Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod N8GD 3. 2. 2019 23:58

Využívá Creditas aplikaci k analýze nákupního chování lidí apod. ?
N8GD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 2. 2019 08:11

Nechci sifrovane PDF vypisy.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 2. 2019 19:58

Kde najdu výpis Richee účtu?

Marně jej hledám v nepřehledném smart bankovnictví i na mailu...
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2019 20:01

Já jsem ho na mailu měl, spolu s výpisy z Creditas
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Korzaik 13. 2. 2019 20:38

Tak jsem taky Richee zkusil (hlavně kvůli úroku, asi jako většina) a dost hrůza.
Jednak jsem si nejprve založil omylem spoření u Creditas, protože jsem myslel, že zakládám Richee spoření, ale to je mi celkem jedno, moje chyba.

Pak jsem teda konečně založil Richee účet, kde mi hned vnutili platební kartu, kterou nechci.
Aplikace je dost hrozná a nepřehledná, s parádní novou aplikací od Equa se to vůbec nedá srovnat.
No pak jsem si říkal, že si zkusím připojit účty z Equa a Airbank, ještě jsem multibanking nezkoušel a přijde mi to jako dobrej nápad.
Zadat platbu do Equa je ale neskutečnej voser, jelikož se do Equa stejně musíte přihlásit přes neoptimalizovanou anglickou stránku v mobilu a opisovat kód ze SMS ručně. Tak kde to jsme? To ty platby můžu rovnou zadávat z Equa a pohodlněji.

Jediné plus teda vidím, že do aplikace se dá přihlašovat přes PIN.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2019 06:37

Náhodou ta karta je jedna z mála výhod. Máš tam odložené peníze, které můžeš použít okamžitě (platbou, výběrem z bankomatu). Vzhledem k tomu, že ta Richee aplikace dost často nefunguje, je karta často jedinou možností, jak se k těm penězům dostat
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MiASX 14. 2. 2019 08:28

Me to tedy slo zalozit i bez karty, stacilo myslim nezadavat kod z autorizacni SMS pri vnucene zadosti o kartu. S funkcnosti appky jsem jeste nemel zadny problem.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 14. 2. 2019 12:49

PatrikChrz píše:Náhodou ta karta je jedna z mála výhod. Máš tam odložené peníze, které můžeš použít okamžitě (platbou, výběrem z bankomatu). Vzhledem k tomu, že ta Richee aplikace dost často nefunguje, je karta často jedinou možností, jak se k těm penězům dostat

A taky počítám, že to asi bude jedna z nejlepších karet pro výběr z ATM v zahraničí, když limit Curve a Revolut nestačí. Nebo se mýlím?
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 14. 2. 2019 14:23

Umí vůbec Richee PDF výpisy?
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2019 19:15

Jo, přijdou mailem spolu s výpisy z Creditas

-- 14. 2. 2019 18:16 --

noi2 píše:
PatrikChrz píše:Náhodou ta karta je jedna z mála výhod. Máš tam odložené peníze, které můžeš použít okamžitě (platbou, výběrem z bankomatu). Vzhledem k tomu, že ta Richee aplikace dost často nefunguje, je karta často jedinou možností, jak se k těm penězům dostat

A taky počítám, že to asi bude jedna z nejlepších karet pro výběr z ATM v zahraničí, když limit Curve a Revolut nestačí. Nebo se mýlím?

Je o fous lepší než český bankovní průměr. Na výběry dobrá, na platbu používám Hello
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 2. 2019 19:37

Výběr z bankomatu debetkou Creditas je zpoplatněný 30 Kč. Za výběr kreditkou Hello bank! je účtováno 80 Kč (pro zjednodušení se zanedbáním úroku, čemuž se lze vyhnout přebitím úvěrového rámce nebo vyrovnáním před koncem účetního období). Nominálně nejde o významný rozdíl, ale v kurzu se do začíná stejně "lámat" už u částek do relativně nízkých cca. 8000 Kč... Je relativně dost zemí, kde je omezen výběr z bankomatu na podobně nízké částky, tam to vychází šul-nul, pakliže je třeba hotovosti více, tak kreditka HB! vyjde lépe (s nastavenou výhodou výběrů z bankomatů bez poplatku pak vždy)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod pavelza 16. 2. 2019 15:01

Také jsem, jako někteří kolegové, omylem založil běžný účet Creditas, protože to mají divně udělané. Při zakládání Richee se mě to zeptalo, zda mám účet u Creditas (mám spořicí), dal jsem že ano a on se mi automaticky založil Richee ale bez čísla účtu, bez karty, atd. Přišly mi mailem smlouva a další papíry a vše vypadalo OK. Druhý den jsem zjistil, že na takto založeném běžném účtu mám uvedeno aktuální úročení 0% i když mám smlouvu na Richee, kde má být úrok 1,5%.
Volal jsem na infolinku Creditas a slečna mi vysvětlila, že Creditas má dva běžné účty a to jeden přes počítač, úročený 0% a druhý pouze přes mobilní prostředky (iPhone, iPad a podobné), nazvaný Richee a ten je úročený 1,5% do 300.000,- Kč.
Poradila mi, abych normální běžný účet zrušil a založil si znovu Richee, což jsem udělal, tentokrát se mě to již na účet u Creditas neptalo a proběhlo to včetně žádosti o kartu správně a vše funguje a je OK, normální běžný účet časem zruším až budu mít cestu do pobočky Creditas.
pavelza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2019 21:46

PatrikChrz píše:Je o fous lepší než český bankovní průměr. Na výběry dobrá, na platbu používám Hello

Jen dotaz, fungovala ti zatim debetka Creditas vsude v zahranici pri vyberu z ATM? :-)
Jestli se nestalo, ze treba to nekde neslo, resim spolehlivost taky.
Ja vybiral i v zahranici normal kk od HB, castky slo nekde max tak 4000czk na nase, tam maj casto ty bankomaty v Jizni Americe limit a proste tim nevyberu vic.
Mel jsem sice vyber za 100czk, ale to mi zas vratila vratka, co se vraci kazdej mesic, takze me to nebolelo :-)
Je otazka Creditas debit vs kk od HB vyber z AMT nekde v tramtarii... skutecne to u Creditas bude ve vysledku pri castce 4000czk lepsi? :-)

A prebiti uverove ramce, bych asi moc nedoporucil, uz proto ze to jsou penize daneho cloveka, HB nema limity a kdyz bude dotycny clovek prepaden a vybirat s bouchackou u hlavy, tak je urcite lepsi pokud vybere treba jen 30 000czk misto 100 000czk vcetne svych penez :-| Tusim ze je to pojisteno do 50 000czk.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 20. 2. 2019 16:27

Minulý týden se mi dvakrát stalo to, že jsem zadal platbu z Richee účtu, ale příjemci nedorazila. Kontroloval jsem to u sebe a vůbec to neodešlo, v historii to vůbec není.
Když se mi to stalo poprvé, myslel jsem si, že jsem třeba něco udělal blbě, ale podruhé to samé (na jiný účet).... tak nevím.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2019 17:38

ripper6 píše:
PatrikChrz píše:Je o fous lepší než český bankovní průměr. Na výběry dobrá, na platbu používám Hello

Jen dotaz, fungovala ti zatim debetka Creditas vsude v zahranici pri vyberu z ATM? :-)
Jestli se nestalo, ze treba to nekde neslo, resim spolehlivost taky.
Ja vybiral i v zahranici normal kk od HB, castky slo nekde max tak 4000czk na nase, tam maj casto ty bankomaty v Jizni Americe limit a proste tim nevyberu vic.
Mel jsem sice vyber za 100czk, ale to mi zas vratila vratka, co se vraci kazdej mesic, takze me to nebolelo :-)
Je otazka Creditas debit vs kk od HB vyber z AMT nekde v tramtarii... skutecne to u Creditas bude ve vysledku pri castce 4000czk lepsi? :-)

A prebiti uverove ramce, bych asi moc nedoporucil, uz proto ze to jsou penize daneho cloveka, HB nema limity a kdyz bude dotycny clovek prepaden a vybirat s bouchackou u hlavy, tak je urcite lepsi pokud vybere treba jen 30 000czk misto 100 000czk vcetne svych penez :-| Tusim ze je to pojisteno do 50 000czk.

Funguje stejně jako jiné karty -tj. Už se mi stalo, že jsem s ní někde nevybral, ale to se mi stalo u VŠECH karet, které jsem více používal.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka