Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mate59 14. 4. 2020 19:15

Při vkladě nad 3 mil. dávají na spořáku 1,18% p.a.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 4. 2020 19:35

Podbízení se vyšší úrokovou sazbou vkladem nad limit pojištění jen poskytuje živnou půdu pro konspirační teorie... :hm
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 14. 4. 2020 19:47

Úvěry sice riskantnější tedy s vyššim úrokem a hlavně podnikatelské, ale zase zajištěné nemovitostmi. Kdyby chtěli krachnout, tak nechají vysoké úroky na vkladech a je jim to jedno. Zména úrokú na vkladech asi po právní stránce nenapadnutelná.
https://www.mesec.cz/clanky/trinity-bank-zrusila-akcni-nabidku-a-zmenila-cenik-bez-ohlaseni-predem/
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 4. 2020 20:53

Taková banka je vhodná jen v některých obdobích a pouze pro klienty, co systematicky sledují dění v bankách, např. na zdejším foru. Kolik nás ale takových to je?
Stačilo nečíst ve čtvrtek večer e-maily (e-mail o změně mně došel až ve 22:30), nevěřit mlrs a peníze jsem tím pádem odlil až v dnes (úterý), aby nevisely přes svátky v clearingu, neboť k fóru a e-mailům jsem se dostal v pátek až po 8 hodině. :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 4. 2020 21:10

octaviampi píše:Udajneho doktora je treba ignorovat. Horsi nez on uz je jenom "avatar".

Pravda se špatně poslouchá, že? Kdysi jsem převzal krásné rčení, “banka není moje milenka, proto se k ní ani takto chovat nebudu”. A Trinity bank je zářný příklad toho, jaká je tragédie, když kdejaká kampelička dostane bankovní licenci. Creditas je v těsném závěsu. Naštěstí Fio šlo na to normální cestou a je poslední kampelička, která na poli bank funguje slušným způsobem.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 14. 4. 2020 21:40

Tak možná do prvního problému. Dvakrát jsem je táhnul k FA, vykládají své vlastní VOPky přímo v rozporu se zákonem.
A ten e-mail o změně dorazil některým až v pátek, třeba ve 2 ráno. Prostě "účelovká" :D
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 15. 4. 2020 00:46

Od Trinity to rozhodně podpásovka byla, ale z právního hlediska je to v pořádku. To jsou tady jiní adepti, kteří to z právního hlediska nemají ok jako např. Creditas, kde by měl být jasně vyhraný míček na straně klienta.
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas3 15. 4. 2020 21:23

Se zavedením účtu Narozeninová výhoda, byl současně učiněn veřejný přislib garance udržení úroku 1.58%p. a. u spořícího účtu "Výhoda + akce" do konce roku 2020. Pokud se pamatuji, bylo to na webu a bankéřka mi to potvrdila ústně. Nereklamoval jste někdo úr. sazbu u tohoto SÚ?
Tomas3
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 4. 2020 22:49

Ano a vyjádřili se písemně takto:

vážíme si Vaší přízně i dosavadní důvěry a věřte, že nás současná situace způsobená nouzovým stavem v České republice a přijatým stabilizačním opatřením ze strany České národní banky opravdu mrzí. Česká národní banka vzhledem k mimořádnosti situace nedávno přistoupila k dvojnásobnému snížení reposazeb, na což navázaly kroky většiny bankovních institucí, stejně jako ukončení marketingových akcí Trinity Bank. Dovolte nám upřesnit situaci týkající se úpravy ceníků bez Vámi očekávané dvouměsíční oznamovací lhůty.

V obecné rovině stanovuje zákon o platebním styku pro úpravy smluvních podmínek u rámcových smluv povinnost jejich oznámení s dvouměsíčním předstihem. U úrokových sazeb nicméně zákon připouští možnost kdykoliv jednostranně a bez předchozího oznámení provést jejich změnu, je-li tato založena na změně referenčních sazeb. Referenční sazbou je i repo sazba ČNB, jež byla nedávno snížena na 1,00 % p.a. Ke změně ceníku Trinity Bank tedy přistoupila na základě změny referenční sazby ČNB, a to v souladu se zákonem o platebním styku a Všeobecnými obchodními podmínkami Trinity Bank. Snížení úrokových sazeb, jež zohledňuje aktuální úroveň repo sazby, proběhlo i v souladu s očekáváním České národní banky, která byla současně o těchto krocích ze strany Trinity Bank informována.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luboš 16. 4. 2020 08:34

Jakákoliv garance od Trinity je prostě fraška. Garance poslaná na mail nebo garance na webu banky je totálně k ničemu.Tímto jednáním všem klientům ukázala jak je důvěryhodná. Mám jedinou možnost jak to bance dát najevo - oba účty jsem vynuloval. Ty klienty co nabrali na posledních dvou akcích ve velké míře ztratili. Na jednom účtě jsem měl garanci(1,58%) do 15.5.2020 do té doby by dělal úrok navíc 652,-(0.66%)!! Nedali 652,- přišli o 1 milión. a to se VYPLATÍ!
Luboš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 16. 4. 2020 14:24

Nedali 652, ušetřili přinejmenším 580. Za 1% jim třikrát týdně půjčí ČNB (pokud tedy nejsou nesolventní), tak proč by platili 1,58%?.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 4. 2020 15:23

No pokud si neumí vydělat jinak, tak proč by vůbec měli podnikat?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 16. 4. 2020 18:00

Je fér se na ně zlobit, že nesplnili, co slíbili. Ale nedělejte si žádné iluze, že banka převedením těch peněz pryč trpí a že by na tom byla líp, kdyby úroky nechala vyšší – to vede jen k nepochopení a nesprávnému odhadu, co se bude dít příště.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 16. 4. 2020 19:36

Netrpí-li banka nebudu ani já. Podal jsem výpověď ale zatím žádná reakce.
flightmax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod y2key 17. 4. 2020 10:44

Už se to řešilo všude možně - Trinity snížení udělala naprosto v pořádku s legislativou. Snad to řešila i ČNB.
Garance 1,58% byl jen reklamní tah a a ve VOP to měli šikovně ošetřené.
Samozřejmě můžete zkoušet FA, ale obávám se, že z toho nic nevytřískáte.
y2key
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka