Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 10. 2018 20:52

No je to i pro mne, co mám u Creditas spořák, další účet.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 20:59

Tak jasné ale karta povinná asi není, takže jen další účet navíc u stejné banky.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 10. 2018 21:02

Jj zkusím

-- 4. 10. 2018 22:05 --

Ještě mne napadlo v Creditas ib Richee založit nejde když spustim Richee apku chce to OP a další doklady.Ty by ale Creditas měla mít když u nich mam sú.
Mrknu zítra dnes už jsem línej to řešit
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 21:09

Ano creditas je má, ale rozpozná to až v průběhu registrace.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 10. 2018 21:12

Nejde to, Richee chce 2 doklady ( v apce )

-- 4. 10. 2018 22:13 --

Aha tak zlusim
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 21:13

Jo to nepopírám on to rozpozná a nabídne až v pozdějším kroku.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 10. 2018 21:34

Jj díky písnu jak to chodí
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2018 05:19

V androidí apce se došlo k vyplnění osobních údajů (jméno, příjmení, rodné číslo) a poté se to dotázalo, zda náhodou nemám účet v Creditas, odklepl jsem, že ano, a doklady to nechtělo. Pokud jde o kartu, taky jsem pochopil, že není povinná, ale při zakládání účtu to se to nejevilo jako nepovinná věc (ale možná to šlo nepotvrdit tím SMS kódem). Každopádně jsem přepsal automaticky předvyplněnou adresu pro doručení a ve smlouvě pak stejně byla původní adresa (trvalého bydliště).

-- 5. 10. 2018 06:28 --

Mě by spíš zajímalo: Zakládal to někdo, kdo nic v Creditas neměl? Dojíždí pak s dokumentací kurýr, nebo to proběhne bez kurýra jen s ověřovací platbou z jiného účtu?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod pomah 5. 10. 2018 05:31

Pokud vubec nejsem klientem Creditas, pujde to zalozit pres mobil? Zkousel to uz neklient? Druhy doklad musi byt s fotkou, nebo staci i rodny list?
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2018 05:34

Někde jsem četl (nejspíš přímo v aplikaci), že řidičák nebo pas.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod pomah 5. 10. 2018 06:04

Tak to je nemilé.
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 5. 10. 2018 07:40

V Creditas jsem nikdy nic neměl, takže Richee jsem zakládal jako zcela nový klient.
Je nutno naskenovat dva doklady (primárně jde o řidičák, pas, občanku - asi kvůli fotky - někdo už jim psal že má jen občanku a poté to s ním řešili individuálně / neveřejně).
Postup v aplikaci Android byl - zadání telefonu a mailu (na ten přišel mail s proklikem k ověření) a poté zadání adresy a jména a čísla ověřovacího účtu. Následovalo focení dvou dokladů (přes aplikaci) a jejich odeslání - ověření identity trvalo cca dvě hodiny.
Pro ověření účtu bylo v aplikaci číslo účtu kam poslat 1 Kč - vrátili ji na stejný účet ještě ten den.

Tím byl založen Richee a v něm jsem ještě tentýž den mohl založit účet a spořicí účet. Cvičně jsem si poslal peníze na Richee a zpět přes různé banky a vše OK.

Během zakládání chodila postupně na mail veškerá smluvní dokumentace (včetně info o úročení 1,5% pro Richee účet) s hlavičkou Creditas banky.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 09:02

Tak jsem to zkusil.Jsem klientem Crditas ( jen 2x sú ). Po spuštění aplikace jsem zadal jméno, telefon, heslo, PIN, v dalším kroku jsem zadal rč a vyskočila hláška, jestli náhodou nejsem klient Creditas. Odklepl jsem, že ano, poslali mi potvrzovací email a došlo hned k přihlášení do Richee kde vidím své 2 spořící účty.
Toť vše, teď mohu, ale nemusím, založit přes Richee bú ( předpokldám, že creditas bú) další sů , ale nabízíé to ten klasický sú s 0,8% do 750 tis - kde je tedy ten Richee, výhodně úročený úče ???
Dále připojit účty z ČS, Equa, AB,Fio + nějaký virtuální účet opro správu hotovosti a jiných bank..zatím nevím, co to znamená.
Propojit účty člověk může a nemusí, bú a kartu může založit a dostae a nebo nemusí, totéž sú.
Akorát hledám ten sú do 50 tis za 1,5% ten v Richee v nabídce nevidím.
Tak asi tak.

-- 5. 10. 2018 10:18 --

Aha tak už jsem na to přišel, Richee s 1,50 úročením je na bú, nikoliv na sú.
Takže bych musel u Creditas založit Richee bú abych měl tuto sazbu.Toť otáuka, jestli další účet/kartu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 5. 10. 2018 09:22

Presne tohle jsi resil o par prispevku dal...
Tezka schizofrenie...

Nemluve o tom, ze kvuli 1,5% si zakladas novy ucet, ale kvuli 3% sis jej nezalozil...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2018 09:26

mareka: Díky, tak nějak jsem si to představoval v ideálním případě. :)
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků