Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod noi2 15. 8. 2019 13:06

2,3% do 2,3M by bylo stylový.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod evelista 15. 8. 2019 19:57

23% pro prvních 23lidi co nove otevřou, pouze nove penize
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 15. 8. 2019 20:51

se speciální verzí pojištění vkladů do 23M
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 8. 2019 09:08

Aby to nebylo 0,23 % pro stávající zákazníky a 2,3% pro nové.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 16. 8. 2019 10:05

Pro stávající -23 % :-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 21. 8. 2019 20:21

Rozhovor s Radomírem Lapčíkem ve FINMAGu. Zajímavé je třeba tohle:
Chystáme třeba vlastní konzervativní investice. Možná už od příštího roku. Máme na Slovensku společnost SAB o.c.p. s licencí pro obchody s cennými papíry od tamní centrální banky, takže struktura je připravená. Určitě to nebudou investice do akcií, ty jsou teď vysoko. Nechci dávat klientům něco, co pro ně není výhodné. Možná budeme i něco přeprodávat. Třeba v Němec-ku jsou dobré nemovitostní fondy.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomason87 23. 8. 2019 11:12

Čím více dává Lapčík rozhovorů, tím větší nedůvěru v banku mám. Trochu mi to přijde jako hračka, která slouží k jeho zviditelňování se. Výrok "akcie jsou teď vysoko" je jak někde z hospody. Hlavně, že ví, co je pro klienty dobré...Aha, jasně, nemovitnostní fondy v Německu - zemi, kde vážně hrozí, že budou zastropovány nájmy a kde se lidé budou podílů v těchto fondech chtít zbavit. Blouznění o bance ve Švýcarsku nebo Německu už raději nechám bez komentáře.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LaNov 26. 8. 2019 21:31

To je nás víc, na koho to nepůsobí důvěryhodně (těch rozhovorů si navíc zaplatili hodně - viz jejich web). Neznáte ho někdo osobně, třeba Lenka? Mně připadá, že musí mít tak 155 cm a silný napoleonský komplex - všude byl, všemu rozumí, i tu banku založil ...
K těm investicím: proč to nebude nabízet banka, ale někde bokem firma, kterou vlastní jen sám Lapčík?
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 26. 8. 2019 23:17

SAB o.c.p. má licenci na obchod s cennými papíry, kterou banka nemá. Vzhledem k rozsáhlým regulatorním požadavkům by bylo zbytečné, aby si tu licenci pořizovala i banka. Samozřejmě pro Lapčíka není ani žádoucí, aby si jeho firmy navzájem konkurovaly.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 27. 8. 2019 01:19

Postavit banku od nuly je docela výkon, i kdyby k tomu bylo potřeba snění o Švýcarsku, i kdyby výsledkem bylo jen něco s technologiemi a produktovou nabídkou rakouské kampeličky, a i kdyby to celé existovalo kvůli ziskovosti SAB. Erste, Interactive Brokers ani HSBC z toho asi v dohledné době nebude, ale to nakonec nevadí – přece to nemusíme používat.

Mně spíš znervózňuje to povídání o tom, že stačí návratnost kapitálu v řádu malých procent – jak taková banka přežije krizi nebo třeba nějakou chybu v statistickém modelu pro úvěry? Neuškodí případný problém i ostatním malým bankám? Ale na to zase paradoxně to snění pomáhá – zvyšuje to osobní motivaci tu banku dotovat z ostatních podniků téhož majitele (pokud tedy budou ještě existovat a v zisku).

(Mimochodem ty staré opravdu soukromé banky (s neomezeným ručením majitelů!) asi byly před těmi 70-50 lety dělané podobně, nebo ještě daleko víc, na koleně, třeba https://www.euromoney.com/article/b1cyj ... ith-amexco: ‘Asked why he had a $50 million line to a Saudi he had never met, Safra replied: "My father told me I could deal with that family without fear."’ Ale to byla úplně jiná doba a úplně jiné bankovnictví než dnes.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod suram 27. 8. 2019 04:49

Já myslím, že jako kampelička už nějakou krizi zažila a přežila, tenkrát měla problémy v době krize třeba s nesplácením úvěrů poskytnutých realitní firmě bývalého ministra Ivana Pilipa a přežila to, i když z něj dostala zpět zapůjčené miliony až za několik let.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spolecnost-exministra-Pilipa-celi-insolvencnimu-rizeni-221632

https://www.e15.cz/clanek/domaci/exministr-pilip-se-znovu-ocitl-v-insolvencnich-klestich-bojuje-se-o-zamek-trnova-1334782
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 29. 8. 2019 22:30

fc70 píše:Mně spíš znervózňuje to povídání o tom, že stačí návratnost kapitálu v řádu malých procent – jak taková banka přežije krizi nebo třeba nějakou chybu v statistickém modelu pro úvěry? Neuškodí případný problém i ostatním malým bankám?

Souhlas, navíc ještě ta podivná argumentace, že nemusí posílat zisky do zahraničí ... Kdyby řekl, že v době růstu plánují nižší zisky, tak by mi to dávalo ekonomický smysl. Ale toto .. To třeba i u Creditasu nebo Fia vychází jejich reantabilita z toho, že mají tuzemské vlastníky?
fc70 píše:Ale na to zase paradoxně to snění pomáhá – zvyšuje to osobní motivaci tu banku dotovat z ostatních podniků téhož majitele (pokud tedy budou ještě existovat a v zisku).
To si právě nejsem jistý, z článku vyplývá, že v bance má jen asi 10%, ale SAB zřejmě vlastní celý. Proto ho možná ziskovost banky netrápí, má ji jen jako výkladní skříň a zisky a expenze jsou v SAB Finance, který podle závěrky vydělává dost. Ale asi je to jen spekulace, kdyby tam byly nějaké divné vztahy, určitě by vůbec nedostal bankovní licenci od ČNB ...
suram píše:třeba s nesplácením úvěrů poskytnutých realitní firmě bývalého ministra Ivana Pilipa a přežila to

To mi nepříjde jako dobrá argumentace, nesplacení úvěru jednoho klienta snad banku (nebo kampeličku) položit nesmí, ne? Samozřejmě, pokud podobných případů měli víc, tak to pro ně mohla být krize
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 30. 8. 2019 04:25

V době krize jich bylo určitě víc.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 30. 8. 2019 10:51

Já bych v Lapčíkově přístupu problém neviděl. Má prostě svůj pohled na věc, sám své firmy rozvíjí a dělá v nich rozhodnutí podle své vize, má za to sám odpovědnost. Já ve své firmě postupuju stejně. Není potřeba se hnát za nějakými čtvrtletními čísly a momentální výhodou, důležitější je stabilita a ziskovost byznysu v dlouhodobé perspektivě. Krátkodobá čísla nemusí být někdy nic moc, ale z dlouhodobější perspektivy může být byznys mnohem ziskovější a krátkodobé ztráty majitel pokryje.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod pino 11. 9. 2019 08:43

Obdržel jsem telefonicky výzvu na "první milion 2 % p.a., na zbytek úrok dle podmínek Výhoda Plus." Chtěli, abych poslal vše zpátky. Vypadá, že výzvu nějak moc neupravili, co se to tu v srpnu objevilo...
Zkoušel jsem výzvu poupravit na 2% na vše, ale to prý bohužel.

Jenom z mé domněnky vyvozuji, že volali ve chvíli, kdy jsem účet úplně vynuloval.
pino
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků