Revolut X Curve X Mastercard - praxe z DR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 29. 10. 2018 17:03

Těch 120.000 CZK má být jako 5.000 liber?
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 29. 10. 2018 18:46

jsme diskriminovani :) bezplatne si take nejde vybrat 200 EUR/liber ale 4500 CZK

-- 29. 10. 2018 18:47 --

Zas premium ucet nas stoji mene mesicne ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 29. 10. 2018 19:18

Tak hlavně když už nejsou schopní si ty webové stránky přeložit, tak by se měli držet anglicky uvedených podmínek. Jinak je to podvod.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 10. 2018 19:28

V podmínkách, resp. sazebníku limity v jednotlivých měnách mají uvedené správně. Prostě si zvolili cenový model pro každou zemi jednotlivě, vůči tomu nelze nic namítat (leč limit 120.000 Kč pro směnu u standardní verze se mi taky nelíbí, tak jsem se aspoň vrátil k eurovým limitům): https://www.revolut.com/cz/fee-schedule
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 31. 10. 2018 09:35

mohol by niekto zhrnut, prosim, ktore karty v CR/SR maju kurz asociacie. Zatial tu spomenuli KK od Halobanky a KK Miles&More od UCB...

@xls - ktore bankomaty v USA si momentalne neuctuju za vyber?
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 10. 2018 09:43

Jiné karty, než kreditní Hello (EON, Alza, Euronics, Datart, Hello) a Miles And More od UCB neznam.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 31. 10. 2018 10:41

Denetka UCB při čerpání z EUR účtů. V USA nevím, tohle bylo v Kambodže.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 31. 10. 2018 10:53

RB debetky v menach mimo kurzovni listek maji kurz MC
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Monostatos 31. 10. 2018 11:20

UCB Visa AXA - sice prirazka 0,5%, ale stejne procento vraci
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Suky. 31. 10. 2018 11:41

Nj, ale Hello KK nejen bez přirážky ke kurzu MC, ale ještě 1% vrací.
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 31. 10. 2018 12:21

Take Twisto ve variante Premium ma kurz cca asociace.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod fafandafa 31. 10. 2018 13:02

Nejčastěji platím v USD a EUR a ve všední den je obvykle toto pořadí (podle nejvýhodnějšího):

Twisto - jen s premium, které stojí 99 Kč měsíčne, ale je v tom pojištění. Výhoda v tom, že se dá splatit jinou kartou (například ČEZ). Nejlepší kurz jen u EUR, USD, GBP.
Curve - nevýhoda pouze 500 GBP měsíc, používám pro menší částky a hlavně pro vysoké výběry z bankomatu v
ČR nebo i v zahraničí
Revolut - používám asi nejčastěji, 120 000 Kč měsíčně mi stačí, takže zdarma, před víkendem vyměním peníze v
pátek večer, když vyčerpám limit na výběr z bankomatu, tak vybírám přes Curve
MC kurz - nemám takovou kartu, jen N26 a to se vyplatí pro někoho, kdo má hodně příjmu v EUR
Transferwise - mám pouze kvůli tomu, že nabízí EUR účet v německé bance + výběry do cca 200 GBP z
bankomatu zdarma

Shrnutí
Pro hlavní měny + evropské měny bych doporučil kombinaci Curve + Revolut - je to zdarma, dá se vybrat dost peněz z bankomatu a před víkendem v zahraničí je lepší vyměnit v pátek večer. Pro někoho, kdo má kreditku s vracením peněz se asi vyplatí Twisto - nevýhodou jsou nízké limity (já mám 40 000 Kč), ale dá se to hned po zaučtování splatit z jiné karty. Horší kurzy u méně používaných měn. Transferwise moc výhod nepřináší - nedoporučuji. Všeobecně se dá říct, že mezi kurzy hlavních měn - Twisto premium, Revolut, Curve a MC není moc velký rozdíl - obvykle do 0,2 %. Často se mi stane, že jeden den je výhodnější Revolut než Curve a druhý den je to naopak.

Jak je to u exotických měn mimo Evropu netuším.
fafandafa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 31. 10. 2018 23:38

Curve porad jeste neuctuje poplatek za vyber z ATM pres £200 ?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 1. 11. 2018 09:37

V aplikaci Revolut vidím kurz měn, ale v Curve apce to nemůžu najít, je to tam někde ? A jsou někde třeba kurzy Revolutu či Curve na webu ? Taky jsem nic nenašel :(
Dik
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 1. 11. 2018 12:23

V Curve app toto není, ke směně dochází až v okamžiku platby kartou.
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka