Jakou banku pro běžného uživatele?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 13. 1. 2021 10:25

Omezení pochopitelné je. Omezují to kvůli zatížení svých systémů. Pokud to jsou staré a špatně navržené systémy, tak jim holt nic moc jiného nezbude. To sice není omluva pro banku, ale dost jich to takto má.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 13. 1. 2021 10:33

Já koukám do historie transakcí max pár dnů zpět, neprohlížím si ani čerstvé měsíční výpisy, pokud mi je zasilá banka emailem, ani to neotevřu a hned mažu. Ztráta času zabývat se minulostí. Navíc účty střidam podle aktuálních úrokových sazeb, teď jsem spokojen s úrokem na SÚ v HB! a používám ho jako BÚ.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 1. 2021 10:50

Mám někde vzadu zasunuto v paměti, že jsem to jednou potřeboval u nějaké pravidelně placené služby (snad energie), kdy mi dodavatel tvrdil, že mi chybí jedna splátka kdysi v minulosti (a on vždy započítával každou příchozí na nejstarší "dluh" ). Nakonec se mi podařilo dohledat, že jedna splátka pár let zpět odešla se špatným nebo chybějícím variabilním symbolem. Nemít tu historii, asi bych to zaplatil ještě jednou (protože poplatky za mimořádné výpisy by se nevyplatí).

Ano, nemám to s bankou nijak smluvně ošetřeno, ale když to nějaká nabízí a jiná ne, proč to nemít u té, která ano. Účet u Fio mám od roku 2006 a pořád vidím platby z této doby. Navíc, to asi žádná jiná banka u nás nemá, umožňuje výpis transakcí na 1 "nekonečnou" stránku v IB a prohledávání přes CTRL+F, ideální, když přesně nevím, co hledám.

Pak, občas, jak i jiní zde, projíždím staré pravidelné platby a sleduji vývoj, kolik jsem dříve platil u jiných dodavatelů, atd.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 1. 2021 11:59

Fio inflační ukazatel :lol:
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 1. 2021 12:00

cz01 píše:Omezení pochopitelné je. Omezují to kvůli zatížení svých systémů. Pokud to jsou staré a špatně navržené systémy, tak jim holt nic moc jiného nezbude. To sice není omluva pro banku, ale dost jich to takto má.

Takže trošku demagogicky vzato, banka, která neumožňuje neomezenou historii má špatně navržený systém a je zde riziko i jiných problémů (např. jako dvoutýdenní výpadek u Unicredit). Banky s moderním systémem neomezenou historii nabízejí :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 13. 1. 2021 12:02

no já myslím, že jste už docela off topic
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 13. 1. 2021 12:21

Patriku, Unicredit byl trosku jiny pribeh, oni se prave rozhodli modrnizovat ty systemy vzadu big bangem a dopadlo to, jak to dopadlo :)
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dandík 13. 1. 2021 14:22

Existuje přece snadné řešení, které banku (systém) pokaždé nezatíží a přitom je vstřícné pro klienty: běžně načítat třeba jenom dva roky zpětně, a teprve na vyžádání klienta by se "externě" načetla starší data, klidně by to mohlo i pár vteřin trvat.
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kasper 19. 3. 2021 16:59

takže finálně se vybírám banku
zbyly mi dvě FIO a Creditas

poprosil bych pro a proti obou bank
děkují
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 19. 3. 2021 19:47

U Creditas budeš mít lepší spořící účet (nerozhodnou-li se kdykoliv jinak), všechno ostatní bude lepší u FIO (jo ještě jestli zvažuješ každý den vybírat z bankomatu po 200Kč, tak by Creditas mohla být řešením, jinak nevidím důvod)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 19. 3. 2021 20:14

Měl jsem oboje a zůstal jsem u Creditas (mimo jiné banky co mám) Důvod byl přesně jak bylo popsáno výše. Výběry z bankomatu bez limitu, spořící účet a dále pak mi u FIO zlobily okamžitě platby. Taky mi nevyhovovalo rozhraní bankovnictví což je ale věc vkusu. Dále pak jsem založil účty dětem u Creditas Richee junior a v aplikaci vidím vše a mohu jejich účty spravovat. Nepoužívám ho jako hlavní účet, ale jako účet tzv chlastací, kde mám peníze na útratu když někam jedu a mohl bych ztratit kartu. Stejně jako Revolut pro pařby v zahraničí... A při dnešní bídě se hodí i to spoření s 0,5% otázkou je jak dlouho vydrží a obecně tu byl problém s dodržením slibu o výši úroku. Nicméně i tak byla Creditas volba když jsem začal rušit všechny ty účty a nechal si jen tři.
flightmax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 20. 3. 2021 02:57

Creditas 0,5% do 350.000 Kč? Jo to jejich bankovnictví vypadá jak omalovánky (moderní, to je o vkusu), a login do IB je trága! Vypisovat login ručně + heslo z klíčenky (na mobilu) a pak ještě opisovat SMS?

Ale na tabletu, kde se zadává i heslo, mi tablet generuje nové heslo. To je nepoužitelné!

Tohle designoval asi hodně těžký profík a takhle pitomé to nikde nenî... Oni s tím ani po roce nic neudělali? Jak to může spokojeně někdo používat?! Aha oni přidali (jen na tabletu) QR!

Ne tak tohle se nedá používat na práci :-)

úspory na mSpoření se zhodnotí s úrokovou sazbou 0,9 % p.a., která platí až pro 8 vašich cílů – na každý z nich až do sumy 100 000 Kč.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flightmax 20. 3. 2021 08:02

Já se tedy do IB přihlašuji přes QR kód s potvrzením přes aplikaci biometrikou. Nikam nic nepopisuji a žádné sms nepotřebuji. Jinak omalovánky to jsou, ale to mi nevadí. A víc jak 350000,- mít na spořícím účtu vzhledem k úrokům stejně nechci a jestli je to 0,5% nebo 0,9% je úplně jedno. mBank jsem rušil a její IB je dle mě mnohem tragičtější. Tam stála za to jedině MKarta svět jinak fakt nic.
flightmax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2021 09:04

Z těchto 2 jednoznačně Fio - stabilní podmínky, více možností, špičkové IB, všechno funguje.

Creditas mění podmínky, jak chce, podvádí a nejedná slušně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 20. 3. 2021 09:45

Za mě z těch dvou jednoznačně Fio. Pozitivum: Jednoduché a funkční produkty. Kontinuita, stabilita podmínek. Negativum: Přísnější schvalování úvěrů a určitá nepružnost procesů. U Creditas mi vadí jejich specifické pojetí investic, což považuji za poměrně zásadní záležitost. Vypovídá to dle mého názoru o tom, jak ten byznys veden.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků