Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 10. 2018 20:13

Pokud to dobře chápu, retron tu nepsal pravý opak. retron psal, že založil Richee BU a SU a že mu to nabídlo propojení do IB při instalaci. To mně taky a produkty Creditas jsem měl - znamenalo to rychlejší založení. Odhaduji, že na tom byl retron stejně. Je docela dobře možné, že při založení Richeeho jako prvního produktu nejde on-line založit "standardní" produkt Creditas.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 20:18

Ano teď už chápu jak si to myslel. Tak je to tak jak sem předpokládal ale retron mě trochu zmátl.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 4. 10. 2018 20:33

V Creditas jsem měl původně spořáky, Richee pro iOS jsem nainstaloval a uz behem zadavani udaju mi to nabidlo propojit s Creditas pomoci loginu do IB Creditas, nasledne jsem zalozil Richie BÚ a spořák (v Creditas ani jedno nevidim) a poté ještě propojil FIO tokenem vygenerovaným ve FIO IB (token doporucuju zkopirovat pres schranku)
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 20:40

Jasné díky za objasnění. A našel si v richee aplikaci úročení toho spořícího účtu?

A když mluvíš o propojení tak s Fio se propojil asi jen richee, IB creditas se musí propojit zvlášt předpokládám?
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 10. 2018 20:44

Už máte někdo zkušenosti a ponětí, jestli je Richee, případně i účet, k něčemu?
Každý z nás má mnoho účtů unrůzných ústavů, měníme dle podmínek a sazeb, netušíme, jen přesouvání peníze tam či tam dle pásmového úročení, například.
Má tedy smysl ještě k tomu všemu přidat richee?
Na to se ptám
Stáhl jsem dnes na iOS ale zatím nic neaktivoval
Hezký večer
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 4. 10. 2018 20:47

nenašel, v rozkliknutí detailu účtu to není
naopak, richee se propojilo s Creditas hned po zadani osobnich udaju, nasledně jsem zalozil Richee účty a nakonec požádal o propojení s FIO. V nabídce je ještě AirBank, Equa a ČS
jinak appka je dost nepřehledná a zmatečná, vzdáleně připomíná rozhraní Revolutu ovšem s x propojenými účty
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 20:52

Asi jak pro koho. Podle mně ta aplikace má něco do sebe hlavně pro člověka co chce mít přehled o svých financích. Já si třeba zatím vedu přehledy po staru v excelu ale tahle aplikace vypadá zatím nejpoužitelněji ze všech pokusů o podobné funkce v el.bankovnictví ostatních bank. A hlavně je tu navíc to propojení s ostatníma účtama asi nejdále ze všech bank což ulehčuje zadávání údajů.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 10. 2018 21:06

No já mam taky přehled celkem v cajku akorát se musím do každé banky extra přihlásit a vést si nějaké info kde a kolik mam ( ne EXCEL ale poznámky v mobilu) ale problém s tím nemám.Takze netuším, jedtli by mi tahle apka byla k něčemu.Mozna ulejt 50 litru na ten Richee účet za ta procenta ale to zas není žádný velký zisk.No sám nevím jsem průkopník rad zkouším novinky počínaje kdysi dávno Fio a pak Airbank a pak Creditas ATF, ale u Richee si nejsem jistej jestli zkoušet nebo ne.Nedavno jsem po x letech zrušil Dinersclub, v podstatě pro mne na nic kromě cestovního pojištění

-- 4. 10. 2018 21:21 --

Sorry za překlepy jsem na mobilu ale dá se to snad pochopit
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 21:21

Tak pokud jsi klient creditas tak v tvém případě bych to neřešil a šel do toho hned. Přece jen je to jen další účet na kterém je dobrý úrok i když jen na 50tis.

Také jsem ten typ co zkouší nové věci které ho osloví, třeba k Airbank jsem ze začátku přistupoval dost skepticky ale přesvědčila mi skvělá reklamní kampaň no a dnes je to banka kterou mám jako hlavní a mam tam většinu prostředků vzhledem ke skoro nejlepšímu úročení na trhu.

Já richee také zvažuji ale vzhledem k tomu že nejsem klient creditas uvažuji jestli není přehnané otevírat účty v další bance. Přece jen už mám 10 účtů ve 4 bankách.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 10. 2018 21:27

U. Creditas mám jen spořak ( bú jsme nezaložil neb nepotřebuju další bú, smlouvu, kartu apod) tak nevím jestli pro Richee není spořák málo.
AB jsem také zkoušel mezi průkopníky a mám tam přesně hraniční limit kvůli úrokům ale hlavní účet mám u RB ( super nabídku jsem onehdá dostal) nicméně chtěl jsme se spíš účtů a karet zbavovat a proto jsem nezaložil ani Eduard ani Moneta tak teď váhám jestli zkusit Richee.
No ale neb je už na IOS a už jsem hi stáhnul, tak to asi zítra vyzkouším a budu tady diskutovat zkušenosti.Prostě mne to baví:))

-- 4. 10. 2018 21:28 --

Ne Eduard ale Equa
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 21:30

Jo spořák stačí je podstatné že máš už u nich údaje a IB.

Právě ty karty se mi doma taky hromadí ale aspoň ta karta richee je fakt pěkná :mrgreen:
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 10. 2018 21:37

Tak to jsem se ještě nedívali ale v zahraničí raději tasím kartu nějaké známější banky i když je to v podstě šumák.
Zítra to zkusím a uvidím a předam zkušenosti propojit AB a Fio, víc na propojení nemám.
Ještě by mne zajímalo jak je to z rušením Richee kdyby mne to jsi nebavilo.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 21:44

Tak zrušení bude určitě stejné jako kdyby se rušil jiný účet u creditas.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 10. 2018 21:48

Jojo jako kdekoliv jinde
Ještě mne napadlo je to vlastně apka není třeba zakládat účet a dostat kartu stačí jen apku využít na sloučení účtu.
Účet Richee a kartu jen z důvodu úroku do 50 tis, proste rozložit portfolio do dalšího produktu.Stejně, jako když se objevila AB a pak Creditas, také jsem přesouval
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 10. 2018 21:51

No je to jen další účet. Pro toho kdo už účet v creditas má se nic nemění. Pro toho kdo nemá je na zvážení jestli to má cenu zakládat.
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka