Richee platbu v jiné bance?
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 10. 2018 13:24

Ono platit z přidruženého účtu nejde.Když jsme přidružení AB, tak jsem odsouhlasil jen pasivní služby, takže náhled, možná stahování výpisu.
FIO se mi nepodařilo chce to token a ten FIO odsouhlasí asi až v pondělí ( žádost )
Tak zkusím propojit až v pondělí.
Jinak ty grafy a další blbosti jsou tak trochu nepřehledné
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 6. 10. 2018 13:47

FIO jsem propojil ihned a token byl také vygenerován ihned (možná v pracovní den) a lze vybrat zda pouze pasivní nebo i aktivní operace, jen teda doporučuji kopírovat token pres Ctrl+C, protože opisovat ten dlouhatánský token je otravné a dále nejspíš nelze odlišit malé el a Iíí. Platbu jsem nezkoušel, mám tam pouze povinnou stovku. Ale mě tedy aplikace přijde dost matoucí a nepřehledná, jenom najít tlačítko na platbu, které je navíc pitomě pojmenované "přidat platbu", login to samé na Face ID se musí klepnout na oko. Richee BÚ ani spořák nemá uvedenou úrokovou míru. Virtuální účty jsou určené pro přehled plateb za účty mimo, které nejdou zatím přiradit.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 10. 2018 14:47

No ten token je šílenej poslal jsem si ho e-mailem
Já Richee stejně asi nebudu používat - zatím- na platby- možná později.
Na platbu přes R jsem sám nepřišel nechal jsem si poradit na FB Richee chatu.
Prostě mne baví zkoušet tak zkouším i tohle

-- 6. 10. 2018 15:59 --

Tak
Už jsem propojil i Fio a běží to
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 7. 10. 2018 10:27

Ty platby v jiných bankách nejdou. Zkoušel jsem equa bank a dokonce se mi z equa poslala autorizační smska, ale platba se nikdy v IB neobjevila a ani nepovedla.
Mimonik
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků