Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod RomannX 7. 8. 2019 17:40

Taky zastávám názor, že se děti nemají příliš rozmazlovat. Ale aby si braly hypotéky na baráky, to jsem se "slitoval" a pomohl. Mít v dnešní době hypotéku u mladé rodiny na x let, není o co stát.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 8. 2019 18:42

Jo, to není, ty ceny mě děsí. Na druhou stranu, bylo to dříve jednodušší? Počítám, že jejich nástupní platy budou taky násobně vyšší. Uvidíme za pár let, zatím je mám ještě malé (dívky tak 173-5 cm, nejmladší chlapec už mě taky dorůstá). Ale taky si myslím, že bych je obral o pocit, že to dokázaly samy. (Já třeba jsem za ten pocit rád.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 7. 8. 2019 18:57

Já jsem toho názoru, že dokud si dítě nevybuduje nějakou zodpovědnost a úctu k penězům, resp. jejich hodnotě není rozumné jim cokoliv většího dávat.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 7. 8. 2019 21:57

PatrikChrz píše:Docela zajímavá diskuse: https://forum.mesec.cz/index.php?topic=11504.0
To je teda síla… ale co jsem viděl metodiku doporučovaných investic EP, ty dvě věci nemají vůbec nic společného.

Doporučované portfolio ČS je všeobecně docela rozumné. V detailech by se s ním jistě dalo polemizovat, (opravdu je skoro určitě lepší vzít TV nebo protiinflační dluhopis než některé jejich fondy (s menším očekávaným výnosem a větším rizikem), Top Stocks / Small Caps je moc koncentrovaný), v žádném případě to není dohromady nejlevnější možná realizace dané alokace (pro ty, co ví o ETF), ale nakonec je to docela standardní alokace, velice podobná, tomu, co by navrhl libovolný zodpovědný finanční poradce libovolné české banky.

Tak nejhorší, co se může stát, je investice do dluhopisů vydávaných mateřskou Erste; to je jistě střet zájmů a je pochybné, že je klient schopný individuálně posoudit riziko, osobně bych si prodávat to na svědomí nevzal.

Ale přece jenom, žádná páka, žádné CFD, žádné kryptoměny, žádný kokain, žádné obvolávání jednou podvedených, žádná „komora“ zaměřující se na existující oběti (= lidi, o kterých se už ví, že jsou důvěřiví).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 8. 8. 2019 06:46

Tihle šmejdi (ne že bych se jich chtěl zastávat), mají aspoň nějaké obchodnické návyky. To v EP je jasné, že o produktech, které vám cpou, nemají ani pár, a ani se nesnaží přesvědčit nějakými obchodními metodami. Jediné, co umí, je vydírat zrušením, a to i když jsem vysvětloval, že investovat budu, ale ne v nejbližším půl roce při evidentně přehřátém trhu.

Vrcholem obchodnického umění v EP bylo, když si bankéřka vyjela přehled spořicích účtů bank (teda pro jistotu jen těch velkých) a přesvědčovala mě, že jejich úrok 0,1 % nebo kolik to bylo na spořicím účtu je plně konkurenceschopný (při inflaci přes 2 %). Naprostý mimoni, kteří nejsou normálně schopní prodat ani rohlík za 30 halířů.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 8. 8. 2019 14:16

Mufinmufi píše:2% Trinity - bankéř psal, že to předal na "příslušné oddělení". Mám se těšit?


Nějaký vývoj? Má cenu mu psát?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 8. 8. 2019 14:50

Vývoj je takový, že dnes aktualizovali graf tady

https://www.trinitybank.cz/lide-sporici ... hoda-plus/

místo toho, aby zvýšili úroky :-). Ale chápu to, pořád jim ještě zbývají nějaké akční účty a nejdou moc na odbyt...
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 8. 2019 16:34

Žádný vývoj. Tudíž u Trinity bank zůstatek 0 Kč.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 8. 8. 2019 18:28

Dostal někdo ty 2% nebo to je Patrikův hoax?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2019 09:17

Hoax to není, zrovna volali i mně, nicméně tip jsem dostal od někoho jiného.

Podmínky by měly být zhruba takovéto: Na první milion 2 % p.a., na zbytek úrok dle podmínek Výhoda Plus.
Problém je, že je to jen pro ty, to tam peníze měli a poslali je pryč a vrátí zpět vše, co tam měli, tj. já bych tam musel poslat zpět 2,5 milionu a z toho bych na 1 milion měl úrok 2 % a na zbytek 1,58 % (aspoň tady jsem si vyjednal že mám podmínky jako noví klienti)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 9. 8. 2019 09:51

To by mohlo znamenat, že volají jen těm, kteří měli na účtu 2,5M a nyní mají 0.

Jak zajistí, že ze zpět poslaných 2,5M nebude další den 1,5M posláno zase pryč? :)

Navíc, s další akcí se může celá situace opakovat...

Ovšem, to "tradičně bez podmínek" se začíná rychle vytrácet.
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas3 9. 8. 2019 11:33

Zajistí to tím, že z 2% bude zase 1.58%.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 9. 8. 2019 11:55

A ten systém stanovení úrokové míry se bude řídit čím? Individálním úrokovým lístkem?
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 9. 8. 2019 11:57

Dnes mi také volali. Akce je sice 2% ale pouze na zůstatek do 1 mil. Kč. Nad 1 mil. Kč pak dle sazby na účtu, tzn. 1,58%. Musíte tam mít min. 2M, takže složený úrok 1,79%.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 9. 8. 2019 14:07

Takže o ničem. ;-)
iglooo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků