Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod e-osobne 6. 8. 2019 11:23

Ne.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 6. 8. 2019 11:40

xls píše:A nejsou lepší protiinflační dluhopisy?

Za mne u peněz, co delší dobu nebudu potřebovat, jsou lepší. Ale taky tam je maximum 5M na osobu...
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 6. 8. 2019 14:32

s nima neni takova zabava, nemuzes pasivne nikoho tlacit k nicemu, kdyz mas penize muzes easy prevadet, proste se sporaky je vetsi zabava.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 8. 2019 16:21

Maximum 5M je na jednu emisi, jestli ti to nestačí, každý kvartál můžeš poslat další.

(I když ten jejich nový formulář pro identifikaci zdrojů peněz je naprosto nesmyslný.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 8. 2019 18:07

Nějak mi uniká význam těch dluhopisů republiky. Hrozný úrok. Určitě bude lepší spořící účet.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 6. 8. 2019 20:29

PatrikChrz píše:Tak jsem se dozvěděl, že Trinity obvolává klienty, kteří vybrali vyšší částku a nabízí jim úrok 2 % p.a. pokud peníze "vrátí" :D, možná by to stálo za pokus :D

Volali už někomu z tohoto fóra? Já vše převedl do Creditas a Monety na 2%, ale v 10/2019 by se 2% v Trinity hodila.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 8. 2019 20:38

Zkoušel jsem psát bankéři, co ho mám v IB, ale bez reakce. Dám vědět, kdyby se někdo ozval. Taky bych nejraději vyčistil ING.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 6. 8. 2019 20:46

čulibrk píše:
Volali už někomu z tohoto fóra? Já vše převedl do Creditas a Monety na 2%, ale v 10/2019 by se 2% v Trinity hodila.

Creditas je prece snad na dobu neurcitou ty 2.p.a.,tak proc do 10/2019
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 6. 8. 2019 20:51

Jen do konce zari, cti podminky.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 6. 8. 2019 20:52

Creditas 2% je zatím pouze do konce září.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 8. 2019 21:25

Mufinmufi píše:Nějak mi uniká význam těch dluhopisů republiky. Hrozný úrok. Určitě bude lepší spořící účet.

Toto ma smysl pro lidi/investory, kteri maji vic penez nez jsou klasicke pojistene penize v bankach do limitu ekvivalentu 100 000 EUR.
Ty velke penize pak musi nekam rozumne ulozit s nizkou mirou rizika a +-rozumnym zhodnocenimm, pokud se jedna o konzervativni ulozky tech vetsich obnosu.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 8. 2019 21:30

Dnes (6. 8.) v podvečer ještě nebyl v IB výpis za červenec. No nevím, co si mám o takové bance myslet ...
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 6. 8. 2019 22:45

fc70 píše:Maximum 5M je na jednu emisi, jestli ti to nestačí, každý kvartál můžeš poslat další.
Tak to jsem netušil, díky za info.

-- 6. 8. 2019 23:56 --

Mufinmufi píše:Nějak mi uniká význam těch dluhopisů republiky. Hrozný úrok. Určitě bude lepší spořící účet.
Trochu O.T., ale nedá mi to:
Aktuální meziroční inflace je 2,9%, takže současný výnos dluhopisů před zdaněním 3,4%. To ti spořák nedá.
A úrokové sazby korelují s mírou inflace (ČNB cíluje inflaci zejména pomocí mezibankovních úrokových sazeb, takže když by klesla inflace, pravděpodobně klesnou i úrokové sazby a naopak). Ale historicky je téměř vždy inflace (a tím i výnos z protiinflačních dluhopisů) vyšší než výnosy ze spořících účtů.
Další východou je, že stát jen tak nezkrachuje, takže nemáš limit na pojištění vkladů. Nevýhodou je snad jen likvidita.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 8. 2019 23:08

noi2: Tak jsem to i myslel - likvidita v kombinaci s nízkým úrokem pokud člověk zohlední, že si v tom zamkne peníze (např. vs 2% u Creditas/Monety). Jinde si lze "zamčením" vydělat více. Samozřejmě už zpravidla bez garance.

Dokážu si to představit pro člověka, kterého popsal výše zedna1.

Zase pokud by úroky na spořácích klesly globálně na 0,5% a níže asi bych mluvil taky jinak.
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 8. 2019 07:34

MirekM. píše:Dnes (6. 8.) v podvečer ještě nebyl v IB výpis za červenec. No nevím, co si mám o takové bance myslet ...

Dnes (7. 8.) konečně dorazil výpis v 5:49 e-mailem.
Že by to tu někdo z Trinity četl a psí hlas šel vyjímečně do nebe? Vzhledem k datu zaslání asi ne ... :-)
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka