Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 20. 2. 2019 22:40

Pripojeny ucty u PS a je to teda porod. Skoncil jsem mimo jine tak, ze v telefonu mam jakysi smartklic od csob. Podle vseho je vhodne pristup povolit nejprve z IB. Pak by asi bylo vse jednodussi.

Moneta - pripojeni ne na 90 dnu, ale 30 minut..
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 21. 2. 2019 00:11

Já se omlouvám, už to tu možná padlo, ale ten Richee funguje pořád jako spořící, nebo záleží, zda ho máte přepnutý do karty účty nebo spoření?
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2019 04:35

Nerozumím otázce. Richee nemá spořící účty, jen běžný s úrokem 1,5 %. Spořáky, které tam jsou vidět jsou Creditas.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod y2key 21. 2. 2019 17:05

Ahoj všem,
uvažuji o Richeem, ale mám pár nejasností.

1. Musím mít stejné tel. číslo uvedené u Google účtu(budu stahovat přímo z Google Play) jako mám u Creditas pro autorizaci plateb?

2. Musím mít u Google uvedené správně jméno?

Ani jedno totiž nemám a tak se obávám, aby s tím nebyl pak nějaký problém.

3. Budu se moci přihlásit i na jiném zařízení, než na kterém jsem to zřizoval? (např. tablet nebo třeba známého telefon, když si nainstaluje appku)

Děkuji
y2key
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MiASX 21. 2. 2019 17:20

Ne
Ne
Jo
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 21. 2. 2019 17:20

Ne
Ne
Jo
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 21. 2. 2019 21:52

PatrikChrz píše:Nerozumím otázce. Richee nemá spořící účty, jen běžný s úrokem 1,5 %. Spořáky, které tam jsou vidět jsou Creditas.

Jde o tenhle přepínač SPOŘENÍ / ÚČTY, který je v detailu účtu. Má nějaký význam?
Obrázek
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 21. 2. 2019 21:57

jen informativni
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 21. 2. 2019 22:02

Asi se podle toho tedy jen řadí platby do dané kategorie.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 2. 2019 09:36

https://www.mesec.cz/aktuality/richee-n ... ou-zdarma/

Creditas/Richee zvedla hozenou rukavici mBank. Výběry v zahraničí zdarma (a to bez ohledu na částku). Kurzy sice ne střed +0,2 % (ale to není zatím jisté ani u mBank, dokud kartu někdo nebude mít a nevyzkouší), ale lepší než český bankovní průměr.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 25. 2. 2019 09:42

mKarta Svět ale nebude mít kurz střed + 0,2%, ale kurz VISA + 0,2%.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 25. 2. 2019 11:18

PatrikChrz píše:https://www.mesec.cz/aktuality/richee-nove-umi-ovladat-i-ucty-v-csob-a-monete-a-vybery-v-zahranici-budou-zdarma/

Creditas/Richee zvedla hozenou rukavici mBank. Výběry v zahraničí zdarma (a to bez ohledu na částku). Kurzy sice ne střed +0,2 % (ale to není zatím jisté ani u mBank, dokud kartu někdo nebude mít a nevyzkouší), ale lepší než český bankovní průměr.

Máte někdo vyzkoušené, prosím, jaké kurzy používá Creditas při platbě v zahraničí?
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 25. 2. 2019 11:29

To je pořád dokola...
https://www.creditas.cz/documents/20705 ... ffd90ad8c9
Najdi si tam 2.7.5
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 2. 2019 12:01

Při zúčtování karetní transakce provedené v jiné měně, než je CZK, případně v měně CZK, která je však součástí mezinárodního zúčtování (mezinárodní transakce), karetní společnost zasílá Bance částku přepočtenou kurzem karetní společnosti na měnu EUR, přičemž při přepočtu měny EUR na měnu Účtu (CZK) použije Banka svůj devizový kurz platný v okamžiku zaúčtování Platební transakce na Účet Majitele účtu. Historie kurzovního lístku Banky je k dispozici na Internetových stránkách Banky.

Čili všechny platby v ne-CZK měnách posílá MasterCard přepočtené na EUR a pro přepočet na koruny je použit kurz EUR/CZK Banky Creditas.
Což je dnes 26,153 CZK/EUR (třeba Revolut má teď 25,693 CZK/EUR)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 2. 2019 16:44

Dnešní kurz deviza-prodej pro eura je 25,907 Kč, nikoliv 26,153 Kč: https://www.creditas.cz/kurzovni-listek ... rrency=EUR Spread pro bezhotovostní směny vychází na 2 % (kamenné banky zpravidla kolem 5 %).
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka