Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 2. 2020 12:36

Poslal jsem dotaz na svého bankéře, volala mi nějaká jiná bankéřka a říkala, že toho mají moc, že musím počkat. Ale že v každém případě bude založen nový účet, žádný z mých 2 existujících nebude převeden na nový typ.

Tak to jsem zvědav, jak to bude doopravdy...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 13. 2. 2020 15:06

Tohle tvrdě nezvládli. Jednak nebyli schopní rozumně říct, co bude se stávajícími účty, takže vyvolali zbytečnou vlnu dotazů a zakládání dalších účtů, pak vymýšlejí komu překlopí/nepřeklopí, aby část zákazníků vzali na hůl, no a nakonec i těm, kterým překlopili, tak to zase vůbec neodpovídá podrobným podmínkám akce, protože tam se mluví o 10.000 nově zřízených účtů. Je prostě vidět, že to řídí někdo s IQ tykve.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jao_jao 13. 2. 2020 15:22

Měl jsem Spořicí účet Výhoda+ (prázdný) a Spořicí účet Milionová Výhoda+ AKCE .
Napsal jsem mail bankéři, po pár minutách mi zavolala jeho kolegyně a oznámila mi, že ručně převedla Spořicí účet Výhoda+ na Narozeninová Super Výhoda+.
jao_jao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mimonik 13. 2. 2020 16:08

xls píše:Tohle tvrdě nezvládli. Jednak nebyli schopní rozumně říct, co bude se stávajícími účty, takže vyvolali zbytečnou vlnu dotazů a zakládání dalších účtů, pak vymýšlejí komu překlopí/nepřeklopí, aby část zákazníků vzali na hůl, no a nakonec i těm, kterým překlopili, tak to zase vůbec neodpovídá podrobným podmínkám akce, protože tam se mluví o 10.000 nově zřízených účtů. Je prostě vidět, že to řídí někdo s IQ tykve.

Jo a pritom si tohle vsechno trapeni mohli usetrit, kdyby jenom zmenili urok a pasma na stavajicicm uctu :mrgreen: ale proc to delat jednoduse, ze jo.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 13. 2. 2020 16:11

Bylo mi jasné už z těch protichůdných odpovědí před spuštěním akce od různých osobních bankéřů, že to bude zmatek.

Řekl jsem si, že tomu dám týden, dva čas. Ono si to sedne a pak v klidu začnu jednat, až se všechny tyto provozní a jiné mouchy vychytají. Mezitím třeba jinde vyskočí jiná 2% nabídka a tím pádem žádné složité čachry se svým účtem Miliová výhoda + nebudu muset dělat (jelikož jsem peníze před 12.2. nikam nepřevedl, nemohu teď převést v rámci Trinity na nově zřízený "narozeninový" účet, musím pryč a pak by mě individuálně posuzovali, zda mi to při přesunu zpět uznají či nikoliv).
drummond
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 13. 2. 2020 16:24

Já se ptal dneska Monety, jestli upraví úročení, nebo převést peníze na konci měsíce pryč. Odpověděli, že převést pryč, tak už jsem to zadal.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 2. 2020 16:54

drummond píše:Bylo mi jasné už z těch protichůdných odpovědí před spuštěním akce od různých osobních bankéřů, že to bude zmatek.

Řekl jsem si, že tomu dám týden, dva čas. Ono si to sedne a pak v klidu začnu jednat, až se všechny tyto provozní a jiné mouchy vychytají. Mezitím třeba jinde vyskočí jiná 2% nabídka a tím pádem žádné složité čachry se svým účtem Miliová výhoda + nebudu muset dělat (jelikož jsem peníze před 12.2. nikam nepřevedl, nemohu teď převést v rámci Trinity na nově zřízený "narozeninový" účet, musím pryč a pak by mě individuálně posuzovali, zda mi to při přesunu zpět uznají či nikoliv).

Zde platí lidové přísloví: "Kdo zaváhá, nežere.". :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod __Pavel 13. 2. 2020 17:21

Snažím se dohledat, kdy jsem měl naposledy nějaké spoření bez fixací, vopičáren a s možností okamžitého výběru s úrokem >2%. Vždy jsem se snažil mít to nejvýhodnější, přesuny peněz pro pár setin úroku navíc mi nedělají problém, je to tak trochu koníček. Našel jsem AXA bank v květnu 2010 s úrokem 2,5% a od té doby jsem se snad přes 2% nedostal.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 13. 2. 2020 17:24

MirekM. píše:
drummond píše:Bylo mi jasné už z těch protichůdných odpovědí před spuštěním akce od různých osobních bankéřů, že to bude zmatek.

Zde platí lidové přísloví: "Kdo zaváhá, nežere.". :-)

Tož chybami se člověk učí, zase jsem o něco chytřejší. Žádná tragédie se však nestala, řešení se nalezne. 1,75% není špatný a cestičku k 2,08% si najdu, jen musím počkat, až se tyhle zmatky uklidní.
drummond
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 13. 2. 2020 17:42

Opičárny tu budou vždycky: buď banky peníze nechtějí a většina má horní limity, nebo je chtějí a většina má pásmové úročení.

Dlouhodobě je jediná šance jít na ten „velkoobchodní“ trh přímo přes fond peněžního trhu, ale to teď ještě taky moc nefunguje, když úroky dluhopisů jsou pod repo sazbou, takže je nutné portfolio koncentrovat jen v repo operacích. Takový fond existuje (Conseq Depozitní plus), ale kvůli té koncentraci je to fond kvalifikovaných investorů (od 1M) a má citelný vstupní poplatek, což jej zatím vždy činilo neatraktivním ve srovnání buď s nejlepšími spořicími účty (na krátkou dobu) nebo proti-inflačními dluhopisy (na déle).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 13. 2. 2020 17:52

Já tím chtěl jen říct, že se mi po deseti letech na účet s 2,08% hezky kouká.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 13. 2. 2020 17:55

Jak dlouho tu sazbu asi nechají?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 13. 2. 2020 18:14

Do konce srpna minimálně. Pak (ne-li dříve) se bude samozřejmě zvyšovat. :mrgreen: :potichu
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 2. 2020 19:09

takže ING ostrouhá u lidí, kteří potřebují umístit něco do 2,5 mil, bez opiček s měsíčním posíláním a hlídáním podmínek, bez možnosti výběru pro zachování úroku 2%.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomsln 13. 2. 2020 19:58

iglooo píše:Do konce srpna minimálně. Pak (ne-li dříve) se bude samozřejmě zvyšovat. :mrgreen: :potichu

Máš info o dalším zvyšování repo sazby? :-D
tomsln
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka