MaxBanka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 21. 9. 2022 16:50

@ Milos: Ne tak docela, vklad v hotovosti bez poplatku (což je v podstatě obyčejný převod na účet) umožňují jen klientům ČSOB / Poštovní spořitelny. Mám na mysli když dojde složenka na vyplacení peněz (v hotovosti) ... Nechápu že tento institut je preferovaný i v 21. století ... Raději pošlou složenku, což není zadarmo a dál je někdo placen za práci s hotovostí, namísto zaslání peněz na účet a zprávu emailem či SMS, což je podle mého nesrovnatelně levnější a jednodušší pro všechny. Konkrétně se jednalo o přeplatek z bytového družstva, ač mají číslo mého účtu po celé roky. Nedávno jsem zjistil, že výběr bez poplatku je taky jen pro tyto klienty, ač mapa ukazovala "bankomat" na adrese pošty.

PS: Asi jsem příliš náročný, ale nechápu, že tyto "legacy produkty" jsou nadále servisovány maximálně nepřívětivě pro člověka 21. století (žádná hotovost). :-( Ne že by mě to v ČR mělo překvapovat ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 9. 2022 17:08

Ano, výplata poštovní poukázky je služba ČP, takže tu Ti provedou. Vklad na účet v ČSOB/PS je bankovní služba, kterou provádí ČP na základě zmocnění od ČSOB jménem ČSOB. Zřejmě úplně nerozlišuješ, kde službu poskytuje ČP a kde ČP jménem ČSOB. A ČP Ti umožní vložit peníze na účet v jakékoliv bance prostřednictvím peněžní poukázky, což ovšem asi nechceš Ty. Za to, že nejsi schopen zajistit zasílání přeplatku z BD jinak než poukázkou, nemůže pošta. Buď si za to můžeš sám, nebo za to může BD (pokud jinak přeplatky neposílá). Pokud jde o výběr - KB Ti taky na jejich pobočce nedovolí vybrat z účtu u ČSOB, a pokud mapa ukazovala bankomat na poště, pak jsi možná jen nedostatečně hledal ... nebo je to chyba mapy. A vlastně i dost pochybuji, že by výběr na přepážce pošty byl pro klienta ČSOB bez poplatku. Možná tak pro speciální účty pro důchodce. Jsi asi hodně náročný, ovšem chybu začni hledat v té náročnosti, která se mi jeví jako nesmyslná.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 21. 9. 2022 17:18

@peliculiar: Nejdříve jsi psal o bezhotovostních platebních službách na poště a teď píšeš o vkladech hotovosti nebo o výběru poštovní poukázky. To jsou všechno ale hotovostní platební služby.
Jinak plně souhlasím s tím, co napsal @drkarel. Jen k tomu dodám, že třeba bankomat určité banky ti také neumožní vložit peníze na účet v jiné bance. Takže ta tvá kritika ČSOB a pošty není úplně oprávněná.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 21. 9. 2022 17:18

peliculiar, to je uplne to same jako by jsi v Albertu chtel penize vlozit na svuj ucet a argumentoval, ze kdyz umoznuji vybery, tak musi jit i vklady...

drkarel, vyber hotovosti na poste zdarma maji vsichni klienti CSOB (1x mesicne) jiz nekolik let (drive jen klienti Postovky)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 9. 2022 17:38

Milane, díky, to je možné, nevidím důvod to používat (bankomat najdu vždycky), takže to nesleduji. A v případě nouze je mi jedno, že něco zaplatím. Mám pocit, že v minulosti byl výběr na poště zpoplatněn, a vzhledem k všeobecnému zpoplatňování služeb vyžadujících asistenci pracovníka banky jsem soudil, že se to i zde jen zhoršuje.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod gaabi 1. 10. 2022 11:33

Začneme změnou názvu, loga, vizuálu.. - vliv Creditas už zanedlouho pocítí i klient.
gaabi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 1. 10. 2022 12:59

No ten už bohužel pociťují teď přes mizerné úročení. Zrovna u Expobank která bývala v první trojce je to dnes hodně patrné když se člověk podívá do tabulky úročení tak za konkurencí hodně zaostává.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 3. 10. 2022 09:51

Expobank CZ, kterou koupila Banka Creditas, se přejmenuje na Max banku

Max banka nabídne klientům vedle stávajících produktů nově i spořicí účet s úrokem 6,01 procenta ročně bez omezení výše vkladu a dalších podmínek.

Max banka zvyšuje od stejného data také úrok na nově založeném korunovém ročním termínovaném vkladu, a to na 6,11 procenta.

zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... u-40410397
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drummond 3. 10. 2022 09:58

6,01% bez limitu a dalších podmínek by bylo sweet, no tak uvidíme zítra
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 10. 2022 10:03

To patrně znamená konec nebo spíš přejmenování NEO účtu a konec jeho výhodného úročení alespoň v tom článku mluví o novém spořícím účtu. Tak si holt založíme nové účty za 6% to myslím stojí :-)
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 10. 2022 10:06

To uvidíme. Taky uvidíme, jak ten spořák bude vypadat. Očekávám, že to bude normální platební účet, jen k němu nebude karta. Stejně jsem NEO účet využíval jako spořák tohoto typu. A taky očekávám, že někdo zareaguje a dá ještě vyšší sazbu (Trinity 6,08? Ale tam je zatím omezení na 400k, nebo nutná fixace.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 10. 2022 10:11

No mluví se o spořícím ale každopádně je možné že to novináři napsali blbě a zvýší se jen úročení na NEO účtu. Ale osobně si spíš myslím že z NEO účtu se stane běžný platební účet bez úročení a vedle toho vznikne spořící účet jak je běžné ve většině bank.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 3. 10. 2022 10:13

Na mě to působí, že bude nutný aktivní krok a založit si spořící účet v IB. Celkem jasně hovoří o "novém", "spořícím" produktu. Ostatně NEO není "spořící" účet. Kvůli 6% podstoupím mile rád založení nového produktu.

Pokud by z NEO účtu udělali standardní BÚ s obvyklým úročením blízkým nule a zavedli nový spořící účet, spousta klientů to nemusí zaragistrovat a banka na tom ve finále může slušně vydělat.
Naposledy upravil drummond dne 3. 10. 2022 10:20, celkově upraveno 1
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 10. 2022 10:18

To stejné si myslím i já, jen doufám že s založením nebude nějaký problém pokud zítra budou vše měnit najednou zvláště jestli se nějak výrazně bude měnit IB.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 3. 10. 2022 10:24

S Expobank jsem nemíval v minulosti technické problémy, nějaké trable s tím asi budou, ale to je celkem normální. Ostatně není to něco, co musí být realizováno hned zítra.
drummond
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků