Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod powery 7. 8. 2019 08:11

Minulé výpisy 5.3., 5.4., 4.5., 4.6., 4.7., tento měsíc 7.8.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 7. 8. 2019 08:39

Hlavně by měli do názvu přiloženého souboru dávat i koncovku .pdf, na mobilu jsou s tím problémy.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 7. 8. 2019 10:01

Potvrzuji, že ráno výpis přišel.

2% Trinity - bankéř psal, že to předal na "příslušné oddělení". Mám se těšit?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HankaDu 7. 8. 2019 11:06

PatrikChrz píše:Tak jsem se dozvěděl, že Trinity obvolává klienty, kteří vybrali vyšší částku a nabízí jim úrok 2 % p.a. pokud peníze "vrátí" :D, možná by to stálo za pokus :D


Patriku, zkuste mi prosím vysvětlit, proč s tolika miliony pořád řešíte spořicí účty. S výnosy max. 2 % na tom přece kvůli inflaci proděláváte. Termínované vklady ochrání před inflací líp, protiinflační dluhopisy (prakticky roční, ne šestileté) teď dávají nejmíň 3 %, spíš víc. Stavebko přes 3,5 %, ale tam chápu, že tam víc než pár desítek tisíc korun nedáte a není to tak pružné.
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 8. 2019 11:26

Mám prostě extrémní averzi vůči riziku. Ono to hodně souvisí s tím, jak jsem ve financích na internetu aktivní, takže se na mne obrací hodně lidí s "životními příběhy" a to, že přišli o peníze "investováním" (a to nejen u pochybných firem co neustále mění názvy a sází na tzv. churning - typickým případem je Capital partners; případně jen naletěli na "výhodnou koupi" - např. akce Helvag, po které došlo k odtržení Partners od mateřeské OVB, protože s takto pošramocenou pověstí se velmi špatně prodávaly produkty novým klientům) vídám mnohem častěji, než stejně velké výdělky (i o těch vím, vím o lidech kteří vydělali extrémně rizikovým investováním).
Zkrátka si říkám, proč se stresovat, mám nadosmrti dost i když mi bude inflace trochu ukusovat, stejně to neutratím. Tak si jen tak hraju s "čísly na účtu" a když mi v jedné bance dají víc, než v jiné, tak proč nepřevést (samozřejmě do pojištěného limitu 2,5 milionu), když je to jen kliknutí v počítači a když díky tomu třeba dostanu i nějakou výhodu (pozvání na raut, do kina, do divadla, na loď,...)
Samozřejmě, že i v těch bankách to zkouší, naposledy Česká spořitelna, kde jsem dostal nůž na krk, že buď přes ně zainvestuji (s krvavými poplatky) nebo si uzavřu životní pojištění (ještě horší), nebo mi službu zruší - jsem tak aktuálně ve výpovědi. Ale takový je život :) a nikomu neberu jeho vášeň pro investice, jen v mém okolí jsou ti "nejagresivnější investoři" nejčastěji lidi s exekucí na krku. Na jedné straně mluví o investici do zlata a akcií, na druhé mají obstavený účet :D

-- 7. 8. 2019 12:27 --

Docela zajímavá diskuse: https://forum.mesec.cz/index.php?topic=11504.0

-- 7. 8. 2019 12:33 --

...no a pak je tu ještě jedna věc, chci mít snadno dostupné peníze pokud by se objevila nějaká "akce", chyba v bankovním produktu a tak, aby se to dalo využít, už jsem nějaký ten úspěch měl :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Jan 7. 8. 2019 11:40

HankaDu přece nepíše o investicích, ale o tom, že spořáky jsou ze všech 100% bezpečných vkladů ty nejméně výnosné (termíňáky i státní protiinflační dluhopisy dají víc, když vynechám specifické stavebko). Chápu to pro pár desítek tisíc, které člověk nečekaně potřebuje. Ale úspory v řádu milionů mi stačí vybrat si v řádu měsíců... Nacpat to do nějaké akce, abych si v lepším případě vykompenzoval to, o co jsem přišel na SÚ kvůli inflaci? Hm.
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 8. 2019 11:42

Třeba teď uzavírat termíňák není úplně nejlepší, když se očekává zvyšování úrokových sazeb.

Ale každý svého štěstí strůjcem, mně se opravdu hodně vyplatilo, že jsem měl velké peníze na možné protočení různými akcemi.

Stavebko, samozřejmě, mám, ale to jsou nepodstatné drobné a je možné mít jen jedno.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wetherek 7. 8. 2019 12:30

V rodině máme u nich tři účty a vypis přišel ráno jen ke dvěma...
wetherek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomas3 7. 8. 2019 14:00

PatrikChrz píše:Třeba teď uzavírat termíňák není úplně nejlepší, když se očekává zvyšování úrokových sazeb.

Není zde přání otcem myšlenky? Signály jsou spíše smíšené.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RomannX 7. 8. 2019 16:28

[quote="PatrikChrz"]
Zkrátka si říkám, proč se stresovat, mám nadosmrti dost i když mi bude inflace trochu ukusovat, stejně to neutratím.

Nevím, jestli máte děti, manželku ... manželka by tohle u mě nikdy neřekla :D
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 8. 2019 16:49

Nj, Romane, ale Vy máte zřejmě málo. :D … nebo jste "nenažranej", nebo jste si špatně vybral manželku … Já jsem ženatej, 3 děti (ještě ne úplně dospělé) a vidím to podobně jako Patrik. :) Zjevně to nějak už doklepu.
Naposledy upravil drkarel dne 7. 8. 2019 16:50, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 7. 8. 2019 16:50

S termíňákem souhlasím - jak budou vypadat sazby je otázka a vázat se takhle mi nepřijde ideální.
Taky to dělám jako Patrik jen s tím, že mám i ty protiinflační dluhopisy. A ještě další dokoupím. Jdou vypovědět jednou ročně, takže když každý čtvrtrok do nich něco dám, můžu mít v případě nenadálých výdajů pokaždé část relativně rychle k dispozici.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod RomannX 7. 8. 2019 17:00

drkarel píše:Nj, Romane, ale Vy máte zřejmě málo. :D … nebo jste "nenažranej", nebo jste si špatně vybral manželku … Já jsem ženatej, 3 děti (ještě ne úplně dospělé) a vidím to podobně jako Patrik. :) Zjevně to nějak už doklepu.


Beru to samozřejmě s humorem. Jen chci říct, že zajistit děti do života už mě dost stálo a nestěžuji si. Ono je pořád kam vrážet peníze.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FinanciaCZ 7. 8. 2019 17:05

Sporaky a terminaky jsou od toho, aby clovek uplne netratil na inflaci a mel zaroven vsekere penize k dispozici dle ruznych terminu splatnosti.

K prekonani inflace je nutne se poustet do rizika a investovat.

Znam mnoho lidi, ktery zavrhuji sporak jen kvuli tomu, ze to neprebije inflaci a dal nechavaji penize na bezaku.
https://www.financia.cz
FinanciaCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 8. 2019 17:23

RomannX píše:Beru to samozřejmě s humorem. Jen chci říct, že zajistit děti do života už mě dost stálo a nestěžuji si. Ono je pořád kam vrážet peníze.

Ano, vždy si lze něco najít, ale otázka je proč. A u dětí zastávám ten názor, že si ten svůj život musí odžít samy. Jako pomůžu jim, ale to neznamená, že jim připravím "vatičku" (pro život jako ve vatičce). Peníze totiž zvláště v mladém věku kazí charakter.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků