Jakou banku pro běžného uživatele?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 1. 11. 2019 22:15

Zahraniční kolega z práce má taky Fio je spokojen.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 2. 11. 2019 10:56

Fio, MMB
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 2. 11. 2019 14:23

no, pokud by chtěli kartu s lepším kurzem, tak mBank sice nemá IB v angličtině, ale její mobilní apka v angličtině je a na ovládání běžného účtu s kartou bohatě stačí - podle mne patří k těm lepším aplikacím mezi bankami. Takže taky možnost a mKarta Svět by nemusela být pro cizince vůbec špatná. Ale na nějaké přeposílání peněz na zahraniční účet to asi moc vhodný nebude (i když zrovna kurzy na převod z účtu na účet nesleduji, tak úplně nevím, jak si stojí v porovnání s jinými ČR bankami - tam bych ale určitě volil jinou cestu než banku...)

https://www.mbank.cz/blog/post,425,now- ... sport.html
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 2. 11. 2019 15:41

za me aktualne vede banka co se stara o svoji apku na iOS, chci agilni vyvoj.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento prosinec.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2019 12:58

Jsem zrovna ve Fio na Senovážném náměstí a zakládá si tu účet cizinec. pracovní nevypadá, že by měl sebemenší problém vše vysvětlit anglicky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod psovod78 4. 11. 2019 14:06

To jo, ale platit Fio kartama v zahranici je za trest. Skoda, ze mbank nebo creditas neumi anglicky.

EDIT: kazdopadne diky vsem. Nakonec jsem doporucil csob premium.
psovod78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2019 16:00

FIO "opisuje" kurzy od ČSOB, takže ČSOB Premium si nijak nepomůžeš v této oblasti (samozřejmě jsou tam jiné benefity, cestovní pojištění, salonky a další).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod psovod78 4. 11. 2019 16:46

Jo, o ty benefity mi slo, kdyz je oboji zadaco s beznym expatskym platem.

To me vede na otazku, Fio melo driv karty nejak pres CSOB, ne? Souvisi to s tim nejak? Maji jeste neco prez ne, nebo proc opisuji kurzy?
psovod78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2019 18:52

Ano, dříve měli nejen jejich karty, ale dokonce využívali sběrné účty u CSOB. Dnes už by s ČSOB nemělo mít FIO nic společného. Možná si řekli, proč vymýšlet vlastní kurzovou politiku, když ji můžeme opsat. Nebudeme nejlepší, ale ani nejhorší (takže vyděláme, ale klienty úplně nenaštveme) a máme to bez práce :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka