Jakou banku pro běžného uživatele?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Topes 15. 1. 2019 08:15

X let používám fio ale zvažuji přechod jinam jelikož občas potřebuju vybrat z bankomatu a tam kde se pohybuji jsou jen cizí banky - 30 korun za výběr a dále chci používat bankovnictví v mobilu což u aplikace fio z roku 1210 není to co chci.

Co potřebuju?

Bezplatné výběry z cizích bankomatů
Nákupy přes internet - aliexpres
Moderní a funkční appku na internet banking (čtečka otisků atd)
Aspoň nějakou kamennou pobočku v Praze
Mít možnost vložit peníze na účet, ideálně vkladomat protože po práci pokladní hodiny stejně nestíhám
Platební kartu

Co nechci?

Poplatky za výše zmíněné služby co používám a podmínky jako například že musím mít měsíčně na účtu tolik a tolik abych měl to a to zdarma.

Po krátkém průzkumu se mi líbí equa bank, ta by to měla snad splňovat až na ty vklady - prý přes poštu kterou osobně nesnáším. Každopádně u fia jak jsem zmínil že kvůli práci pokladnu stejně nestíhám, tak si stejně nic na účet vložit nemůžu....
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 1. 2019 08:48

Začal bych vybírat z bezplatných bank bez nutnosti splňovat podmínky, tedy:
Air, Fio, Equa, Creditas/Richee, Hello, mBank

Při požadavku na pobočku zůstane:
Fio, Air, Equa, Creditas, Hello, mBank. S tím, že v mBank se toho na pobočce moc nevyřídí a mám pocit, že i Hello pobočky jsou dobré akorát na to tam odevzdat písemnou žádost.

Při požadavku na výběr z cizích bankomatů zůstane:
Equa (nemezené výběr), Creditas (5 výběrů měsíčně) a Hello (3 výběry měsíčně). Nejsem si jist, jak velký rozsah služeb je na pobočkách Equa, jestli vůbec operují s hotovostí, myslím, že nikoliv. S přimhouřením oka by se dala počítat FIO, která má 1 výběr z cizího bankomatu za utracené 4 tisíce.

Suma sumárum mi pro tebe nejlépe vychází Creditas - navíc má o fous lepší kurzy, než ostatní banky na debetních kartách (takže se hodí k platbám na zahraničních eshopech, tedy i Aliexpresu), výběr v zahraničí za rozumných 30 Kč (což při jejich kurzu od cca 100 eur vychází lépe, než výběr s jinými bankami zdarma).

Vkladomaty má ze zmíněných bank jen Air, ale ta už tak nějak "vypadla v prvním kole". Samozřejmě můžeš mít těch bank více a Air si nechat jen na ty vklady. Já ji používám na rozměňování - vložím tisícovky, vyberu dvoustovky :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Topes 15. 1. 2019 09:01

Díky. Fio mám jak jsem psal a už ji mám plné zuby. Ne vždy zaplatím kartou 4000 abych dostal 1 ubohý výběr u jiné banky zdarma a jejich síť bankomatů je na nic když v okolí žádné nemám a cestovat půl hodiny k bankomatu a půl hodiny zpět je blbost. Do zahraničí nejezdím takže výběr v cizí zemi nepotřebuji. Vybírat budu jen u nás takže v tom se mi líbí ta equa. Podívám se na tu creditas. Ty platby do zahraničí jsou nějak zpoplatněné? U fia se jen přepočítaly koruny na dolary podle kurzu. Nevím, jestli jiné banky za to nechtějí ještě poplatek což je to co nechci. Na Ali nakupuju jednou za čas takže jestli je o fous lepší kurz, tak to u mě nehraje roli.

Ještě jsem zapomněl že chci rychlost co se týká bankovních převodů aby to příjemce nedostal za 2 dny. U fia to trvá. Jediný co je rychlý tak vnitrobankovní převod nebo do/z air bank.

-- 15. 1. 2019 08:01 --
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 1. 2019 09:19

Platby kartou jsou vždy zdarma, ale liší se kurzová marže mezi jednotlivými bankami, rozdíl může přesáhnout 5 %, ale to už je extrém mezi opravdu nejlepší a nejhorší nabídkou. Navíc některé karty ještě "vrací", takže pro platby je nejlepší kreditka Hello, kurzy MasterCard bez příplatku a ještě ti 1 % vrátí max 500 Kč za měsíc.

Fio naopak umí D+0 pro dopoledne zadané platby, co je skoro nejlepší na našem trhu (ostatně takto to umí i Air, ČS, ČSOB a asi i jiné). Jinak všechny banky by měly už umět D+1, tedy že platba zadaná dnes by do jakékoliv jiné banky měla dojít následující pracovní den, jen je rozdíl v "uzávěrce", např. u Sberbank nelze platby s "dnešní" splatností zadat po 18. hodině.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 15. 1. 2019 09:19

Patriku, nezapomenul jsi u tech vyberu z cizich bankomatu na mBank? Navic ted zrusila poplatek za kartu pri neplaceni. Dokonce ma i vkladomaty. Ale samozrejme s frekvenci zmen to muze byt za pul roku zase jinak.
Naposledy upravil zivan dne 15. 1. 2019 09:23, celkově upraveno 1
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 1. 2019 09:22

mBank jsem vyhodil kvůli pobočkám, sice je má, ale nic se tam nevyřídí. Je fakt, že už jejich kartu nemám (účet ještě ano), tak ani nevím, přes které bankomaty jde vkládat - přes Euronet? Nebo už má i něco vlastního.

Také není vhodná pro ty platby na Aliexpresu, bohužel spolu s Monetou má nejhorší kurzy na trhu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 15. 1. 2019 09:25

Zas pri obcasnem nakupu pouzdra na telefon, kabelu za 1-5$ asi neni potreba zas tak moc resit kurzy.

Vkladomat jsem v zivote nepouzil, ale vychazel jsem z jejich stranek (takze asi Broker Consulting a Euronet):
https://www.mbank.cz/osobni/sluzby/vkladomaty/

Ona asi zadna banka nema vse, pokud umi vkladomaty uz jen Airbank...
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 1. 2019 10:46

Když jsem si dotaz přečetl, zvolil bych Creditas (všech požadavků nelze dosáhnout u žádné banky), nebo bych zůstal u fio a počkal si na ty vkladomaty, které slibují v dohledné době (ovšem pro mne není problém v Praze zajet kamkoliv, navíc hotovost moc nepotřebuju). Jako poměrně dobrej nápad mi přijde i kombinace s Airbank pro vkládání přes vkladomaty (ovšem ty taky nejsou všude, a tipnul bych si, že v lokalitě, kde se vyskytuje autor dotazu, nebudou taky).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 15. 1. 2019 11:22

Já bych si to Fio nechal a spíš přemýšlel nad tím, proč musím vkládat hotovost přes vkladomat a současně vybírat z bankomatů...
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 1. 2019 11:41

Do budoucna po spojení Airbank s Monetou těch bankomatů bude mít AirBank dost.

Já vím, že to Topes nechce, ale na jeho podmínky mi nejvíce pasují prémiové účty (ano, je tam podmínka obratu na účtu).

Z těch opravdu bezplatných bych asi volil Creditas.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 15. 1. 2019 12:32

Taky bych to řešil výběrem Creditas a nebo jak je dneska většinou potřeba kombinací dvou bank. Nejlépe Air (množství vkladomatů) + Hello (výběry)
300Kč a objednání karty zdarma při založení Revolut
---------------------------------------------------------------------
50 GBP na obchodní účet Revolut
-----------------
Více info SZ.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 15. 1. 2019 14:20

Ne fio prostě jako primární banku už nechci. Už jen to že 2 roky slibují novou aplikaci která bude umět otisk prstu a stále nic je poněkud absurdní. Že občas potřebuju vložit něco na účet? Co je na tom divného? Prostě vyberu prachy a pak přijde náhlá platba která jinak než přes účet nejde a tak ty peníze zase potřebuju vložit, například se zpozdí výplata a já mám jen hotovost která mi je pak v takovém případě k hovnu když musím převodem.
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 15. 1. 2019 14:41

Topes píše:Prostě vyberu prachy .... a já mám jen hotovost která mi je pak k hovnu

Přesně nad tím bych se zamyslel... Ale chápu, že některé návyky se těžko mění, takže doporučení jsi dostal, zkus Creditas.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 15. 1. 2019 14:44

Jinak vkladomat není podmínka, ale jen takové plus. Jde mi hlavně o bezplatné výběry, běžné platby přes IB a tomuto roku odpovídající aplikaci do mobilu. Bohužel toto fio nenabízí (jen ten běžný banking což má každej...)

Tak jinak - výplatu mám z části Cash a z části na účet. Z účtu platím nájem a faktury ale když mi nedojde výplata na účet (zpozdí se!) tak mám aspoň Cash v obálce a potřebuju narychlo ještě v ten den ideálně zaplatit něco přes účet - potřebuju to tam nějak dostat = potřebuju možnost mít ty peníze převést z hotovosti na účet v bance. Už si rozumíme? Místo debilních pouček doporučuji číst co píšu a nebo lépe, nehrát si na mentora co mám jak dělat ale odpovídat na jasně kladené dotazy. Děkuji.

Znova Edit :ok podívám se na creditas, ještě equa a vyberu jedno nebo druhé pokud lepší banka nebude. Bez vkladomatu se ovšem obejdu a můžu si nechat fio jako záložní kde budu mít prachy bokem pro takové případy.
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 15. 1. 2019 15:06

No nic o tom, že bys dostával výplatu hotově a část na účet jsi tady nepsal a opravdu tvůj původní příspěvek vyznívá dost nelogicky (vkládat-vybírat). Ovšem nerozumím tomu, proč ještě chodíš vybírat a pak ti zase na účtu ty peníze chybí, ale to je tvůj boj. Bez těch vkladomatů si tedy můžeš vybrat kteroukoli z doporučených bank (Air, Equa, Creditas/Richee, Hello, mBank) a některé z nich mají dokonce i aplikaci která umí ten otisk prstu :-)
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 15. 1. 2019 15:19

Topes píše:J Místo debilních pouček doporučuji číst co píšu a nebo lépe, nehrát si na mentora co mám jak dělat ale odpovídat na jasně kladené dotazy.

No tvl...
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 15. 1. 2019 15:25

Tak už to chodí, někdo si přijde pro radu, ty se mu snažíš pomoct a finančně vzdělat a stejně dostaneš pojeb, co si dovoluješ mu radit :-D
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 15. 1. 2019 15:42

Tak prostě nemám rád když se ptám na něco konkrétního a místo odpovědi se mi dostane kázání, vyptávání nebo dokonce psychologický rozbor osobnosti :-D Už ale vyřešeno a vezmu tu equa bank. Akorát ještě další věc je co se týká pojištění na odcizení karty. Už se mi stalo, že mě ukradli kartu a vesele platili bezkontaktně, takže než jsem se dostal k telefonu abych kartu bloknul, byl jsem o pár tisíc lehčí. Fio banka uznala reklamaci plateb a peníze mi dala zpět na účet, akorát jsem platil nějakou spoluúčast. U creditas i equa je pojištění za peníze. Tedy pokud to dobře chápu? Mám ale za to, že mi tehdy ve fio řekli, že banka je na tohle pojištěná sama o sobě už snad jen díky tomu, že u bezkontaktní karty tohle riziko je. Ale nejsem si jistý, je to dávno co se mi tohle stalo.
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SVitara 15. 1. 2019 16:50

Na tohle se muze pojistit jen hlupak, kdyz banka nese odpovednost za neopravnene transakce ze zakona.
SVitara
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 15. 1. 2019 18:01

Aha díky. To mě právě zajímalo jestli to je ze zákona nebo ne. Potom nechápu co to nabízené pojištění je teda zač. Tedy je fakt že do toho spadá i třeba krádež mobilu atd a pojištění za zneužití do toho jen vložili jako marketing... Nevím, nestudoval jsem to nikdy.
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 1. 2019 18:28

No, pokud bych věděl, že občas potřebuji vkládat (a pokud bych dostával výplatu cash, věděl bych jistě, že to bude pravidelně), Equau by byla jedna z posledních, protože do ní se prakticky hotovost vložit nedá. (Ano, je tu pošta, ale to znamená +2 pracovní dny od vkladu, což věru není operativní.) Ale je to věc názoru.
Mmch, nad tím Tvých chováním ohledně hotovosti se tu od počátku (a ještě více po bližším vysvětlení) podivuji také, když už tak dobře snášíš dobře míněné rady. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 15. 1. 2019 19:07

Ten vklad není pravidelný, výplatu mám půl na účet a půl Cash a na vklad si nechám ještě tu fio ale jako hlavní vezmu jinou banku.
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 1. 2019 19:55

Mně tedy ze všech bank nejvíc vyhovují Air bank (protože tolik nedbám na zajištění a vyhovují mi platby, které nemusím autorizovat) a docela mi sedí Moneta, která nevyhovuje zřejmě pouze v podmínce výběru ze všech bankomatů, ale zase má těch bankomatů docela dost (v Praze snad dostatečně hustě). (Má tedy špatné kurzy, ale to je problém prakticky všech bank.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kubika1 15. 1. 2019 20:24

Mno nevím, ale měnit banku kvůli tomu, že chci mobilní aplikaci na otisk prstu mi přijde přitažený za vlasy. Fio na aktualizaci dělá, takže mi to přijde vůbec mimo.
Jinak k ty rychlosti - jestli se ti zdá, že Fio je pomalé, tak si na to zvykni, protože Fio patří mezi ty rychlé banky. Mistr v pomalosti je například UniCredit.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 15. 1. 2019 22:32

ano ukamenujte me, ale si to promyslete, KB s tarifem za 39.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :) Taky tento Říjen.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 1. 2019 01:57

Paradoxem je, ze na poradne platforme bylo FIO jedno z prvnich, kdo mel prihlasovani otiskem prstu. Tak treba by to chtelo se zamyslet nejenom nad uctem, ale i telefonem :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Topes 16. 1. 2019 07:38

Jasně, koupím si jablko za 40 papírů protože vývojáři fio nejsou schopni za 2 roky udělat tu jejich novou aplikaci pro Android :-D
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 1. 2019 08:01

Ale zase Ti hned stoupne sebevědomí a staneš se lepším člověkem. :D
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 16. 1. 2019 08:59

Tak to bez pochyby :-D Akorát mě to bude stát úvěr a jíst suché rohlíky, ale budu mít nakouslý jabko a budu děsně in a cool :-D
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 16. 1. 2019 11:24

Jestli to nebude navrhem platformy, kdy si to kazdy vyrobce patla jak pejsek s kocickou, co vari dort. A potom na tomhle zpatlanym HW stavet nejaky SW, navic s nejakou mirou bezpecnosti je logicky pomerne nemozne.

Mimochodem, nemusis si kupovat hned nejvyssi model, vlastne, nemusis si kupovat vubec zadny. Jen si holt na nektere veci, ktere my ostatni uz pouzivame nekolik let, proste pockas.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Dr.D 16. 1. 2019 11:30

Jenom technická: pokud si koupí nejvyšší model za 40 papírů, tak tam stejně otisk prstů nebude :-) To by musel jít do nějakého výběhového :-)
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 1. 2019 11:49

Dr.D: asi tak nejak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Zedna1 16. 1. 2019 13:01

@S474N
Sorry, ale tohle je naprosto typicka odpoved iOvce.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 16. 1. 2019 13:13

Android není nevhodná platforma když jinde to funguje X let. To vývojáři stojí za *****. Už v roce 2017 slibovali kompletně novou aplikaci a nyní o 2 roky později stále ne. Jinde funguje otisk už dávno, dnes už to jede i přes face ID u jiných bank, jenom ve fio je pravěk a vše se jede ručně přes hesla. Čekat nehodlám. Momentálně lezu do ib přes prohlížeč což moc komfortní není, chci aplikaci...
Topes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 16. 1. 2019 15:10

PatrikChrz píše:Fio naopak umí D+0 pro dopoledne zadané platby, co je skoro nejlepší na našem trhu (ostatně takto to umí i Air, ČS, ČSOB a asi i jiné). Jinak všechny banky by měly už umět D+1, tedy že platba zadaná dnes by do jakékoliv jiné banky měla dojít následující pracovní den, jen je rozdíl v "uzávěrce", např. u Sberbank nelze platby s "dnešní" splatností zadat po 18. hodině.

To D+0 uz umi vsechny banky mimo Unicreditbank a dvou sporiciho uctu, treba to pomuze i tazatel si vybrat banku:

Rychlé D+0 banky a jejich cut time:
(seřazeno od nejrychlejších)
Moneta 14:00
Komerční banka 13:00 (až 14:00*)
Česká spořitelna 12:59 *
Creditas 12:30 * (i platba zadaná lehce po 13h prošla)
ČSOB & ERA, Poštovní spořitelna 12:00
Fio banka 12:00
Sberbank 12:00
Expobank 12:00 *
Airbank 11:30 *
Equabank 10:30
Hellobank 10:00 *
mBank 8:00
Raiffeisenbank 8:00 * (nutno otestovat 8:59)

* banka neručí za provedení v režimu D+0 (není podpořeno smluvními podmínkami), jinak řečeno když menší banky nevyexportují dopolední dávku, nelze uplatnit náhradu případné škody...

od 1.11.2018 banky mohou zasílat D+0 do clearing centra bez příplatku až do 16:00 hodin dne splatnosti
------
Pomalé D+1 banky a jejich cut time:
Wustenrot - spořící účet 23:50
Unicreditbank 20:00
INGbank - spořící účet 15:00

-- 16. 1. 2019 14:18 --

Topes píše:Jasně, koupím si jablko za 40 papírů protože vývojáři fio nejsou schopni za 2 roky udělat tu jejich novou aplikaci pro Android :-D

Ja mam tablet za 8 papiru od jablka - model 2018 a otisky umi :-)

Android a hlavne HW platforma je zkratka &€#@*%!

Ale to jsme OT. Souhlasim, ze apka fio neni buhvijak moderni ani svetoborna, take ji nepouzivam, bohuzel web maji lepsi pro tablet, neznaplikaci.

Lidi, ktera banka ma nejlepsi aplikaci IB?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 1. 2019 17:15

Zedna1: nemusis se omlouvat, hlavni je, ze ne-iOvce se neumi fakticky vyjadrit k tematu a mele nesmyslna klise...

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 1. 2019 17:43

Tak tady to vypadá spíš na to, že to neumí iOvce. :D
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 1. 2019 22:34

komercku mám otestovanou , posílám třeba 13-50 a vždycky do druhý banky ten den došlo.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 08:06

VPE: u ING asi došlo ke změně. Zadával jsem platbu 15. 1. (2,5 milionu) z ING do FIO někdy pozdě večer (odhaduji, že to bylo mezi 20 a 21:00). Při zadávání platby se nabídlo datum provedení "dnes", po odklepnutí se ukázal datum 16. 1. Ráno 16. 1. e-mail z FIO, že platba dorazila.

-- 18. 1. 2019 07:12 --

Ještě dodám, že ING poměrně pozdě i připisuje příchozí platby, rozhodně to je odpoledne, spíše bych řekl, že někdy mezi 14. a 15. hodinou. Pokud tedy chci, aby platba dnes došlá dorazila do cíle následující den, tak oficiálně mohu využít jen asi 1,5 hodiny trvající "okno", pokud tedy případ, který jsem popsal nebude novým pravidlem, to by vylo o něco lepší.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 1. 2019 00:28

Že se u ING s novým bankovnictvím posunul cut-off time z 15h na mnohem později (nevím kolik přesně, rozhodně na dost pozdní večer), to už se tu psalo. I příchozí platby už jsou připisovány "normálně" jako v jiných bankách. Zrychlení plateb odchozích i příchozích je tedy jedna z mála pozitivních věcí, které přineslo nedávno spuštěné nové internetové bankovnictví ING :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roman525252 28. 1. 2019 14:41

Za mne určitě equa bank!
Roman525252
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sohun 28. 1. 2019 15:14

air bank je za me fajn :)
sohun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 28. 1. 2019 15:26

Oboje to jsou bezpokladní banky.

Mbanka ma take vkladomaty euronet zdarma a vybery kdekoliv od 1000,- taky zdarma pokud se nepletu?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod forzaken 11. 2. 2019 11:11

Ahoj,

rád bych si založil konto u banky s požadavky, které jsou:

Příchozí a odchozí platby zdarma
Internetové bankovnictví a mobilní aplikace
Platební karta
Výběry ze všech bankomatů zcela zdarma

Peníze na tento účet budu převádět z jiného účtu, takže vkladomaty a pobočky neřeším.

Co opravdu nechci je aby na účtu musely proběhnou nějaké operace typu min. příchozí platba na účet, platba kartou atd.

Pokud na účet pošlu určitou částku, tak aby mi tam nějakou dobu zůstala, takže pokud za půl roku se budu chtít k penězům dostat, tak aby nebyly strženy poplatky za vedení účtu.
Prostě, co pošlu, to tam bude :D
forzaken
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 2. 2019 11:12

Equabank
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2019 11:19

Equa, mBank. Pokud ti stačí 3 nebo 5 výběrů měsíčně tak ještě Hello, Creditas/Richee.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod HankaDu 17. 4. 2019 18:08

Hezké aktuální porovnání pro běžné uživatele: https://www.penize.cz/osobni-ucty/40578 ... e-srovnani

Za mne jednoznačně Air Bank, případně Equa nebo Fio. V záloze mBank (měla jsem s nimi velkou trpělivost, těžko mne získají zpátky), Hello (pořád taková poloviční banka) a Creditas. Moneta teď taky není špatná. Hlavně proboha ne KB, ČS nebo RB :)
HankaDu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 17. 4. 2019 18:40

K té Equa.
Řešil jsem s nimi triplicitně strženou platbu kartou (lístek u ČD za 250). Z čehož mi jednu platbu vrátil sám automaticky příjemce. 75% pracovnic zákaznického centra Equa vůbec nechápalo co se děje a kromě jejich ostravského dialektu mě zaujalo, že očividně mají ZTP-P na hlavu, a banku dostává od Úřadu práce dotace za jejich zaměstnání. Byly jen schopné opakovat, ať si to řeším sám s příjemcem platby, prý to bude rychlejší.
Nakonec platbu Equa vrátila. Ale jen díky tomu, že projebali 30denní reklamační lhůtu a já posílal e-maily v kopii na ředitele. A vratka šla z technického účtu Equa. S Českými dráhami problém nebyl nikdo z Equa schopný zkomunikovat.
Za mě Equa nikdy. Zajímalo by mě, co by se dělo kdyby to byla platba v řádech desítek tisíc.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 4. 2019 23:07

Je faktem, že Equa se na našem trhu uvedla dost špatně. Že začátku tak nějak nevěděla co vlastně chce nabízet a co za své služby chtít. Třeba to její šachování s kurzy, chvíli dobré, pak špatné, pak dobré,... Výběry z bankomatu byly účtovány valutovým kurzem, který ale na webu nebyl uveden, atd. chápu, že ztracenou důvěru bude zpět získávat těžko. Také to, že neumí víc karet k účtu a disponenty považuji za velký handicap.

-- 17. 4. 2019 22:13 --

HankaDu píše:Hezké aktuální porovnání pro běžné uživatele: https://www.penize.cz/osobni-ucty/40578 ... e-srovnani

Za mne jednoznačně Air Bank, případně Equa nebo Fio. V záloze mBank (měla jsem s nimi velkou trpělivost, těžko mne získají zpátky), Hello (pořád taková poloviční banka) a Creditas. Moneta teď taky není špatná. Hlavně proboha ne KB, ČS nebo RB :)

Air má nejlepší marketing a takový velmi proklientský přístup, je dobrá, ale určitě ne nejlepší. U bezplatného tarifu má zpoplatněné výběry z cizích bankomatů a ani u placeného nemá výběry mimo Evropu zdarma.

Co se týče velkých bank, tak ty nemají jen jeden tarif. Když si vybereš ten správný, tak toho umí nabídnout opravdu hodně a dokonce i zadarmo. U KB mám Top nabídku, kde mám účet, kartu, výběry u nás i v zahraničí zdarma a všechny tuzemské převody taky. A k tomu zdarma cestovní pojištění, že kterého jsem dostal loni 4 tisíce za zrušený let.

Od ČS mám Erste Premier, které kromě základních služeb má cestovní pojištění na 10 milionů a 6 vstupů do salonků s Lounge Key. Tady má konkurenci jen v ČSOB Premium.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mlrs 18. 4. 2019 07:20

Tak obecne ty ucty jde rozdelit do tri kategorii:
1) ty na prd (placene, tecka)
2) ty zdarma, ale co maji dalsi sluzby zpoplatnene (vybery v cizich bankomatech apod.)
3) ty, co pri plneni urcitych podminek nabidnou "zdarma" vice, nez ty v bode 2
-> staci si jen vybrat, co je cloveku nejvic po chuti
mlrs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 18. 4. 2019 14:12

No s ohledem na nálet diskutujících, kteří jsou spokojeni s výbornou Equa bankou, bych od ní dal ruce pryč. Tahle marketingová křeč je mi podezřelá.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 18. 4. 2019 14:30

Ja jsem byl spokojeny, ze slo u Equa bank ucet zrusit na dalku uplne bez komplikaci.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod otilrak 18. 4. 2019 14:45

Já jsem s Equa už asi 5 let také naprosto spokojený. Jediné co mi vadí je nemožnost disponenta/spolumajitele...
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>N 6300>Sa E1120>N 6300>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>UlefoneU008>XiaomiRedmi6
otilrak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivo_2 18. 4. 2019 17:25

Tak sem dnes v Moneta Bank zjistil ,že mají opět vklady peněz na vlastní účet na pokladně/pobočce zdarma .
A podle informace od pracovníka KB mají také vklad na vlastní účet zdarma .
ivo_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2019 18:05

Vklady v KB mám zdarma, ale nevím, jestli to platí pro každý tarif.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Delitzsch 18. 4. 2019 18:41

PatrikChrz píše:Vklady v KB mám zdarma, ale nevím, jestli to platí pro každý tarif.

Platí. Vklady zdarma, výběry 75,- Kč.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod francikas 18. 4. 2019 20:22

KB - vkladomaty, bankomaty, placeni debetkou, okamzity telefonicky servis - platim si ji, primarne pouzivani v kazdodennim smeru
Založ Richee účet přes můj kód 10077241 a dostaneš navíc 300,-Kč do začátku.
francikas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2019 20:25

Dej si Top nabídku a nebudeš muset platit (když splníš obrat)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mikka1 18. 4. 2019 21:47

Muzu pridat dotaz, jakou banku vybrat, aby mel disponent kartu zdarma? Napada me jen Airbank. Moc dekuji za rady. Omlouvam se za blby dotaz, ale disponenta jsem neresila strasne dlouho.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2019 22:22

Zcela určitě Fio, nejsem si jist u Creditas. Pak nevím, jak je to u mBank, ta rozlišuje mezi spolumajitelem (ten snad má kartu zdarma) a disponentem (tam býval jednorázový poplatek 100 Kč).

Určitě to neumí (ani za peníze) Equa. Nevím, jak je to u Hello.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Delitzsch 18. 4. 2019 22:43

Hello bank disponenta neumožňuje.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod francikas 19. 4. 2019 23:26

PatrikChrz píše:Dej si Top nabídku a nebudeš muset platit (když splníš obrat)

jako nepripada ti to blby? takhle jen nahodit top nabidku a když splníš obrat tak to mas free? Ty tady pises o 144 mesicne brutto jako kdyby to tady mel kazdej, ano kazdej tady jede za jiny love, ale i tak tvůj post je přes caru. Vim ze se budes vymlouvat ze me neznáš a neznáš moje pomery atd.
Založ Richee účet přes můj kód 10077241 a dostaneš navíc 300,-Kč do začátku.
francikas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 4. 2019 05:24

Ale vždyť stačí poslat si peníze sem a tam, nemusíš mít takový plat.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 4. 2019 05:25

Ale Patrik přeci vůbec nemusí tolik měsíčně mít. Jen je to hračička (a není jisté odsud jediný), kdo své úspory přelévá například ze svého spořícího účtu u jiné banky mezi podobnými účty a zpět tak, aby podmínky splnil (tedy účet je pak spíš takovým "průtokáčem", což mnohé banky asi nevidí rády, i když podmínky tím klient splňuje). Navíc i z reakce francikas je evidentní, že ne každý má na takový postup čas a hlavně žaludek :).
Edit: Patrik mě předběhl :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 20. 4. 2019 06:30

Mít Top nabídku od KB/EP od ČS/ČSOB Premium a plnit obratovou podmínku bez skutečných příjmů znamená nejen fiktivně vytvářet obraty, ale také se v kontaktu s bankou stylizovat do role osoby s vysokými příjmy nebo dokonce o své finanční situaci přímo lhát. Je celkem pochopitelné, že ne každý chce tuto cestu volit. Nehledě na to, že to může přinést perspektivně určité komplikace, protože banky začínají v rámci prevence praní špinavých peněz čím dál tím podrobněji zkoumat původ příjmů klientů a jejich chování v bance. Jak vyplývá i z různých příspěvků na fóru, existují klienti, kteří mají v některých bankách zavřené dveře. Být na black listu není opravdu žádná výhra. Navíc informace o problematickém chování klientů mohou banky navzájem legálně sdílet. Zatím se to zřejmě příliš neděje, ale co není, může brzy být.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 4. 2019 06:46

Ono to nemusí být "plnit obratovou podmínku bez skutečných příjmů", ale stačí mít třeba příjmy v roce nepravidelně rozložené. Nehledě na to, že teoreticky by se to dalo plnit i zůstatkem (a nemusíš pochybovat, že by to třeba Patrik splnil), ale to nemá cenu ze známých důvodů ani zkoušet.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 20. 4. 2019 07:07

Tak jako tak bezny uzivatel nepotrebuje premiove bankovnictvi s osobnim bankerem a plnenim podminek, bezny uzivatel ma dostatek jinych moznosti mit sluzby v bance zdarma bez nutnosti plnit nejake podminky.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 20. 4. 2019 10:49

Ano, asi by to většině lidí stačilo, jenže pro někoho může být příjemné mít různé pojištění a salonky v ceně, pokud to častěji využívá a potom se to vyplatí. A jelikož velké banky s prémiovým bankovnictvím nenabízejí dostatečně zajímavé podmínky pro uložení peněz (jinde znatelně lepší), tak se efektivně volí cesta obratů. Protože jinak by na úrocích člověk přišel o více, než nabízené bonusy a premium banking by pak nedával smysl.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 4. 2019 13:49

Je to hlavně věc bank, ať si nastaví podmínky, jak jim to vyhovuje (stejně to dělají). Buď nalákají bonitní klienty na "prémiové služby" a budou doufat, že na člověku vydělají na nějakých souvisejících službách - což se jim může většinou podařit, nebo se jich mohou zbavit a zvolit jiný obchodní model. Já se třeba do fondů, k placení zlodějskými kurzy nebo k europlatbě za 200,- ukecat nenechám, někdo možná ano.

Jinak je poslední dobou čím dál patrnější trend, že menší banky se opravdu snaží a zavádějí použitelné inovace, tím v podstatě nabízejí kvalitnější služby než molochy, Uvidíme, čím to skončí.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod forzaken 18. 8. 2019 08:24

Ahoj,

rád bych si založil konto u banky s požadavky, které jsou:

Příchozí a odchozí platby zdarma
Internetové bankovnictví a mobilní aplikace
2x Platební karta
Výběry ze všech bankomatů zcela zdarma

Peníze na tento účet budu převádět z jiného účtu, takže vkladomaty a pobočky neřeším.

Co opravdu nechci je aby na účtu musely proběhnou nějaké operace typu min. příchozí platba na účet, platba kartou atd.

Splňuje nějaká banka moje požadavky nebo se k nim alespon blíží i s poplatkem?
forzaken
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2019 09:19

jediný zádrhel vidím v té 2 x platební kartě. Vím, že to zcela jistě neumí Equa.

Pokud mají být zachovány výběry z cizích bankomatů bez dalších podmínek, vybíral bych s Hello a Creditas/Richee.cz. Nevím ale, jestli umí více karet. Aplikace Richee.cz je strašná, IB nemá, ale lze použít IB Creditas. Výhodou jsou docela dobré kurzy a výběry zdarma i v zahraničí.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fanyn3 18. 8. 2019 09:32

2 karty můžeš mít u Fio, ale z cizích ATM jen jeden výběr v měsíci.
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod forzaken 18. 8. 2019 10:03

Hlavně mi jde o ty dvě karty a vedení účtu zdarma, ty neomezené výběry bych oželel.
forzaken
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 8. 2019 10:22

Dvě platební karty vydá v základu třeba Air Bank (i v Malém tarifu bez poplatku).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2019 10:52

Pokud oželíš ty výběry z cizího bankomatu, tak FIO je zajímavou volbou. K účtu je zdarma karta pro majitele i disponenta a případně za peníze je možné mít karty další. Myslím, že není problém mít disponentů i víc.

S těmi výběry se to má tak - měsíčně je 10 výběrů z vlastních bankomatů (a výběry na přepážce nad 1000 Kč). K tomu za každé utracené 4000 Kč je jeden výběr z cizího, můžeš si je převádět i do dalších měsíců. Pokud podmínku nesplníš a nemáš žádné naspořené výběry z předchozích měsíců, dostaneš 1 výběr "jen tak".

Dle mého názoru má FIO nejlepší IB u nás. Aplikaci používám, ale také má dobré hodnocení.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jisy 18. 8. 2019 13:08

Pokud "karta" má znamenat "debetní karta", tak Hello bank umožňuje mít klasickou debetní kartu a současně sticker (= nálepka, např. já ho využívám jako přívěšek ke klíčům).
Obdobně platí, že můžeš mít kreditku a kreditní sticker (a samozřejmě všechno i dohromady).

Doplňuji:
Rovněž Creditas umožňuje mít DK i sticker, přičemž sticker umožňuje vybírat z bankomatu s bezkontaktním přihlášením (toto je tvrzení Creditasu, zatím jsem vybíral pouze u AB, ale Moneta a CS mě možnost výběru nabídly).
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 18. 8. 2019 13:33

Z toho stickeru jsem trochu nešťastnej, abych pravdu řekl. Myslel jsem si, že bude menší. Nevím, na co bych ho třeba na klíče nalepil...
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jisy 18. 8. 2019 15:03

Sticker jsem nalepil na nepoužívanou "věrnostní kartu" včetně "ouška" z ořezu stickeru, obstřihl a dírkovačem učelal dírku. Klíčenka byla na světě ...
Přílohy
sticker.jpg
sticker.jpg (10.25 ) Zobrazeno 3777 krát
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2019 16:48

V AirBank je možné si "podklad pod nálepku " vyzvednout.

Já mám ještě starou, dle informace od kamaráda od té doby nálepky "vyrostly" . sice i onen podklad v AirBank je větší, ale už se blbě vleze do klíčenky. Nedává mi to smysl, vše se zmenšuje, ale platební nálepky se zvětšují?

Bohužel náhoda je blbé a pokud to má být hlavní karta, volil bych určitě dvě plnohodnotné. Občas se mi v super-hyper stane, že terminálu nefunguje bezkontakt, také bezkontaktně nelze použít Cashback a bezkontaktních bankomatů je také pomálu.

Jak jsem psal výše, vybíral bych z trojice Hello, Creditas/Richee.cz a Fio. U prvních dvou si nejsem jist jestli je možné mít více karet případně za jakých podmínek, ale to je otázkou jednoho dotazu. U Fio to možné je, ale je tam to omezeni u cizích bankomatů.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod evelista 18. 8. 2019 17:32

Samolepky, male karty jsou mrtva zalezitost.

Za me je podstatny aspon mit moznost mit banku s pokladnou, takze co z toho vybirate tak Richee.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :) Taky tento Říjen.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 18. 8. 2019 18:00

Staci mu jedna karta, k tomu Curve a ma hned dve karty. 8-)

http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=11627570#p11627570
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 19. 8. 2019 00:36

Nálepky používám zejména pro malé platby, když se mi nechce vytahovat peněženka s normálními kartami (klíče mám vždy v kapse).
Ano, k nálepce od Airbank dostanu i plast - je to ale výjimka.
Jinak problémy s placením nálepkou jsem za poslední 2 roky nezaznamenal - až asi na 1 výjimku. Používám je běžně i v blízkém zahraničí (SK, PL, UA ...).
Nálepky AB a Creditasu umožňují změnu PINu, u HelloBank bohužel ne.
Nepoužívám žádný chytrý telefon - NFC tím pádem nelze.
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 8. 2019 08:22

ten plast v AirBank ti dají i bez nálepky :).

Nedalo mi to a zavolal jsem do Creditas ohledně té karty - takže k účtu u Creditas (na Richee.cz jsem se neptal) je pro disponenta platební karta a je zdarma.

Vzhledem k podmínkám - výběry v tuzemsku i v zahraniční neomezeně zdarma, dobré kurzy. vedení zdarma, dobrý spořák - mi přijde jako nejlepší varianta pro tazatele.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jisy 21. 8. 2019 00:46

Původní plast od AB je pro cizí nálepky příliš malý. Jestli teď mají větší - nevím, budu se muset u nich stavit a porovnat je ...
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 21. 8. 2019 18:34

Zastavil jsem se na pobočce AB - nový plast od AB velikostí(tvarem) plně odpovídá nálepkám od HB a Creditasu !
jisy
Diskutér