Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chrudimi 21. 2. 2020 16:10

srfinc: Minulý týden jsem také řešil přihlášení, infolinka je absolutně k ničemu, telefon nikdo nebere, na mail nikdo nereaguje, ale poradil mi tu někdo na fóru, u mě byl problém v přihlašovacím jménu, ale formulář je úplně stupidní a nijak mě o tom neinformoval i když jsem zadal sebevětší blbost. Testnul jsem teď variantu špatného hesla a sms to pošle a až po zadání to napíše "Vámi použitá kombinace přihlašovacích údajů není správná.", problém bude tedy asi chybné heslo.
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 21. 2. 2020 16:16

srfinc píše:Nejsem si vědom že bych byl žádán o silné ověření. Zkusím počkat těch 24 hodin.
Děkuji za pomoc

Do IB se právě přihlašuješ pomocí silného ověření ("heslo + SMS").
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 21. 2. 2020 16:26

Silné ověření přišlo befelem shora.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 21. 2. 2020 17:05

tak heslo + sms me teda neprijde silne overeni
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 21. 2. 2020 17:45

to vůbec není důležité
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mortyuss 21. 2. 2020 19:53

evlo píše:tak heslo + sms me teda neprijde silne overeni

To ovšem nezáleží na vašem pocitu, ale na definici, co je silné ověření ve směrnici PSD2
Mortyuss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2020 20:21

Přesnější termín je "dvoufaktorové"
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 22. 2. 2020 01:13

me docela zalezi na tom jak jednoduse se muze k memu uctu nekdo cizi dostat
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 22. 2. 2020 06:00

Mě zase záleží nejvíc na tom, jak jednoduše se k mému účtu dostanu já.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 22. 2. 2020 12:27

Přihlašování přes 2 faktor je fakt zbytečný vopruz. Zlatý fio v tomhle. Vždyť je to úplně zbytečný, když stejně musíš platbu autorizovat.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 22. 2. 2020 13:27

jo, taky smskou, fakt bezpecnost, douvaktor to je aby byl
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 2. 2020 17:42

Mimonik: Zbytecny to neni, nemuze ti kazdy kdo zna heslo koukat na ucet, ikdyz platbu nezautorizuje.
evlo: Ono moc neni cim, kalkulatory by musel nekdo zaplatit a to nechce ani banka ani klient. Takze zustava hloupa SMS, ktere nestoji za moc, ale nikoho moc nestoji.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 22. 2. 2020 18:06

Já osobně jsem byl spokojen s přihlašováním jen jménem a heslem. SMS už lehce obtěžuje, ale pořád je to přijatelné. Nemám moc přehled o dalších možnostech, ale myslí, že ty už (aspoň pro mne) přijatelné nejsou.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 22. 2. 2020 18:21

Noxik píše:Mimonik: Zbytecny to neni, nemuze ti kazdy kdo zna heslo koukat na ucet, ikdyz platbu nezautorizuje.
evlo: Ono moc neni cim, kalkulatory by musel nekdo zaplatit a to nechce ani banka ani klient. Takze zustava hloupa SMS, ktere nestoji za moc, ale nikoho moc nestoji.

Pokud někdo získá moje heslo je to větší problém, než fakt, že uvidí moje zůstatky, to mě fakt netrápí.
Ale to, že si někdy chci něco zkontrolovat a nemám u sebe mobil, to mě fakt prudi, že se bez něj neprihlasim.
Klidně to mohli nechat volitelně, jako to do té doby měla spousta bank a úplně nejvíc mě irituje equa bank, která te nutí zadávat heslo a kód při autorizaci platby.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomsln 22. 2. 2020 19:01

Nejsou náhodou tyhle "bezpečnostní věci" podmínkou pro banky v EHP? Já bych řekl, že v bankách si zbytečnost tohodle uvědomují, ale pokud jim to EU nařizuje, tak s tím zkrátka nic nenadělají.
tomsln
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka