Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod obbr 24. 3. 2023 15:25

Na webu o tom, že je možné mít 2 účty s 5,68% nic nebylo. Naopak z toho vyplývalo, že kdo už jeden takový účet má, tak druhý založit nejde.
Včera večer mi poslali mail, kde se uvádí, že existence dvou takových účtů je možná.
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 24. 3. 2023 15:51

Vždy šlo mít u Trinity více účtů. Kdo chtěl získat lepší úročení, musel skoro vždy zakládat nový účet. Nicméně kdo neměl vynulováno, tak s tou podmínkou "nového vkladu" to aktuálně ztrácí smysl.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod obbr 24. 3. 2023 16:57

Poslední měsíce šlo mít u Trinity sazbu 5,68% do 500tis pouze na jednom účtu. Na ostatních účtech povolili maximálně 4,08%. A právě teď s tou novou marketingovou akcí to rozšířili na druhý účet, kde je možné mít taky 5,68% do 500tis.
Stačí navýšit zůstatek oproti 21.3. Není potřeba nulovat stávající účet. Takže když někdo z nějakého důvodu nemá možnost vyššího úročení u těch pár bank, co ho nabízejí a nevejde se do půl mega, tak to pro něj může být nejlepší řešení.

Nepočítám do toho 6,08%, což je zase ještě jiná akce.
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 24. 3. 2023 17:17

Aha, já myslel že ti jde primárně o tu garanci úroku 5,68% platnou do 31.12.2023 místo jen do 30.6.2023, což je ta hlavní aktuální změna. Netušil jsem, že ti jde o možnost uložit 2x500tisíc s úrokem 5,68%.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod L - Core 25. 3. 2023 09:11

Komunikují jen v pracovní době (ta jejich 800 cosi linka), tak se tam teď nemohu zeptat.. zeptám se tedy tady. To je zase potřeba zakládat ten nový účet se všemi šaškárnami kolem? Skeny občanky a řidičáku, formulář na x stránek - přestože toto už u sebe vícekrát mají?
L - Core
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamča26 25. 3. 2023 10:09

Ano, je to potřeba i pro stávající zákazníky. Chtěli jen občanku.
Kamča26
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 3. 2023 04:13

Dá se s Trinity úspěšně komunikovat přes datovou schránku? Namísto těch scanů a návštěv pobočky? )
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelxcz 27. 3. 2023 05:52

Když jsem před cca 2 lety poslal do Trinity přes datovou schránku výpověď, tak mi druhý den volala paní, že mi pošle mailem formulář, který mám vyplnit a vložit přes internetové bankovnictví, aby to bylo "ověřené a oficiální" �
pavelxcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 27. 3. 2023 07:48

Dovolím si upozornit na zásadní rozdíl mezi mezi doručováním do datových schránek OVM a "neOVM".
Viz § 18 odst. 2 zákona 300/2008 Sb.
Provádění úkonů vůči orgánům veřejné moci prostřednictvím datové schránky
(2) Úkon učiněný osobou uvedenou v § 8 odst. 1 až 4 nebo pověřenou osobou, pokud k tomu byla pověřena, prostřednictvím datové schránky má stejné účinky jako úkon učiněný písemně a podepsaný, ledaže jiný právní předpis nebo vnitřní předpis požaduje společný úkon více z uvedených osob.

V § 18a, který popisuje dodávání dokumentů fyzických osob, podnikajících fyzických osob a právnických osob žádné ustanovení o fikci podpisu není. Proto se domnívám, že dokument takto zaslaný je nepodepsaný. Podpis by musel být k dokumentu připojen:
a) elektronický,
b) naskenovaný ovšem po provedené autorizované konverzi dokumentů.

Pořád si myslím, že doručování mezi "neOVM" osobami má své mezery. Dnes jedu na Ministerstvo vnitra a zkusím nadhodit možnost otevřít (opět) zákona 300/2008 Sb. a provést v něm opravy po Babišově vládě a další úpravy.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 3. 2023 08:27

Jasně, ze zákona to neOVM brát nemusí, ale mohou. Třeba když jsem něco potřeboval zařídit s MojeID, možnost byla zajím tam osobně anebo to za 10 Kč poslat datovkou (a připojit k té zprávě moji identifikaci). Použil jsem datovku. Stejně neměl problém s výpovědí přes datovku ČEZ. Těch 10 Kč, co za to člověk platí když posílá soukromě firmě, mi stojí za to se tomu nevěnovat osobně (to je na hodinu až dvě). Je to i levnější než doporučený dopis :)

Na druhou stranu, je to o vůli té právnické osoby, nic jim nepřikazuje taková podání zpracovat.

// edit: tak Trinity s datovkou nepracuje, vyžadují osobní návštěvu pobočky (pro ten 6.08% účet)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 27. 3. 2023 11:46

Rop píše:Proto se domnívám, že dokument takto zaslaný je nepodepsaný. Podpis by musel být k dokumentu připojen:
a) elektronický,
b) naskenovaný ovšem po provedené autorizované konverzi dokumentů.

Ano, poslal jsem na ČSSZ žádost o změnu banky pro výplatu důchodu (naskenovaný formulář ČSSZ opatřený razítkem banky a mým podpisem) datovkou a bylo mně sděleno, že to tak nejde, že by formulář musel být elektronicky podepsaný mnou i bankou nebo převeden autorizovanou konverzí... Prý to poslat poštou nebo prostřednictvím pobočky ČSSZ.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 3. 2023 13:48

Tak u dokumentu třetí strany to dává smysl, že chtějí vidět originál a ne scan. U "dopisu" co napíšu já a podepíšu jej datovkou (přiložím tam identifikaci) to bere každá firma podle svého uvážení... Zákonně nemusí, a pokud na to nemají předpisy, tak to odmítnou.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 27. 3. 2023 13:58

Já bych to datovkou zkusil, dnes bych připojil i elektronický podpis, když jsem si jej pořídil :D, aby někdo neprudil, že bez podpisu akceptovatelné jen pro OVM ... v minulosti jsem přes datovku (bez elektronického podpisu), jen s předáním osobních údajů, zrušil účet u nebožky Equa, nebo v Monetě ... takže to leckde jde, když se chce :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 27. 3. 2023 14:32

Ono je ale rozdíl zakládat účet přes datovku a rušit účet přes datovku :-) Řekl bych, že účet nezaloží přes datovku naprostá většina bank.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 27. 3. 2023 14:37

Jasně, že nezaloží, protože chybí AML identifikace.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků