MaxBanka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zedna1 10. 9. 2021 13:51

Z infolinky mam potvrzeno, ze jako druhy doklad (pri online zalozeni uctu) neuznavaji rodny list.
Takze kdo nema ridicak nebo pas, tak ma smulu.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 11. 9. 2021 08:51

kecinzer píše:Jak se prosím správně aktivuje karta? Udělal jsem to v IB, pak jsem šel k bankomatu a dotázal se na stav. Následně v obchodě stejně nešlo bezkontaktně pípnout, tak jsem musel vložit do terminálu s PINem.
Doufám, že příště už to půjde bezkontaktně.


Dotaz na zůstatek účtu v bankomatu je za 6 Kč. To už je lepší rovnou vybrat bez poplatku. ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 11. 9. 2021 08:54

Případně "nezdařený výběr". (Zadat částku vyšší než limit/zůstatek.)
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kecinzer 13. 9. 2021 05:12

Havers píše:
kecinzer píše:Jak se prosím správně aktivuje karta? Udělal jsem to v IB, pak jsem šel k bankomatu a dotázal se na stav. Následně v obchodě stejně nešlo bezkontaktně pípnout, tak jsem musel vložit do terminálu s PINem.
Doufám, že příště už to půjde bezkontaktně.


Dotaz na zůstatek účtu v bankomatu je za 6 Kč. To už je lepší rovnou vybrat bez poplatku. ;-)

Tak to jsem netušil. Ostatně v sazebníku to mají opravdu divně schované. Od prosince by již mělo být zdarma. No každopádně mi to ještě nebylo zaúčtováno.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dezod20 14. 9. 2021 06:41

Zedna1 píše:Z infolinky mam potvrzeno, ze jako druhy doklad (pri online zalozeni uctu) neuznavaji rodny list.
Takze kdo nema ridicak nebo pas, tak ma smulu.


Navíc neuznávají začerněný bankovní výpis, zvlášní podmínky.
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 14. 9. 2021 08:17

To opět vyplývá z AML zákona - viz § 11 odst. 7 AML zákona (vynechal jsem text pro právnické osoby):
(7) Povinná osoba, s výjimkou povinné osoby podle § 2 odst. 1 písm. c), může postup podle § 8 odst. 1 až 4 nahradit provedením identifikace fyzické osoby, která je klientem, nebo fyzické osoby jednající za klienta, tak, že
a) klient, který je
1. fyzickou osobou, zašle povinné osobě kopie příslušných částí průkazu totožnosti a nejméně jednoho dalšího podpůrného dokladu, z nichž lze zjistit údaje podle § 8 odst. 2 písm. a), pořízené podle § 10 odst. 4,
...
c) povinná osoba zaznamená a ověří údaje a oprávnění zaslané podle písmen a) a b) a nemá pochybnost o skutečné totožnosti klienta nebo osoby, která za klienta jedná,
d) povinná osoba uzavře s klientem o tomto obchodu nebo obchodním vztahu smlouvu, jejíž obsah bude zaznamenán v textové podobě,
e) klient hodnověrným způsobem prokáže existenci platebního účtu vedeného na jeho jméno u úvěrové instituce nebo u zahraniční úvěrové instituce působící na území členského státu Evropské unie nebo státu tvořícího Evropský hospodářský prostor,
f) první platba z této smlouvy bude provedena klientem prostřednictvím účtu podle písmene e) a
g) umožňuje-li to daný platební systém, bude tuto platbu doprovázet informace o účelu identifikace a označení povinné osoby, spolu se jménem a příjmením fyzické osoby, která dala platební příkaz k provedení platby podle písmene f); je-li klientem fyzická osoba, za kterou nejedná jiná osoba, a odůvodňuje-li to hodnocení rizik podle § 21a, není třeba zasílat kopii podpůrného dokladu podle písmene a) bodu 1, doprovází-li platbu tato informace.


§ 8 odst. 2 písm. a) AML zákona:
(2) Při identifikaci klienta, který je
a) fyzickou osobou, povinná osoba identifikační údaje zaznamená a ověří z průkazu totožnosti, jsou-li v něm uvedeny, a dále zaznamená druh a číslo průkazu totožnosti, stát, popřípadě orgán, který jej vydal, a dobu jeho platnosti; současně ověří shodu podoby s vyobrazením v průkazu totožnosti,


§ 10 odst. 4 AML zákona:
(4) Kopie dokladů musí být pořízeny takovým způsobem, aby příslušné údaje byly čitelné a byla zajištěna možnost jejich uchování po dobu stanovenou v § 16, a musí obsahovat i kopii vyobrazení identifikované fyzické osoby v průkazu totožnosti v takové kvalitě, aby umožňovala ověření shody podoby.

Takže rodný list toto nikdy nesplní.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave5678 14. 9. 2021 09:12

Ahoj, poprosím také o kód pro založení účtu do SZ, jestli je někdo ochoten jít 50/50. Díky moc.

-- 14. 9. 2021 10:33 --

Dave5678 píše:Ahoj, poprosím také o kód pro založení účtu do SZ, jestli je někdo ochoten jít 50/50. Díky moc.

Díky, již jsem obdržel.
Dave5678
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 9. 2021 23:45

Ahoj, tak se nejspíš taky přidám, pošle někdo svůj unikátní kód k založení s podělením o svůj bonus? Preferuji staré známé ;-) Díky za SZ

-- 15. 9. 2021 00:50 --

drkarel byl první, díky, využiji
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muf2muf 15. 9. 2021 20:28

Banka mě pobavila. Prý nemám nárok na odměnu, protože jsem byl před 15 lety klientem Bawag Bank :-) :-)
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fikycz 17. 9. 2021 10:36

posle pls nekdo kod na doporuceni? diky

edit: uz mam, kecinzer byl prvni, diky :-)
fikycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Delitzsch 19. 9. 2021 20:43

Lze napojit Portu, Fundlift a Č. mincovnu v rámci Expobanking, pokud už u nich klient byl předtím?
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod trinchin 20. 9. 2021 12:47

muf2muf píše:Banka mě pobavila. Prý nemám nárok na odměnu, protože jsem byl před 15 lety klientem Bawag Bank :-) :-)


Mě asi taky nic nepošlou, když jsem byl kdysi klientem LBBW :(
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Rosch 21. 9. 2021 07:14

Kdo bude zakládat nabízím odměnu 250Kč, ozvěte se do SZ
Mr.Rosch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 9. 2021 08:36

Expobank mi bez uvedení důvodu zamítla žádost o zřízení účtu online a ani mi nevrátili ani tu 1 Kč, kterou jsem tam ze svého účtu poslal. Má někdo podobnou zkušenost?
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mr.Rosch 21. 9. 2021 09:17

Vše proběhlo bez problémů jen jsem musel nahrát znovu kompletní výpis z účtu z kterého jsem odesílal 1Kč
Mr.Rosch
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků