Přeposílači, pozor na dědické řízení

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 1. 2019 18:52

Jistě se zde nachází množství tzv. přeposílačů vysokých částek na různé spořáky a účty obecně, které mají vzhledem k pásmovému úročení založeny i na rodiné příslušníky. Velká potíž může nastat u nenadáleho náhlého úmrtí takového rod. příslušníka. Kdy se do věci vloží příživník notář s dědickým řízením a jme se přezkoumávat všechny mu zaslané účty zemřelého, a dostane se opravdu ke všem. Mám za to, že takový příživník notář, zkoumá i převody částek z účtů v den úmrtí, zvláště u vysokých částek na účty příbuzného a ZAHRNE tyto převáděné částky do dědického řízení. Z toho pak vyplývá tučené výpalné poplatečkem pro notářského příživníka + rozdělení VAŠICH penízků do dědických podílů milované rodinky.... :-)
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SVitara 5. 1. 2019 18:55

Tak to je jasne, notar sezere 2 % a bude se snazit do dedictvi zahrnout co nejvic majetku.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 1. 2019 19:04

Nevím zda je to jasné a nenapadnutelné, ale pokud si pak můžete "stěžovat" jen u našich soudů, tak je jasné že notářský příživník je v dědickém řízení jasným diktátorem, protože kdo se bude roky a roky soudit u našich "spravedlivých" soudů a platit dalším příživníkům v celé justici a advokacii další set tisícové výpalné...Nejhorší je, že jako obrana proti notářskému příživníkovi není vždy dostatečný ani ten rychlý převod vašich peněz ještě v den úmrtí. Prože jednak tyto vaše peníze zahrne do vypořádání dědických podílů a to zřejmě i tak, že pokud vy nevyplatíte podíly ze svých odeslaných peněz, tak je vám notářský příživník strhne z vaše dědického podílu, pokud byl zemřelý majetný. Nebo bude následovat přepadení exekutorskými pacholky a vyrabování vašeho movitého i nemovitého majetku, když všechny peníze vyberete na hotovosti.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SVitara 5. 1. 2019 19:29

No a co jako, notar postupuje logicky, na jeho miste bych postupoval stejne.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 1. 2019 19:35

redhaven: Tvoje vyjadřování mi poněkud připomíná toho … neosobně. Jinak nevím, čemu se divíš.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Monostatos 5. 1. 2019 20:59

No co, riziko podnikani...
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 1. 2019 21:16

To je panecku odhaleni
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 6. 1. 2019 10:24

"Uhlíři !!! a daně, daně už máš zaplacené!!"
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 1. 2019 10:58

Tak stejně dopadne ten, co si založil stavební spoření na babičku a babička před jeho ukončením zaklepe bačkorama, že...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SVitara 6. 1. 2019 11:14

Jo, ale treba takove duchodove pripojisteni je bezpecne, kdyz se ve smlouve uvede obmyslena osoba.
https://www.novinky.cz/clanek/jak-zajistit-rychlou-vyplatu-uspor-pozustalym-338520
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robbert 6. 1. 2019 11:24

Proč je notář prizivnik, když jen koná svou práci?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goropes 7. 1. 2019 08:28

Mám s tím bohužel čerstvou reálnou zkušenost, nicméně není to tak horké, banka pošle notáři automaticky informaci o zůstatku na konci dne, kdy došlo k úmrtí.
Předchozí pohyby na účtu notář vůbec nevidí.

Naopak důchodové připojištění a obmyšlená osoba, kde jsem čekal, že to bude bez problémů, to bylo naopak docela složité, na výplatu se čekalo několik měsíců a ještě částku rozdělili na dvě roční splátky, takže polovinu naspořených penez pošlou defakto za 1,5 roku.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrusnok 7. 1. 2019 09:19

Patří jim to. Nemají si zakládat účty na jinou osobu.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 1. 2019 09:53

a co to bylo za fond ? at vim cemu se vyhnout do budoucna.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 7. 1. 2019 10:07

Bylo to penzijko u ČSOB pojištovny, přesný název už nevím.
goropes
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků