Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 9. 4. 2020 06:58

Dnes 7:47 došel e-mail o změně úroků na účtu Milionová Výhoda+ na 0,92 %.

Toto načasování přes 4-mi svátky považuji za čuňárnu nejvyššího kalibru při garantování odchozích transakcí D+1!!!

Asi žádné bance se nedá věřit a garance je jen mlácení prázdné slámy: https://www.trinitybank.cz/aktuality/ak ... inity-bank
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 9. 4. 2020 07:25

Já mail dostal 1:15, peníze jsem do Monety odeslal ve 4:50 a naštěstí už v 7:50 dorazily.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 9. 4. 2020 07:27

Hlavně je čuňárna to, že je to zpětně. Na ten účet zjevně zapomněli, protože včera (i po půlnoci) v IB svítilo 1,58%, zatímco u narozeninového účtu už bylo 0,92%. Dnes ráno přijde e-mail, ze se to tohoto účtu týká take.... WTF. Měli to dat od 10.4., ale snižovat úroky i retroaktivne je new low českého bankovnictví.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luboš 9. 4. 2020 07:29

Tak mi mailem dne 21.10.2019 garantovali na Spořícím účtu Výhoda + 1,58% do 15.5.2020 a také na to serou, hlavně že píšou o důvěře.
"Vážený kliente,
pro nás v Trinity Bank jsou nejdůležitější naše firemní hodnoty. Jednou z nich je DŮVĚRA.
S našimi klienty jednáme profesionálně, upřímně a nabízíme jim jistotu. Uvědomujeme si jak je v dnešní době jistota důležitá, proto jsme se rozhodli garantovat Vám sazbu 1,58% p.a. na Vašem spořícím účtu Výhoda+, a to konkrétně do 15.5.2020.Zároveň nám dovolte, abychom Vám touto cestou poděkovali za dosavadní důvěru při zhodnocování
Vašich finančních prostředků. TRINITY BANK a.s."
Luboš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powery 9. 4. 2020 07:33

Asi těch druhů účtů mají víc, protože jeden z mých tří účtů má stále 1,58 %, tak jsem to přesunul tam. Po velikonocích uvidíme ;)
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 9. 4. 2020 07:53

Jj, jsou to šašci, mám email, že úroky snížili, ale v IB mám pořád 1,56%...
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luboš 9. 4. 2020 08:07

Ted jsem v IB a na účtě Narozeninová super výhoda+ bylo již 0,92% a na Výhoda + bylo 1.58% a teď před očima mi to změnili taky na 0.92% garance negarance banka jedná svinsky.

-- 9. 4. 2020 08:10 --

drummond píše:Jj, jsou to šašci, mám email, že úroky snížili, ale v IB mám pořád 1,56%...

Neboj, úročit ti to budou 0,92% to je ma 100%
Luboš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srfinc 9. 4. 2020 10:27

Toto jednání nemá obdoby. Nicméně s tím nikdo z nás nic nenadělá a věřím že jakmile se to přežene a banka zase zvedne úrok všichni a ještě rádi jim tam ty peníze naposíláme. Prostě to chce se přizpůsobit situaci. Navíc to že tam bude mít o 4 dny navíc za nižší úrok než jinde, snad nikomu z těch kdo tam peníze má nějaké velké ztráty nezpůsobí.
To už bych se raději obával zvýšené inflace nebo nějakého řízeného znehodnocování měny.
srfinc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Delitzsch 9. 4. 2020 10:59

Změna úrokové sazby je formálně v pořádku...
https://www.mesec.cz/clanky/trinity-ban ... ni-predem/
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 9. 4. 2020 11:15

Jak lze vše v Trinity zrušit? Mám tam 3 účty. Musí se na pobočku, nebo lze i přes email?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 9. 4. 2020 11:34

Formálně v pořádku by toto obcházení zákona mohl potvrdit nějaký státní spotřebitelský orgán :-D
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre7 9. 4. 2020 13:04

wit.cz píše:Formálně v pořádku by toto obcházení zákona mohl potvrdit nějaký státní spotřebitelský orgán :-D


Muzu poprosit odkaz nekam do podminek kdr to ma trinity uvedeno ze uroky muze menit kdyz je meni cnb, zbezne sem prochazel vop a smlouvu o uctu a nenasel jsem, dik
andre7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 9. 4. 2020 13:24

viz odkaz od Delitzsche kousek výš
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod andre7 9. 4. 2020 13:38

A1rh- píše:viz odkaz od Delitzsche kousek výš


Dik, no tak to sou uplne mimo, v podminkach creditas se alespon uvadi ze jde o sazbu vyhlasovanou cnb a o kterou konkretne, byt ne o zpusobu vypoctu zmeny sazby, trinity to ma zcela obdcne vagne takze to neobstoji
andre7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 9. 4. 2020 13:49

andre7 píše:CREDITAS se sice úplně vykašlala na to, že garantovala úrok 1,6% do 30.6.2020 a se svým obchodními podmínkami a pravidly "akcí" se pohybuje asi na samotné hraně zákona, nicméně TRINITY zákon zcela jasně porušila...

viz níže můj mail:

Vážení,

reaguji na vzniklou situaci, kdy došlo z Vaší strany ke snížení úrokových sazeb na spořicím účtu. Chápu, že reagujete na kroky ČNB, nicméně v tomto případě porušujete zákon č. 370/2017 Sb. o platebním styku. Dle tohoto zákona jste povinni při snížení úrokových sazeb o tomto nejméně 2 měsíce předem klienty informovat, což se nestalo.

Dle doposud platného ceníku (platného od 19.3.2020 do 8.4.2020) je základní úroková sazba u spořicího účtu “Výhoda+” 1,58% p.a. a dle pravidel marketingové akce “Narozeninová Super Výhoda” bylo při dosažení určitého zůstatku na účtu úročení celého zůstatku 1,61% p.a. (původně až 2,08% p.a.). Z výše uvedeného fakticky i logicky vyplývá, že úroková sazba 1,58% p.a. je základní úrokovou sazbou, na kterou se vztahuje povinnost 2 měsíční oznamovací povinnosti při změně v neprospěch klientů (a zároveň, že úrokový bonus +0,03% p.a. je úroková sazba řídící se pravidly marketingové akce, kterou můžete kdykoliv a jakkoli měnit).

Žádám Vás tímto, abyste až do řádné změny úrokové sazby dle platného zákona i nadále úročily celý zůstatek sazbou minimálně 1,58% p.a.

V příloze pro připomenutí posílám výřez z výše zmíněného ceníku.

Předem děkuji za odpověď

S pozdravem


V upravené verzi ráno odesláno a před chvílí zmeškaný hovor...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků