Expobank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 5. 10. 2021 13:15

Odeslal jsem dnes okolo 11:00 z expo, ve Fio byla po obědě
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod philmencz 5. 10. 2021 14:57

Poraďte mi, prosím, dnes jsem odeslal 200 000,-, tj. maximum, které mi to povolilo pro dnešní den, nemůžu v nastavení najít, kde se dá limit navýšit. Zároveň mě pěkně štve, že když chci zadat datum splatnosti zítra nebo třeba i za týden, tak to pořád hlásí, že mám pro dnešní den vyčerpán denní limit - což mě celkem pobavilo.
Dá se to někde jednoduchým způsobem změnit? Díky
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 5. 10. 2021 15:25

vlez si nahoře do svého profilu, někde na stránce dole to pak uvidíš.
A s tím navýšením je to taky legrační, když jsem se přidával jako disponent k jinému účtu a nastavoval si limity (jako disponentovi) prošlo to bez dalšího ověření. Když jsem pak ale nastavoval vlastníkovi bez limitu, tak to neprošlo hned, ale museli mu zavolat.
V profilu nebo SZ promo Revolut 500Kč, MallPay 500Kč, ExpoBank 500Kč, AliExpress US $19, Twisto 300Kč, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2021 16:13

Limity lze sice nastavit v IB, někde v nastavení, něco jako autorizace nebo tak, ale pak to musí ověřit telefonátem (jak píše A1rh-). Taky mě to zaskočilo, protože o limitech nebyla nikde řeč (a zapomněl jsem se na to zeptat).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Rosch 7. 10. 2021 21:59

Limity lze nastavit v IB v položce Oprávnění uživatele sjet dolu na stránce a tam je
Denní limit pro platební operace
Mr.Rosch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond2 8. 10. 2021 07:45

Po změně limitů mě volali, zda opravdu všechno chci převést... na otázku zda do týdne zvednou úročení mi odpověděl: NE.
Bond2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 8. 10. 2021 08:11

Také jsem se chtěl zeptat ale udělaljsi to za mne, takže jsem také navýšil limit a peníze přesunu.
Napsal jsem jim tu informaci do poznámky při převodu peněz ( poznámka k převodu byla povinná, tak se aspoň dozvěděli důvod)
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod paul111 13. 10. 2021 09:22

Mám dotaz:

11.10 v 21:50 zadal jsem příkaz pro převod do Trinity
a teď
13:10 v 9:20 v Trinity nikde nic

Není to divné?
paul111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PULPANM 13. 10. 2021 09:30

Mne to z EXPO do RB trvalo den, do TRINITY to bude ještě déle. Klídek
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 10. 2021 10:28

tak to je podle mě zvláštní, Expo to určitě do Trinity dorazilo ve stejný den, na který jsem měl nastavený příkaz. Takže bych si to všechno ještě jednou zkontroloval, jestli ti to z Expo vůbec odešlo (překročený limit) a jestli nemáš chybu v účtu Trinity.
V profilu nebo SZ promo Revolut 500Kč, MallPay 500Kč, ExpoBank 500Kč, AliExpress US $19, Twisto 300Kč, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod goropes 13. 10. 2021 10:57

já jsem to z expo do trinity měl do druhého dne, ale zadáno ráno a kontrola druhý den odpoledne.
Takže možná to má jen jiné časy připisování. Tipuju, že během dneška se to v Trinity objeví.

Pokud ne, bude to nějaký zásek kvůli AML, platba vybraná automatem ke kontrole, nebo nějaký jiný problém při zpracování, to bych doporučil zkontrolovat čísla účtu, zda u Expobank transakce v pořádku odešla, případně bych žhavil linky, co se děje.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paul111 13. 10. 2021 11:04

Takže doplňuji info - nevydržel jsem a zavolal co se děje, platba je vedena jako odeslaná nicméně neodešla, protože jim údajně včera spadnul platební systém a pracují na odstranění závady. že by mě toto vysvětlení nějak uklidnilo, to se nedá říct...
paul111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 10. 2021 18:48

bomba ... a teď skoro nefungoval Creditas.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 13. 10. 2021 21:34

Koukám, že ta Expobank bude taky dobrá parodie na banku... Založil jsem si nedávno účet, teď zkusmo zkouším první platbu, potvrdil jsem v aplikaci a ono se mně na PC furt točí kolečko a píše to "Čeká na potvrzení"... Tak to fakt taky nebude banka na normální použití :-(.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 10. 2021 20:24

Dnes večer stejný efekt s točícím kolečkem při logování do IB po autentizaci přes mobil a taktéž po zadání platby a autentizaci přes mobil. Platba mezi klienty Expobank je ve stavu "čeká na zpracování". Odpoledne proběhla platba mezi stejnými klienty okamžitě.
Po úvodním nadšení z jednoduchého a intuitivního IB začínám být z banky rozpačitý a jsem rád, že jsem část úspor uložených do této banky odsunul před několika dny úspěšně jinam. :-(
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka