Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod antonsek 16. 1. 2020 04:26

Pro někoho, kdo to má desítky kilometrů na nejbližší pobočku, to traga je.
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Markil 16. 1. 2020 12:53

Přesně. Já tam příležitostně kdysi zašel, ale mám známé, kterým apka nevyhovuje a kvůli IB cestovat nebudou...
No a dát výpověď, to je další "sranda" jen poštou a musí se nechat ověřit podpis... (Tedy když pominu tu návštěvu pobočky...)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 1. 2020 13:16

@psovod78:
Myslíš, že v roce 2020 je už zbytečné obědvat? :D. Kvůli civilizačním chorobám jako obezita či cukrovka by naopak nejen dle lékařů měly být globální polední pauzy na pracovištích pro pravidelnější stravování povinné. Ale k věci: řada nejen finančních institucí má přes poledne zavřeno, zvlášť ty s méně pracovníky (kde se nemohou průběžně prostřídat) a v pobočkách mimo obchodní centra. Třeba i Moneta a další. Jinde má v bankách/na úřadech přes poledne zavřeno třeba jen pokladna (když pokladní je jen jeden/jedna).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod psovod78 16. 1. 2020 20:11

Tak zbytecne to samozrejme neni, ale sedely tam holky 3, mohly jit na obed postupne.

Jasne, zamestnanec ma pravo na pauzu a takovy veci - ale zrovna u te banky mi to prijde skoda prave proto, ze hromada lidi jde neco vyrizovat pres obed.

Ale asi jsem zmlsanej millenial, nebo co.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 20. 1. 2020 12:39

Milenial jako ze jsi maturoval po roce 1999?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 24. 1. 2020 19:06

https://www.richee.cz/blog/platby-ve-vterine

Pritom okamzite platby richee (zatim?) neumi posilat na Fio banku?

Ps:
Moneta umi.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 24. 1. 2020 21:13

Odkaz máš na článek někdy ze září, takže už dávno neaktuální.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 25. 1. 2020 10:57

vpe píše:https://www.richee.cz/blog/platby-ve-vterine

Pritom okamzite platby richee (zatim?) neumi posilat na Fio banku?


Eh. Posílal jsem asi před 5 dny, dorazilo během cca 5 sekund.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod glock69 25. 1. 2020 13:16

Taky mám zkušenost, že do FIO a MMB platba během několika vteřin.
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 1. 2020 13:30

U převodu eur to ovšem neplatí.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 1. 2020 14:08

Přirozeně, okamžité platby jsou a budou jen pro CZK :) - jen CZK platby jdou přes clearing ČNB, který je umí. SEPA/europlatby jdou typicky přes ECB.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 25. 1. 2020 16:07

SEPA má svůj vlastní systém okamžitých plateb, ale žádná česká banka se, pokud vím, účastí nepochlubila.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 26. 1. 2020 20:46

Psal jsem, ze pres aplikaci richee to (v okamziku psani prispevku) neslo okamzite. Pres IB to slo.

Coz muze indikovat dve veci: ze to pres aplikaci funguje jak kdy anebo vubec (za predpokladu, dokud nikdo nepotvrdi, ze do techto 2 bank mu to proslo pres aplikaci, pripadne kdy).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 1. 2020 22:26

vpe píše:Psal jsem, ze pres aplikaci richee to (v okamziku psani prispevku) neslo okamzite. Pres IB to slo.


IB vůbec nemám, posíláno to bylo přes Richee.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 27. 1. 2020 11:33

Me dorazilo az v pondeli, takze ta aplikace Richee obcas nefunguje pro okamzite platby:-(

Take ruzova indikace okamzite platby absenovala. Okamzita platba pres IB Creditasu oproti tomu prosla okamzite.

Zbyva zjistit kdy a proc jim nefunguje aplikace na okamzitou platbu.
Naposledy upravil vpe dne 27. 1. 2020 18:43, celkově upraveno 1
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků