placení v USA

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomas3 21. 4. 2019 20:39

Při poslední cestě do USA se mi vyplatilo mít u sebe, kromě karet také hotovost. Při placení v hotelu jsem dostal nabídku na slevu při placení v hotovosti. Nikdy dříve jsem takovou nabídku nedostal, ani na netu jsem se něčím podobným nesetkal, tak to vypadá, že to bylo spíše výjimečná nabídka.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 4. 2019 06:35

@Tomas3:
Majitel daného hotelu potřeboval asi "optimalizovat" daně :(. Je to koukám všude na světě stejné... pak ať se nikdo nediví zavedení EET v ČR a v zahraničí podobných věcí.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 22. 4. 2019 06:52

Jeste ze to u nas Babis vyresil a muzeme i vyhrat v uctenkove loterii. :D
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alfas123 22. 4. 2019 06:54

Samozrejme, nejaku hotovost sa oplati mat vzdy
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Vojtech33 23. 4. 2019 11:54

Já jsem u Equa bank v USA vybíral v bankomatu a opravdu mi strhli pouze zmíněných 9 Kč. Každopádně, tam se dá úplně všude platit kartou, myslím, že je to mnohem přijatelnější varianta než vybírat. Nebo si vzít nějaké dolary s sebou.
Vojtech33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 23. 4. 2019 13:07

Aky bankomat to bol, prosim?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 23. 4. 2019 19:39

Hlavne je treba upozornit, ze je dobry mit tech karet vic :)
Vim neni to USA... ale treba z Jizni Ameriky...

Hello kreditka - ne kazdej bankomat ji bere, pripadne vyda prohlaseni ze transakce nelze provest pro tento moment, ale vybrat s tim na test slo i v malem mestecku

Ceska sporitelna kreditni karta - na rade mist nejde vubec a musi se obyhat bankomaty, ze mozna jeden de ale zas s poplatkem (i 80kc),

Creditas - debetni karta k uctu skoro nepouzitelna, casto nabizen poplatek 80kc v bankomatech a to psali ze od daneho dne v Breznu 2019 zdarma vybery, kamarad vratil zpet do kapsy a vytahl radsi mBank Visa Svet a nebo Equa MC debet.

Vseobecne velmi dobre fungovala Visa Svet od mBank i v bankomatech kde jsem cekal problem :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 4. 2019 10:28

Víc karet rozhodně a to kamkoliv. Vždy se může stát, že banka vyhodnotí platbu jako rizikovou a kartu zablokuje, někde berou karty jen jedné asociace (stalo se mi na letišti v Sao Paulu a pak v Zambii v Livingstone), případně si některé samoobslužné platební terminály (např. u benzínek, na parkovišti) zablokují poměrně velkou zálohu (stalo se mi ve Švýcarsku). Taky se může stát, že třeba kartu sežere, atd.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod alfas123 24. 4. 2019 18:51

Na tie blokovania zaloh sa hodí kreditka
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 26. 4. 2019 22:59

PatrikChrz píše:Víc karet rozhodně a to kamkoliv. Vždy se může stát, že banka vyhodnotí platbu jako rizikovou a kartu zablokuje, někde berou karty jen jedné asociace (stalo se mi na letišti v Sao Paulu a pak v Zambii v Livingstone), případně si některé samoobslužné platební terminály (např. u benzínek, na parkovišti) zablokují poměrně velkou zálohu (stalo se mi ve Švýcarsku). Taky se může stát, že třeba kartu sežere, atd.

Jenom s jednou kartou ani nevycházím z domu, i v ČR se může stát, že karta nepůjde. Už se mi stalo, že banka měla problém s procesem karetních transakci, no a v hospodě jsem byl bez hotovosti, zachránila mě druhá karta.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 4. 2019 03:18

Blbé je, když vypadne global payments (dříve MUZO), to pak nejsou všechny karty kromě ČS (a ty jdou jen na terminálech ČS).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod alfas123 27. 4. 2019 07:41

Vojtech33 píše:Já jsem u Equa bank v USA vybíral v bankomatu a opravdu mi strhli pouze zmíněných 9 Kč. Každopádně, tam se dá úplně všude platit kartou, myslím, že je to mnohem přijatelnější varianta než vybírat. Nebo si vzít nějaké dolary s sebou.

Aky bankomat to bol, prosim?

Resp.ten poplatok bankomatu sa prihodi k vyberanej ciastke a banka o nom nemusi ani vediet, takze naozaj ten US bankomat neuctoval nic za vyber?
Ponukal DCC?

Ja si matne spominam, ze som vyberal bez poplatku z bankomatu Citi. Ale uz to bolo davno. Naposledy som nejako nesiel okolo, aby som to vyskusal.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 27. 4. 2019 12:15

PatrikChrz píše:Blbé je, když vypadne global payments (dříve MUZO), to pak nejsou všechny karty kromě ČS (a ty jdou jen na terminálech ČS).

A ostatní velké banky - Moneta, ČSOB, KB využívají taky global payments?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 28. 4. 2019 03:09

Seznam bezplatných bankomatů jsem před pár týdny tady někde postoval. Až budu na PC, tak pošlu znovu.
Obecně se všude platí cca 3-4 usd, samozřejmě to bankomat řekne. Levnější jsou bankomaty třeba v univerzitách, často za 1usd. A pak třeba CapitalOne 360 Cafe jsou výběry zdarma.
Da se platit kartou úplně vše, já jsem teď zrovna v USA a Kanadě už třetí týden a vybíral jsem si jen na dyska průvodcům, jinak vše kartou.
Driv jsem tu vždy nějaké peníze v hotovosti měl, ale teď už to fakt není potřeba. Dokonce mají už překvapivě I často bezkontaktní platby.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 28. 4. 2019 08:13

Byl bych trochu opatrny - cca 3 roky zpet jsem kartou nemohl zaplatit myto (posledni hotovost jsem dal za kafe nebo neco takovyho), tak jsem to pak musel resit pres sek. Zrovna u mytnych bran me to dost prekvapilo vzhledem k tomu, ze treba v Evrope jsem jeste nenarazil na branu, kde bych kartou nezaplatil.
tx999
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka