Jak znefunkcnit platebni kartu?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MiASX 13. 2. 2019 12:44

Potrebobal bych znefunkcnit platebni kartu nebo alespon znefunkcnit jeji bezkontaktni funkci, aby ji platebni terminal vubec nedetekoval jako platebni kartu. Chci tak pouzivat kartu raifky k ziskani 10% slevy v KFC, tedy mit na sobe nalepene dve karty, navrch nefunkcni rajfku, kterou ukazu jako ze s ni platim, a vespod bude jina karta, ktera bude urcena k platbe. Mate nejaky tip, jak platebni kartu znefunkcnit? Blokace u banky nepomuze, protoze by ji platebni terminal stejne detekoval jako blokovanou kartu a to nechci.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod noi2 13. 2. 2019 12:48

noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mimonik 13. 2. 2019 12:52

Proc resis chujoviny? :D Normalne reknes mam 10% slevu, ukazes kartu a zaplatis jinou ... LOL
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 13. 2. 2019 13:33

Taky mi to přijde jako nesmysl. Stačí tu kartu Raifky ukázat kvůli slevě, ale zaplatit můžeš potom jinou kartou. Kdysi jsem to taky tak dělal, sice ne v KFC, ale šlo o stejný typ slevy na různých jiných místech. Nikdy nikdo neprotestoval. A kdyby náhodou měli systémově ošetřeno, že bez platby kartou Raifky ta sleva neprojde, tak ti stejně žádné "udělátko" nepomůže.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 13. 2. 2019 13:57

Je to zbytečná práce, normálně v KFC platím tak, že ukážu RB Life a řeknu si o slevu. Obsluha na terminálu zadá slevu, já mezitím vytáhnu Curvu a platím. Jednoduchý kabaretní trik :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 13. 2. 2019 14:47

Take jsem to tak delal, ale minule mi kontrolovali, jestli opravdu prikladam k terminalu kartu Raifky. Reknu ze chci slevu na kartu Raifky, obsluha vola vedouciho, vedouci prijde, aktivuje v pokladne slevu a pak opravdu kontroluje, co prikladam k terminalu.

Chci zitra slevu 10% na Raifku a k tomu jeste 20% za platbu kreditkou UCB.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 13. 2. 2019 17:21

To je fakt, pouzival jsem v kfc jeste citi kk tehdy a hrube se jim nelibilo kdyz jsem přiložil jinou kartu nez proti tomu stihli neco udelat. Jasne ze to proslo, ale vyhrozovali ze priste zaplatim citinou nebo nebude sleva - coz jaksi nešlo protoze citina v te dobe byla blokla poté co mi ji citi vypověděla.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2019 18:52

Bezkontaktní funkci u jiné platební karty jsem si znefunkčnil sám, když mi u čipu praskla. Přerušil se tak drátek a karta přestala fungovat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 13. 2. 2019 19:05

Bohuzel ta karta transparentni neni, abych videl dratky, navic si myslim, ze ty dratky nemusi byt spojeny s cipem, platebni nalepky cip vubec nemaji.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2019 19:14

Podle mne to bude na všech kartách stejné, ta anténa bude kolem dokola, takže stačí "naprasknout" prakticky kdekoliv u okraje tak 1 -2 cm do hloubky karty a drátek bych měl přerušit. Co koukám na transparentní kartu do mám, tak na té to vypadá, že drátky opravdu končí v čipu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 13. 2. 2019 19:18

Kdyz jsem mel jeste transparentni kreditky CS, tak ty dratky byly kratke tedy a bylo jich vic, asi 4.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gogo fin 13. 2. 2019 19:48

re:noi2
Mám takový dotaz. Podle toho videa se znefunkční celá karta, nebo pouze její bezkontaktní funkce (to znamená, pokud ji po té úpravě zasunu do terminálu, normálně zaplatím)? Dík!
gogo fin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 13. 2. 2019 19:50

Já to nezkoušel, ale mělo by to jen přerušit anténu, tedy znefunkčnit bezkontakt.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gogo fin 13. 2. 2019 20:07

No mě přijde, že tam zrušil hodně kontaktů od čipu. Kdyby někdo zkoušel, dejte vědět! Dík!
gogo fin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MiASX 13. 2. 2019 20:19

Co je na videu? Nemuzu ho spustit.
MiASX
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků