Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mimonik 12. 2. 2020 09:43

BTW nebudou dve IB
Kód: Vybrat vše
Následující pracovní den Vám bude v ranních hodinách zaslána SMS s heslem k přihlášení do internetového bankovnictví (pouze však v případě, že jste doposud službu Internetového bankovnictví TRINITY BANK a.s. nevyužíval).
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iglooo 12. 2. 2020 09:43

https://www.penize.cz/sporici-ucty/4127 ... -nevylepsi

Místo, aby byla akce pochválena, minimálně jako impuls pro ostatní banky...

(Ale nahoře vpravo vidno Partners a koho chleba jí...)
iglooo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 2. 2020 09:47

minarjo píše:@pivinecek:
Trinity dnešní novinku nezakládám - naštvali mě, že oproti minulé nabídce s úrokem 1,58%, kterou jsem využil, teď rozumný úrok je až v pásmu nad čtvrt milionu, evidentně tím chtějí přitáhnout či nejvíc úspor lidí a eliminovat konkurenci, což odmítám, raději mám rozložené úspory ve 2-3 bankách. Al ze schvalování při minulé akci na úrok 1,58% pamatuji, že to schvaluje živý člověk, je tedy třeba čekat, no.
A k druhé části dotazu: když jsem to před týdnem v IB Wustenrot dělal, tak změna jednoho z těch 3 transakčních účtů proběhla prakticky hned po zadání a SMS autorizaci. Ale pozor, změna je možná jen jednou za měsíc.

Souhlas, ale zde to nemas tolik ne? :) Co ctu tak ten urok alespon 1,88% ti daj od 250 000czk to je fajn ne? Nebo jako ze rozkladas ty prachy po 100k vsude? ;-)

Tez bych jinak neveril, dobry je mit i doma hotovost aspon 100k, prijde zmena a reknou je krize max vyber z ATM 6000czk/den a smolik jako to byl driv problem na tom Kypru nebo kde to probehlo :-)

Potom vidim pripady, kdy ma pan 1x debetku k uctu a mlati v patek v 17:00 na banku (ne u sebe prachy, takze nebude mit ani na hospodu tvrdici), ze mu nejde karta a co s tim? Reakce at jde zkusit nekde obchodak ze tam mu snad do 18:00 poradi :D V pripade krize, pak takovej nekoupi s hotovosti autobus ci bokem benzin aby utek za hranice ;-)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dandík 12. 2. 2020 09:52

iglooo píše:https://www.penize.cz/sporici-ucty/412728-zklamani-v-trinity-sporeni-do-ctvrt-milionu-nevylepsi

Místo, aby byla akce pochválena, minimálně jako impuls pro ostatní banky...

(Ale nahoře vpravo vidno Partners a koho chleba jí...)

Oni tu banku v pondělí dost chválili. O to větší zklamání pak asi bylo, když Trinity udělá takovej podraz. Tady odkaz na původní text: https://www.penize.cz/sporici-ucty/4126 ... vrta-banka . Mimochodem, Partners má nějaký spořicí účet?
Dandík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 2. 2020 09:53

Dle infolinky nedojde e-mail a nebude automaticky překlopen stávající účet u těch, co na účtu měli nějakou nadstandartní výhodu.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 12. 2. 2020 10:04

Měl jsem 0 na Výhoda+ i Výhoda+ AKCE, úroky v IB se na obou účtech změnily na 1,58 %. Mail nedorazil, žádost o založení jsem vyplnil.
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 2. 2020 10:14

@ripper6:
Jde o to, že nejsem takový "poseroutka", abych své úspory měl jen ve spořících produktech, kde je nekompromisně a trvale likviduje inflace. V spořících produktech rychlé likvidity proto mívám tak 200-300 tisíc, vše ostatní jde dlouhodobě do dividendových akcií významných světových firem (USA, Evropa), případně do nemovitostích "akcií" (REITs), kde desetiletí historie je jasným důkazem, že inflaci v horizontu 5 a více let porazím. Vím, že na mnohé zdejší (třeba Patrik, který se tím netají) jsou akcie neúnosně "rizikové" (protože riziko kolísání vyhodnocují v příliš krátkém horizontu roku či dvou), ale já to vidím přesně naopak. Při tomto strachu má Patrik a jemu podobní (nic ve zlém) JISTOTU, že prodělají, protože ani nejlepší spořák inflaci neporazí. Kdežto já takto mám jen malou MOŽNOST, že inflaci neporazím, a do jen v krátkém časovém horizontu pod 3-5 let v okolí nějaké krize (v tu dobu ale máme výprodeje a akcie jsou za hubičku se slevou, když laici panikaří a prodávají).
No ale to patří spíš do investiční části tohoto fóra (kdo zná z této části pana Ladislava, tak i přes některé jeho mouchy a tvrdošíjnosti mě právě jeho fórum nr1a.com ten dlouhodobý dividendový přístup naučilo a jsem za to rád). Proč mít jen 1,5-2% na SÚ, když mixem s akciemi a příchozími dividendami to lze zvýšit v dlouhodobém průměru (nad 5 let) na minimálně trojnásobek, typicky 6-10% p.a. Proto považuji držení úspor na spoření ve výši vyšších stovek tisíc (nebo dokonce přes mega) za neskutečnou finanční (a tím i životní) ztrátu. Ale neodrazuji od toho, každý ztrácí přeci jen dobrovolně a za své a ne každý má nervy, když při krizi akcie třeba 40% dočasně ztratí, aby je se slevou ještě dokoupil a bohatl rychleji :D

Ale chápu, že roli hraje třeba i věk. Mí rodiče (60-70 let), kterým v tomto radím, logicky budou mít ve spořících účtech výrazně více % úspor než já, právě i pro mě ty spořicí účty více analyzuji.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 2. 2020 10:36

MirekM. píše:Dle infolinky nedojde e-mail a nebude automaticky překlopen stávající účet u těch, co na účtu měli nějakou nadstandartní výhodu.

Já mám účet výhoda + s 1,58 % založen někdy vloni, pak jsem odlil peníze na wustenrot, a email s nabídkou mi přišel s tím, že nemusím nic dělat a účet se překlopí sám, jak se tady píše

-- 12. 2. 2020 10:40 --

minarjo píše:@ripper6:
Jde o to, že nejsem takový "poseroutka", abych své úspory měl jen ve spořících produktech, kde je nekompromisně a trvale likviduje inflace. V spořících produktech rychlé likvidity proto mívám tak 200-300 tisíc, vše ostatní jde dlouhodobě do dividendových akcií významných světových firem (USA, Evropa), případně do nemovitostích "akcií" (REITs), kde desetiletí historie je jasným důkazem, že inflaci v horizontu 5 a více let porazím. Vím, že na mnohé zdejší (třeba Patrik, který se tím netají) jsou akcie neúnosně "rizikové" (protože riziko kolísání vyhodnocují v příliš krátkém horizontu roku či dvou), ale já to vidím přesně naopak. Při tomto strachu má Patrik a jemu podobní (nic ve zlém) JISTOTU, že prodělají, protože ani nejlepší spořák inflaci neporazí. Kdežto já takto mám jen malou MOŽNOST, že inflaci neporazím, a do jen v krátkém časovém horizontu pod 3-5 let v okolí nějaké krize (v tu dobu ale máme výprodeje a akcie jsou za hubičku se slevou, když laici panikaří a prodávají).
No ale to patří spíš do investiční části tohoto fóra (kdo zná z této části pana Ladislava, tak i přes některé jeho mouchy a tvrdošíjnosti mě právě jeho fórum nr1a.com ten dlouhodobý dividendový přístup naučilo a jsem za to rád). Proč mít jen 1,5-2% na SÚ, když mixem s akciemi a příchozími dividendami to lze zvýšit v dlouhodobém průměru (nad 5 let) na minimálně trojnásobek, typicky 6-10% p.a. Proto považuji držení úspor na spoření ve výši vyšších stovek tisíc (nebo dokonce přes mega) za neskutečnou finanční (a tím i životní) ztrátu. Ale neodrazuji od toho, každý ztrácí přeci jen dobrovolně a za své a ne každý má nervy, když při krizi akcie třeba 40% dočasně ztratí, aby je se slevou ještě dokoupil a bohatl rychleji :D

Ale chápu, že roli hraje třeba i věk. Mí rodiče (60-70 let), kterým v tomto radím, logicky budou mít ve spořících účtech výrazně více % úspor než já, právě i pro mě ty spořicí účty více analyzuji.

To je zajímavý, začal jsem investovat trochu později a jen zlehka přes banku, ale začal.Doposud jsem neměl tolik hotovosti nad "povinný" polštář. A protože jedu v horizontu 3-5 let, pak si také myslím, že neprodělám a vydělám víc jak 2,08% u Trinity. Ale samozřejmě to nakonec může být i jinak.To je pravda
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 2. 2020 10:46

Psal jsem o nadstandardních výhodách na účtu Výhoda+, tedy o vyšším úročení než 1,58 %.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 2. 2020 10:47

MirekM. píše:Dle infolinky nedojde e-mail a nebude automaticky překlopen stávající účet u těch, co na účtu měli nějakou nadstandartní výhodu.

To jsem tušil. Měl jsem akci "Milionová výhoda" a nic nepřišlo. Ještě, že jsem vše vynuloval a dnes založil nový účet.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2020 11:05

Zařídil jsem se dle tvého příkladu, nebudu čekat, jestli mi bankéř účet "překlopí" nebo ne. Vzhledem k poměrně zmateným podmínkám se tohle jeví jako nejjistější způsob
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod hunter80 12. 2. 2020 11:40

"Za nový vklad je považován vklad hotovosti nebo převod peněžních prostředků z jiné finanční
instituce. Převody prostředků z jiných účtů vedených u TRINITY BANK jsou vyloučeny. "

Ty maily byly rozeslany pouze lidem, kteří neměli na stávajícím účtu žádné velké peníze. Ted mi bankerka rekla, ze prevod ze stavajiciho uctu na novy bude povazovano za poruseni podminek
hunter80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RomannX 12. 2. 2020 11:58

Poslal jsem ráno peníze na starý účet u Trinity, před chvílí byl změněn na nový účet Narozeninová super výhoda. Takže funguje přepis starého na nový, i s úročením.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod L - Core 12. 2. 2020 12:04

Fox21 píše:L - Core
Počkej.. standardně takové marketingové rozesílání trvá hodiny + to může zpozdit i strana na příjmu. Můžu ti potvrdit, že email někdo dostal již po 8h a někdo teď. Stejně tak chodí měsíční výpisy. Nevěřím, že by to neudělali automaticky všem a ještě by to nesmyslně selektovali a nutili někoho zakládat nový resp. stejný účet. Správně to nedočkavcům mělo hlásit, že už klienti jsou, tak třeba příště :-) Sám čekám, co z toho nakonec vyleze, ale email už mi přišel. Jsem rád, že to nemusím řešit.
Je poledne a zatím nic.

Ten nový účet jsem zakládat kolem osmé ráno. Akorát mi přišel mail, že moji žádost zpracovávají a že dají vědět. Nemám tedy zatím nové číslo účtu, kam případně poslat ověřovací platbu. A jak vám ostatním chodí maily o překlopení stávajících 1,58% účtů, tak zatím ticho po pěšině. No… uvidíme, možná jsem moc netrpělivý ;-)

Na jejich linky (800) se nedá dovolat, jedině záznamník.
L - Core
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 12. 2. 2020 12:07

RomannX píše:Poslal jsem ráno peníze na starý účet u Trinity, před chvílí byl změněn na nový účet Narozeninová super výhoda. Takže funguje přepis starého na nový, i s úročením.

Samo od sebe? Není třeba něco udělat?
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka