MaxBanka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pezzay 25. 5. 2023 09:28

.. přesně tak,, hodně blbej den a prostě jsem zapomněl,,a jak mi to dopadlo? známý mi těch pár stovek K půjčil(přeposlal) na 15 minut, více netřeba,,,a posléze jsem zjistil že max převod na vlastní účet po dvou hodinách uskutečnil.. takže fungují tam i po večerníčku a já zbytečně panikařil že přijdu o čtyři litry�
pezzay
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod passé 25. 5. 2023 12:16

Co je vam to platne ty okamzite platby, kdyz tam neni tak vysoky urok jako u Maxbanky.

U Maxbanky se mi osvedcilo na neprovedenou platbu mezi vlastnimi ucty, provest tu platbu znovu, provedli ji pak hned.
passé
osobne

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 5. 2023 14:33

Asi každý má radši banku s OP a banku, která spolehlivě funguje. Dopolední D+0 je taky dobrý, i když dnes asi skoro standard. Jak ale píše osobne, úrok je taky dobrej a všichnivíme, že na některé banky spoleh úplně není, tak by snad neměl být problém se přizpůsobit.

dalich: Stalo se mi v minulosti něco podobného a jen jsem to reklamoval přímo u RB a vyšli mi vstříc.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mahdy1666 6. 6. 2023 14:22

Zdravím ;-). Od nového měsíce mi v mobilní aplikaci i v IB MaxBanky zmizela informace (řádek) o doposud naakumulovaném úroku za předchozí den/dny. Předpokládám, že je to u všech. Je to tak ? Tak snad se nám to dále úročí, tak jak má...
Geocaching Charita - mahdy1666 - první trackovatelný transparentní bankovní účet č. 1666016660/0100 (geocaching nick: mahdy1666)
mahdy1666
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 6. 6. 2023 14:26

Jo, taky mi zmizel, už někdy před cca 10-14 dny
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 7. 6. 2023 14:24

Že by Maxbanka přeci jenom vylepšila své IB/SB a jen nečekala na plánované budoucí spojení s Creditas? Toto mi dnes přišlo e-mailem:

Vážení klienti,
chceme se pro Vás neustále zlepšovat a umožnit Vám pohodlnou správu Vašich financí. Než však začneme nasazovat do svých služeb novinky pro Vás, je nutné nasadit nový, modernější bankovní systém. Veškeré takové práce a s nimi související odstávky plánujeme na nejméně vytížené časy.
Aktuálně plánujeme provést nasazení nového bankovního systému během víkendu 30. 6. – 2. 7. 2023.
V souvislosti s tím jsme nuceni přistoupit ke zkrácení lhůt v platebním styku dne 30. 6. 2023. Veškeré odchozí platby, jež mají být bankou v daný den zpracovány, je třeba zadat do 12:30. Na příchozí platby se vztahuje stejné časové omezení. Odchozí i příchozí platby doručené bance 30. 6. 2023 po 12:30 zpracujeme přednostně v následujícím pracovním dni. Převody mezi vlastními účty, které mají být 30. 6. 2023 zpracovány, je třeba zadat do 18 hodin.
Nasazení nového systému ovlivní také provoz na pobočce. Pobočka, včetně pokladny, bude v pátek 30. 6. 2023 otevřena jen do 12:00 hodin.
V této souvislosti dojde od 30. 6. 2023 18:00 do 2. 7. 2023 22:00 také k odstávce internetového bankovnictví a mobilní aplikace. V následujícím období pak mohou nastávat další krátkodobé výpadky těchto služeb, proto vám doporučujeme zajistit si předem dostatek prostředků na účtech, zejména před cestami do zahraničí. V době odstávky nebude možné zakládat nové žádosti o zřízení Neo účtu.
Platit kartou v obchodech i na internetu a vybírat z bankomatů v ČR i v zahraničí bude možné, ale mohou nastávat krátkodobé odstávky našich systémů.
V souvislosti s plánovanými odstávkami bychom Vás rádi požádali, abyste své červnové vklady na účet a maximum možných transakcí provedli do 29. 6. 2023.
Omlouváme se Vám za dočasnou nedostupnost a děkujeme Vám za pochopení a Vaši spolupráci.
V případě dotazů jsme Vám rádi k dispozici na naší infolince 800 700 800 či na emailové adrese info@maxbanka.eu.
S přátelským pozdravem
Vaše Max banka
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Nagant 7. 6. 2023 15:59

V kterém dni v měsíci se začíná v mobilním bankovnictví MaxBanky u spořicího účtu objevovat průběžný úrok před zdaněním?
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 6. 2023 16:06

Po prvním uzavřeném účetním dnu ale ono to zmizelo momentálně všem.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nagant 7. 6. 2023 16:10

Aha, říkal jsem si, že touhle dobou to tam už bývalo. Dík za informaci.
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 7. 6. 2023 16:18

Dnes: Max banka končí s úvěry, přejdou pod Creditas
https://www.penize.cz/spotrebitelske-uv ... d-creditas

"Cílem zůstává sloučení obou bankovních značek v rámci Banky Creditas orientačně v letech 2024 nebo 2025, potvrzuje mluvčí."
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 6. 2023 16:32

Takže s výhodným úročením se můžeme taky pomalu loučit :-(
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 7. 6. 2023 16:55

To jejich sloučení je ještě daleko a do té doby se určitě změní úroky u všech bank a nějaký výhodnější úrok klidně nabídne třeba jiná banka :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 6. 2023 17:02

Spíše se jim uleví - vždyť ty úvěry ještě vloni ve stejném čase nabízeli se sazbou 3,49 % p.a. (pak sazbu pro nové zvýšili na 4,88 % p.a.: https://www.mesec.cz/aktuality/expobank ... -88-rocne/), tedy docela pod sazbou, kterou úročili spořicí účty - to si mohl v podstatě kdokoliv vzít třeba se splatností na 2 roky, uložit na termínovaný vklad (třeba k J&T) a realizovat zisk z úrokového diferenciálu (a možná takové chování u klientů i pozorovali, což urychlilo rozhodnutí).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 7. 6. 2023 17:17

Uložit na termínovaný vklad by šla ale jen část takto půjčených peněz, obvykle totiž musíš ten úvěr pravidelně měsíčně splácet :-) Navíc úrok z úvěru se obvykle počítá z celkové vypůjčené částky a je rovnoměrně rozpočítán do jednotlivých splátek, přičemž kladný úrok z uložených peněz se počítá jen z aktuálně uložených peněz, jejichž objem by se postupně zmenšoval. Takže ve výsledku by ten zisk z kurzových rozdílů asi moc velký nebyl.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod LaNov 11. 6. 2023 08:36

Milos píše:dojde od 30. 6. 2023 18:00 do 2. 7. 2023 22:00 také k odstávce internetového bankovnictví a mobilní aplikace.

No, už se vyloženě "těším" na ty příspěvky krátce po půlnoci prvního: chtěl jsem se pomazlit se svými připsanými úroky a převést je jinam a ono to nejde! Konec světa!
LaNov
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků