MaxBanka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Black_Smoke 18. 3. 2023 20:45

Alfréd z hor píše:zadaná s dopřednou splatností až den druhý 8-)

Jako že platba zadaná prvního, ale se splatností nastavenou na druhého, dorazila druhého? To je v pořádku, ne?
Black_Smoke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hyper9 18. 3. 2023 20:49

Ono je to myšleno tak, že platba se splatností nastavenou do budoucna na druhého dorazila až třetího, a to proto, že FIO to odeslalo do Certisu až večer. Přestože to mohli poslat už ráno ;-)
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vklatil11 24. 3. 2023 11:59

Tak jsem slíbil, že dám info jak jsem dopadl s platbou kterou mi na základě AML zadrželi a neinformovali mě o tom. Po reklamaci mi laskavě připsali úroky za dobu než peníze skutečně odeslali. Dále jsem požadoval odškodnění za nedodržení data splatnosti.To nejdříve zamítli, ale po mé další reklamaci se rozhodli "v rámci dobrých vztahů" přistoupili ke kompenzaci v mnou navrhované částce 1 000Kč - takže nakonec spokojenost.....
vklatil11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hyper9 28. 3. 2023 13:05

Včera večer (mezi 22h - 23h) jsem zadal platbu, peníze se okamžitě strhly z účtu, v internetovém bankovnictví se zobrazuje

Stav: Zpracováno

ale v cílové Air Bank peníze zatím nejsou (aktuální čas 14:05), tak to jsem si myslel, že to bude rychlejší. Zatím mírné zklamání. Co tam s těmi penězmi dělají?
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 28. 3. 2023 14:13

Obyčejně je ručně přepočítávají a pozdě odpoledne připíšou na cílový účet.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hyper9 28. 3. 2023 14:26

Ještě je chvíli času, mezibankovní Certis se uzavírá v 16:00. ;-)

Jinak jsem právě objevil jednu zvláštnost v MaxBance.
1. ke skutečnému odepsání peněz došlo včera 27.03.2023
2. v e-mailovém potvrzení je datum splatnosti a datum zaúčtování = včera 27.03.2023
3. v internetovém bankovnictví je uvedeno datum splatnosti a datum zaúčtování = dnes 28.03.2023, což tedy není pravda a nelíbí se mi to.

Pokud nedojde k připsání peněz v Air během odpoledne, budu volat do MaxBanky, s dvěma dotazy:
- kde ty peníze jsou
- proč v internetovém bankovnictví jiná data, než byla skutečnost
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 28. 3. 2023 14:54

Já můžu jen přidat své zkušenosti s Maxbankou, že platby, které zadávám o den dříve (byť se splatností až následující den), tak dorazí do cílové banky až pozdě odpoledne.
Oproti tomu platbu, kterou pak zadám daný den ráno (po 8. hod), tak dorazí do cílové banky týž den klidně už ve 12:10, tedy dříve, než platba zadaná předcházející den.
Kittyhawk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hyper9 28. 3. 2023 16:18

Já moc děkuju! A máš naprostou pravdu. Air Bank peníze připsala v 16:30. Protože Certis zavírá v 16:00, znamená to, že MaxBanka peníze odeslala úplně v nejzazší možný termín, možná v 15:59 :mrgreen: Žádné lhůty nebyly porušeny. Spíš se mi zdá, že nějak nestíhají.

Jiná záležitost je ovšem datum splatnosti a zaúčtování. Reálně k tomu došlo včera, email potvrzení je OK, ale v internetovém bankovnictví se nesprávně ukazuje dnešní datum. Pošlu to do banky na prověření. Datum splatnosti je u každé platby klíčový údaj, to musí sedět. Ale pokud omylem dají pozdější datum splatnosti, vlastně se sami šidí na úrocích :mrgreen:
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 28. 3. 2023 17:30

Říkal jsem, že to bude pozdě odpoledne.U Maxky je to tak.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hyper9 28. 3. 2023 17:45

Díky za zkušenosti! Snad to časem zrychlí a přestanou ručně počítat. :mrgreen: Když peníze přijdou třeba v 8 ráno, dají se ještě znovu otočit do další banky. Když v 16:30, tak opravdu ne.
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 28. 3. 2023 17:50

Chtělo by to okamžité platby.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hyper9 28. 3. 2023 19:22

To nejde, to už by nestíhali všechno ručně přepočítávat. :mrgreen:
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod J8iAVvJcSqzZHQf 28. 3. 2023 20:03

Tuším včera tu někdo někde postoval odkaz na článek o bankách, ve kterém mimojiné bylo, že Expobank byla (zřejmě před prodejem Creditas) ve ztrátě tuším 20 milionů (asi proto se prodávala).
Vím, že jsou vklady pojištěné do 100 tisíc eur, ale stejně, má mě jejich "hospodaření" nějak zneklidňovat?
J8iAVvJcSqzZHQf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 28. 3. 2023 20:27

20 milionů není žádná ztráta. Firma, která montuje klimatizace (a má 40 zaměstnanců) za loňský rok udělala ztrátu 13 milionů :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 28. 3. 2023 20:27

Novým majitelem je poměrně solventní skupina Creditas a minulými ztrátami z dob Expo bych se nezneklidňoval. Nicméně v rámci prevence tam raději nedržet více jak 100tisíc €, to platí obecně, ne jen pro MaxBanku
stepano
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků