Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pan Jan 9. 4. 2020 15:32

Delitzsch píše:Změna úrokové sazby je formálně v pořádku...
https://www.mesec.cz/clanky/trinity-ban ... ni-predem/


No možná není. Myslím, že banka může změny úroků buď nechat podle svého uvážení (a pak musí oznámit zhoršení dva měsíce předem). Nebo to naváže na ČNB nebo PRIBOR apod., a pak by měla pokaždé reagovat podle nějakých pravidel. A zřejmě si to nemyslím sám :)

"Zákon také stanoví, že změny úrokových sazeb se (v případě navázání na referenční sazbu) provádějí a počítají neutrálním způsobem. Web Peníze.cz zjišťuje názor ČNB, zda je podobný přístup některých bank dostatečný – tedy zda při změně referenční sazby ČNB pouze mohou, ale nemusí změnit úrok (například při pohybu nahoru), bez uvedení konkrétních pravidel."
https://www.penize.cz/sporici-ucty/4145 ... lesa-pod-1
Pan Jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod farang 9. 4. 2020 15:35

Lze zrušit spořicí účet u Trinity dálkově? Např. přes IB Air Bank? Máte někdo zkušenost?
farang
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 9. 4. 2020 16:03

Pan Jan:
Bude velice zajímavé, jakou odpověď web peníze.cz od ČNB získá. Doufám, že informaci dostane co nejdříve. Postup Trinity je neobvyklý, z mého pohledu nekorektní, ale existuje zde prostor pro alternativní výklad (ve stylu dva právníci, tři názory). Je otázkou, zda se v současné nestandardní situaci ČNB přikloní na stranu banky (např. otázka stability systému), nebo klientů. Jiná věc je pak případná korekce zvoleného řešení z její strany do budoucna v normálních poměrech.
Delitzsch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 9. 4. 2020 16:29

Zkoušel se někdo s nima po dobrém taky domluvit na individuální sazbě pro dříve individuální sazbu?
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 9. 4. 2020 16:33

Obávám se, že po nedávné zkušenosti budou mnohé banky mít v úrokovém lístku sazbu ČNB depozitní - 2%, a vše nad to bude kdykoli odvolatelná marketingová akce.

Zákon se nažere a schopnost bank měnit úroky ze dne na den zůstane celá.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 9. 4. 2020 16:40

Na to, jak revoluční změna je ta povinnost avizovat snížení úroků 2 měsíce předem, je to v zákoně hodně vágně formulované. Včera ČNB žádnou sazbu nesnížila, tak proč zrovna včera snižovala Trinity? Znamená to snad, že jakékoliv snížení sazby ČNB je pro banky bianco šek na libovolné snižování sazeb ze dne na den s jakýmkoli časovým odstupem od rozhodnutí ČNB? V roce 2025 může Trinity snížit úroky a říct "víte, to je reakce na snížení repo sazby z března 2020, takže to nemusíme předem avizovat".
Takhle to zákonodárce určitě nemyslel. Podle mě správný výklad zákona je ten, že jenom pokud by úrok na spořáku exaktně navázali na repo sazbu ČNB, třeba "repo mínus půl procenta", tak jedině v tom případě by byli osvobozeni od povinnosti avizovat změnu předem (logicky, ČNB to snížení taky předem neavizuje).
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dandík 9. 4. 2020 17:27

Přesně to si myslím taky.
Dandík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 10. 4. 2020 11:39

farang píše:Lze zrušit spořicí účet u Trinity dálkově? Např. přes IB Air Bank? Máte někdo zkušenost?

Teď ruším v rodině přes airbank kB a monetu. Nastaví se tam nějaký datum přenesení jestli +21 dní cca? A pak teprv běží zrušení účtu.
Ještě jsem rusil přes monetu ucb a RB.
Rozdíl je ze od airbank je víc informačních emailu o průběhu přenosu než u Monety.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 4. 2020 12:50

Díky, to je nápad, založit v IB Air Bank nový běžný účet s žádostí o migraci (převodu) účtu z Trinity a až se účet v Trinity zruší, tak zrušit ten nový účet v IB AirBank.:-). Tak člověk nemusí na pobočku Trinity.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chosta 10. 4. 2020 13:00

Já jsem rušil účet Trinity ,tak že v dokumentech ke stažení mají formulář žádost o zrušení účtu vyplnit poslat a účet bude zrušen nemusí se chodit na pobočku těch mají málo.
chosta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod y2key 10. 4. 2020 13:33

Jak by se teď po zásahu Trinity hodila Creditas se svoji garancí 1,6% do 30.6.
Zkoumal jsem Creditas a Trinity a jejich bleskové snížení úrokových sazeb a vychází mi z toho, že u Creditas by to snad mělo jít vyreklamovat na základě té garance, co mají na webu a posílali v mailu. U Trinity to bohužel vidím jako "legal"(zvlášť to první snížení bylo ok), ikdyž to byla sviňárna taky hodně velká. Prý se tím ještě u Trinity zabývá ČNB. Nevíte v jakém je to stavu? Má smysl u Trinity taky reklamovat?
Zatím peníze u Trinity nechávám(svátky) a rozhodnu se, jestli s nimi půjdu do sporu, protože pokud bych peníze přesunul jinam, tak nemá cenu se s nimi dohadovat kvůli úroku.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 10. 4. 2020 13:46

S Trinity se asi nic dělat nedá. S Creditas snad ano, tak jsem převedl peníze tam.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 10. 4. 2020 15:43

xls: Odeslal jsi na ten s 0.8% ? To je asi nejlepsi mnznost s tim ze se bude pozadovat domereni uroku se zpetnou platnosti. Taky to tak zrejme udelam. Hlavne to neposilat na nove zalozeny s 1% protoze to bychom souhlasili s jejich praktikami. Verim ze se jim ozve hodne lidi a Creditas si uvedomi, ze takto nemohou postupovat.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 4. 2020 16:41

@čulibrk:
A proč by jsi jako kvůli využití mobility zakládal u Air bank nový (další) účet, pokud už tam máš nějaký stávající? Mobilita (neboli "stažení parametrů a existence jiného účtu") lze nejen v Air, ale v jakékoliv bance přeci zadat kdykoliv, a to na již existující účet v dané (nové) bance. Ale toto si hodně lidí mylně myslí, že mobilita se musí zadávat současně s žádostí o nový účet, nebo do X dní po jeho zřízení. Ale to je omyl, mobilitu můžeš zadat klidně i když v bance cíle mobility budeš mít účet už 5 let :). Mobilita řeší ten přenášený (rušený) účet, fakt ne stáří toho cílového :). Sám jsem teď také na pobočce Sberbank zadával mobilitu na účet zřízený už o pár dní dříve online (abych minimalizoval dobu strávenou na pobočce), v minulosti v jiných bankách obdobně (třeba UCB).
Na a že u Air bank či Moneta lze o mobilitu žádat online, jak popisuje @audiobullys, to je známá věc. Ale jde o samostatnou položku bankovnictví, fakt ne nutně o součást procesu založení nového účtu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 10. 4. 2020 16:47

pri mobilite z UCB asi nezrusi sporak, eurovy ucet a IB?
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků