Revolut X Curve X Mastercard - praxe z DR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Korzaik 3. 2. 2019 15:33

Ahoj, potřebuju zaplatit na aliexpressu 380 USD. Čím byste mi to doporučili zaplatit, aby byl nejvýhodnější kurz? Díky.
Naposledy upravil Korzaik dne 3. 2. 2019 15:35, celkově upraveno 1
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 3. 2. 2019 15:34

Kreditka HB.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 3. 2. 2019 15:35

HB mám, ale není výhodnější třeba Revolut nebo to Twisto (které nemám)?
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 2. 2019 15:47

Teoretický rozdíl je u těchto 3 možností stejně tak zhruba 1 dolar při dané částce, přičemž to platí jen při ideálních podmínkách (Revolut v pracovních dnech, kurzy má Twisto karta dobré pouze u placené verze Premium, u HB! musí jít o kreditku, kurz u debetních karet je výrazně horší), je to teda prakticky šul-nul...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 3. 2. 2019 16:06

Diky moc, tak to je pro me HB asi nejjednodušší, jeste mam teda Mallku. Oni umi i Webmoney a dalsi, ale s tim nemam zkusenost.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 3. 2. 2019 16:23

Pridej kreditku HB do Curve, nastav na ni menu USD a zaplat Curve s podkladovou kreditkou HB, tak to delam na Aliexpressu ja.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 3. 2. 2019 18:48

To jako můžeš ("Pridej kreditku HB do Curve, nastav USD") taky jsem to tak dělal*, ale je to totéž jako zaplatit přímo kreditkou HB!
*Pozn.: Teď jedu přes Twisto
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 3. 2. 2019 19:03

Doporučuji zaplatit po zřízení pomocí Twisto. (Poplatek za vedení si u účtu Premium volíš sám.) Následně uhradíš danou platbu na Twistu např. KK Style od RB a tím dostaneš další 1 % zpět. A samozřejmě je vhodně využít Plnaprnezenka.cz nebo Tipli.cz, apod. a dostat další jednotky % zpět.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 3. 2. 2019 19:41

eR99: jak ze si poplatek volis sam? Jako ze ho hodi do kose a rozhodne se ho neplatit?.Nemam premium.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 3. 2. 2019 19:50

Jednoduše si při platbě měsíčního vyúčtování zvolíš výši poplatku za vedení. Něco vždy zaplatím. Můžeš to však stáhnout až na 0 Kč.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 2. 2019 19:57

ROlda78 píše:To jako můžeš ("Pridej kreditku HB do Curve, nastav USD") taky jsem to tak dělal*, ale je to totéž jako zaplatit přímo kreditkou HB!

Pro fiat měny je teď výhodnější nechat konverzi na Curve (samozřejmě platí to samé jako v případě Revolut - tedy nejlépe to nechat na pracovní dny, na druhé straně na začátku ledna jsem měl i víkendová eura cca. +0,5 %, to vratka srovná), ale zase je to zhruba na těch úrovních rozdílu pár korun - při použití karty s kurzy karetní asociace je nejuniverzálnější a nejjednodušší platit přímo.

Nicméně tazatel psal, že má i Mallku a pak může být vždy jednodušší prostě platit přes Curve s podkladovou Mallkou (ale zase jen do limitu 500 GBP u cizoměnových transakcí na Curve), 2 % vratka to vždy vykompenzuje (pokud ji nevyčerpává jiným způsobem - třeba platbou vyúčtování Twisto a pod.)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 4. 2. 2019 00:03

Kupuju teď nějaký letenky v Asii, takže dost exotický měny a nemám kreditku s kurzy MC (tedy mám debetku k Richee, co by měla mít také slušný kurzy, ale nedohledal jsem, jak jsou daleko od MC). Limit Curve mi na to zdaleka nestačí a mám ČEZ kartu s vratkou 2%, Revolut a taky základní Twisto včetně karty. Protože ČEZ v Curve nefunguje a za dobití Revolutu nevrací, tak mi přijde jako nejlepší platit letenky Revolutkou, Revolutku dobít Twistem a Twisto dobít ČEZ kartou kvůli 2%. Trochu krkolomný, ale nic lepšího mne nenapadlo.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 4. 2. 2019 09:04

Teoreticky si u Curve / Revolut / Twisto můžeš vyzkoušet vyšší tarif a pak se vrátit níže ba základní. Toto by mi dávalo nejvíce smysl u Twista přejít na Premium s dobrým kurzem a oak uhradit ČEZ kartou, jinde se vystavuješ riziku s vyšším kurzem např z důvodu víkendových přirážek u Curve a Revolutu.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 4. 2. 2019 10:03

A jde vůbec dobít revolut twistem přímo? Když dobiju revolut curve kartou s jinou podkladovou kartou a pak se pokouším udělat gbit na twisto, nikdy to neprojde.
jenda_s
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 4. 2. 2019 12:20

Ještě jsem dobít Revolut Twistem nezkoušel, ale předpokládám, že to půjde. Dám vědět.
Použít Twisto přímo v Premium tarifu bych taky mohl, stejně budu muset zapnout aspoň standard tarif, aby mi fungovala karta. Ale když to udělám ještě přes Revolut, udělám si na Revolutu nějaký obraty a můžu koupit dražší letenky, než jaký mám limit u Twista. A předpokládám, že jestli platím ve všední den Twistem nebo Revolutkou, vyjde skoro nastejno.
noi2
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka