PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod e-osobne 6. 7. 2019 07:19

PaySend je webová služba, která se zaměřuje na převody peněz mezi platebními kartami vydanými Visa a MasterCard. Vzhledem k tomu, že se o ní již diskutuje v nesouvisejícím tématu s přeplacenými kartami, zakládám pro ní toto nové téma a uvítám jakékoliv praktické zkušenosti, z kterých karet na které karty převod prošel a kde neprošel a proč. Zda byly nějaké problémy a jaké, atd.

K registraci do služby je třeba existující telefonní číslo, lze jí provést i na smyšlené údaje, ale limit bude jen 25000 Kč, myslím že je to limit měsíční nebo půlroční, teď si nejsem jist, limit zvednou jen po autorizaci, tedy třeba poskytnutí fotky obou stran občanského průkazu.

Kdo chce získat bonus při registraci (pro první převod zdarma), zde je odkaz na registrační formulář s bonusem:
https://paysend.com/bonus
Je tam třeba zadat nějaký bonusový kód, namátkou jsem jich několik získal při vytváření testovacích profilů: 2e4167, 92f805, f8aa09, můžete je volně použít, jsou funkční, ani jeden není můj, bojím se totiž, že pokud kód použije při registraci někdo, kdo se pak ukáže jako podvodník, tak smažou účet i tomu, kdo ho přes svůj kód doporučil.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 7. 2019 07:25

Pokud někdo otestoval, zda šlo skrz PaySend převést peníze i přes Curve, prosím o info, jakou podkladovou a cílovou kartu použil, potřebuji na Curve uměle zvýšit poměr jiných transakcí oproti výběrům hotovosti z bankomatu.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 7. 2019 22:33

e-osobne píše:PaySend je webová služba, která se zaměřuje na převody peněz mezi platebními kartami vydanými Visa a MasterCard. Vzhledem k tomu, že se o ní již diskutuje v nesouvisejícím tématu s přeplacenými kartami, zakládám pro ní toto nové téma a uvítám jakékoliv praktické zkušenosti, z kterých karet na které karty převod prošel a kde neprošel a proč. Zda byly nějaké problémy a jaké, atd.

Prevody OK:
VISA UCB --> MC Airbank
MC Richee --> MC CSOB
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 7. 7. 2019 08:33

Jak to je s KK mBank e-shop. Bude odměna? Má někdo otestované?
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 7. 2019 09:45

Ano, to já toto téma ve vláknu Předplacené karty zahájil, jako náhradu za nemožnost využít CK už i i Hello bank. Stále platí, že přes kód doporučení a pak ještě jeden promo kód lze získat až dvě Paysend platby zdarma (normální cena 39 Kč).
Také upozorním na to, že transakce nad ekvivalent 1000 eur mohou přijímací banky důkladněji zkoumat nebo zamítnout (AML), proto je nedoporučuji.

K tématu posílání peněz z karty na kartu přes Paysend (tedy ke službě MasterCard Moneysend) doporučuji tento 2 roky starý, ale stále aktuální článek (jak která banka se na takovou příchozí transakci tváří, zda ji zpoplatňuje, limity atd.):
https://www.mesec.cz/clanky/banky-umi-p ... c-nemluvi/
EDIT: odkaz opraven, díky drkarel

A něco z mých zkušeností: doporučuji Paysend transakce zadávat v běžný pracovní den karetních center bank, tedy všední dny cca 8-20h, raději dříve - je větší jistota úspěchu i rychlejší transakce. Sice mohou platby projít i později/o víkendu, ale pokud má cílová banka nastavenou nutnost manuální kontroly příchozí platby nějakým pracovníkem (to je třeba příklad zmíněné Equa, dle odkazovaného článku na Měšec to dělá více bank), může transakce při zadání třeba ve 22h večer selhat (a pokud Paysend neuspěje cca do hodiny, tak pak s určitým zpožděním transakci do druhého dne stornuje a na kartu plátce zaúčtuje vratku-pokud zjistí nemožnost odeslání už po pár minutách, tak jen zruší blokaci platby, poplatek 39 Kč je účtován samosebou jen u úspěšné platby). Přesně takto jsem to jednou ve 22h zkoušel do Equa a neprošlo to asi právě proto, že v Equa to neměl manuálně kdo prověřit/zadat :).

-- 7. 7. 2019 10:59 --

Ještě doplním, že kromě webové stránky existuje i mobilní aplikace "Paysend: online převody z karty na kartu" (nezaměnit s Paysend Global account, s tím začínají teď jako konkurence Revolut/TeansferWise). V ní je mimo jiné jednodušší přihlašování (umí i otisk prstu), u přihlášení přes web je to náročnější s opisováním SMS kódu, ostatně jako u bank :)

@suram:
Curve použít nepůjde, protože to Paysend důsledně kontroluje (vždy to při pokusu zadat Curve hlásí, že lze využít jen karty vydané bankami v zemi příjemce/odesílatele). Odesílatele bere z adresy v registraci (nelze si vymýšlet, pro navýšení limitů nad 25 tisíc pololetně se to dokládá), na zemi příjemce se ptá při zadávání platby a dle toho nabídne měnu. Rozlišují se totiž převody národní i mezinárodní (řada bonus kódů pro bezplatnou platbu je jen pro mezinárodní převody) a i měna se určí dle státu, např. do ČR lze na českou kartu zaslat jen CZK a EUR. Při použití Curve jako odesílací bys tedy musel být občanem Británie a pro Curve jako přijímací (výběr země Velká Británie) by to zase bylo jen v GBP či EUR, což se kvůli měnovému spreadu Paysendu viz dále nevyplatí.

Dále Paysend umí bezplatně i SEPA platby z karty na účet, samosebou jen v EUR z definice SEPA (a jelikož spread pro konverzi má u CZK/EUR Paysend nyní cca 1-1,5%, moc se to nevyplatí).
Naposledy upravil minarjo dne 7. 7. 2019 11:03, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 7. 2019 13:35

Paysend FAQ
Několik lidí odsud se mě přes SZ ptalo na detaily o Paysend i dle toho, co už sami vyzkoušeli. Pokusím se to zde sepsat jako takový malý FAQ. Stále nabízím přes SZ případné další rady před registrací do Paysend, např. jak mít hned 2 první Paysend platby zdarma (kód doporučení+promo kód) atd.

Doporučuji nejprve pročíst tento článek, řada věcí z něj je dále použita: https://www.mesec.cz/clanky/banky-umi-p ... c-nemluvi/

Služba použitá k placení z karty na kartu:
Mechanismus popsaný v uvedeném článku na Měšci přesně Paysend využívá: tedy službu MasterCard Moneysend mezi kartami MasterCard (tedy karty, jejich číslo začíná v našich končinách na 5) a Visa Direct mezi kartami Visa (číslo na 4). V této chvíli funguje přes Paysend jen první možnost, tj. mezi kartami MasterCard, brzy snad obojí.

Kde se do Paysend zaregistrovat, z čeho ho pak používat:
Využít lze webového rozhraní na http://www.paysend.com/bonus (pro bonus v rámci registrace za první platbu mi stačí napsat SZ). Je tu ale i lepší alternativa: uživatelé Android smartphonů (nebo i nakouslého jablka) mohou využít daleko pohodlněji (z hlediska obsluhy i každého přihlášení, umí i otisk prstu) i mobilní aplikaci "Paysend: odeslat peníze online z karty na kartu". Schválně píšu celé jméno aplikace z obchodu Google play, protože existuje ještě aplikace "Paysend Global account" a to není ta správná (tou se poměrně čerstvě pokouší Paysend konkurovat službám typu Revolut či TransferWise).

Limity Paysend převodů:
1) Samotná aplikace má pololetní limit na transakce, ten je hned po registraci jen 25 tisíc Kč. Na 125 tisíc ho lze navýšit doložením totožnosti (OP či pas), na 375 tisíc doložením dokladu s adresou (výpis banky atd), na více doložením příjmu. Vše lze doložit přes chat mobilní aplikace jako přílohu (rychlejší), případně emailem s přesně specifikovaným předmětem.
2) Doporučený limit (uživateli, i dle textů na webu) pro zaslání jedné platby je do ekvivalentu 1000 euro. Paysend aplikace sice dovolí převést jednou platbou klidně i víc (do limitu z bodu 1), ale pak to může zamítnout banka přijímací karty kvůli AML zákonům, zvlášť pokud by takových plateb bylo víc v kratší době.

Použitelné karty plátce/příjemce:
V tuto chvíli jen karty MasterCard, viz jeden z předchozích bodů. Pozor na to, že Paysend velmi důsledně kontroluje shodu země zadané a země karty (kterou pozná z čísla karty). A to na straně karty plátce (země plátce je zadávána při registraci spolu s adresou, není možné lhát, když pro navýšení limitů je třeba ji doložit) i příjemce (země zadávána při vytváření platby, dle ní se vybere použitá měna), musejí se shodovat. Tedy občan ČR nemůže poslat v CZK platbu třeba z/na Curve, protože ta je britská a aplikace by hned psala neshodu země. Navíc měnové konverze má Paysend dražší než třeba Curve (spread na EUR/CZK kolem 1%), takže dělat Paysend převod třeba v GBP jen proto, aby to vzalo Curve kartu jako přijímací, to není výhodné (a jako odesílací to není ani možné, pokud nemáte britský pas či OP :) )

Poplatky při Paysend převodu:
a) poplatky odesílací banky jsou samosebou nulové, jde o běžnou platbu kartou na internetu vůči obchodníkovi Paysend
b) na straně Paysend je převod zpoplatněn částkou 39 Kč, o tuto částku se při zadávání celková platba navýší. Poplatek může být buď odpuštěn použitím vybraných promo kódů (je pak hned vynulován), nebo při použití kódu doporučení jiného klienta během registrace do Paysend bude první poplatek sice naúčtován, ale pak při úspěchu transakce vrácen formou bonusu, který si lze vyplatit bezplatnou separátní platbou na nějakou svou kartu (pro dvě platby zdarma vyžívající těchto dvou věcí mi stačí napsat SZ před registrací do Paysend)
c) na straně banky příjemce bývá u většiny bank příjem platby na kartu zdarma, jsou ale výjimky! Jak je v článku na Měšci pod odkazem zkraje FAQ vidět, tak u Fio a KB byla příchozí platba tohoto typu v době tvorby článku (duben 2016) zpoplatněna, a ne málo, ale procentně z objemu! Nyní už tomu tak být u těchto dvou bank nemusí, bez ověření bych to ale do nich radši nezkoušel :).

Průběh transakce na straně karty/banky plátce:
Když je platba v Paysend zadána (v našem případě nejčastěji v CZK z nějaké CZ kreditky na jinou CZ debetku), tak blokace částky (s případným poplatkem) na kartě plátce proběhne hned a pak se Paysend pokouší platbu doručit na kartu příjemce (tedy bance příjemce). To trvá zpravidla 20 minut až hodinu, výjimečně déle. Pak je u dané transakce už vidět buď zelená ikona ok (tedy povedlo se, banka příjemce částku převzala) nebo červená X chybová (v detailech je pak vidět důvod chyby). Když dojde k chybě (nejčastěji proto, že banka příjemce platbu zamítla převzít, nebo to nestihla do časového limitu), pak samosebou částka i s poplatkem je vrácena. Když chyba nastane brzy po zadání, tak se jen zruší blokace na kartě plátce, když později, tak do 1-2 dní přijde vratka (obdobně jako při použití GBIT u Curve). Tedy neúspěch nic nestojí :).

Průběh transakce na straně karty/banky příjemce:
Pokud je v Paysend transakce vidět jako úspěšná (zelená ikona, viz předchozí), tak existují dle mých zkušeností v podstatě 3 možnosti, jak to banka karty příjemce zpracuje:
a) platba až do zaúčtování karetní transakce, tedy 1-3 pracovní dny, není nikde v online bankovnictví vidět; to není důvod k panice, stačí počkat na zaúčtování a je to ok (příklad: ČSOB/Poštovní spořitelna)
b) platba se v online bankovnictví i zůstatku projeví sice ihned poté, co Paysend hlásí úspěch, ale je ve stavu nezaúčtováno (tedy účetní zůstatek o ní ještě není navýšen, disponibilní ale už ano), zaúčtování klasicky za 1-3 pracovní dny jako v a). Tedy úplně stejně, jako když se kartou někde zaplatí, jen s opačným znaménkem (příklad: Air bank)
c) platba na účet dorazí v podobě "převodu" z centrály banky, lze s ní tedy pracovat ihned, jak se v online bankovnictví objeví-to je brzy poté, co Paysend hlásí zelenou fajfkou úspěch transakce (příklad: Equa bank)
Naposledy upravil minarjo dne 9. 7. 2019 22:10, celkově upraveno 10
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 9. 7. 2019 15:12

já zkoušel z KK Hello bank a nepodařilo se, vždy to skončilo nějakou chybou a to jsem to zkoušel na cílové debetky air bank, moneta a čs
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 9. 7. 2019 16:41

Já zkoušel z hello KK (bývalé eonka) na debetku airbank a debetku equabank a v obou případech to bylo připsáno na cílové kartě do cca 15 minut..Jdenou 13 tisíc a jednou 15 tisíc (z druhého paysend účtu)...
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 9. 7. 2019 21:22

Zkoušeno CZ/RB -> RUS, CZ/RB -> PL a vždy do 5 minut funkční. (Moje karty.) Opačně to nešlo.
CZ/RB -> Curve nešlo.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 7. 2019 21:54

tomasvlasak píše:já zkoušel z KK Hello bank a nepodařilo se, vždy to skončilo nějakou chybou...

Tomáši, napadá mě hned několik možných problémů. Záleží hodně na tom, kdy (v jaké fázi po zadání transakce) chyba vznikla. Pokud téměř ihned, mohl být dočasný problém u Hello bank, nebo jsi měl "mrtvý" limit pro net platby (to se v HB někdy stává, pak stačí tento limit symbolicky třeba o 1 Kč změnit a ožije). Ostatně zda byla chyba u HB bys poznal snadno, pokud bys hned po zadání Paysend platby vlezl do bankovnictví HB-pokud by tam Paysend blokace na danou částku vidět byla, není problém v HB (ale je třeba se podívat hned, když Paysend už během pár minut ví, že cílová banka platbu nepřijme, hned blokaci odstraní). Spíš si ale myslím, že problém byl na straně buď příjemce, nebo krátkodobý Paysend výpadek. Pokud jsi např. zadal ty platby na částku vyšší než ekvivalent 1000 euro, tak pak to banka příjemce mohla odmítnout. Nebo jsi zadal platbu v době, kdy jí neměl v bance příjemce kdo prověřit a potvrdit a u Paysend vypršel časový limit, ve kterém se o doručení pokouší (cca hodina až dvě). Některé banky zkrátka platby přes MC Moneysend manuálně kontrolují (viz odkaz na ten Měšec článek), proto raději Paysend platbu zadávat pracovní dny mezi 8-18h, to je větší šance že projde (mě právě jedna neprošla proto, že jsem jí zadával cca ve 22h do Equa, a ta zrovna manuál kontroly dělá, tak vypršel čas, když už tam na to asi nikdo nebyl :) ). Tedy pročti můj FAQ výše a případně upřesni, kdy od zadání a jakou chybu to hlásilo (hlavně tedy v jaké části dne a týdne a kolik Kč jsi převáděl).

-- 9. 7. 2019 23:15 --

dalich píše:Zkoušeno CZ/RB -> RUS, CZ/RB -> PL a vždy do 5 minut funkční. (Moje karty.) Opačně to nešlo.
CZ/RB -> Curve nešlo.

To zcela koresponduje s tím, co píšu ve FAQ výše. Paysend důsledně kontroluje shodu zadané země a země karty, a to pro odeslání i příjem. Osoba zaregistrována v Paysend s českou adresou tedy může jako odesílací použít jen českou kartu, proto ti to opačně nešlo.
No a na Curve (tím že je britská) by to šlo nejspíš jen tehdy, když bys jako zemi příjemce zvolil GB (pak by ale převod šel jen v GBP či EUR a ztratilo by se na měnové konverzi, Paysend má spread třeba na EURCZK kolem 1%). Nebo je také možné, že Curve jako přijímací by nefungovala nikdy (i při zadání země GB), protože nejspíš vzhledem ke své charakteristice službu MasterCard Moneysend nepodporuje (v Curve nemohou předem vědět, zda by jí podporovala podkladová karta, proto bude Curve nejspíš pro příjem peněz přes MC Moneysend vypnutá).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 7. 2019 07:54

... a co se stane až dosáhneš limit 375 tis. Kč, pak máš půl roku stopku? Jinak jak jsem psal v jiném vláknu (Předplacené platební karty v ČR), není to tak růžové, u mě tak 40 % plateb neprošlo, taky byla blokace účtu, týdenní vysvětlování po chatu, poslání fotografii mého obličeje s kartami, VISA karty mají často výpadky a asi MCC 6012, emaily v ruštině, atd.

I u Curve Card jde GBiT jen do 1000 EUR, ale nechápu jak si nějaká banka může naúčtovat poplatek za takto příchozí platbu (FIO, KB) ?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 7. 2019 09:41

Jak to chápu z Paysend aplikace, tak nad pololetní limit 375 tisíc Kč lze jít, když se doloží příjmy (výpis z účtu kam chodí mzda u zaměstnanců, poslední daňové přiznání u podnikatelů atd.), píšu to i ve FAQ výše.
Čulibrk dle mého opakovaně porušil nepsané pravidlo, že u služby MasterCard Moneysend, kterou Paysend využívá, se nedoporučuje zadávat platby nad 1000 euro, banky to pak často zamítají, nejen u nás (AML zákony proti praní špinavých peněz), protože u Paysend (MasterCard Moneysend) příchozí platby banka neví, kdo jí poslal, je v podstatě anonymní (proto na to mají přísnější pravidla než u běžného převodu). A většina bank skutečně příchozí MC Moneysend platby manuálně kontrolují a schvalují/zamítají dle počtu/objemu těchto plateb na účet klienta, proto někdy trvá Paysend převod i přes půl hodiny. Takže použitelné to je, ale na jeden účet (jednu debetní kartu, jednu banku) bych neposílal nikdy víc jak ekvivalent 1000 euro za měsíc.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 10. 7. 2019 09:46

Dá se takto vytěžit RB Life?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 10. 7. 2019 10:59

prubnul to někdo s ČEZ kartou?
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 10. 7. 2019 12:27

proslo mi 33 tis z Hello na CEz.
Opacne jsem to nezkousel
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 10. 7. 2019 13:10

a za jak dlouho se to připsalo na ČEZ, taky D+2?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 7. 2019 13:14

co značí oranž. status platby a jak dlouho se to v tomto stavu může běžně nacházet?
edit: tak pár hodin, pak zelená ;-)
Naposledy upravil ROlda78 dne 10. 7. 2019 15:44, celkově upraveno 1
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 10. 7. 2019 13:40

@retron: posilal jsem v nedeli a v pondeli to vypadalo ze je pripsano - pustilo mne to na dalsi platby.
ale dnes to pise nedostatek prostredku, prestoze by tam zustatek byt mel. je to karta manzelky ,takze zjistim asi az vecer...
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 7. 2019 17:10

@jumpmans:
Viz můj FAQ zde ve vlákně výše, otázka na zpracování na straně karty příjemce: u řady bank, i když je MC Moneysend platba na kartu připsána, tak to je ve stavu nezaúčtováno a klasicky jako u plateb kartou se musí 1-3 pracovní dny čekat, než bude částka zaúčtována a použitelná. Ve FAQ uvádím tři možnosti připsání na kartu příjemce, se kterými jsem se zatím setkal.
Jinak jsi celkem odvážný, posílat si Paysend platbu na ČEZ kartu, kterou vydává ESSOX, tedy dceřiná společnost od Komerční banky. Pokud jsi četl zde ve vlákně už několikrát odkazovaný článek na Měšci, tak bys věděl, že v roce 2016, kdy byl článek napsán, právě Komerční banka a ještě Fio tyto příchozí MC Moneysend platby zpoplatňovaly, což může trvat dodnes! V ceníku to nikde nebude, protože MC Moneysend službu banky před klienty "tají", pro mě je to velká konkurence k výrazně dražším mezinárodním platbám. U KB má jít o 1% min.29 Kč v případě expresní platby do 30 minut (což Paysend platba je, pokud tam nejsou potíže s bankou příjemce, je transakce hotová třeba už za 15-20 minut, tak jsem to měl u přijímací debetky Air bank i Poštovní spořitelny). Tedy bacha na to, aby na ČEZ kartě nenaskočil za toto nepříjemný poplatek (buď hned po zaúčtování, nebo na konci účetního období před vygenerováním výpisu). Fio a KB karty jako přijímací fakt nejsou dobré, jedině že by někdo otestoval, že tyto poplatky už i tam zrušili (ale možná to nelze zjistit hned, mohou být účtovány až na konci účetního období).

@filip893:
Zda u RB kreditek (v mém případě Mall) bonus je, to budu vědět už 16.7. U Hello to je ok.

ROlda78 píše:co značí oranž. status platby a jak dlouho se to v tomto stavu může běžně nacházet?

V oranžovém statusu se Paysend po blokaci na kartě plátce pokouší doručit platbu na kartu příjemce. Běžně to trvá 15 minut až hodinu, jen výjimečně déle, a záleží hlavně na bance příjemce, jak rychle příjem schválí, a zda se tak děje automaticky, ručně, nebo různě dle částky. Třeba u Equa bank a jiných bank (viz tabulka ve zde odkazovaném článku na Měšci), které MC Moneysend platby ručně kontrolují, než povolí připsání - přeci jen pro banky jde o anonymní peníze, neznají plátce částky, jen že je to od Paysend). Je dobré platbu zadávat pracovní dny 8-18h, pak je v cílové bance více pracovníků je schválení :)
Naposledy upravil minarjo dne 10. 7. 2019 18:13, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 10. 7. 2019 17:59

Mne Hello blokuje vse, od 1000Kc proste vse.
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 7. 2019 18:15

lukas1107 píše:Mne Hello blokuje vse, od 1000Kc proste vse.

To bude ten starý známý problém se "zamrzlým" limitem pro net platby. Otevři si Hello online bankovnictví a u dané kreditky si změň limit pro net platby třeba jen o 1 Kč, tím se "restartuje" a net platby (nejen Paysend) už jistě pak půjdou až do tebou nově nastaveného limitu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 10. 7. 2019 18:45

Nebude, protože jsem platil pak i v eshopu 3000Kč a to prošlo normálně.
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 7. 2019 19:38

Minarjo, to je hezký, že se snažíš tady Paysend všem vysvětlit, ale máš jen svoji nepodloženou teorii, ale praxe ukazuje úplně jiné chování, jak vyplývá i z příspěvků ostatních. Mně napriklad prošly i platby 50000 Kč (už 3x) o víkendu nebo po 18 hodině. Řada plateb neproběhne a hlásí to nesmysly, jako změňte kartu příjemce, změňte svoji platební kartu, a když to člověk udělá, tak to nepomůže. Je to jen o náhodě nebo o nějakých neveřejných limitech. Support jen kopíruje ty nesmyslný hlášky. Jo a v Airbank můžu hned bez problémů nezauctovanou ale připsanou platbu převést a nic se neděje. Takže se na Paysend nedá vůbec spoléhat. Za chvíli budu na limitu plateb a rád si od něj odpočinu. Jediný dobrý je, že neblokuje u sebe peníze, jako Revolut.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 7. 2019 20:55

@čulibrk:
Ani v jednom případě nejde o mojí teorii, to spíš ty se snažíš (neber to jako urážku, jen to tak chápu z tvých příspěvků na tomto fóru) dojit produkty na krev maxima limitů/bonusů a ignoruješ zkušenosti jiných, no a pak se divíš, že tě někde stopnou - viz třeba ten Revolut :).
Doporučení typu plateb do 1000 euro nejsou z mé hlavy, ty jsem četl na nějakém finančním webu, možná dokonce přímo na webu Paysend, už nevím přesně. Doporučení se netýká přímo Paysendu, ale služby MasterCard Moneysend/Visa Direct, kterou využívá. Proto stále píšu, že to je doporučení, ne nutnost. A vyplatí se ho dodržet proto, aby tě nikoliv Paysend, ale banka přijímací karty od toho kvůli AML neodstavila. Platí známé pořekadlo "méně je někdy více", což v případě Paysend znamená raději dvě platby 25 tisíc minimálně týden či 14 dní od sebe (ideál každá na jinou debetku jiné banky), než naráz 50k na jednu a nechat se po několika takových pokusech přijímací bankou od MC Moneysend služby odstřihnout, nebo dokonce být povolán k podání vysvětlení danou bankou, kdo je plátcem těch plateb a jaký je jejich původ (což za určitých okolností kvůli AML musí). Ono prostě když by dané bance na tvůj účet chodily často platby nad 1000 euro přes Paysend, tedy anonymní (banka nemá jak zjistit plátce, narozdíl od běžného převodu, proto je doporučení tak nízko na 1000 eur), pak bude muset reagovat. Některé banky dle článku Měšce (ta tabulka v něm) takto manuálně kontrolují dokonce každou platbu (třeba Equa bank), proto ta Paysend transakce někdy déle trvá (i přes hodinu) nebo je zamítnuta, pokud to banka manuálně ověřit nestihne, nebo to zamítne.

K doporučení zadávat platby pracovní dny přes den: Sám support Paysend mi na můj dotaz (po zamítnuté transakcí do Equa zadané kolem 22h večer, zamítnuta byla až druhý den ráno) napsal, že s platbami, které jsou manuálně ověřovány přijímací bankou a ta to v určitém časovém limitu nestihne, jsou problémy (chyba zaslání kvůli časové prodlevě). Proto je vhodnější platby zadávat přes den, to tento typ chyby může eliminovat (na centrále banky je na to více úředníků). Nic tedy není z mé hlavy!
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 7. 2019 21:24

Já prostě když můžu něco udělat za 39 Kč, tak se to snažím udělat, než abych platil 78 Kč, nebo 103 Kč na poště. Patrik mě nakazil. :-)

Ty nový fintechy třeba jednou budou dobrý, ale problém je, že nejednají otevřeně ......co se smí a co se nesmí a mají svoje skrytá pravidla, o kterých lžou, že je nemají.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 7. 2019 08:22

čulibrk píše:Ty nový fintechy třeba jednou budou dobrý, ale problém je, že nejednají otevřeně ......co se smí a co se nesmí a mají svoje skrytá pravidla, o kterých lžou, že je nemají.

Bez ohledu na vše ostatní - tohle je asi pravda. :-|
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 7. 2019 08:34

:hm čímž se od bank vlastně moc neliší
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 7. 2019 11:33

ROlda78 píše::hm čímž se od bank vlastně moc neliší

Třeba blacklist u mBank, jsem na něm a přesto takový blacklist neexistuje... ;-)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 7. 2019 11:39

Tak ten neexistující blacklist je u více bank. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 11. 7. 2019 15:05

mBank KK e-shop --> debetka ČSOB - platba se ukázala až za 2 pracovní dny.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 7. 2019 15:19

@mojmax:
Samosebou, píšu to i zde výše v mém Paysend FAQ v posledním tématu FAQ. Aneb není důvod zde psát opakovaně totéž dokola, to víc bude zajímavé pak uvést, zda za tuto transakci mBank přiznává bonus :).
Jsou skutečně (minimálně) 3 možnosti, jakým způsobem banka přijímací karty platbu zpracuje a každá banka využívá jednu z nich. ČSOB / Poštovní spořitelna používá podobný mechanismus jako u vratky kartou, tedy příchozí MC Moneysend transakci zobrazí (a zůstatek účtu o ni navýší) až po zaúčtování dané příchozí karetní transakce, což je za 1-3 pracovní dny od úspěšného Paysend převodu. Zbylé dvě možnosti viz ten FAQ.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 11. 7. 2019 18:25

Realita je taková, že platby je nejlépe posílat do Air Bank. Do 3 minut to tam je. Bonus při zaslání na MasterCard Kartu (MCC je jné než 6012) je jak z kreditek mBank, tak RB. Pevné nervy, dnes mi prošla 1 platba že 4.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 7. 2019 18:57

Do 3 minut? To jsi měl kliku na hodně rychlý průběh. Já mám zkušenost, že to Air bank cca 20 minut, do ČSOB/PS 25-30 minut (tam je třeba se řídit zelenou ok fajfkou v Paysend aplikaci, protože ČSOB to v IB zobrazí až po zaúčtování viz výše) a do Equa téměř hodina (tam to ručně ověřují, platba po 22h tam proto pro vypršení časového limitu neprošla vůbec, tam posílat jedině v "úřední hodiny" řekněme 8-18h).

A na jinou než MasterCard kartu ani zaslat nejde (ohledně těch bonusů ano/ne a MCC), Visa karty jako přijímací Paysend už celkem dlouho nebere (hlásí už při zadávání čísla karty chybu, že na Visa to teď nejde, jen MC, kartu Visa aplikace Paysend pozná už podle první cifry 4 místo 5). Tento stav trvá už déle, takže MC karta je teď jediná možná.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 7. 2019 09:00

Jojo, nic není, jak člověk očekavá z minulých zkušeností. Dnešní platba z KK Hello do AirBank se už jednu hodinu zpracovává a dosud neproběhla. Takže čekám, že se neuskuteční (asi ji AirBank zamítne) a vrátí se zpět.

Obrázek

EDIT: Sláva, :tleskani zaúčtováno. Celkem 49961 Kč bylo v procesu "zpracovává se" 2,5 hodiny.
Paysend is unexpected adventure with your finances. :lol:

...... a jak je vidět se screenshotu z chatu, 2.věta byla v okamžiku dotazu .... EDIT .... škrtám "nesmyslná lež" a píšu "pravda". :-[
Naposledy upravil čulibrk dne 12. 7. 2019 14:33, celkově upraveno 3
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 12. 7. 2019 11:11

já měl asi štěstí, ale z HB KK na Equa kartu za 2 minuty připsáno.
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 7. 2019 11:42

no lidi jsou nenažraný!
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 7. 2019 14:23

@čulibrk:
Jaká nesmyslná lež ve druhé větě? V době položení dotazu jsi snad už měl transakci na kartě plátce strženu blokací (debited) a čekalo se na banku příjemce, ne snad? U mých Paysend plateb zatím vždy platilo, že na kartě (kreditce) plátce bylo zinkasováno (zablokováno) ihned po zadání Paysend převodu (a 3D secure SMS kódu), ale příjem byl různě dlouhý, dle reakce buď automatických systémů, nebo ruční kontroly banky příjemce.
Tedy doba transakce v podstatě vždy závisí zejména na bance příjemce, na bance plátce nebo na samotném Paysend tolik ne. Stav transakce "ve zpracování" (oranžová ikona) tedy v podstatě vždy znamená čekání na to, než se přijímací banka rozhoupe transakci přijmout. Proto to u bank, kde většinu transakcí řeší automat (třeba Air bank) trvá jen jednotky minut až půl hodiny (pokud nezakročí nějaký ochranný AML mechanismus vyžadující ruční kontrolu, to bylo asi u tebe), v bankách se stálou manuální kontrolou (Equa) zpravidla déle, i hodinu (ale i zde jsou výjimky možné a může to být kratší, jak zde píše filas81).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod netlik 12. 7. 2019 16:16

Jde vám použít ten 39 Kč bonus? Já když ho aktivuji, sníží se sice částka platby o 39 Kč, ale pak již nelze vybrat kartu, ze které bude placeno, protože se to platí tím bonusem. V tu chvíli převod spadne se zdůvodněním, že není dostatek prostředků (jen těch 39 Kč). Jak pak ale tedy bonus využít?
netlik
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 12. 7. 2019 17:30

Musíš převést jen těch 39 Kč.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 7. 2019 17:55

A převod těch 39,- Kč pak stojí dalších 39,- Kč? :-D
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod netlik 12. 7. 2019 18:16

Právě, jaký má smysl převést jen 39 Kč, když mne samotný převod vyjde na 39 Kč? Nebo snad převod bonusu není zpoplatněn?
netlik
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 12. 7. 2019 18:26

bonus je bez poplatku
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 7. 2019 18:41

@netlik:
Jak už tu píší ostatní, špatně jsi ten bonus pochopil. Musíš si ho poslat SAMOSTATNĚ na nějakou svou kartu. Tedy ve formuláři tvorby platby nejprve zaškrteš, že využíváš bonus, tím ti to dovolí zadat i malou částku, klidně jen těch 39 Kč za jeden bonus, poplatek bude vynulován. V dalším kroku zcela správně jak píšeš je "kartou plátce" ten bonus, jinou kartu nelze pak vybrat. No a kartou příjemce může být jakákoliv tvá MasterCard karta.
Takže k bonusu se lze snadno dostat, ale ne jako sleva další platby (i já si to tak nejdříve myslel, než jsem bonus využil), ale jeho odčerpáním samostatnou bezplatnou platbou.

Znovu zde raději zopakuji: jako kartu příjemce NEPOUŽÍVAT karty Fio nebo Komerční banky, ty mají příjem přes MC Moneysend zpoplatněn, viz článek Měšce (schválně jsem teď koukal do sazebníku Fio, zda se za tu dobu od vzniku článku něco nezměnilo a ne, Fio stále tento poplatek má, a to 1% minimálně 30 Kč).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 7. 2019 19:14

Komerční banka také rozlišuje standardní a expresní platby podle rychlosti připsání. Za standardní platbu nic neúčtuje a připíše ji v den odeslání. U expresní platby, za kterou si ale příjemce zaplatí, garantuje připsání do půl hodiny.
viz článek na měšci
ale tam také píše, že KB spouští službu Platba na kartu, to je co?
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 7. 2019 21:02

@ROlda78:
V tom případě by byla KB první z komerčních bank, která toto umožní, ostatní se tomu vehementně brání :), což není divu, když jim mezinárodní platby (klasickým převodem SWIFT či SEPA) vynášejí daleko víc než Platba na kartu. Ano Platba na kartu je běžná u řady zahraničních bank, je to v podstatě totéž, co zde musí suplovat fintech Paysend (a částečně to i zmiňuje článek na Měšci). Neboli zatím jsou všechny české banky u této služby (MC MoneySend resp. Visa Direct) jen v pasivní roli příjemce plateb. KB by tedy zavedením byla první CZ bankou, která umožní být i v aktivní odesílací roli. Ale pochybuji, že by poplatek KB byl nižší než poplatek Paysendu, navíc to určitě bude jen pro klienty (držitele karet) KB a ne pro "cizí" - ale to už jsou jen mé domněnky.

A jak vlastně si může klient KB vybrat, zda mu má jakákoliv budoucí příchozí MC Moneysend platba přijít standardní bezplatnou nebo expresní zpoplatněnou cestou? To lze nějak u KB extra nastavit v IB či jinde? Zvláštní, přeci jen odesílatel toto v Paysend nijak nenastavuje, to by si musel fakt jedině nějak příjemce-klient KB předem. Od KB žádný produkt nemám, tak nevím.
Naposledy upravil minarjo dne 13. 7. 2019 07:49, celkově upraveno 4
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 12. 7. 2019 21:47

@minarjo koukal jsem do sazebniku cez karty a nic o poplatku tam neni. Takze predpokladam ze to bud uctovat nebudou nebo to pujde vyreklamovat...
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 7. 2019 05:57

@jumpmans:
Pak to věřím bude bez poplatku. Ale třeba Fio poplatek za příchozí MC Moneysend/Visa Direct transakce skutečně stále má, viz předchozí příspěvky.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 13. 7. 2019 06:37

Ano, Komerční banka jej má u některých karet taky. Ale v ceníku pro ČEZ karty uvedeny nejsou.
U Komerčky poplatky nejsou u prémiových karet
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 15. 7. 2019 07:35

Jak dlouho vám trvalo navýšení limitu ?
Ve čtvrtek 11.7.jsem mailem zasílal kopii OP a v profilu mám stále základní limit 25 tisíc.

Edit: Tak už to mám navýšené.
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 7. 2019 10:09

@jakoubek:
V běžnou pracovní dobu pracovních dní to bývá do půl dne (u mě do 2 hodin), pokud dokument vložíš přes chat mobilní aplikace, jak k tomu ten chat ostatně sám vybízí. Pokud zasíláš emailem (s tím klient ID v předmětu), tak to trvá určitě o dost déle, i víc než 2 pracovní dny, vím to už od více lidí. Zkrátka na chatu vždy někdo sedí a řeší dotazy k platbám, na email jim zbývá času asi méně :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 15. 7. 2019 14:37

Zkousel nekdo prevod z kreditky HB! na debetku Monety, co je k Tom uctu? Obe karty jsou Mastercard.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 7. 2019 18:19

Vážně? Já při zakládání Toma před pár měsíci (akce 1000 Kč) dostal kartu Visa, no a Paysend s Visa kartami (snad jen dočasně) nefunguje. Pokud ty máš MC, nevidím důvod proč by to nemělo jít, s HB potíže nejsou a pokud to nepřeženeš s částkou (doporučení do 1000 eur na platbu fakt není z mé hlavy), nemá snad ani Moneta důvod to odmítat. Za zkoušku ale nic nedáš, nezdařená platba u Paysend nic nestojí, částka pak je vrácena i s případným poplatkem.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 15. 7. 2019 18:57

Neprošla mi platba z KK HB na kartu Richee od Creditas. :hm
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 7. 2019 20:39

Já zkoušel z různých karet poslat do Creditas a nikdy to zatím neprošlo.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 16. 7. 2019 05:49

Richee karta fungovala, tipuju, že i standardní Creditas by měla, ale zatím je nejlepší Air bank se spolehlivostí.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 7. 2019 07:53

Dnes mám u RB Mall kreditky datum generování výpisu. Výpis sice zatím není k dispozici (to až odpoledne), ale odměny v mobilním bankovnictví už výpočteny jsou a potvrzuji, že jsou i za Paysend transakci z Mall kk na jinou MasterCard kartu (debetku Poštovní spořitelny). Takže HB i RB zatím ok :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 16. 7. 2019 15:41

Taky mi to nejde z HelloBank krediky nikam. Zkousel jsem ruzne cilove karty (Mj. i Equa debetku, na kterou mi to z RB slo).

Mam kreditku jeste od Cetelem, muze to hrat roli? Vy ostatni, co vam jde odesilat z HB kreditky, mate nekdo taky nejakou starsi nebo jen nove, jiz "s obrazkem HelloBank"?
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda_s 16. 7. 2019 15:44

dnes jsem poslal z hello kreditky (puvodni cetelem plast) naprosto bez problémů 25000 na kartu airbank, převod trval několik sekund.
jenda_s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 7. 2019 16:35

chce to zvýšit limit pro platby na internetu :-D
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 7. 2019 21:15

@dk1844:
Když zadáš Paysend transakci, otevře se ti okno s logem Hello bank k zadání 3Dsecure SMS kódu, nebo ani to ne? A vytvoří se v HB bankovnictví hned po zadání toho SMS kódu blokace, nebo ne? Pokud ne, tak to nebude problém Paysendu (ten by zjistil nemožnost poslat příjemci a tedy by blokaci u HB zrušil nejdřív tak za 15 minut od zadání, spíš ještě za déle). Spíš fakt je třeba restartovat net limit v HB bankovnictví, jeho změnou klidně o jedinou Kč, aby fungoval (to že se net platby v HB občas seknou je známá věc, to pak nesouvisí s Paysend ale s net platbami HB obecně). Ostatně když v Paysend tu neúspěšnou platbu (s červenou X ikonou) otevřeš, tak dole uvidíš popis chyby, zda tedy na straně plátce, příjemce či systému Paysendu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 17. 7. 2019 08:15

Ano, vsechno zadam vcetne 3DS codu. Ale pak to rekne, ze je chyba na strane odesilatele. Limit jsem mel dostatecny a hybal jsem s nim pred pouzitim Paysend, castka do 1000Euro.

...

Tak se mi to nakonec vcera povedlo - a asi to bylo tim limitem. Ja jsem totiz mel limit vetsi nez mam uverovy ramec, abych mohl platit vetsi castky (kdyz mam prebitou kreditku) - nastavuje se to takovym trikem ve Firefoxu, viz navod tady nekde na foru. Ale abych rozchodil ten Paysend, tak bylo, kupodivu, nutne snizit limit pod uverovy ramec. Fakt divny. Kazdopadne diky za pomoc a tipy, minarjo! Treba tohle info taky nekomu pomuze, kdo ma umele vysoky limit karty z drivejska (napr. pro platby na poste nebo tak ;-) )

...

A to same, co slo vcera, tak dneska nejde (nikde nejsem pres limit). Uplne stejny prevod. Stridave hazi chyby o karte odesilatele a prijemnce.

Kdyz to funguje, tak je to docela dobry nastroj, ale mnozina vsech ruznych aspektu, ktere mohou selhat, je teda velka :hm
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fyluta84 17. 7. 2019 10:39

z KK HB do MBank ... 22600,- za 1,5dne prošlo.

jinak u bank, co umí google pay nebude snad nutné točit přes paysend.. zatím mně došlo 200kč z mBank, tak uvidím příští měsíc jestli se to potvrdí.
Naposledy upravil fyluta84 dne 17. 7. 2019 12:13, celkově upraveno 1
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 7. 2019 11:56

JO ty hlášky jsou absolutně nesmyslný a lživý. Mně dnes platba z KK mBank do Creditas neprošla, že je málo prostředků na platící kartě :shock: , tak jsem hned tou samou kartou zadal platbu do Equa bank a prošlo to, za 3 minuty peníze v Equa na účtu.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 7. 2019 13:14

@dk1844:
Pokud pohneš limitem net plateb klasicky (ne tím trikem), tak se vyvolá nějaká jejich aktualizační funkce, která často net platby při nefunkčnosti zase oživí. Tím tvým trikem se ta aktualizace asi nevyvolala. Tedy důležité bylo pohnout limitem klasicky, v rámci úvěrového rámce, aby nastal ten refresh limitu. To je známá chyba Hello bank s nefunkčními net platbami a způsob řešení, s Paysend to nebude souviset.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 17. 7. 2019 16:04

fyluta84 píše:...
jinak u bank, co umí google pay nebude snad nutné točit přes paysend..

Jak to myslis? Google pay umi take prevody mezi kartami?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 7. 2019 16:58

Osobne, podívej se do vlákna mBank - vypadá to, že fyluta si skrz Google Pay naládoval Revolut :) (detaily neznám, protože Google pay zatím nepoužívám - mobil s NFC prozatím nemám a jen kvůli tomu měnit fakt nebudu). No ale to může mBank časem podchytit, pokud už jednou Revolut (resp. MCC 6012) ve výlukách má.

Paysend přes MC Moneysend má jiný MCC kód, takže to bez změny podmínek pro bonusy zatím v mBank, RB atd. odfiltrovat nemohou :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 18. 7. 2019 07:23

přeně tak, dobíjím malé částky do 5000tis... přes telefon (google pay)a ne přes kartu ,možná to pak bance háže jiný kód transakce..
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 7. 2019 09:04

Otázkou fyluto zůstává, jak pak ten balík z Revolut dostat zpět k sobě? Běžným převodem na český účet to sice Revolut umí, ale za takovéto chování (dobití v CZK a pak převod opět v CZK, zvlášť ve větším objemu) si akorát vysloužíš od Revolutu blokaci účtu, jak už několikrát ve vláknu Revolut padlo. Ani Revolut ani Curve nemají rádi cash recycling, tedy dobíjení kreditkou (u Curve výběr z ATM kreditkou) a následné poslání pryč, bez konverze, tedy pro ně se ztrátou. Curve u toho účtuje poplatek 2% při výběru z kreditky nad 200GBP za měsíc, Revolut může účet zablokovat, když by to někdo dělal opakovaně.

U Paysend toto riziko není, když člověk posílá v podstatě z české banky s kreditkou do jiné české banky s debetkou a Paysend je jen prostředník transakce, pak těžko může nastat problém s blokací a uvíznutím peněz. U Paysend když se platba nezdaří, tak to jde zpět příjemci uvolněním blokace či vratkou, žádný meziúčet jako u Revolut, který mohou zablokovat, tam není.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 7. 2019 09:30

Jde Paysend použít na platbu z karty DinersClub na MasterCard?

(pravděpodobně ne, ale pro jistotu...)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 18. 7. 2019 13:07

Revolutem mi proteklo několik xxxtisíc a zatím v pohodě, občas dosypu mintos, občas koupím bitcoin, občas to pošlu na bondster....atd. vše s mírou.
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fiasky 18. 7. 2019 21:42

Ahoj, přečetl jsem si FAQ od minarjo. Když tedy pošlu peníze z KK Hello na debetku v Air, ty peníze budou zároveň i na účtu v Air? Ptám se jen pro jistotu. Díky za info.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 18. 7. 2019 22:31

Jak zaroven? Proste se ti prictou k zustatku uctu v AB.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 7. 2019 22:52

@fiasky:
Ano, Paysend je v podstatě normální ekvivalent mezibankovního převodu, ale s použitím čísel karet místo čísel účtů a rychleji provedený :). Takže při tvém scénáři se v Hello bank vytvoří záporná blokace z platby kartou a ta se pak zaúčtuje (neboli z kreditky odečte), když je transakce úspěšná, nebo zruší, pokud by se Paysend převod nepovedl (tedy stejné, jako bys platil tou kreditkou v nějakém e-shopu, tím je zde právě Paysend). V Air bank bude kladná připsaná částka vidět na zůstatku i v historii typicky do pár vteřin až do hodiny po úspěšném zadání Paysend převodu. Akorát tato kladná karetní transakce, která platbu připíše, bude 1-3 dny ve stavu nezaúčtováno, jako u plateb kartou, no.

Ono obecně, když na chvíli odhlédneme od zdejšího našeho specifického využití, lze říct k významu Paysend pro běžné platby mezi lidmi asi tolik: v zemích jako je ČR, kde konkurence donutila banky klasické domácí převody mít zdarma, má Paysend pro "běžné" převody menší význam (snad jen ta větší rychlost). Ale třeba v Rusku (odkud pochází) a řadě dalších zemí, tam mají i vnitrostátní bankovní poplatky běžných jednorázových převodů vyšší a/nebo transakce pomalejší a takto je mohou obejít. Co se převodů do zahraničí týče, tam Paysend může konkurovat zahraničním Swift platbám určitě i u nás, ty má stále většina bank za vysokou cenu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 19. 7. 2019 07:48

@minarjo: Moc děkuji za dovysvětlení.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 19. 7. 2019 09:03

No ale je nutne zaroven dodat to, ze abyste komukoliv takhle mohli poslat penize, tak musite znat jeho cislo kartu a platnost. A tak nejak nevim, jak by ten dotycny byl nadsen toto sdelovat :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod retron 19. 7. 2019 09:37

PaySend ČEZ karta > RB trvá dva dny, posláno ve středu před polednem, zaúčtováno dnes ráno
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 7. 2019 19:28

S474N píše:No ale je nutne zaroven dodat to, ze abyste komukoliv takhle mohli poslat penize, tak musite znat jeho cislo kartu a platnost...

No vidíš, a právě v zemích, kde mají drahé vnitrostátní převody, nemají obavy tyto dva údaje odesílateli sdělit. Jak jsem četl, v takových zemích tento typ plateb frčí.
Ono by bez CVC kódu (který pro kartu příjemce není třeba znát) neměly být snad zneužitelné, ne? Samosebou jen při nulových limitech pro MO/TO platby, kde CVC třeba není.

-- 19. 7. 2019 20:33 --

retron píše:PaySend ČEZ karta > RB trvá dva dny, posláno ve středu před polednem, zaúčtováno dnes ráno

V tom případě bude Raiffeisenbank spadat z hlediska zpracování příchozích MC Moneysend transakcí do stejné skupiny jako ČSOB/PS, tedy že danou karetní transakci zobrazí v IB a zůstatek o ní navýší až po jejím zaúčtování, viz můj FAQ na první straně tohoto vlákna. Nebo snad celé dva dny byla v Paysend aplikaci platba ve stavu "ve zpracování", tedy oranžová ikona? To pochybuji, Paysend zpravidla když nedostane potvrzení o přijetí bankou příjemce do cca půl dne, tak platbu ruší (červená ikona), pokud ho dostane, zobrazí zelenou ikonu ok. Zpracování bankou příjemce pak dle mého FAQ, no...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 19. 7. 2019 20:32

Paysend poslal okamzite, zelená fajfka, ovsem RB: datum transakce 17.7., datum zauctovani 19.7., mozna by platit kartou slo, ale disponibilni zustatek se aktualizoval az po pripsani
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 7. 2019 20:47

Ano, zcela stejně postupuje ČSOB/PS, že u Paysend plateb to je stejné jako třeba u karetních vratek (z Curve po gbit i jiných). Kladné transakce z karty evidentně ČSOB, PS i RB vždy (tedy i u MC Moneysend plateb) zohlední až po zaúčtování, tedy typicky je třeba 1-3 pracovní dny čekat. Když to člověk ví, nic se neděje, jen to nesmí překvapit neznalé, kdeže ty peníze z úspěšného Paysend jsou :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 7. 2019 06:46

dk1844 píše: Ja jsem totiz mel limit vetsi nez mam uverovy ramec, abych mohl platit vetsi castky (kdyz mam prebitou kreditku) - nastavuje se to takovym trikem ve Firefoxu, viz navod tady nekde na foru. Ale abych rozchodil ten Paysend, tak bylo, kupodivu, nutne snizit limit pod uverovy ramec. Fakt divny. Kazdopadne diky za pomoc a tipy, minarjo! Treba tohle info taky nekomu pomuze, kdo ma umele vysoky limit karty z drivejska (napr. pro platby na poste nebo tak ;-)

Fakt je u HB nutné jít zpět na velikost kreditního rámce? To by pak pro mě nebylo, dal jsem je na minimum.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2019 09:57

@wit.cz:
Pokud dk1844 nemohl z HB kreditky udělat vyšší net platbu (je jedno zda Paysend či jinou), myslím si stále, že to bylo "zaseklým" limitem, což se v HB občas stává. Pokud tou fintou přes prohlížeč Firefox nedochází k oživení limitu (není vyvolána příslušná funkce), mohlo by pomoci jej standartním způsobem přes IB snížit na úroveň limitu a pak hned zase přes tu FF fintu zvýšit, snad by ho to mělo restartovat také (právě při té standardní změně na limit, následné navýšení by jej zmrazit už snad nemělo, pokud FF finta je stále funkční). Ale to by musel někdo vyzkoušet, já navyšovat nad rámec zatím nemusel, nemám rámec natolik malý.
Ale obecně pro HB by neměl být rozdíl v net platbě obchodníkovi Paysend a jinému obchodníkovi (na black list HB Paysend určitě nedala, když jiným funguje), takže nemožnost zadání by měla souviset obecně jen s tím zakouslým limitem, ne s Paysend.
Naposledy upravil minarjo dne 20. 7. 2019 18:00, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 7. 2019 10:42

Postup funguje pořád, to jsou zkoušel minulý týden, potřeboval jsem navýšit na 90k :-) Ok, tak nezbývá, než vyzkoušet osobně. Jak píše čulibrk, posílání na víckrát mě také odrazuje. Buď to poslouží mně, jak potřebuji, nebo to nemusím používat, takže vyzkouším něco mezi 30 - 50k na jednu platbu.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 20. 7. 2019 16:55

Dej vedet, jak jsi dopadl po zmene limitu tam a zpet.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2019 22:00

Vypadá to, že Paysend nějak významněji zrychlil svůj systém. Zatímco v červnu platby trvaly 15-60 minut, dnes i včera večer (tedy pátek a sobota, v obou případech po 21h večer) mně platby na debetku Air a UCB trvaly v obou případech jen jednotky vteřin. V podstatě hned po zadání 3DS SMS kódu kreditky plátce je v Paysend teď už zelená fajfka a v Air i UCB je transakce součástí disponibilního zůstatku (sice ve stavu nezaúčtováno, ale to nebrání využití). Tedy fakt slušné zrychlení.
Na základě zkušeností mých i ostatních připomínám, že u RB i ČSOB/PS se transakce na příchozí kartě zobrazí (a zůstatek se navýší) až po zaúčtování, tedy za 1-3 pracovní dny.. Možná do této pomalejší skupiny patří ještě jiná banka, ale UCB, Air či Equa to rozhodně nejsou.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2019 12:30

Zato z hlediska overeni uz cekam nekolik dni a nic.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 7. 2019 13:20

Jsou prázdniny, lidé na dovolených, no :). A ověření narozdíl od normál platby vyžaduje živého člověka...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 7. 2019 13:25

mailem jsem se nedočkal, z appky je to lepší (ale i tak 3 dny!)
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 7. 2019 13:32

Tak ty 2-3 dny je normál, při vložení fotky/dokumentu přes CHAT mobilní aplikace. Při využití emailu to může trvat výrazně déle, to už jsem zde psal.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 21. 7. 2019 14:14

Ja to mel tedy vzdy do druheho dne pres email.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 7. 2019 14:30

Nojo, ale klientů z ČR teď Paysendu přibývá :D - asi nestíhají.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 21. 7. 2019 18:09

minarjo píše:Vážně? Já při zakládání Toma před pár měsíci (akce 1000 Kč) dostal kartu Visa, ...

Jo mam k Tom uctu debetni kartu mastercard.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 7. 2019 19:48

a já Maestro :-) stačilo si říci (ale tuším, že jim odzvonilo)
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 22. 7. 2019 09:29

tak paysend na MC World Elite od EP nejde...
na AB v pohode par minut.
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 7. 2019 21:04

Dnes mi jeden ze zde diskutujících připomněl v SZ jednu šikovnou vlastnost Paysend, která by každého nenapadla. Já o tom věděl, jen mi to vypadlo z paměti. Tedy: jde o navyšování pololetního limitu. Jak už zde bylo řečeno, základní limit po registraci je 25 tisíc Kč, lze ho navýšit nejprve jedním dokladem na 125 tisíc a pak později i druhým na 375 tisíc Kč. Někdo by možná řekl, že je jedno, kdy se o navýšení požádá. Ale to není tak docela pravda! Mám ověřeno už nejen od sebe, že navýšením na 125 tisíc dojde současně k vynulování dosud vyčerpané částky z limitu. Tedy se vyplatí nejprve základních 25 tisíc vyčerpat a až pak žádat navýšení. Je tedy dost pravděpodobné, že podobně se to bude chovat při navýšení na 375 tisíc. Tedy rozumné je navyšovat, až těch 125 tisíc bude téměř vyčerpáno, pokud by i druhé navyšování fungovalo jako první :). Sám ověřím až tak v září, dřív těch 125 tisíc vyčerpáno mít nebudu, no ale někdo s větším objemem plateb to možná zjistí dřív.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 23. 7. 2019 21:09

Já dnes žádal o navýšení nad 375 tis. Kč. Chtěli 3 výpisy z účtu a 3 výplatní pásky. Mají prý 3 dny na posouzení, uvidíme s čím se vyvrbí.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 7. 2019 21:35

Tak u limitu nad 375 tisíc už může hrát roli skutečná výše příjmů, proto chtějí pásky, ne? Protože pokud by někomu chodila na účet výplata v průměru řekněme 35 tisíc měsíčně (tedy 210 tisíc Kč za pololetí), těžko může úspěšně žádat o limit nad 375 tisíc Kč, když by jeho příjmy za stejné období nejen předčil, ale téměř zdvojoval a tedy by to naráželo na AML ohledně původu posílaných peněz, ne? To je můj názor, ale vliv to mít může...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 24. 7. 2019 13:32

Prošel jsem všechny příspěvky, nicméně nikde není uvedeno, jak HB vyhodnocuje platby přes Paysend u KK - spadají do bezúročního období? Nebo je HB úročí od dne transakce jako u Revolut.
Jinak zkušenost HB KK - Equa, převod instantně do minuty, HB KK - RB účet, 2 dni a zatím nic.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 24. 7. 2019 13:40

"pouzijte prosím jinou kartu odesílatele "

tohle na mě dnes vyskočilo, po 10 dnech jsem chtěl zopakovat platbu KK HB...
nešlo s bonusem za 0,- ani když jsem chtěl 39,- zaplatit..
pri namačkání všeho a potvrzení kodem od HB , hned skočí platba neproběhla. (limit mám již 125000kč)
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 7. 2019 13:52

@LuiS_666:
Stačí trochu přemýšlet. Myslíš, že by vlákno Paysend vzniklo, pokud by kreditky k této službě přistupovaly stejně jako k CK či Revo, zvlášť když oproti nim jde o placenou službu? Asi ne, viď :). Paysend je pro všechny kk (nejen HB) naštěstí stále běžný net obchodník.
K tvým poznatkům: ano, u RB či ČSOB/PS se na cílovém účtu peníze objeví až PO zaúčtování příchozí karetní transakce, čili za 1-3 pracovní dny, to už zde padlo.

-- 24. 7. 2019 15:01 --

@fyluta84:
Dle toho co píšeš jde o zamítnutí na straně HB, nejspíš kvůli limitu net plateb.
HB měla včera údržbu systémů s odstávkou, po ní často nefungují net platby bez restartu limitu. Jdi do IB HB a změň si limit pro net platby, klidně o jedinou korunu, tím to restartuješ. U Paysend funkce Zopakovat platbu nemá dostupné všechny parametry platby, i tím to může být, já ji ještě nepoužil, raději zadávam znova (kartu plátce si Paysend až na CVC pamatuje).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 24. 7. 2019 14:51

Díky za info, snažil jsem se podělit o zkušenost.
Nicméně služba samotná nevznikla ke generování obratů na KK, z toho jsem vycházel. Implicitně snad nejsou všechny články na foru o ždímání bonusů.
Mě třeba přijde využitelná kombinace KK a karty s účtem s okamžitým připsáním platby jako emergency karty. Případně jako superlevná náhrada Western Union pro UA, nebo jine zahraniční pracovníky.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 7. 2019 15:15

Ano, přesně proto byla služba Paysend vytvořena především pro země východního bloku, ne nadarmo je původně ruská (ostatně i Revolut založili Rusové, i když v Británii). V zemích jako Rusko, Ukrajina atd mají dost drahé i vnitrostátní, natož mezinárodní bankovní převody, tam je pro ně Paysend daleko levnější právě i v rámci země. V ČR vnitrostátní Paysend převody mají jen tebou zmíněný účel :) (kdo by jinak platil 39 Kč, když naše banky mají platby už téměř všechny zdarma), ale u mezinárodních si umím i u nás představit běžné využití Paysendu, zvlášť mimo SEPA euro prostor.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 7. 2019 20:25

Super, limit navýšen na 500 tis.Kč a začínám od nuly. Snad to bude líp fungovat.

@fyluta: Hlášek si nevšímej, jsou to nesmysly. Jediný co funguje, je zkusit to další den.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 7. 2019 16:23

Doporučení k časům zadání Paysend plateb:
Nedávno jsem zde psal, že u bank, které ručně MC Moneysend platby kontrolují a až pak je zasílají z centrály na cílové účty je výhodnější Paysend platbu zadávat v běžné úřední době banky. To jistě platí stále, ale z našich bank (i dle článku na Mešci, zde již odkazovaném) tento postup manuální kontroly plateb volí snad jen Equa bank. Při zasílání na její karty tedy výše uvedené platí.
Pokud však budete posílat na karty jiných bank, doporučuji naopak se "bankovní špičce" vyhnout! Minimalizujete tím riziko neúspěchu platby. Já například jednu platbu zadával v pátek kolem 23h, druhou v sobotu kolem 22:30 (jednu na UCB debetku, druhou na Air) a obě v těchto časech prošly ihned - zelená fajfka v Paysend a připsání na cílové kartě (v obou případech šlo o banky co příchozí Paysend platbu ukazují už před zaúčtováním, u RB, ČSOB/PS by se samosebou na cílové kartě objevila o 1-3 dny později, hlavní ale je rychlý úspěch na straně Paysend). Doporučuji tedy podobné dny/časy hlavně těm, co zatím měli s akceptací platby problémy.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 25. 7. 2019 17:44

@minarjo: nemyslím, že by Equa kontrolovala ručně. Posílal jsem v pondělí kolem 9:00 z RB na debetku Equa a celé to proběhlo cca do 2 minut. Bylo to o fous pomalejší než na debetku Air, ale skutečně jen o fous.
jenda_s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod barnyss 25. 7. 2019 21:31

Potvrzuji co píše jenda_s: v úterý kolem 14:30 hod převod KK HB -> DK EQUA (50k Kč) během minuty.
Naopak ve stejný čas převod KK HB -> DK UCB (50k Kč) neprošel!
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 7. 2019 06:59

Jak dlouho trvá zaúčtování platby? Je to instantní, nebo záleží kdy si to Paysend aktivně zaúčtuje, v řádu dnů? Chtěl bych udělat první transakci na kartě HB, jestli to stihnou do konce měsíce.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 7. 2019 07:10

@jenda_s:
Tak to se Equa (možná pod vlivem nárůstu příchozích MC Moneysend transakcí u jinak dosud téměř nevyužívané služby :) ) pochlapila, pokud to zautomatizovala. Ještě minulý měsíc to do ní fakt trvalo nejdéle, při večerním zadání až druhý den, tedy znaky ručního schvalování to mělo. A to i dle popisu transakce v IB (ne jako příchozí transakce kartou, ale jako příchozí platba z účtu pražské centrály banky).

@wit.cz:
Pokud se transakce v Paysend zdaří (zelená fajfka), tak na kartě plátce je blokace zaúčtována klasicky jako u jiných net obchodníků, tedy téměř vždy už následující pracovní den po transakci (u mě to tak při zatím dvou Paysend platbách z HB bylo). To, že v bankovnictví HB je zaúčtování vidět až další den ráno, jistě znáš.
V příchozím směru na kartu už zde bylo zmíněno, že záleží na bance. RB či ČSOB/PS zobrazují transakci a zůstatek navýší až po zaúčtování (1-3 pracovní dny), ostatní banky navýší zůstatek hned po úspěchu Paysendu i jako nezaúčtovanou karetní transakci.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 7. 2019 07:38

Prosim, jde poslat mezi kartami USD v objemu desitek tisic USD mezi bankami v česku? Samozrejme kartami vydanymi k uctum v USD.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 7. 2019 09:50

@redhaven:
Ne, pokud je karta vydána v ČR (tedy vybereš ČR u karty příjemce, resp. máš v registraci českou adresu uvažovanou pak pro zemi karty plátce, Paysend zemi dle čísla karty ověřuje v obou případech), lze měnu transakce zadat jen buď CZK nebo EUR. A i když zadáš měnu EUR, tak se to týká jen příjemce: Paysend tedy udělá konverzi do CZK svým kurzem (spread při konverzi cca 1%) a tu CZK částku blokuje na české kartě plátce, příjemci posílá na jeho českou kartu zadanou hodnotu EUR. Při ponechané výchozí měně CZK samosebou k žádné konverzi nedochází.
Skutečně země Paysend kontroluje velmi důsledně, na cizí měny v domácí bance není moc vhodný.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 7. 2019 13:01

A můžu potvrdit bonus za poslání přes Paysend z VISA karty UCB AXA Club.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 7. 2019 13:32

Vida, tak to je dobrá zpráva, že jako odesílací kartu už Paysend opět akceptuje i Visa karty. Jako přijímací ale Visa stále být nemůže, teď ověřeno (hned na první cifru 4 z čísla karty to hlásí chybu, že Visa nee). Tedy jako přijímací mohou být stále jen karty MasterCard (první cifra 5) díky službě MC Moneysend. Služba Visa Direct asi není u Paysendu priorita, přeci jen v Evropě karty MC převládají nad Visou.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 7. 2019 13:56

Přijímací karta byla samozřejmě MasterCard.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 7. 2019 14:32

Prošlo ti na 1 platbu 80tis z UCB AXA Club (na maximální bonus) ?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 27. 7. 2019 13:48

lze prevest z HB kreditky na AIrbank debetku nebo Visa/MC sporky? Jak dlouho trva prevod? Bonus 1% vratka se pripise? Kolik stoji prevod? Ma nekdo referral?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 7. 2019 14:25

Hned ti pošlu detaily v SZ i s radou na 2 platby zdarma, tak jako úspěšně jiným, co zde četli celé toto vlákno (i FAQ na první straně). Jinak posílat lze nyní jen na MC karty, na Visa ne. Do Air bank to je dost rychlé, zvlášť při zadání mimo špičku (noc, víkend).
A ano, HB to zatím bere jeho net platbu s bonusem.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 27. 7. 2019 16:00

A jaká je garance u takového netové aplikace (postředníka) že jednoho krásného dne jedna z mnoha úspěšných plateb zkrátka nedojde příjemci ani se nevrátí a tento prostředník zavře krám a vyhlásí bankrot nebo uteče třeba na Bahamy i z defraudovanými miliony od klientů...
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 7. 2019 16:13

Paysend samosebou podléhá regulacím jako jiné obdobné služby, třeba Revolut. Proto používá limity a jejich navýšení vyžaduje dokládání, to fakt není služba na zelené louce :).
Ostatně Revolut je jejich vzorem, protože jejich Paysend Global account (stejnojmenná mobilní aplikace už existuje) by mu měla přímo konkurovat. Zrovna teď před nedávnem sháněli na expanzi finance u investorů přes Seedrs (platforma pro financování startupů, něco jako akciové IPO mimo bankovní systém). I já jsem se stal investorem Paysendu, skrz Seedrs vlastním akcie v hodnotě minimální možné investice cca 100 GBP. Z toho budou brzy výhody jako určitý počet plateb ročně zdarma atd. Píšu to ale proto, že je to projekt rozjetý a ambiciózní, u investorů oblíbený. Vždyť na Seedrs se sešlo více jak 100% požadovaného kapitálu v celkem krátké době! O tom si jiné expandující startupy mohou nechat jen zdát!

Být zbabělý jako redhaven by znamenalo nepoužívat obdobné zde oblíbené projekty jako Revolut či Curve. Vždyť u Revo může někdo mít dost peněz, CRV zase zná data všech vložených karet... přesto to používáme, i díky regulačním opatřením.
Naposledy upravil minarjo dne 27. 7. 2019 19:51, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 27. 7. 2019 18:17

Zkoušeli jste někdo platit kartou Monety? Byl připsání bonus?
Nebo je to zbytečně riskantní vzhledem k tomu, že Moneta ruší účty i třeba za používání Curve?
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 30. 7. 2019 09:52

International Friendship Day no-fee promo code FRIEND

The offer is valid for international transfers only till the end of 4th of August; one promo code per account.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 7. 2019 11:13

K tomu co píše retron:
Ano, Paysend celkem často u příležitosti různých svátků nabízí emailem promo kódy. Má to ale jednu zásadní vadu: tyto promo kódy jsou téměř vždy (až na vyjímky) pouze na MEZINÁRODNÍ Paysend převody, čili na převod mezi českými kartami není funkční a většina odsud ho tedy nejspíš nevyužije :). A na převody mezinárodní (třeba z české kreditky na britskou Revolut či Curve) se to nevyplatí kvůli měnovému spreadu Paysend (u CZK cca 1%), protože pro zasílání na britskou kartu to dovolí z měn jen EUR či GBP, tedy Paysend konverzi nelze vynechat, vyšla by často dráž než ten poplatek 39 Kč.

Snad jen ten jednorázový promo kód, co zasílám zájemcům o Paysend registraci přes soukromou zprávu (s návodem na 2 úvodní platby zdarma) funguje i u vnitrostátní platby, jiné běžně ne.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 30. 7. 2019 13:48

RB KK –> UCB MC KK Paysend převod okamžitý a aktualizace disponibilního zůstatku taktéž skoro okamžitá.
Jak je ve všem UCB tragicky pomalá (D+1, aktualizace zůstatku KK přes půlnoc), tak v tomhle příjemně překvapila.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 30. 7. 2019 16:08

Minulé pondělí jsem emailem požádal o další navýšení limitu ze současných 125000 a přiložil výpis z účtu.
Po dvou dnech odpověděli, že dokument přijali a limit navýší hned po jeho verifikaci.
Neví někdo jak dlouho ta verifikace trvá, protože ten limit mám stále 125 000 Kč ?
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 7. 2019 16:53

@retron:
I mě zařazení UCB debetních karet (a dle toho co píšeš tak i kreditních) u MC Moneysend transakcí do skupiny těch, co automaticky navyšují zůstatek ihned (už před zaúčtováním dané platby) zkraje tohoto měsíce příjemně překvapilo, a to zvlášť poté, co v červnu naopak nešlo na stejnou UCB debetku poslat vůbec (opakovaná chyba, že cílová banka to odmítá). Teď tedy UCB patří do skupiny jako třeba Air bank, dle ostatních i Equa bank (které to také ještě před měsícem trvalo déle) a snad jí to vydrží.
Naopak v "pomalejší" skupině, která příchozí úspěšnou MC Moneysend transakci zviditelní a zůstatek navýší až po zaúčtování karetní transakce, tedy za 1-3 pracovní dny, patří ČSOB/PS a RB, další zde snad nikdo zatím nezmínil.
Toto vše samosebou platí, když Paysend transakce proběhne úspěšně (poté, či je stav jako zelená fajfka), tedy když není problém na straně jejich či processingu u MasterCardu.

@jakoubek61:
První tvá chyba byla, že jsi žádal emailem a ne přes chat v mobilní aplikaci, tím sis zpracování oddálil, online komunikaci z mobilní aplikace zpracovávají dřív, už jsem to tu psal. Nicméně - mohu mít dotaz, kolik jsi z toho pololetního limitu 125 tisíc měl už vyčerpáno, že jsi žádal o 375 tisíc? Pokud jsi měl vyčerpáno málo (méně než řekněme 3/4 z těch 125 tisíc), neměl jsi zatím důvod žádat o další navýšení. Paysend může klidně i čekat, než se limitu přiblížíš (respektive ne čekat úmyslně, ale upřednostnit ve zpracování ty, co se limitu blíží více). Hlavně ale i pro tebe je výhodnější žádat o navýšení, až když máš původní limit téměř vyčerpán. Schvalování nového limitu totiž probíhá tak, že doposud vyčerpaná částka je vynulována a začíná se s novým limitem od vyčerpané částky 0 Kč, takže by bylo škoda nějakou větší část starého limitu nevyužít. A mimo jiné z toho vyplývá co píšu výše, že Paysend spíše a ochotněji navýší tomu, kdo má už dost z limitu vyčerpáno, tedy více využívá jeho služeb (počtem či objemem transakcí), než někomu, kdo z limitu 125 tisíc vyčerpal zatím třeba jen 50 tisíc.
Naposledy upravil minarjo dne 30. 7. 2019 17:15, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 30. 7. 2019 17:00

Nemám vyčerpáno ani polovinu ze současného limitu (zakládal jsem tento měsíc).
Dobrá, požádám o navýšení později.
Díky za info.
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 7. 2019 17:16

Pokud už jsi jednou žádal (zaslal i doklad s adresou k navýšení na 375 tisíc), tak už budeš ve zpracování, to už těžko půjde přerušit. Nicméně u žádosti emailem to může trvat klidně přes týden.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 7. 2019 08:46

Z ceho zije paysend pri prevodu z CZK kreditky na nejakou CZK debetku? Nehrozi gameover, jak ze strany paysendu tak kreditky?

Kolik prevadite najednou pri dojeni bonusu z kreditek?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 31. 7. 2019 08:59

Žije z toho poplatku 39 Kč za převod přece.
Já sám raději převádím do ekvivalentu 100 euro za platbu (tedy 25 tisíc a kousek), ale mnozí tu psali, že jim to vzalo i dvojnásobek (takových větších transakcí ale nedělat raději moc). Pro hladký průběh platby také záleží na době zadání: v bankovní špičce to může trvat třeba půl hodiny až dvě hodiny, než se v Paysendu objeví u transakce zelená fajfka a je hotovo, při zadání po 22h v noci či o víkendu jsem naposled téhož dosáhl za méně jak 5 vteřin.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 7. 2019 12:48

jak je to technicky reseno? Pres patebni branu a bere se to ve vypisu kreditky jako online platba? S jakym kodem?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 31. 7. 2019 12:57

zadáš číslo karty odesílatele vč. CVV a příjemce, platební bránu to má vlastní, zadáš kod 3D secure a platba se obvykle odešle i přijme okamžitě, záleží potom na bance jak rychle ji připíše do disponibilního zůstatku, např. RB 2 dny, UCB okamžitě. Výpis ještě nemám, ale měla by to být online platba, kód už někdo uvěděl a je odlišný od Revolutu, CK a spol.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 31. 7. 2019 13:19

Slavo, je to jednoduché: ty zaplatíš Paysendu (normální online net platba, přímo v mobilní aplikaci, 3D secure dotaz na SMS kód) a Paysend to hned službou MC Moneysend posílá na kartu příjemce (při zadání transakce uvádíš údaje obou karet, pro další platby už si to karty plátce pamatuje a zadáváš u ní jen CVC kód). Většinou se to zdaří hned či do 1-2 hodin, někdy při neúspěchu (kvůli kartě odesílatele, příjemce, samotné službě atd) je pak blokace na kartě plátce hned uvolněna (nebo přijde jako vratka, pokud neúspěch vznikne delší dobu po zadání platby). Nic složitého. Zatím všechny kreditky to berou jako net platbu u obchodníka, obchodníkem je právě Paysend.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 7. 2019 16:47

podle mne to nebude mit dlouhe trvani, z 39kc zit nemohou, oni predse plati procento z castky ne?

Ze zacatku i revolut nebyl proti jenom preposilat prostredky ve stejne mene, nyni nedelaji problemy jenom kdyz se dela konverze men...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 1. 8. 2019 14:22

Tak Paysend mi blokuje všechny pokusy o poslání peněz.
Na Supportu mi nepomohli - prý to je záležitost jejich Security team.

A po mailu jsem dostal tuto odpověď:

Dear customer,

your transaction #418231300 has been declined. Based on our internal policies we need to make sure that card xxxxxxxxbelongs to you. Please reply to this message with a current photo of your face (selfie) and one of the following documents with your full name and your picture ID:
• Passport
• Identification document
• Driving license
• Residence permit (with an international passport),
And a selfie with the card xxxxxxxxxxxx – a photo where your face, first six and last four numbers of the card number (other numbers can be covered) and the card holder’s name can be seen clearly.

Also we kindly ask you to share the purpose/reason for the transfer.

Please don’t change the subject of the message when sending a reply.

Kind regards,
Paysend Team

Je to normální?

Přitom posílám méně než 25000 Kč a na kartě normálně jiné online platby fungují...
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 8. 2019 14:50

o jakou kartu jde? Jine karty funguji? Ucet v paysend mas overeny?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 1. 8. 2019 15:18

Právě že mi neprošla žádná karta ani žádná kombinace karet odchozích vs. příchozích.

Chtěl jsem napřed vyčerpat ten první limit 25000 kč, než budu žádat o navýšení, ale neprošla mi zatím žádná platba.
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 8. 2019 15:47

Možná se tvé jméno shoduje s nějakou interní databází podvodníků známých z minula, nebo s někým, kdo zneužil nalezenou či ukradenou kartu, nebo odesílací karta byla použita u jiného Paysend účtu a podobně. Tebou uvedený postup ověření shody jména/obličeje používá čím dál více finančních institucí i z těchto preventivních důvodů. Nedávno se k nim přidala třeba Moneta při online zakládání účtu, viz příslušné vlákno. Tedy když jim to dodáš, jistě to bude ok. Navíc jak správně píše Slavo, tak tím že jsi ještě nenavyšoval ani na těch 125 tisíc, nejsi vlastně u Paysendu ověřený ani osobními údaji.

-- 1. 8. 2019 17:39 --

Nedalo mi to a Paysend převod chystaný až na déle jsem zadal před chvílí. Šlo o převod z kreditky Hello na debetku Air bank, zadáno 17:06, notifikace Air o přijetí v 17:32, takže na pracovní odpoledne běžných 26 minut (po 22h večer by to byly jen vteřiny). Takže funkčnost Paysend je ok, ty ses jim jako začátečník bez doložení dokladů z nějakého důvodu (třeba z těch mnou zmíněných) nelíbil, po doložení to bude jistě ok.
Naposledy upravil minarjo dne 1. 8. 2019 18:11, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 8. 2019 17:50

pres paysend se muzou prevadet prostredky i z karty, kde jemno se nezhoduje s menem majitele uctu v paysend?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 8. 2019 18:05

Otázkou je, zda vůbec mají možnost si jméno vytištěné na kartě ověřit, když foto karty se standardně nedokládá (úplně stejné to je i při přidání podkladové karty u Curve). Osobně o tom pochybuji a z čísla karty jméno na ní vytištěné sotva zjistí. Rozhodně ale danou praxi nedoporučuji: nikdo kromě vlastníka, jehož jméno je na kartě uvedené, by neměl s kartou disponovat, a to třeba ani manžel. Proto pokud mají z různých důvodů podezření, že je karta někoho jiného než majitele Paysend účtu (třeba proto, že byla někdy jako odesílací použita v jiném účtu či jiné mnou výše uvedené nebo i jiné důvody), mohou doložení fotky evidentně chtít, jak tu popisuje Kittyhawk.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 8. 2019 09:17

Tak upřesňuji (opravuji) můj včerejší příspěvek: Paysend skutečně velmi důsledně trvá na shodě jména a příjmení na kartě plátce se jménem a příjmením v profilu Paysend (až na diakritiku, tu ořezává, proto se zadává při registraci u majitele účtu i při platbě u příjemce jméno+příjmení bez ní). V okamžiku zadání čísla karty plátce si sice nemá jak to jméno ověřit, při platbě z blokace obchodníka už ale ano. Tedy nejen že to nedoporučuji zkoušet, ono to zkrátka nejde zaplatit u Paysend kartou na jiné jméno: právě hláška "Nedostatek finančních prostředků" může mimo jiné znamenat, že Paysend nerozpoznal v karetní blokaci shodu jména majitele Paysend účtu a jméno na kartě a peníze tedy vrátil uvolněním blokace (ověřil jsem si to teď na pseudo vytvořeném profilu).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 2. 8. 2019 10:08

Tak jsem vyzkoušel platbu na Curve (země příjemce zvolena UK) a neúspěšně - Please use another recipient card.
Zkoušel někdo Curve a byl úspěšný? Nebo to prostě obecně nejde. Hodilo by se mi totiž dostávat tímto způsobem € na kartu a to 1% poplatku/spreadu je pro mě velmi přijatelné.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 2. 8. 2019 15:03

Nedali by sa poslat eura z karty k Eur uctu (napr. Fio) na nejaku kartu s hroznymi kurzami, kedze je ta transakcia "opacna" a zmeni sa to na koruny tym padom vyhodnym kurzom (prodej, dnes napr. v mbank 26,54)? :) Ked mi kedysi posielal tusim booking nejake odmeny, tak to prave posielali na kartu a bolo to takto...
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 8. 2019 21:35

Nech zkouším co zkouším, nejde mi poslat 24990 z HB kreditky. Když dám přijímací debetku Airbank, píše, že mám použít jinou přijímací kartu a když debetku UCB tak že mám použiť jinou odesilajici kartu. Sms od hello přijde....
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 8. 2019 06:03

Vítej v "krajině lží" . :-) Zkus to další den, nebo nejlépe v pondělí v 9:00 ....najednou to projde.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 3. 8. 2019 07:16

Funguje vám teď Paysend?
Po mě to chce zadat tel číslo, a když zadám své registrovane číslo, tak mě to ani nepošle SMS ani nepustí dal.
Když jsem to zkusil přes web, tak to napsalo: Telefonní číslo nebo heslo je neplatné. WtF?
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 8. 2019 07:27

čulibrk píše:Vítej v "krajině lží" . :-) Zkus to další den, nebo nejlépe v pondělí v 9:00 ....najednou to projde.

Nechci Hello pokouset, no...po 3. krat, jak platba nepresla, dosla sms

Dobry den, vsimli jsme si na Vasi Hello kreditce neobvykle transakce ve vysi ...... Pokud o ni nevite, ozvete se nam na cislo bla bla

Ale transakce neni v nezauctvanych traskacich, autorizacni sms dosla

Pote to zkousel jeste asi 2 krat a nic.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 8. 2019 09:43

@slavo:
K Hello bank:
Toto je běžná automatická SMS z Hello bank při pokusu o víc větších blokací/transakcí v řadě. Totéž jsem v minulosti dostával při dobíjení Revolut. Nic to neznamená, ale pokud by ti z HB někdy po takové SMS volali (stalo se mi to jen jednou, při více větších Curve transakcích v jednom dni), musíš to vzít a říct že o transakcích víš a jsou ok! Já tehdy jejich hovor nevzal (nemohl jsem) a hned po něm SMS, že z bezpečnostních důvodů je karta dočasně zablokována, v SMS byl kód k odblokování, ten se musel zavolat na infolinku (odblok pak proběhl přes noc).

K Paysend transakci:
Paysend poslední dobou dost zpřísnil svou FM (fraud-monitoring) politiku. Tedy když nějaký nový uživatel poprvé použije novou odesílací kartu, často to nemusí projít, pokud mají podezření že karta není jeho. Pak se právě na email fm@paysend.com musejí zaslat dvě selfie fotky obličeje+dokladu v ruce, jedna s občankou či pasem s čitelným jménem, příjmením, datem narození a fotkou, druhá s tou odesílací kartou, kde musí být vidět celé jméno a z čísla karty aspoň prvních 6 a poslední 4 čísla, citace emailu zde už byla. Jen tak mají jistotu že nejde o zneužití cizí/nalezené karty a do účtu jí povolí. Totéž je třeba absolvovat, pokud byste omylem použili kartu třeba manželky (na jiné jméno než účtu), pak by byla pro Paysend dočasně blokována a ani manželka by jí do svého účtu nepřidala, dokud by neposlala uvedené dvě Selfie. Podmínky Paysend jsou v tomto nekompromisní: každý může mít jen jeden účet a jméno na kartě se musí přesně shodovat s jménem účtu (až na diakritiku, tu Paysend ořezává).
Tedy pokud se komunikoliv opakovaně (i více dní po sobě) nedaří s novou odesílací kartou (dosud nepoužitou) zaplatit, napište jim do chatu id transakce s žádostí o vysvětlení a velmi pravděpodobně vás požádají o výše uvedené, jako to měl Kittyhawk. Asi tam měli v poslední době nějaké podvodníky zneužívající nalezené/ukradené karty, tak se tímto zasíláním selfie s dokladem a kartou brání. Jakmile už karta v účtu je a byla úspěšně použita s nebo dříve i bez popsané kontroly, už je pak ok.
Naposledy upravil minarjo dne 3. 8. 2019 09:51, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod rosky 3. 8. 2019 09:44

JJ u mně to samý :o(
rosky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 8. 2019 11:34

to je vopruz
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 8. 2019 11:45

Opruz? Tak by se ti více líbilo, když by ti někdo ukradl (nebo našel třeba na zemi) tvou kreditku a přes svůj Paysend z ní vysál za pár vteřin desítky tisíc? Podle mě tyto kontroly shody karty s majitelem smysl mají, a to že nyní to takto kontrolují znamená jen to, že tyto podvody už zaznamenali... A třeba Moneta i mnozí další podobným způsobem (selfie v různé variací) zakládá i účet, je to bezpečnostní trend doby...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 3. 8. 2019 12:17

Problém je, že mi sice napsali, že po dodání dokladu je vše ok a můžu začít platit.
Ale po zadání prvního pokusu o platbu mě aplikace vyhodila a už se nemůžu ani přihlásit - viz výše. A na webu to píše neplatné číslo nebo heslo...
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 8. 2019 12:50

Jseš bloklej :-) :-) teď už ti zbejvá jen je kontaktovat emailem..... ale Minarjo bude Paysend pořád obhajovat i když reálně projde tak 40 % plateb a blokaci účtu už jsem měl 2x a určitě ještě nějaká přijde. Paysend = nulová spolehlivost
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 8. 2019 13:00

Na co tam pote dali ten limit 25000? Meli rovnou pozadovat selfie. Nebo snizit limit.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 8. 2019 14:04

Ten limit si myslí jen Minarjo, mně prošly v 1 týdnu třeba 3 platby po 50000 Kč. Jediný pravidlo je očekávat neočekávané.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr-21 3. 8. 2019 15:40

Ted jsem se zaregistroval a hned poslal jednu platbu z mBank a druhou z Hello kreditky na Equa kartu. Penize (25k) byly na uctu hned. Za me spokojensot.
petr-21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 8. 2019 21:01

@čulibrk, slavo:
Slavo nemluvil o limitu 25 tisíc na jednu platbu (ekvivalent do 100 eur, který jsem zde doporučoval dle zkušeností uživatelů Paysend z jiného zdroje), ale o pevném neměnném limitu 25 tisíc, který každý dostane po registraci po založení účtu (před navýšením doložením dokladů na 125k nebo více). Ono někomu se i bez ověření, tj. bez navýšení limitu na těch 125 tisíc platba do této částky povede, viz poslední příspěvek. Ne ale každému. Paysend striktně dbá na 2 věci z jejich podmínek: aby jedna osoba měla jen jeden Paysend účet (tedy pokud založí někdo s podobným jménem + adresou jako má již jiný uživatel, mohou chtít doložení dokladem jako při navýšení limitu hned) a aby odesílací kartu vlastnil majitel Paysend účtu (shoda jména na kartě s jménem v profilu Paysend). Pokud tedy u jednoho či druhého má jejich systém pochybnosti, tak transakci nepustí (chybová hlášení mohou být různá, například Nedostatečný zůstatek na kartě a jiné) a na dotaz přes chat či email si vyžádá výše popsané (selfie obličeje jedno s dokladem a druhé s kartou). Tedy ne u všech nových uživatelů se základním limitem 25 tisíc je to selfie nutné, ale jen u těch, kterým se platba ani opakovaně nedaří.

Jinak já nejsem žádný "obhájce Paysendu" jak zde čulibrk naznačil. Jen je to služba jako každá jiná, navíc služba finanční kde se operuje s nemalými částkami, tak není divu že má striktní pravidla, která se zde snažím vysvětlovat (neboli službu u níž bych pravidla neznal přece využívat nebudu).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lessani 3. 8. 2019 21:58

Ahoj,

podělím se s vámi o své zkušenosti. První platba 20k s limitem 25k byla bez problémů (mKreditka e-shop --> AirBank). Pak jsem navyšoval limity na 125k. Žádal jsem ale emailem a trvalo to 2 dny. O další navýšení jsem žádal po vyčerpání cca 65k ale sami mi napsali, že je vhodné počkat, až vyčerpám celý limit, protože se po navýšení aktuální limit resetuje. V té době jsem obdržel i první žádost o selfie s kreditkou Raiffeisen Life. To jsem jim poslal a druhý den po mě chtěli další 3 selfie se všemi kartami, které jsem použil. Každopádně také doporučuju jim to poslat, do druhého dne mi platby odblokovali. Po vyčerpání 125k limitu jsem tentokrát přes chat navýšil limity na 375k. Na straně odesilatele jsem zaznamenal jen jeden problém s kreditkou od Hellobank, kdy mi neprošla platba za 25k, ale následně 20k ano. Myslel jsem si, že to bude omezení kvůli úvěrovému rámci 20k ikdyž jsem měl změněné platby do 50k. Zkusil jsem po týdnu druhou platbu 25k a ta prošla tak nevím, čím to bylo. V nastavení Hellobank jsem nic neměnil. Připsání peněz u AirBank, Equa, ČSOB a RaiffeisenBank bez problému. Doufám, že nám Paysend nějaký ten měsíc vydrží.
Lessani
Návštěvník

Odeslat příspěvekod e-osobne 4. 8. 2019 05:36

Tomuhle foceni se vsemi pouzitymi kartami by se dalo vyhnout odesílánim penez jen z jedne karty, tedy z Curve. Zkousel to nekdo?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 8. 2019 05:52

Ale Plho, to už zde padlo hned někdy zkraje vlákna a mezitím ještě vícekrát :). Tedy znova: Curve nelze místo třeba české kreditky použít, protože je britská a to Paysend z jejího čísla hned pozná a nedovolí jí jako odesílací použít u českého občana. Jako přijímací by použít šla, ale jen při zadání transakce do GB, tedy v GBP či EUR s nevýhodou kurzové marže Paysend na konverzi z odesílací CZK. Tedy jejich politika je skutečně velmi v tomto přísná. Jednou větou: odesílací karta musí zemí i jménem na ní vyraženém odpovídat svému držiteli (majiteli Paysend účtu), navíc jedna osoba může mít jen jeden Paysend účet. Vše výše popsané vzniká, když mají podezření, že to splněno není (a právě u shody země to poznají z čísla karty hned při zadávání).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 4. 8. 2019 06:28

Někdo myslím psal v tématu Curve, že teď už začli vydávat karty s českým číslem, nebo to byl Revolut?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 8. 2019 06:39

Ano to byl Revolut a není jisté, že to tak bude trvale.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 6. 8. 2019 12:02

Pár pokusů s dobou připsání:
Equa vždy okamžitě.
Air většinou okamžitě, teď jsem čekal ale asi půl hodiny.
Fio (bonus) okamžitě, ale zůstává to jako blokovaná částka (zatím nevím jak dlouho).
Richee (bonus) až další den a navíc se nepřipsalo 39,- ale 38,81. Nevím co to udělá u větších částek a zkoušet to nebudu.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 6. 8. 2019 13:09

Mně včera 2x hned po sobě prošlo 50tis. do AirBank. První okamžitě, druhá asi za 20 minut. Čekal jsem, že druhá neprojde.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 8. 2019 15:35

z jakych kreditek jsi to posilal?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 8. 2019 16:00

K tomu co píšete:
1) karty Creditas/Richee jako přijímací ve vlastním zájmu nepoužívejte! Jak známo, tak tato banka při platbě u zahraničních obchodníků (všech obecně) to prohání přes kurz EUR, i když jde o platbu v CZK, takže byste se připravili o peníze (Paysend je z pohledu Creditas britský obchodník). Mají zkrátka v Creditas takto blbé podmínky, jiné banky takové blbosti nedělají. Zde jde sice o platbu inverzní (kladnou), ale evidentně to platí dle toho co píše noi2 pro oba směry.
2) Statistiky, co zde uvádíte (myslím, jak rychle je připsáno na kterou příchozí kartu) jsou v pořádku (mám podobné zkušenosti), ale fakt téměř nikdy na výběru příchozí karty nezáleží (když pominu anomálii v podobě ČSOB, PS nebo RB, které připisují až po zaúčtování, tedy za 1-3 pracovní dny, ani u nich ale samotné zpracování platby není zdrženo), víc záleží na jiných faktorech. Nejvíce pak na samotném Paysend processingu a vazbě na službu MC Moneysend, tedy laicky řečeno na tom, kdy se v Paysend u zadané transakce zobrazí zelená fajfka (kdy to projde jejich kontrolními mechanismy a samotnou službou, jak rychle a zda vůbec se podaří převáděnou sumu zablokovat na kartě odesílatele atd). Lepší je zde tedy psát, za jak dlouho od zadání platby se vám zelená fajfka v aplikaci zobrazila (místo oranžového čekání). Jakmile se zelená fajfka zobrazí, na přijímací kartě to je kromě tří uvedených příkladů bank už hned. No a od zadání do "zelené fajfky" ta doba záleží na mnoha faktorech, může být 1 sekunda i půl dne, a fakt hodně záleží i na vytížení systémů. Tedy ve 22-23h mně zadaná platba (pokud byla úspěšná) vždy trvala málo (jednotky vteřin až 20 minut), v odpolední špičce klidně i ten půl den (Paysend jí po určité době pak zruší kvůli překročení časového limitu a platbu vrací, chyba v takovém případě nemusí odpovídat realitě a je dobré to zkusit další den). Nejde se samosebou spolehnout ani na to, že platba zadaná ve 22:30 bude hned, ale spíš bude do půl hodiny než ta zadaná třeba v 16h (píšu o všedních dnech, víkend večer také rychlý).
Naposledy upravil minarjo dne 6. 8. 2019 16:22, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 6. 8. 2019 16:20

slavo963 píše:z jakych kreditek jsi to posilal?

Hello Bank. Dnes z eshop KK mBank do Equa 20t. Kč za 2 minuty. Mně se jeví ideální čas na poslání 9:00-10:00 v pracovní den.

@minarjo: Mně hlášky Paysendu (fajfky) nezajímají, já mám notifikaci o příchozí platbě v Airbank i v Equa, a to je pro mě směrodatný.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 6. 8. 2019 17:21

A co debetka Monety, vyzkousel uz nekdo, zda transakci prijme? Mam debetni karty jen Air Bank a Moneta, budu to ted zkouset poprve a nevim, zda mam tu Monetu risknout, nebo dat vami proverenou Air Bank. Ale penize bych pak musel stejne prevadet z Air Bank do Monety, kdyz tam mam vyssi urok.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 8. 2019 17:31

@čulibrk:
Ano chápu že většinu lidí zajímá kdy to fyzicky na kartě je. Ale právě třeba u karty ČSOB, PS či RB by ti bankovní notifikace o přijetí byla nanic, tam se o jakékoliv MasterCard Moneysend příchozí platbě dozvíš až po zaúčtování dané kladné karetní transakce, tedy za 1-3 pracovních dní. Právě proto je ta zelená fajfka v Paysend důležitá, protože bez ohledu na procesy banky příjemce potvrzuje, že banka příjemce platbu přijala (tedy že můžeš být i u jmenovaných bank v klidu, že už to u nich je, jen to do zaúčtování neuvidíš).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 6. 8. 2019 19:00

zelenou fajfku jsem měl kolem poledne vždy obratem, ovšem disponibilní zůstatek ihned UCB anebo taky za dva dny u RB
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 6. 8. 2019 20:22

e-osobne: tak si nejdřív pošli do Monety těch 39 a uvidíš jak to dopadne.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 8. 2019 21:42

@retron:
Vždyť to zde píšu stále dokola: u ČSOB, PS a RB (o jiných zatím nevím) se na úctě částka objeví až po zaúčtování karetní transakce, tedy za 1-3 pracovní dny, u ostatních obratem. Toto ale už není vlastnost Paysend ani služby MC Moneysend, ale daných bank, které tak postupují podobně třeba i u karetních vratek, tedy toto zpoždění vůbec nesouvisí s Paysend a proto s ním nejde spojovat. Zelená fajfka=splněno převedeno, další postup banky příjemce už je jiná věc.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 7. 8. 2019 09:24

Se zakaznickou podporou komunikujete cesky nebo anglicky?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 7. 8. 2019 09:50

Anglicky pochopitelne.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod e-osobne 7. 8. 2019 10:15

Chtej po me ucel transakce. Co jste jim napsali?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 7. 8. 2019 11:38

K tomu Fiu - naúčtovali si 30,- za transakci. A mají to i v ceníku:
Připsání kreditní platby realizované prostřednictvím služeb MasterCard MoneySend nebo Visa Direct: 1 % z objemu transakce, min. 30 Kč max. do výše přijaté platby
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 8. 2019 16:46

@noi2:
Ano to víme, už to zde padlo že Fio pro Paysend opravdu nee.
@osobne:
Paysend sídlí stejně jako Revolut či Curve v Británii, tedy s podporou samosebou jedině anglicky. Původ služby z hlediska zakladatelů (stejně jako u Revolut) je nicméně ruský, takže se občas může v auto odpovědi atd zobrazit azbuka, ale už se to poslední měsíce nestává, už to mají dost vyladěné do EN (to že je aplikace či web česky, to je jen strojový překlad, s podporou to nesouvisí).
--------

Ještě k těm kartám, abych to shrnul. Jako PŘIJÍMACÍ karty není dobré používat tyto:
Creditas/Richee (kvůli tomu že platby zahraničních obchodníků bere konverzí přes EUR), Fio (kvůli poplatku za MC Moneysend službu účtovaném dle ceníku procentem z částky vždy) a částečně i KB (poplatek za MC Moneysend transakci mohou naúčtovat pokud jde o prioritní verzi této transakce, ale to příjemce sotva může ovlivnit).
A následující karty lze jako přijímací sice bez obav používat, ale příchozí platba se na účtu s kartou provázaným objeví až po zaúčtování, tedy za 1-3 pracovní dny (nevhodné tedy pro netrpělivé, jinak ok): ČSOB, PS, RB

Jinak kdo ještě nemá Paysend účet a po pročtení vlákna by ho chtěl, stále nabízím přes SZ možnost více poradit a zaslat pokyny, jak mít až 2 platby přes Paysend zdarma.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 7. 8. 2019 17:04

2 platby pres PaySend zdarma? To snad nemusis tajit pres SZ? Pokud pri registraci PaySend uctu pouzijes jakykoliv referal kod, daji ti po prvni transakci bonus v cene toho poplatku 39 Kc. Druhou platbu zdarma je mozne ziskat, pokud pri zadavani transakce zadas i slevovy kod SENDFREE do policka Use Promocode, tedy je vyhodnejsi ho pouzit az pri druhe transakci, ne pri prvni. Ten kod lze asi uzit kazdym uzivatelem a jen jednou, me ho sami poslali emailem u vsech nepouzivanych uctu, tedy kdyz jsem si zaregistroval fiktivni PaySend ucty na ruzne emaily a nepouzil jsem je ani jednou. V emailech pisou, ze kod je validni 7 dnu, ale fungoval i pozdeji a i na jinem uctu, nez ke kteremu mi prisel emailem.

Text emailu:
Thank you for choosing Paysend.
Sign into Paysend mobile app or paysend.com website and make your first transfer without fee.
Just enter SENDFREE promo code by enabling "Use promo code" option while making an international transfer.
This offer valid only 7 days.

Pokud vite nekdo o jinem promokodu pro transakci, dejte vedet do tematu a ne ze to budete pokoutne prodavat pres SZ.
;-)
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 8. 2019 17:24

Z osobne mluví závist, asi sám zde nikdy nikomu neporadil :). Ono nejde jen o 2 platby zdarma (to se při delším použití ztratí), ale hlavně o celkové rady/doporučení nejen k registraci, které ostatním rád přes SZ dávám (a co se týká všech, to samosebou přímo do tohoto vlákna). Těší mě, že mám v tomto důvěru a obrací se na mě přes SZ nemálo lidí, kteří pak za radu rádi použijí můj promo kód při registraci (já z toho téměř nic nemám, to jen až když doporučený udělá 12 placených plateb, já dostanu jednu neplacenou, a to jen první rok, ale rád poradím u něčeho, o čem něco vím). Tedy asi jde něco, co osobne nechápe :)
Naposledy upravil minarjo dne 7. 8. 2019 17:31, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 8. 2019 17:30

Promiň, ale jestli Ty z toho neděláš zbytečnou kovbojku. :) Skoro se bojím si to založit. :) Jinak ale za postřehy díky.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 7. 8. 2019 17:32

Jo ja nechapu, proc radit pres SZ, kdyz muzes radit verejne? Leda ze rady prodavas? Takze mas pres SZ jeste jiny zpusob na transakci zdarma, nez jsem ja poradil ted verejne? Jo nebo ne?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 7. 8. 2019 17:33

Podařilo se někomu provést transakci na DK od ČS?

Internetové transakce povoleny. Limity dostatečné. Po transakci vždy červený křízek.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 8. 2019 17:34

@drkarel:
Já a kovbojku? To spíš čulibrk je v tomto vlákně škarohlíd, který často zmiňuje jak to je nespolehlivé a musí se platby opakovat atd, já se to snažím jen vysvětlovat, kdy a proč to nemusí jít. A ano, jde o startup, těžko to tedy bude spolehlivé jako převody u zavedených bank, leckdy je třeba pokyn zopakovat...
@osobne:
Z tvé odpovědi je vidět, že skutečně neumíš pro druhé udělat něco nezištně. Přes SZ proto, že sami zdejší uživatelé si mi zde o rady píšou a děkuji jim za důvěru. Má odpověď na hlavní dotaz ohledně založení má cca 70 řádků (při zobrazení na mobilu), tedy je snad jasné, že fakt nejde jen o nějaké info o transakcích zdarma, to začátečníkům moc nepomůže :) Já za dobu co se zde Paysend řeší odpověděl odhadem už tak na 80-100 soukromých zpráv na jeho téma, aniž bych za to byl nebo chtěl být nějak honorován, a to vždy proto, že zdejší vidí, že nejspíš o službě už něco vím. Za jejich důvěru jim děkuji. Na výdělek mám zaměstnání, opravdu nepotřebuji nic bokem za obyčejné rady přes SZ. Jak říkám, to pochopí jen ten, který umí pro druhé dělat něco i nezištně a nevidí ve všem prachy.
Ale dost o tom: vždy rád poradím, a zda veřejně zde nebo privátně, to logicky záleží na tom jak jsem osloven.
Naposledy upravil minarjo dne 7. 8. 2019 17:45, celkově upraveno 3
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 7. 8. 2019 17:40

Informace od culibrka se urcite hodi stejne jako ty tvoje. Neni treba, aby jsi je siril pokoutne pres SZ.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 7. 8. 2019 22:12

@eR99 - ne, neproslo. zkousel jsem to na MC World Elite.
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod Heavy71 8. 8. 2019 07:43

Přidám se taky :
- Z KK RB Mall na DK Air Bank bez problémů, převod prakticky okamžitě.
- Z KK RB Mall na DK Hello bank zkoušeno 2x, ale bez úspěchu, nemá někdo zkušenost?
Heavy71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 8. 8. 2019 10:16

Takže zatím bez problémů a poplatků jako příjemce jen Air a Equa a se zpožděním ČSOB, PS, RB. Nic víc?
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 8. 2019 10:28

Ještě debetní karty UCB jsou v pohodě a ihned po "zelené Paysend fajfce" připsáno, stejně jako u Air či Equa. Ty se zpožděním po zaúčtování (ČSOB/PS či RB) také souhlasí.
Ostatní co zde zaznělo nemusí znamenat že by nikdy nešlo. Třeba to že by zrovna univerzální banka typu ČS příchozí MC Moneysend transakce blokovala se mi nezdá, to mohla být jen "smůla" v processingu platby a jindy se to třeba někomu podaří, uvidíme dle dalších zkušeností.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 10. 8. 2019 09:17

Zkoušel jsem přidat peníze na UCB gold debitku z HC Šikovná Karta a neprošlo. Na Air Bank vzápětí převod v pohodě fungoval. Přitom na UCB mám vysoké limity a převáděl jsem na zkoušku 20k Kč.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 8. 2019 10:09

UCB je v tomto zvláštní, mě u klasické debetky k U-kontu to také ještě před víc jak měsícem nešlo, ale to mě u dané UCB karty nešly ani běžné 3ad secure net platby, i když byly povolené. Pak najednou jak odchozí 3DS, tak příchozí Paysend platby fungovat začaly.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 10. 8. 2019 11:00

noi2 píše:e-osobne: tak si nejdřív pošli do Monety těch 39 a uvidíš jak to dopadne.

Jsem to zkusil, bonus odeslan 7.8. na debetku Monety a na uctu u Monety se objevil až treti den 9.8., zadny poplatek nenauctovan, takže je pro me rychlejsi posilat transakce na debetku Air Bank a pak standardni prevod z uctu do Monety, protoze to se da stihnout v ramci jednoho pracovniho dne.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 10. 8. 2019 11:36

ahoj, mám limity nastaveny na 125.000,- CZK (ověření řidičákem), a dneska mi neprošla žádná platba z KK Hello bank na debetky airbank, equa ani unicredit. Posílám 50tisic i 25tisíc a nic. Jednou to napíše, že je problém s kartou ze které odchází peníze a jednou to napíše že je problém s kartou na kterou peníze přichází. Píše to úplně nahodile napříč všemi bankami. Limity na kartách mám OK. Dle sdělení Hello bank je problém na straně obchodníka, který platby zamítá. Nenapadá vás co mám špatně? Na účtu Paysend se nic extra nenastavuje že? Nezkoušel někdo dneska posílat peníze z KK Hello banky na airku, equa nebo unicredit?
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 10. 8. 2019 12:03

Zkus to jindy. Nejlepší je prý v pracovní den v pracovní době.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 8. 2019 21:37

Hlášek v Paysendu si nevšímej, jsou to lži, na jejich chat nemá cenu chodit, jen ti ty lži zopakují. Chat má smysl,. až když tě bloknou. Zkus vše v pondělí po 9:00 a dej sem vědět, jak to dopadlo.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 11. 8. 2019 06:19

Diky vsem. Ted rano jsem zkusil prevod 50 tisic z KK Hellobank do airbank a absolutne bez problemu. Nez jsem se po prevodu stihl nalogovat do airbank, tak tam uz penize byly. Parada
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod inspektorrr 11. 8. 2019 09:16

Zdravím. Jak postupujete, aby jste se vyhnuli tomu 50kč poplatku, za rezervaci úvěrových zdrojů u té kk HB?
inspektorrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 8. 2019 09:26

Na to by ses měl ptát pro přehlednost fóra ve vlákně Hello bank, tam to bylo už mnohokrát uvedeno (stručně: měj poslední pracovní den kalendářního měsíce kreditku bez dluhu a poplatek nebude).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 11. 8. 2019 10:34

tak nevím, protočil jsem dvakrát něco přes 22tis.. a z KK HB přišel bonus cca 350,- .. divné , samozřejmě tam byly ještě jiné platby.

Je možné, že když jsem převáděl poslední paysend někdy cca 30 ... že se to špatně spočítalo,ale ve vyúčtování mám oba převody..

díky za odpověd Minarjo.. (ale opravdu jsem to nikde nenašel.. - odpověď je na další stránce)
Naposledy upravil fyluta84 dne 12. 8. 2019 07:36, celkově upraveno 2
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 8. 2019 13:25

@Fyluta:
I tvůj příspěvek patří do vlákna Hello bank, i na něj zde odpověď vícekrát padla. Hello bank připisuje bonus poslední pracovní den v měsíci jen za ty platby, které se stihnou zaúčtovat nejdéle předposlední pracovní den v měsíci, to co se zaúčtuje až poslední pracovní den spadne z hlediska bonusů do dalšího měsíce. Ano, tyto platby sice máš v PDF výpisu, ale až ZA připsaným bonusem, to by ti mělo napovědět, že budou součástí až bonusu příštího. Tedy platba realizovaná 30.7. se ani náhodou nemůže dostat do bonusů za červenec, protože je zaúčtována nejdřív 31.7., tedy v době kdy už jsou bonusy července uzavřeny a systémem vypočteny.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 8. 2019 17:50

není lepší hned před první platbou navýšit limit z 25 tisíc aby už první platba mohla proběhnout ve výši třeba 50 tis a ušetřil by se jeden poplatek za druhé zaslání z té stejné karty v prvním měsíci?
Naposledy upravil A1rh- dne 12. 8. 2019 19:57, celkově upraveno 1
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 12. 8. 2019 17:57

Z mKreditky staci prevest jen 20000 Kc pro plny bonus.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 8. 2019 19:55

ale ta má max bonus jen 200 Kč ne? Mall až 700 při útratě 35k
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 12. 8. 2019 20:28

e-osobne píše:Z mKreditky staci prevest jen 20000 Kc pro plny bonus.

Ještě se neví, zda bonus vůbec bude. To se dozvíme snad brzy. :-)
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 8. 2019 22:10

Pište jaká mKreditka, jestli e-shop nebo Plus. Bonus je z obou přes Paysend, ale už se na mKreditku Plus asi vykašlu. Točit 40000 kvůli 161 Kč je už nesmyslný.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 00:21

zkusil jsem v poslední hodině poslat 24960 Kč z Hello KK na Air a Unicredit, po zadání kódu 3DS se v aplikaci objeví "Váš překlad má problém" použijte jinou kartu příjemce / odesílatele, to se tak různě střídá. Zkoušel jsem i měnit transakční limit karty z 50000 na 49999.
Zkusím ráno / dopoledne.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 700Kč do 8.12., Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 13. 8. 2019 03:13

No a mas dostatecne transakcni limity take na tech prijimacich kartach?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 05:58

všechny limity jsem pro jistotu teď zvedl na 50 tis. a pořád stejné. Už včera jsem psal na podporu, možná budu ten pripad, kde budou chtít ověření už nyní při první platbě. Btw. jméno příjemce a odesílatele zadávám stejné.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 13. 8. 2019 06:46

e-osobne píše:Z mKreditky staci prevest jen 20000 Kc pro plny bonus.

někdo zaspal.... Mbank pokud myslíš, tak už má jen 0,5% , takže musís 40tis..
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 13. 8. 2019 08:45

u mKreditky e-shop stačí opravdu 20000 Kč, tam je bonus 1 %.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 13. 8. 2019 09:10

A1rh- píše:zkusil jsem v poslední hodině poslat 24960 Kč z Hello KK na Air a Unicredit, po zadání kódu 3DS se v aplikaci objeví "Váš překlad má problém" použijte jinou kartu příjemce / odesílatele, to se tak různě střídá. Zkoušel jsem i měnit transakční limit karty z 50000 na 49999.
Zkusím ráno / dopoledne.

Mě Paysend vytrvale blokuje jakékoli pokusy o platbu zHello KK, přestože jsem jim dodal všechny podklady pro ověření a napsali mi, že OK a můžu s tím platit. V aplikaci vidím ověření a limit 125k Kč, ale veškeré pokusy o platbu z Hello KK skončí neúspěchem - stridave píše použijte jinou kartu příjemce nebo jinou kartu odesílatele apod.
Zkouším to už několik dní po sobě v různou denní i noční dobu ale bez úspěchu. Zkoušel jsem i ten trik se změnou limitu v IB Hello, zkoušel jsem jinou platbu online a samozřejmě prošla ihned.

Asi to brzy vzdám, protože podpora mi nedokáže pomoct - jen opakuje ty nesmyslné hlášky z aplikace. Že prý obchodnik platbu zamítl, podruhé že prijmecova banka kartu zamítla, atd.
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 09:16

to zní naprosto totožně jako u mě
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 700Kč do 8.12., Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 13. 8. 2019 09:33

to zní naprosto totožně jako u mě .. .jen s tim, ze poprve platba prosla Hello -> AirBank
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 09:55

v příloze odpověď od paysend, prý obě cílové banky platbu odmítly, navíc prý odmítla i Hello pokus o inkaso. To už je nějak moc odmítnutí najednou :-(

-- 13. 8. 2019 11:09 --

u Hello bank ověřeno, že vidí hromadu neúspěšných pokusů, kde platbu odmítnul "terminál příjemce". Takže na straně Hello by mělo být vše ok, limity a pod. Zkusím tedy zjistit na straně Air a Uni. Jinou rozumnou debetku u sebe nemám.

-- 13. 8. 2019 11:30 --

od Air bank mám zajímavou informaci, že pokusy o platbu také vidí (to by podle mne znamenalo, že chyba nebude na straně Hello ani Paysend, kde to tedy prošlo) a u těch pokusů je podle slečny z infolinky něco jako "chyba neaktivní karty" nebo chyba související s čipem, zmínila "callback", ... Předává to dál a budou mě kontaktovat. Jinak kartu AirBank i Uni jsem úspěšně použil naposledy včera v Albertu (kontaktní platba + CB)
Přílohy
paysend.jpg
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 11:03

Unicredit tvrdí, že mají v systému nastavené, že nelze poslat na kartu víc než 15 tisíc, pak je platba odmítnuta. Na jaké debetky Unicredit si platbu posíláte a v jaké výši?
Mám podezření, že možná začali reagovat na zvýšenou četnost využívání této služby.Chtěl jsem po ní, aby mi řekla, kde v podmínkách můžu najít, že nelze na kartu přijmout více než 15 tisíc, to mi nedokázala zjistit a začala být otrávená. Že ještě vše zjistí a dá vědět, nejspíš nejdřív až zítra.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 13. 8. 2019 11:52

posílal jsem zatim max 12tis na Unicredit Agip kreditku, vzdy to bylo odesláno i připsáno okamžitě
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 12:19

minarjo psal, že "Ještě debetní karty UCB jsou v pohodě", kolik jsi minarjo posílal? Poslal si někdo na UCB debetku víc než těch 15 tisíc? Vůbec by u každé takové informace bylo dobré uvést i v jaké výši na jakou kartu platba prošla.
Další v pořadí co můžu zkusit jsou debetky RB, i když se zaúčtováním pár dní. To by až tak nevadilo, hlavně když to bude fungovat, když už mám na cestě RB Mall.

Takže problémy se objevily už i u údajně bezproblémových
Air - posílal jsem 24999 Kč - (odmítnuto v Air, v jejich logu prý snad neaktivní karta nebo chyba čipu)
Unicredit - údajně limit 15000 Kč na příchozí platbu na kartu, na vyšší částky prý použít převod na účet. Každopádně 24989 Kč neprošlo
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 8. 2019 14:43

Potvrzuji že limit 15 tisíc u UCB bude skutečně platit, nevěděl jsem o něm, ale souhlasí to s tím co mi (ne)prošlo. Více v mé reakci ve vlákně UniCredit Bank viewtopic.php?f=316&t=1078058&p=12339505#p12339505
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 15:06

ok, při zasílání takto menších částek ale zase poměrně větší část ukrojí poplatek. Pokud tedy není způsob, jak získat větší množství převodů zdarma. Ještě čekám na vyjádření v čem je chyba u Airbank, volal jsem tam znovu a prý to zkusí popohnat. Ale dají se očekávat cca 2 dny. Zatím bych dnes ještě zkusil nějakou RB debetku.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 8. 2019 15:09

Bohužel promo kódy na další slevy zdarma sice Paysend průběžně zasílá k různým světovým dnům, ale to je jen pro mezinárodní převody, tedy kdy si Paysend poplatek kompenzuje konverzí měn. Pro převod v CZK mezi CZ kartami fakt jen ty dvě možnosti přímo zde nebo přes SZ (s dalšími radami) již mnohým zmíněné. Tedy pravda, UCB debetka jako příchozí karta se tímto hodí méně. Ale zase limit 15 tisíc (s připsáním hned, bezplatně) je lepší než poplatek 1% jako u Fio nebo jiná forma poplatků konverzí skrz eura jako u Creditas :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 15:21

takže jaké nejvyšší částky a na jakou kartu vám prošly?

11.8. pivinecek KK Hellou - Air 50 tisíc (proč tedy teď nefunguje totéž s 24999 Kč ?)
petr-21 25tis na Equa
čulibrk 50tis KK Hello na Air, eshop KK mBank do Equa 20t.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 8. 2019 15:38

U mě zatím v pohodě prošly částky do této výše:
Do Air 24500
Do UCB 12600 (18 ani 17 tisíc neprošlo, výše uvedený limit 15k bude tedy pravdivý)
Do PS 17 tisíc
Do Equa 18 tisíc
Do RB (zkušební test zaúčtování) 1 tisíc

U PS a RB přijetí až po zaúčtování (1-3 pracovní dny), ostatní ihned. Částky nad 25 tisíc (1000 euro) jsem dle doporučení z nějakého fóra o Paysend (už nevím kde) ani nezkoušel. Kdo je zkouší, tak sice zatím možná projdou, ale jen tím urychlí rozpad použitelnosti této služby tím, že to začne buď Paysend, nebo banky na straně příjmu (jako UCB) či odesílání omezovat/blokovat. Jak se říká: kdo chce moc, nemá nic :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 15:50

teď mluvím s infolinkou Airbank, a prý nejsou technicky vybaveni na příjem plateb na kartu. Co k tomu říct. Že to prostě fungovat nemůže.
Tak buď tu byla účelová kampaň a dezinformace ohledně Paysend a Airbank, nebo nevím. Dle informace z kartového centra Airbank na mojí debetní kartě k běžnému účtu příjem plateb fungovat nemůže, na fórum si prý může napsat kdokoliv cokoliv a takto to prý je.
Teď jsem znovu zkusil poslat 19999 Kč z KK Hellou do Air, potvrdím 3DS a konec, chyba, tentokrát zvolte jinou kartu odesílatele.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 13. 8. 2019 16:04

To je fakt divné. Já jsem si posílal 1.8 na kartu Air 25000 a bez problémů to přišlo.
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 16:10

zatím jsem vše (registraci, platby, ...) řešil jen přes mobilní aplikaci, nikdy jsem se nepřihlásil přes webové rozhraní, ale v tom by snad problém být nemusel.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 8. 2019 16:14

@A1rh:
Jako bys nevěděl, že o málo používaných službách řadoví zaměstnanci infolinky jakékoliv nejen finanční instituce nemají ani ponětí :). Troufnu si tvrdit, že ani 90% bankéřů na pobočkách bank nemají o službě MC Moneysend či Visa Direct ani ponětí. Důvod je prostý: nejsou na to školeni a banka cíleně dané služby neprezentuje ven v ceníku (zpravidla zdarma) či jinak, protože by tím sama sebe okrádala. Bez těchto služeb jsou klienti zejména u mezinárodních převodů nuceni používat drahé SEPA/Swift platby, kde to klientům mohou finančně osolit nejen na ceně poplatku, ale ještě více na spreadu kurzové konverze, tedy tím více, čím více peněz se převádí.
Tedy: nikdy nemá cenu ohledně těchto služeb do jakékoliv banky volat, fakt o ní běžní zaměstnanci nevědí. Vždyť i když před 3 lety Měšec připravoval článek na dané téma, museli chtít fundované odpovědi někoho shora. Mimochodem už před 3 lety Air bank toto podporovala, článek na Měšci zde už byl odkazovaný, klidně zopakuji:
https://www.mesec.cz/clanky/banky-umi-p ... c-nemluvi/
Pracovnice infolinky tak buď úmyslně lhala, nebo si vymyslela tu odpověď kvůli své neznalosti. Obojí je časté. Lepší je se vždy ptát EMAILEM, to pak když daná pracovnice neví, přepošle to na někoho víc kompetentního a pak se lze odpovědi správné a věcné spíše dočkat, než když je pod tlakem na telefonu a neví (což nechce přiznat, tak si něco vymyslí). Takže: Air bank službu umí (ostatně ani ji nemůže neumět, když je členem karetní asociace MasterCard, tedy přijímá jejich karty, může ji maximálně zpoplatnit jako třeba Fio) - a článek Měšce z dubna 2016 je toho důkazem, že nejde ani o nic nového.

Jinak mezi mobilní aplikací a webovým rozhraním není u Paysend žádný rozdíl, to jen v možnostech přihlášení.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 13. 8. 2019 18:04

Naposledy jsem úspěšně posílal na AirBank 6.8. cca 21500,-. Myslím, že 9.8. jsem to také zkoušel a neprošlo, tak jsem to poslal do Equa.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 18:46

podařilo se až na RB Debit Gold 24900 Kc. Předtím pokus na RB Debit Basic neúspěšně, na Air neprošlo ani méně než 15tis. Mezitím jsem už poněkolikáté vlezl do MB Hello a zase o 1Kc změnil limit z 49 na 50 tis ale čím se to podařilo ví bůh. Po navýšení limitu se ukáže.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 13. 8. 2019 19:39

Já úspěšně Equa 25 500 Kč,
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 8. 2019 22:00

9.8. dopoledne kk hello air 55k za 3 min to převedli
Předtím 25 a 30 k stejný banky.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 13. 8. 2019 22:04

Může být příjemce i účet nebo posíláte jen karta - karta? Nějaký rozdíl v použitelnosti?
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 13. 8. 2019 23:03

Na účet jde mi v ČR jen jiná měna než CZK, takže všichni jedeme jen z karty na kartu.

@a1rh: Ničemu nevěř a zkus to poslat další den.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 14. 8. 2019 03:00

Co uvadite jako duvod transakci kdyz se ptaji?
Po me uz zacali chtit selfie se vsema kartama co jsem zkusil a platba neprosla (zrejme protoze me uz blokli). Pritom predtim nez me blokli jsem uspesne provedl pouhe dva prevody, oba pod 25tis. :-(
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milivoj73 14. 8. 2019 08:41

Potvrzuju funkční převody z KK České spořitelny (16 471 CZK) a Hello kreditky (32 900 CZK), v obou případech příjemce debetka Air Bank. Takže jestli v AB tvrdí, že neumí, tak bych tomu tak úplně nevěřil. U HB mi byla bez vysvětlení platba dvakrát zamítnuta, ale další den prošla. Asi to fakt záleží na tom, jak se tam vyspí.
Milivoj73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 14. 8. 2019 08:50

@taylor:. Uvádím "transfer money" pro mého příbuzného. Naštěstí oni nevidí jméno z přijímací karty, tak je to v klidu.

Pošli jim co chtějí přes chat a oni tě zase pustí.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 8. 2019 19:29

Právě teď mi v pohodě a ihned (jednotky vteřin) prošla platba 29990 Kč z mBank Plus kk na debetku PS. Tam se platba jak znalci tohoto vlákna vědí sice zobrazí až po zaúčtování tedy za 2-3 pracovní dny, ale tím že zelená fajfka už v Paysend je, prošlo to v pohodě.
Jinak platba 19 tisíc z mBank eShop kk do Equa prošla podobně rychle před pár dny.

-- 14. 8. 2019 20:39 --

Mimochodem teď mě napadl dotaz na znalce mKreditky Plus, mám ji krátce: 2% mají být za platby v zahraničí, půl procenta ostatní. To že je Paysend britský obchodník (i u dané transakce v mobilním bankovnictví je země GB), nebude to mBank náhodou brát jako platbu v zahraničí a tedy s 2%? To by pak stačilo poslat 10k... Záleží, zda pro ty 2% odměny je klíčové platit v jiné měně než CZK, nebo jen stačí zahraniční obchodník? Pokud někdo tuší, rád se dozvím :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 14. 8. 2019 20:06

Ahoj minarjo,
sám mKreditku Plus nevlastním. Ale když jsem se informoval na lince přesně na toto téma - zda platby v zahraniční měně tedy i online vrací, tak mi tvrdili, že nikoliv. Prý pro odměnu 2% musí být karta použita na zahraničním POS.
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 14. 8. 2019 20:11

V podrobných podmínkách se píše, že 2 % budou jenom za "bezhotovostní transakce u obchodníka v zahraničí provedení prostřednictvím terminálu" (ano, je to tam včetně té chyby "provedení"). Transakce u obchodníka Curve jsou jak známo internetové, takže žádný terminál.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 8. 2019 20:19

Čekal jsem to :). Tedy jak psal čulibrk, u mB Plus by tedy fakt už byl třeba obrat až 40k... To už by se skoro víc vyplatila (kromě profláknutých HB, mK eShop či Mall) kreditka ČS s 1%/ maximem 350 Kč měsíčně, ale chodit o ní žádat do ČS s potvrzením o příjmu se mi tedy fakt moc nechce, ani zde není moc diskutována.

No ale zpět k tématu Paysend: za poslední cca týden jsem v jednotkách vteřin napoprvé uspěl u všech 3 plateb, takže to se spolehlivostí Paysend nebude tak špatné, takto se mi to ještě nepovedlo, vždy minimálně jednu ze tří bylo třeba další ven zopakovat :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milivoj73 15. 8. 2019 08:57

minarjo: ČS kreditka se sice možná moc nediskutuje, ale zatím spolehlivě funguje. Dobití Revolutu uznávají jako internetové platby, platby u místních obchodníku přes Curve, Paysend dtto, takže vytvořit potřebný obrat není problém. Jestli si o ni chodit extra žádat kvůli 350 korunám měsíčně, to nevím. Mně ještě šetří poplatek za vedení BÚ, takže celkově spokojenost. Uvidíme, na jak dlouho. :)
Milivoj73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2019 09:01

KK ČS vypadá navždy. Rozhodně bych nečekal, že se budou obtěžovat nějak měnit podmínky, spíše karty daným jedincům vypoví (což se některým stalo).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 8. 2019 13:28

z KK Hellou na RB debit Gold bylo připsáno 24861 Kč včera po 2 dnech, ale co je zajímavé, že mi o tom nepřišla mailová notifikace, jako na všechny ostatní pohyby na běžném účtu.

-- 16. 8. 2019 14:46 --

posílání na mBank mKartu je v pohodě? Jaká částka projde?
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 8. 2019 14:08

Ty máš MasterCard mKartu? Já myslel že mBank vydává u debetních teď už jen Visa (a třeba u mBank Svět to tak vypadá dle popisu i fotek).
No a jak známo, služba Visa Direct zatím u Paysend nefunguje, neboli Visa karta nelze použít jako přijímací, jen MC. Tedy pokud máš z dřívějších dob MC, mělo by to jít normálně.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 16. 8. 2019 14:38

mBank dává při žádosti o kartu možnost si vybrat takže si klidně mohl nechat vydat MasterCard mKartu
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 8. 2019 14:42

máš pravdu, je to Visa, hlavně že už jsem se na to díval. Už nemám moc možností KAM poslat, z KK RB na debetku RB to nejspíš není moc vhodné.

-- 16. 8. 2019 16:20 --

v transakční historii Hello mám rozdílné údaje u Paysend převodů
13.8. PAYSEND Internetová platba kartou, Obchodní místo: PAYSEND; London; GBR
dnes 16.8. PAYSEND Credit from tGBRGB, Obchodní místo: PAYSEND Credit from tGBRGB

Snad to nebude znamenat nějaký "problém".
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 16. 8. 2019 16:36

Jedna je zaúčtovaná a druhá nezaúčtovaná, při zaúčtování se popis transakce změní.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 19. 8. 2019 08:44

právě se mi nepodařilo odeslat 50T z Hello KK ani do Air ani do Equa...

Nerozumím, v hello je to sice přes limit kreditky, ale je přebito na 50T...
jenda_s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 8. 2019 08:57

@jenda_s:
Mít přebito ti je u HB samo o sobě nanic, důležitý je nastavený limit pro net platby v internetovém/mobilním bankovnictví. Ten standardně nelze nastavit vyšší než úvěrový rámec. Obejít to prý lze (dle jiných z fóra, sám nepotřebuji) přes starší verzi prohlížeče Firefox přes modifikační konzoli JavaScriptu (hledej ve vlákně Cetelem kreditní karta, zrovna minulý týden se to tam opakovalo). Pokud tvůj současný nastavený net limit v HB je dostatečný a platba stejně v Paysend neprošla, zkus to znovu večer či zítra (rozhodně ne několikrát po sobě během dne, tím si to jen můžeš zablokovat).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 8. 2019 12:08

Posílal někdo z HB kreditky na jinou svou HB kreditku? Potřeboval bych pro dočerpání bonusu vzájemně poslat 35k mezi sebou. Váhám, jestli jít do PaySend nebo poslat dopis za 25k (1k GBP ekv) a přes Curve ho zaplatit postupně na obou kartách. Má někdo zkušenost? Jde to vůbec? Na webu mají uvedeno max. 14187.17 na jeden převod - vyšší částky až po nějaké verifikaci, předpokladám?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 8. 2019 14:29

@wit.cz:
Zajímavý námět, přímo posílat z jedné HB na druhou :). Bohužel nevím zda to lze, tedy zda HB MC Moneysend transakce na kreditky přijímá. Vlastně ani nevím, zda je HB přijímá na své debetní karty a zda případně na to nemá nějaký "tajný limit" (jako 15 tisíc Kč u UCB). Zkoušel někdo Paysend platbu (ať už odkudkoliv) na debetku HB? Tuto variantu zde myslím ještě nikdo nezmínil.
U jiných kreditek (mBank, RB) o jejich využití jako přijímací pro Paysend nemá smysl uvažovat, protože by to dané banky braly jako vratku (příchozí karetní transakci) a z bonusu by to v souladu s podmínkami odečetly. Ale u HB, která zatím vratky pro výpočet bonusu ignoruje, to by možná šlo, je třeba zkusit. Sám mám Hello kreditku jen jednu, tedy nezkusím.
A k tomu limitu 14187.17 (takové divné číslo) jsi přišel kde, to má souvislost s Curve, přes kterou jsi zvažoval ten dopis? Paysend jako takový umožňuje mezi kartami platbu max. 125 tisíc Kč - to aby platba byla do 1000 eur se netýká limitů Paysend, ale jde o doporučení kvůli zákonům AML (nad tuto hranici se Paysend může častěji ptát na důvod/specifikaci dané transakce atd).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 8. 2019 15:28

Těch 14,7 něco je tam na webu , po přihlášení je první limit 25 k Kč pak se posílají scany občanky a limit je zvýšen na 125 k
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Heavy71 19. 8. 2019 15:46

@minarjo:
Už jsem to tady psal
- Z KK RB Mall na DK Hello bank zkoušeno 2x, ale bez úspěchu
Heavy71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 8. 2019 15:48

@audiobullys:
Ani na první transakcí před navýšením limitů ze základu 25k na 125k žádných 14,7 za platbu neplatí - má první transakce byla 24539 Kč a bez problémů.

@Heavy71:
Díky za info. Mohlo jít sice o "momentální indispozici" Paysend a s debetkou HB to nijak nesouviselo, ale je skutečně možné, že HB tuto službu nepodporuje. To by chtělo ještě někým zkusit jindy a vidělo by se.

------ edit 16:55h @wit.cz, Heavy71 -----
Tak teď jsem zkusil sám malou platbu 200 Kč na kreditku HB a neprošla s chybou "použijte jinou kartu příjemce". Tuto chybu znám, je to jedna z mála těch, které se dá u Paysendu věřit, ukazovala se mi vždy i při pokusu poslat na UCB kartu víc jak 15 tisíc (dokud jsem nevěděl, že víc UCB neumožňuje).
Tedy HB asi opravdu tuto službu neumí na straně přijímací zpracovat, tím lze tedy debatu zahájenou @wit.cz uzavřít s tím, že to není možné...
Naposledy upravil minarjo dne 19. 8. 2019 16:04, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 8. 2019 16:01

Ta částka je skutečně na hlavní straně paysend, bez přihlášení.
Poslat 2x35k vyjde na cca kolik? Z hlavní strany to není patrné.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 8. 2019 16:08

Jakmile vyčerpáš po registraci dvě možnosti na platbu zdarma (které zde jednak byly uvedeny, jednak to nabízím spolu s detailními souhrnnými informacemi k Paysend stále i přes SZ všem, co se ještě chtějí registrovat a souhrnné info jim chybí), je cena pak už vždy 39 Kč za platbu, na jejím objemu nezáleží. Tato částka je pro české registrace stejná a vychází ze základní ceny služby v jiných zemích (1 GBP / 1,5 EUR / 2 USD). V Británii je Paysend doma, proto to tam vychází v přepočtu lehce levněji: navíc ceny určovali v době, kdy ještě GBP byla o dost silnější než dnes :). Cena i měna poplatku je ale určena státem registrovaného napevno, pro nás tedy vždy 39 Kč.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 20. 8. 2019 20:20

Tak dnes první úspěšná platba HB KK na AB DK 20k.
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 8. 2019 22:07

Já čekám od oběda na verifikaci řidičáku...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 8. 2019 22:32

Navýšení limitu nyní trvá cca 48 hodin od okamžiku, kdy vám v chatu potvrdí přijetí dokumentu (při podání po chatu, při podání emailem to může být o něco více). Osobní jen pár dní stará zkušenost známého.
Jinak u řidičáku pozor: v Paysend je uveden jako příklad dokladu k navýšení na limit 375k, ale to samosebou neplatí pro ČR, protože naše řidičáky nemají v sobě adresu! Obecně platí, že pro limit 125k je třeba doklad s fotkou, jménem a datem narození (typicky OP oboustranně či pas vnitřní strana), pro limit 375k pak doklad s adresou, typicky bankovní výpis či faktura za elektřinu (vše max. 3 měsíce staré). Tedy řidičák k navýšení na vyšší limit moc neposlouží, max. jako náhrada OP pro ten nižší limit :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 21. 8. 2019 12:45

Fakturu za mobil jako doklad o adrese nezkoušejte, nevezmou to.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 8. 2019 15:35

Samosebou, není na seznamu povolených dokumentů. Smyslem ověřování adresy nejen u Paysend, ale všude obecně je to, že na dané adrese bydlíš a jsi tam něčím vázán, což mobil fakt není :). Proto se nejen u Paysend typicky uznávají faktury za energie (tedy hlavně plyn, elektřina), kde adresa je současně i odběrným místem (což dokládá zainteresovanost osoby na dané adrese), nebo bankovní výpis (který se bere tak, že těžko někdo své bance podstrčí falešnou adresu, ze které by se dopisy vracely :) ).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 8. 2019 17:12

Dnes mi naskakuje při zadání platby poplatek 350 Kč/transakci když chci poslat 35000 Kč. Nějak podražili, tak asi game over.

Edit: Tak potvrzeno na chatu, od 3900 Kč výše je poplatek 1% z transakce.:-( Ani se neobtěžují tuto změnu dát na svůj web. Tak to mi ten limit 500tis./rok je na nic. No nic, jdu to odinstalovat. Zase jeden fintech, který za rok nebude existovat.
Naposledy upravil čulibrk dne 21. 8. 2019 17:50, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 8. 2019 17:50

Bylo jasný, že to dlouho nemohlo vydržet. Ty zdarma převody jsou nadále zdarma, nebo i to zrušili?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 8. 2019 17:53

Ano, je to nepříjemná zpráva. Ostatně i zde už zaznělo, že fixní poplatek 39 Kč za situace, kdy u velkých plateb musí Paysend jako obchodník dané bance u kreditky platit výrazně více, nemohou dlouho udržet.

Nicméně i trochu optimismu: u RB Mall kreditky se stále ještě Paysend platba vyplatí, když poplatek 1% stále "jen" zmenší její 2% bonus na polovinu (tedy na úroveň běžnou u jiných kreditek jako HB či mBank). Tedy do doby, než by úpravu udělala i RB...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 8. 2019 18:18

No, zase jsem někde prošvihl obdobní žní. :) (Zase na druhou stranu jsem to dosud nepotřeboval.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod curvecardik2 21. 8. 2019 18:20

@minarjo: Useknu ti jednu ruku, a řeknu ti, aby jsi byl optimistou, že máš ještě jednu.
curvecardik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 8. 2019 18:22

… aneb "Tedy, nerad to říkám, ale jsou chvíle, kdy by se měli optimisté popravovat."
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 8. 2019 20:14

Hmm, teprve včera mi dorazila RB Mall, ještě ji ani nestihli aktivovat. Úhrada např. dobírky přes Curve tedy už nefunguje? Přišlo mi nějaké info o Payment link aplikaci, třeba by to šlo nějak využít?
Jak asi zareagují na větší množství hodnocení 1* na Google Play ...
Naposledy upravil A1rh- dne 21. 8. 2019 20:21, celkově upraveno 1
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 8. 2019 20:17

Zeptal jsem se na chatu jak lze zrušit kompletně můj účet u nich ......... a oni mně blokli, už se nemůžu přihlásit do aplikace. :-) Minarjo pomoz mi.:-)
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 8. 2019 20:24

to aby sis ještě zablokoval všechny karty ze kterých jsi platil, aby si nechtěli strhnout ještě něco za blokaci a drzé dotazy :)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 21. 8. 2019 20:31

A1rh- píše:Hmm, teprve včera mi dorazila RB Mall, ještě ji ani nestihli aktivovat. Úhrada např. dobírky přes Curve tedy už nefunguje? Přišlo mi nějaké info o Payment link aplikaci, třeba by to šlo nějak využít?
Jak asi zareagují na větší množství hodnocení 1* na Google Play ...

Platba dobírek RB Mall kartou přes Curve funguje. Případně lze RB Mall kartou platit Twisto vyúčtování.
Milos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 8. 2019 21:14

RB Mall dává 2% při úhradě Twista?
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 21. 8. 2019 21:17

Kamkoli se na jejich webu podívám, tak všude nehorázně lžou.

https://paysend.com/auth/help Paysend is Low-cost
Our low fees are always fixed regardless of the amount sent.

https://paysend.com
Pevný poplatek
Pevná sazba
Poplatky jsou nižší než náklady na cestu do kamenné pobočky poskytující převodní služby - pouze 1 £ z Velké Británie, 1,50 € z jakékoli evropské země
Převod peněz online na jakékoli MasterCard nebo na běžný bankovní účet* do Česká republika pouze za 39 CZK.

Nadělám screenshoty a na reklamaci to musí jít uhrát, poplatek budou muset vrátit. A když ne, tak je někam nabonzuju pro klamavou reklamu.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 21. 8. 2019 21:46

A1rh- píše:RB Mall dává 2% při úhradě Twista?

Dává ;-)
Milos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 8. 2019 22:32

No ta změna ceníku musela proběhnout narychlo a snad někdy během dneška, asi jako reakce na příliš mnoho vysokých plateb kreditkami z ČR, ze kterých se jim začaly generovat ztráty, které 39Kč nepokrylo :). Takže není divu, že jinde se to ještě na webu neprojevilo, pokud je to ušito narychlo.

A s tou RB Mall jsem to myslel dobře: když už to čulibrk hned házel celé do kopru a chtěl odinstalovat, tak s ní jako jedinou to přeci lze i nadále využívat, snad to RB hned tak nezastaví. Přeci jen Mall dnes už jako jediná je i toto Paysend opatření schopná "porazit", když má za net platby zatím stále 2%... Samosebou to zbylé 1% je dobré pro ty, co nemají nebo nechtějí využít jinou komplikovanější možnost, jak čerpat bonus na celých 25-35 tisíc Kč celá 2% (tedy nechtějí chodit na poštu s dobírkami a podobně).

@čulibrk:
No pokud jsi jim napsal že chceš registraci zrušit, tak se nediv, že ti hned rychle a rádi vyhověli - přeci jen zisk z těch vysokých plateb za 39 Kč mít nemohli, spíše ztrátu :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 8. 2019 06:40

Hmm, to jsem ten řidičák posílal zbytečně. Tak nic, zase je další kopie někde na ruských serverech v cizím doupěti.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 8. 2019 06:56

@lenka_2: Paysend lhal hned od začátku, třeba hláškama, že na odchozí kartě nejsou peníze. Teď se můžeme modlit, že ti rusáci v GB neprodají kopie našich pasů a karet na černém trhu. :-)
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 08:12

Ono s tím lhaním bych byl opatrný. Stále totiž platí, že poplatek je pevný (pro ČR tedy 39 Kč) pro všechny MEZINÁRODNÍ převody (tedy na zahraniční kartu), nebo i české převody, ale v EUR místo CZK (tedy s jejich konverzí). Důvod je prostý: u těchto převodů to 1% získají měnovou konverzí (je to jejich standardní spread od středového Forex kurzu). Jen u platby bez konverze v rámci státu tedy to 1% zakomponovali nově přímo do poplatku :(.
Paysend byl (bohužel pro nás) vždy zamýšlen jako služba k převodům mezi zeměmi, viz hláška hned z úvodní obrazovky webu:
"Převod peněz online do více než 70 zemí po celém světě pouze za £ 1, $ 2 nebo 1,5 €". Nebo viz fakt, že když minimálně jednou měsíčně posílají mailem kód pro platbu zdarma, tak se vždy týká také jen mezinárodního převodu (pouze ten jednou použitelný kód SENDFREE je i pro převod domácí bez jejich měnové konverze).
Toto (že převod do víc jak 70 zahraničních zemí je za poplatek pevných 39 Kč) i nadále platí. Tedy i když to mrzí samosebou i mě (změnu úspěšně tajili), toto nelze nejspíš z hlediska klamání úspěšně napadnout, vždy by tvrdili, že to je podané jako převod do zahraničních zemí, bohužel :(. Procentní poplatek se do kurzové konverze zkrátka schová všude úspěšněji, než do fixní částky, u spreadu měn lidé (zvlášť ti méně znalí) "méně protestují".

Paysend tímto nicméně nehájím, jen si myslím, že to napadnout moc nejde. Tato rychlá, nikde předem neohlášená změna poplatku pro domácí platby bez konverze je rozhodně sviňárna :(.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 22. 8. 2019 08:21

takže pro "náš" účel zbývá ještě ČP. Zkusil jsem infolinku, kde mi zásilku spočítala na cca 151 Kč cenným psaním (lepší než 350 Kč, ale zase opruz 2x někam jít), i když nevím, kde na to přišla, když kalkulátor na webu mi vyhazuje cca 179 Kč pro 50k. Budu muset pohledat vlákno o ČP, příp. jestli nemáte někdo přímý odkaz, příp. správný výpočet. Díky.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 08:33

ČP jsem nikdy pro tento účel zatím nevyužil (morálně se mi příčí posílat zásilku v desítkách tisíc Kč sám sobě, umím si představit ty pohledy poštovních úřednic), ale na fóru to sleduji. Tedy vím, že není třeba využívat dražší Cenné psaní, stačí doporučený dopis s dobírkou, tam se cena více blíží 100 Kč (i když teď mírně více, když zrušili ty dobírkové složenky typ ČSOB a nechali jen klasickou typ A-na účet). Patrik jako pravidelný zákazník pošty ví víc :). Jinak viz vlákno Česká pošta.
Naposledy upravil minarjo dne 22. 8. 2019 08:51, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 8. 2019 08:35

správný výpočet je 100 Kč pro doporučený dopis na dobírku se ZK

Minarjo: pokud se budu i nyní držet tvého návodu, budou pro mě dvě platby zdarma? jde mi o to, jestli to alespoň využít takto pro dvě platby, nebo jestli je to mrtvé..
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 8. 2019 08:35

Mimochodem, lze na Poště platit kartou Diners Club?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 08:43

@wit.cz:
Bohužel nejsem schopen to s jistotou říct, když sám mám dávno obě možnosti plateb zdarma využité a otestovat to tedy nemohu. Pokud už jsi ale registrován, můžeš při zadávání platby zkusit, jak formulář reaguje na zadaný propagační promo kód SENDFREE (zda i ten poplatek vyšší jak 39 Kč zcela vynuluje nebo ne, je to vidět hned v prvním kroku při zadávání částky). To je tedy ta druhá možnost platby zdarma. Ta první možnost (39 Kč za první platbu po registraci s kódem pozvání) nejde bez vyzkoušení ověřit, protože ten bonus je připsán až po úspěšné platbě. Osobně se ale domnívám, že v tomto případě by bylo proplaceno bonusem jen těch základních 39 Kč, nevěřím že by Paysend při zdražení zasahoval do algoritmů bonusů za pozvání přítele a vyplácel bonus vyšší :(.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 22. 8. 2019 09:09

tak jsme se dlouho neradovali.. ale co..
třeba bude něco jiného, a nebo mají jen systémovou chybu.. :)
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 22. 8. 2019 15:10

wit.cz píše:správný výpočet je 100 Kč pro doporučený dopis na dobírku se ZK

Minarjo: pokud se budu i nyní držet tvého návodu, budou pro mě dvě platby zdarma? jde mi o to, jestli to alespoň využít takto pro dvě platby, nebo jestli je to mrtvé..

Zkusil jsem kód SENDFREE v prvém kroku zadat a poplatek 1% byl vynulován. Ale protože nyní převod nechci/nepotřebuji provést, převod jsem nedokončil (snad ten nulový poplatek zůstane i po realizaci platby).
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 22. 8. 2019 15:34

Škoda, chyběly mi 4 převody do vytěžení ČEZ karet do maxima, než od září přestanou dávat bonusy. Platit 1% do Ruska s tím, že z toho zůstane 1% s nejistotou, zda za to bonus bude, se mi nechce.
Jinak když jsem ženě založil účet přes svoje doporučení, dostával jsem na svůj bonus účet poplatky, co platila ona. Teď to asi bude dávat jen těch 39, co? Z kolika plateb to celkem je? Že bych udělal ještě pár převodů na jejím účtu...
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 8. 2019 15:47

Už mi poslali:
Hello, !
Your account has been cancelled. You can't access it anymore. However, please note that due to the fact that you used the account to complete successful transfers, it will be completely deleted from the system only in 30 days.

Kind regards
Private Client Team
PaySend - Global Money Transfers
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 8. 2019 16:12

mareka: díky za info.. já nejsem po dvou dnech stále ověřen, tak jsem to nemohl vyzkoušet
čulibrk: no jestli po 30 dnech jsou pryč všechny záznamy, tak jako dobrý :D to pak není moc těžký přes ně prát peníze s pár podstrčenými doklady...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 16:27

noi2 píše:Jinak když jsem ženě založil účet přes svoje doporučení, dostával jsem na svůj bonus účet poplatky, co platila ona. Teď to asi bude dávat jen těch 39, co? Z kolika plateb to celkem je? Že bych udělal ještě pár převodů na jejím účtu...

Odměna za doporučení kamaráda 39 Kč se dává, když kamarád (tedy klidně i tvá žena :) ) udělá placenou platbu, ale maximálně za 12 placených plateb, počínaje od druhé platby (za první odměna není, protože tu dostane přímo doporučený-nově registrovaný), a to jen v prvním roce.
Viz https://paysend.com/bonus (text dole).

A druhá důležitá věc: kartu, kterou jsi použil jako odesílací ve svém profilu, už nepůjde použít v žádném jiném (ochrana před využíváním cizích karet, podobné to je u Curve). Přehození použité karty na jiný profil je možné jen zasláním dvou selfie, jak zde výše bylo popsáno (s OP a s danou kartou). Musí se shodovat jméno na kartě a v profilu.
Naposledy upravil minarjo dne 22. 8. 2019 17:12, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod stewen11 22. 8. 2019 17:05

Tak teď jsem, pánové, zmaten. 2% u Mallu fungujou na platby typu Paysend a Twisto, ale nabíjení Revolutu ne??
stewen11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 17:11

Ano, Paysend ani Twisto nemá MCC kód 6012, který je nejen u RB ve výluce odměn (Revolut, Cool karta atd.)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 22. 8. 2019 18:54

minarjo píše:Odměna za doporučení kamaráda 39 Kč se dává, když kamarád (tedy klidně i tvá žena :) ) udělá placenou platbu, ale maximálně za 12 placených plateb, počínaje od druhé platby (za první odměna není, protože tu dostane přímo doporučený-nově registrovaný), a to jen v prvním roce.
Viz https://paysend.com/bonus (text dole).
Dík, to jsem chtěl vědět. Takže odteď všechny platby po 3939,- a když mi přistane celkem 12x39 na druhém účtu, nemá smysl pokračovat (nikomu jinému jsem doporučení nedal). Aspoň něco.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 8. 2019 21:10

Nemá někdo zkušenosti s jinými aplikacemi, které jsou na "Obchod Play" pro android, jako např. "Z karty na kartu", Azimo Money, Paysafecard, WorldRemit Money, atd, který by nahradily Paysend?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 23. 8. 2019 00:31

Worldremit 3 platby zdarma,
Paysafecard má poplatek 5 procent za dobití u Tipsportu, nevím jak jinde, kde by se to dalo vybrat.
Azimo co jsem pochopil jde poslat ze Slovenska v eurech, z Čech to nenabízí

Co takhle Paysera.com za 1,5 eur?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 8. 2019 09:38

Jak já jsem některé ty jmenované služby pochopil, tak to je převážně v eurech, Kč jsem snad ani neviděl, u Azimo není ČR ani mezi podporovanými zeměmi. Tedy by do toho vstupovala měnová konverze, která by nejspíš u většiny služeb bonus vynulovala :(.
Paysera CZK umí, ale jak vidím aplikaci, je to mobilní peněženka na stejné bázi jako Revolut, tedy tam se obávám použití MCC 6012 a tedy nanic.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 24. 8. 2019 20:37

Tak limit navýšen (řidičák) na 125k. Po zadání SENDFREE se poplatek vynuluje. Jedna platba mi tedy ještě zbývá
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 24. 8. 2019 20:57

Jeste jsi predtim ten kod nevyuzil, vid?
Ja vyuzil uz oba. No co slo dopredu jsem protocil nez to zatrhli, pristi mesic asi uz nic, na postu nemam v planu chodit.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 25. 8. 2019 08:20

Jak oba? Je znám jen jeden kód SENDFREE, nebo ne?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 8. 2019 08:26

Druhá možnost na platbu zdarma je přeci užitím promo kódu doporučujícího při registraci, kdy je poplatek za první platbu po registraci sice zaplacen, ale po úspěšné platbě hned pak vrácen formou bonusu (a ten si pak lze sám sobě na kartu zaslat bez poplatku). Kdo si mně zde v minulých dnech/týdnech (dokud Paysend ještě měl poplatek pevný) napsal o shrnující detaily ke službě v SZ, ten toto vše ví, aniž by listoval fórem :). Nicméně tento bonus za doporučení je ve výši 39 Kč napevno nejspíš pořád, takže tato první platba po registraci zdarma je po změně ceníku jen do výše 3900 Kč (aby poplatek byl do 39 Kč) a případný vyšší poplatek bude mít bonus nejspíš opět jen 39 Kč, i když už nemám jak ověřit. Oproti tomu kód SENDFREE, který každý mohl využít jen jednou, ten dle info ostatních nuluje celý poplatek i nad 39 Kč, tedy i při větší platbu je užitečný.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 25. 8. 2019 11:15

Problem je, ze me prosla jen prvni platba (24tis. minuly mesic), pak navyseni limitu na 125tis. a konec. Dalsi platba (24tis. tento mesic) jiz nelze provest na zadnou kartu. Pise to, ze muj preklad je spatny a mam zkusit jinou kartu (coz nepomaha). Zkouseno nekolikrat v rozmezi 14 dnu.
Takze jsem ani nevyuzil ten kod na poslani zdarma...(bez nej platba take neprojde)
Tak nevim co s tim...
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 8. 2019 12:42

V tomto případě ("překlad karty" je špatný, to je blbě přeloženo strojově do češtiny) zde téměř jistě jde o to, že po tobě chtějí doložení, že karty jsou tvé, a bez toho platbu nepustí (jejich fraud-monitoring systém má z různých důvodů podezření, že můžeš používat odesílací karty na jiné než tvé jméno, což je v rozporu s podmínkami). Dělá se to doložením dvou selfie (u obou fotek tvůj obličej, jednou s danou kartou s viditelným jménem na ní, podruhé s OP s viditelnou fotkou, jménem, příjmením a datem narození). Ostatně když bys jim na chat napsal proč to nejde, nejspíš ti tuto mou hypotézu potvrdí (bez chatu to nepůjde). Otázkou je, zda kvůli jedné SENDFREE platbě toto dokládání má smysl :(. No ale na chatu by ti důvod řekli, stačí jim tam uvést id některé nepovedené transakce a dotaz proč se nezdařila (opakovaně). Samosebou chat jen v angličtině, jde o britský fintech :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 8. 2019 13:37

Ale anglicky perfektně neumí. Škoda, že jsem si neuložil přepis :-) Já jsem tedy s křížkem po funuse verifikován, možná tedy využiji v budoucnu jen ten sendfree převod :(
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 25. 8. 2019 18:41

Minarjo: jenže oni chtějí abych použil jinou kartu příjemce (pokud to cele není blbě přeloženo)...
Proto jsem to také zkoušel na více karet.
Jako odesílaci mám pořad tu samou (RB) na své jméno (ze které byla i ta první platba, která prošla)
A pokud budou chtít verifikaci (selfie), tak to samozřejmě provádět nebudu (ať jdou do haje...)
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 8. 2019 19:16

Vlivem karty příjemce byl s Paysend platbou problém jen velmi vzácně (např. u UCB karet s limitem 15 tisíc Kč na transakci, nebo Hello bank karet, které MC Moneysend nepodporují). Tedy té hlášky, pokud se opakuje pro různé karty, nemá smysl si všímat, jen na chatu mohou prozradit skutečný důvod (a dle zdejších zkušeností tím důvodem může být právě jejich snaha o ověření, že ta kreditka je na tvé jméno, přes ta selfie). No kvůli jedné platbě to asi fakt smysl nemá. Velká škoda, že si to 1% příjmu takto rychle změnou ceny u vnitrostátních plateb bez konverze měny pojistili :(

Mimochodem, ono skrytý poplatek 1% měli u Paysendu v ceníku vždy, a to na měnové konverzi (minimálně u EUR/CZK to je přesně 1% od středu z forex trhů, u jiných měnových párů myslím také). Nečekali zkrátka, že u služby zaměřené na "levné mezinárodní platby" pár chytráků z Čech bude posílat tolik vysokých plateb vnitrostátně bez měnové konverze, čímž jsme jim poplatkový zisk srazili hluboko pod 1% (vzhledem k poplatkům za karetní platbu bance odesílací karty nejspíš i do ztráty, no :D)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 8. 2019 20:40

čulibrk ve vlákně Revolut píše:...
To Paysera vypadá líp, jen jsem nenašel, jestli jde dobít kartou.

Paysera jsem zkušebně do mobilu nainstaloval a udělal si (autorizovaný) účet. Bohužel pro naše potřeby je k ničemu: CZK tam lze v tuto chvíli dobíjet jen převodem, a to ještě k tomu na účet s rumunským IBANem :(.
A např. EURa lze dobíjet jen SEPA platbou na účet s litevským IBANem, kde je Paysera doma.
Druhá možnost vkladu na účet Paysera (nebo výběru) je hotově na pobočce spřízněných firem. V ČR taková není ale ani jedna, nejbližší možnost dle seznamu/mapy v aplikaci je 725km od Prahy, v domovské Litvě :D

Tedy v součtu: nic, co by i jen vzdáleně nahradilo Paysend...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 3. 9. 2019 07:20

Tak 30k z HB do AB a SENDFREE prošlo. Ještě mi došel email, že za 3 platby v září dostanu v říjnu 3 převody zdarma, při 10 pak 10.
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 9. 2019 07:51

Takze to by slo udelat v zari 10 placenych prevodu malych castek a v rijnu by bylo 10 prevodu zdarma i pro velke castky?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 9. 2019 08:01

POZOR! U té emailové nabídky 3+3 resp. 10+10 platí totéž, co jsem zde psal už vícekrát. Tedy jako u všech jiných emailů s nabídkou promo kódu, i tato platí jen pro mezinárodní převody, tedy na cílové karty mimo ČR takové, na kterých Paysend vydělá na konverzi měn 1%. Promo kód pak kompenzuje jen těch základních 39 Kč (tento poplatek je u mezinárodních plateb stále pevný, to 1% mají nově jen u vnitrostátních, kde nevydělají na konverzi). Tedy pro vnitrostátní platby nepoužitelné (vůbec se do toho nepočítají, viz konec jejich emailu), pro mezinárodní kvůli jejich měnové konverzi drahé :(.
Naposledy upravil minarjo dne 3. 9. 2019 08:21, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 9. 2019 08:09

JO tady je game over, už jsem jim poslal výpověď.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 5. 9. 2019 22:10

Zrovna když jsem chtěl začít Paysend používat vidím 1% poplatek z CZK na CZK nad 3.900 Kč, takže skutečně konečná. Nechám si asi účet otevřený, resp. nevidím důvod posílat výpověď.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 5. 9. 2019 22:14

Tu volbu poslat z karty na účet asi nemá cenu zkoušet, na český účet to odeslat neumí?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 9. 2019 22:22

Na účet to umí jen SEPA platbu, tedy v EUR. Poplatek sice za toto Paysend neúčtuje, ale zaplatíš jim jinak: 1% za měnovou konverzi z CZK na EUR (jejich směnný kurz je téměř přesně o 1% horší než forex střed).

Jinak řečeno: kromě promo kódu SENDFREE (ten může každý použít jen jednou) nyní už u Paysend není žádná možnost, jak srazit náklady transakce pod 1% :(.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 5. 9. 2019 22:52

No ale třeba v budoucnu umožní poslat i na český účet?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 9. 2019 04:43

Vše je možné, pak by ale zase téměř jistě takovou platbu bez konverze měny zpoplatnili tím 1% či podobnou procentní částkou. Protože nákladů, které musí platit bance odesílací karty (dle EU max. 0,3%) se oni nezbaví, takže svého zisku budou chtít dosáhnout. A když ne konverzí měn, tak právě % poplatkem, jak to teď předvedli úpravou toho ceníku pro národní převody na kartu :(.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasfinance 11. 9. 2019 13:31

Takže když použiji promokod, tak mám vnitrostátní konverzi stále zadarmo, je to tak?Dík
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 9. 2019 13:59

Kód doporučení použitý při založení Paysend ti pomůže už "jen" k proplacení bonusu 39 Kč za úspěšnou první platbu (i když bude dražší), tedy zdarma vyjde první platba jen do 3900 Kč. Oproti tomu promo kód SENDFREE (použitelný jen jednou) ti zaplatí (vynuluje) celý jeden poplatek bez ohledu na jeho výši (vhodný tedy i na vyšší platbu).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 9. 2019 16:48

Zkusil jsem platbu 17k z HB do HB s využitím SENDFREE. Tváří se, že vše ok, zatím vidím jen nezaúčtovanou transakci na odesílací kartě.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 9. 2019 17:28

Hello bank nepodporuje (pokud se nic nezměnilo) příchozí MC Moneysend transakce, už to dříve mnozí zkoušeli včetně mě. Platba tedy velmi pravděpodobně skončí neúspěšně. Až by se tak stalo, tak ten kód SENDFREE použij k zaslání z kreditky HB na nějakou z osvědčených debetních karet (Equa, Air, UCB-tu ale jen do 15k, tyto tři jsou s okamžitým přípisem po úspěchu platby, dále třeba RB či ČSOB/PS s přípisem až po zaúčtování, tedy za cca 2 pracovní dny)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 9. 2019 17:55

Ok, zkusím případně AB. Kdy cca bude jasno, že transakce neproběhla? V PS vidím na webu v detailu "nevyřízeno", v IB je platba nezaúčtovaná na odesílací kartě.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 9. 2019 18:02

Tak do půl dne nejdéle bývá jasno. Pokud to bude brzy (ještě dnes), tak Paysend jen uvolní blokaci a v HB jako by transakce nebyla. Pokud ale až za několik hodin (přes noc), pak je možné, že už nebude moci Paysend na kartě plátce jednoduše uvolnit blokaci, ale bude muset provést vratku. Což by pro tebe znamenalo přičtení platby na tu HB kreditku až za 2-4 pracovní dny (mezitím by proběhlo zaúčtování původní platby), zase ale by bonus byl u HB i z takové platby, protože dává ze všech zaúčtovaných bez ohledu na vratky :). I to se mi jednou stalo (dokud Paysend fungoval s fixním poplatkem) - platba zadaná kolem 22:30h byla zamítnuta až někdy kolem šesté ranní, Paysend to vyřešil vratkou místo rušení blokace a měl jsem HB bonus díky tomu i z nepovedené (a tedy bezplatné) Paysend transakce, když už z toho byla zaúčtovaná platba+vratka. To ale nastane fakt jen tehdy, když by transakce nebyla rozhodnuta jako zamítnuto/ok do několika málo hodin, to se jim u mě povedlo jen jednou. Jinak klasicky Paysend jen ruší blokaci a platba v HB jako by nebyla.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 9. 2019 19:07

V IB dnes vidím nezaúčtovanou odchozí transakci paysend, pak svůj nákup u jiného obchodníka a pak příchozí nezaúčtovnou platbu od paysend. Vše s datem 13.9., takže kdo ví :-D
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 9. 2019 19:51

V tom případě máš štěstí jako já jednou, jak popisuji výše: u Paysend to bylo zdarma (díky neúspěchu), tedy pokud to bylo na kód SENDFREE, půjde použít znova. A u HB to máš s bonusem, protože pokud vidíš zápornou i kladnou nezaúčtovanou operaci v Hello bankovnictví, tak to kvůli větší prodlevě mezi platbou a jejím zrušením v Paysendu vyřešili ne zrušením blokace, ale vratkou (při zrušení blokace by v HB nebylo vidět nic). Definitivně uvidíš po zaúčtování, ale téměř jistě tam obě platby mínus i plus zůstanou a ty tedy odměnu 1% za toto dostaneš. Tedy odměna za to v HB bude a můžeš Paysend využít znova. Pokud to bude později večer třeba kolem 22-23h, možná se ti tohoto poštěstí docílit ještě jednou :)..Ale nespoléhej na to, mě se to za 4 měsíce povedlo jen jednou, že by Paysend zjistil nemožnost platbu dokončit až natolik pozdě, že nemohl zrušit blokaci.
Naposledy upravil minarjo dne 15. 9. 2019 19:59, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 9. 2019 19:56

Tohle bylo pátek těsně před šestou našeho času, tak uvidíme :-) Jinak díky za upřesnění, díky zpoždění zobrazení transkací u HB si nikdy nejsem jistý. Ale pokud tam ty dvě transakce zůstanou, tak je to podle mě jistota.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 9. 2019 20:02

Ve tvém případě (pátek 13.9. jak píšeš, tedy předvečer účinnosti PSD2) navíc tipuji, že v tom mohla sehrát roli odstávka části systémů HB právě kvůli přechodu na PSD2. Možná proto HB systémy na příchozí Paysend platbu nereagovaly zamítnutím ihned. Třeba u mě, když jsem to zkoušel na HB kartu někdy v létě, tak to neúspěchem s hláškou "Použijte jinou kartu příjemce" skončilo ihned.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 9. 2019 21:14

UCB nad 15 tisíc vyvolá z jejich strany zamítnutí hned, to se mi stalo minimálně 3x, než jsem se odsud o této hranici dozvěděl :). To zamítnutí pozdně večerních plateb (z různých důvodů) až další den ráno (tak aby už dělali vratku místo rušení blokace) je spíš o štěstí a náhodě, no...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 18. 9. 2019 17:39

Teď jsem od Paysend obdržel email, že za každý mezinárodní převod uskutečněný v září získám bezplatný promo kód. Tyto promo kódy budou platné do konce roku 2019. Počet promo kódů na jeden účet není omezen. Propagační kódy budou zasílány od 1. do 10. října.
To by se dalo asi využít - nadělat si v září free promo kody (převod na cílovou kartu minimálně 2 EUR odepíše ze zdrojové karty 52,30 Kč, poplatek 0,-), ovšem na jakou cílovou kartu provádět mezinárodní převody (Revolut asi ne, EUR účet u české banky - ??)

edit:
Podle tohoto
viewtopic.php?p=12356229#p12356229
je to k ničemu, takže asi GAME OVER
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 9. 2019 19:50

Jak bylo v tom mailu slovo mezinárodní, tak jsem jej smazal :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 9. 2019 21:39

To už jsme zde řešili: jakmile Paysend nabízí platby zdarma přes promo kódy, snad vždy (ještě jsem to neviděl jinak) to je jen na mezinárodní platby s jejich konverzí měn, tedy s na první pohled neviditelným poplatkem 1% za jejich měnový spread vůči středovému forex kurzu. Tedy výhodné to není, přijdou si na své :). Snad jediný známý kód platný i pro domácí platbu bez konverze je ten SENDFREE použitelný v každém profilu jen jednou...

Navíc k tomu co píše @barnyss: Paysend velmi důsledně z čísla karty rozpozná, z jaké země daná karta pochází. Takže aby šlo o mezinárodní Paysend převod, musela by cílová karta být od banky z jiné země než ČR (výchozí naopak musí být z ČR, tedy ze země profilu klienta). Takže česká karta k eur účtu by byla nanic, muselo by skutečně jít třeba o britskou Revolut, pokud ovšem na ní Paysend platby fungují. Tedy obejít mezinárodní platbu nejde, fakt jsou důslední ve shodě čísla karty se zvoleným státem u obou z karet.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 18. 9. 2019 21:56

ČR by potřebovala mít nějakou kolonii, kde by se taky platilo CZK.
Jinak mezinárodní platba bez konverze půjde jedině až budeme v eurozóně.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 9. 2019 22:15

Lenka_2 píše:jedině až budeme v eurozóně.

Což snad nebudeme nikdy. Než se k tomu odhodláme, tak už bude dávno nejen po euru, ale i po Evropské unii...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 30. 10. 2019 12:34

Aktuálně má Paysend promo kód:
next international money transfer will be on us.

Předpokládám, že o tom nemá smysl uvažovat, když je tam ta jejich konverze, je to tak?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 30. 10. 2019 12:45

Nemá.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 30. 10. 2019 13:30

OK, díky.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod stewen11 29. 11. 2019 19:42

Když teď nejdou dobírky na KK Mall, dá se využít Paysend? Je tam poplatek 1 %, tak aspoň 250 Kč by se hodilo.
stewen11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 11. 2019 19:59

Nespíš nikoliv, RB bohužel do výluk vedle Curve, Twisto, České pošty atd. zařadila i službu MasterCard Moneysend, kterou Paysend využívá. Cituji z výluk RB:
"převody z karty na kartu (zejména transakce s MCC 4829 známé pod marketingovým názvem Mastercard MoneySend, Visa Direct a obdobné)"

Jedině že by z nějakého důvodu Paysend nepoužíval MCC 4829, přestože jde jednoznačně o službu MC Moneysend. Ale u původem ruské služby je možné vše :D.
Neboli pro 100%ní jistotu bys to musel zkusit, pro jistotu menší platbou, a viděl bys v nejbližším vyúčtování Mallky. Pokud zkusíš, určitě se zde pak poděl.
Já sám teď RB Mall jedu přes sázkové společnosti, ale co si budeme povídat, to je adrenalin nevhodný pro každého.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 29. 11. 2019 21:47

já to rušil min. měsíc
a trochu s tím nadělali, nestačilo napsat v chatu "BYE". Ale mailem s X "frázemi" to prošlo.
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod stewen11 30. 11. 2019 10:11

minarjo píše:Nespíš nikoliv, RB bohužel do výluk vedle Curve, Twisto, České pošty atd. zařadila i službu MasterCard Moneysend, kterou Paysend využívá. Cituji z výluk RB:
"převody z karty na kartu (zejména transakce s MCC 4829 známé pod marketingovým názvem Mastercard MoneySend, Visa Direct a obdobné)"

Jedině že by z nějakého důvodu Paysend nepoužíval MCC 4829, přestože jde jednoznačně o službu MC Moneysend. Ale u původem ruské služby je možné vše :D.
Neboli pro 100%ní jistotu bys to musel zkusit, pro jistotu menší platbou, a viděl bys v nejbližším vyúčtování Mallky. Pokud zkusíš, určitě se zde pak poděl.
Já sám teď RB Mall jedu přes sázkové společnosti, ale co si budeme povídat, to je adrenalin nevhodný pro každého.

Já dřív hrával poker, ale vím, že to nebylo úplně snadny tam vložit / vybrat a ještě tam byl i nějakej poplatek, jakým způsobem to řešíš ty?
stewen11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2019 11:13

@stewen11:
Už jsem to zde popisoval tuším ve vlákně RB v souvislosti se změnami odměn kk Mall, teď tedy malé opakování.
Zásadně (a nejsem zde na fóru sám) k tomu využívám sportovní kurzové sázky českých sázkových kanceláří, ty mi přijdou určitě méně rizikové a předvídatelnější (při aspoň základní znalosti sportu a statistiky) než poker nebo jiné technické hry, těm stejně ani nerozumím. Kdo se o sport vůbec nezajímá a kurzové sázky nikdy nehrál, pro toho to není. I ti ostatní musí mít odvahu, nulové riziko ztráty není u žádné sázky :).
Tedy: já typicky (2x až 3x měsíčně) kartou vložím (dobiju) 10 až 15 tisíc Kč do jedné z našich sázkových kanceláří, kde mám účet (Tipsport, Chance, Fortuna a Sazkabet). Schválně je střídám, protože bookmakeři mohou přistoupit (a s oblibou to dělají) k omezení výše sázek u těch sázejících, kteří mají málo nevýherních tiketů a jsou tedy pro ně ztrátoví. No a pak vsadím na live zápasy nejčastěji tenisu či basketu (těm rozumím nejvíc), a to u těch, kde se zápas vyvíjí velmi dobře v prospěch jedné strany a jde na ní ještě vsadit, byť typicky s mini kurzem 1,01-1,10 (ale o výši výhry zde tolik nejde). Nesázím vše na jediné utkání, to je moc rizikové, ale typicky 500-3000 Kč na jeden tiket dle toho, jak v daný výsledek silně věřím. Tedy při vkladu 10-15 tisíc provedu takto během odpoledne či večera typicky kolem 10 live sázek (musí to být sázky v součtu minimálně objemu vkladu) a hned po jejich vyhodnocení mohu žádat výplatu na účet. Typicky tedy celý obrat vklad-sázky-žádost o výplatu trvá u mě jen pár hodin až půl dne, dle nabídky zápasů. Když to uděláš takto (celý vklad protočen sázkami), není vklad ani výběr spojený s žádným poplatkem u žádné z jmenovaných sázkových kanceláří.
Riziko není nulové, jsou měsíce, kdy jsem skončil i cca -600 Kč, ale většinou skočím tak +200 až +500 Kč, celkově jsem zatím v plus. Pro neznalé statistiky, pravděpodobnosti, sportu a pro nerváky co se děsí rizika to rozhodně není a nikdy nebude snadná cesta!
Mimochodem kromě RB Mall takto čerpám zčásti odměny i u kreditky ČS, tam ale jen v menším objemu, přeci jen ČS odměňuje i mnoho jiných net transakcí, které RB už zařízla.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 30. 11. 2019 13:52

Kvůli podělaným 500Kč bonusu z RB kreditky, strávit několikrát měsíčně půl dne u komplu sledováním kurzu live sázek ... holt, proti gustu žádný dišputát.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2019 15:09

To není půl dne u kompu (u kompu to je celých 0 minut :) ), to je mobilní aplikace, kterou mají všechny sázkovky, a na nabídku se znalý podívá tak minutku až tři minuty, než vsadí, pak už to je jen čekání na vyhodnocení a to na to fakt není třeba koukat, naopak je lepší to neřešit :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 30. 11. 2019 15:14

Ja tedy par dnu pred zuctovacim obdobim kreditek nabiju online sazku vsemi ctyrmi kreditkami RB, v novem zuctovacim obdobi zase nabiji vsemi ctyrmi kreditkami RB, (drive k tomu i nekolikrat za sebou CEZ kartou), pak tech nekolik stovek tisic Kc vlozim na jednu jedinou live sazku, fotbal na viteze cca 15 minut pred koncem za stavu kdy favorit vede o jeden nebo lepe dva goly, zatim jsem neprohral, ale je to docela adrenalin tech 15 minut.
;-) :D 8-)
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 11. 2019 15:23

Tak to dobrou chuť! :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 30. 11. 2019 15:35

Půl dne u toho sedíš, prosázíš 15000 Kč, výdělek maximálně 2 % z KK Mall, tedy 300 Kč. To je 300/12 = krásných 25 Kč/hodinu.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 30. 11. 2019 15:43

Jo to by byla dlouha nuda, to bych take nedelal. Ja mam vse za par minut odbyto najednou. :nenapadne
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod __Pavel 30. 11. 2019 16:07

rufss píše:Ja tedy par dnu pred zuctovacim obdobim kreditek nabiju online sazku vsemi ctyrmi kreditkami RB, v novem zuctovacim obdobi zase nabiji vsemi ctyrmi kreditkami RB, (drive k tomu i nekolikrat za sebou CEZ kartou), pak tech nekolik stovek tisic Kc vlozim na jednu jedinou live sazku, fotbal na viteze cca 15 minut pred koncem za stavu kdy favorit vede o jeden nebo lepe dva goly, zatim jsem neprohral, ale je to docela adrenalin tech 15 minut.
;-) :D 8-)

Pokud favorit vede ve fotbale 15 minut před koncem o jeden nebo dva góly, tak bych chtěl viděl, u které sázkovky není sázka na jeho vítězství zamknutá.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2019 16:38

@čulibrk:
Nene, souvislý půlden tomu fakt nevěnuji :), zpravidla jen tím vyplním krátké pauzy v práci, typicky třeba 5x5 minut během dne.
Navíc nikdo zde nepochopil i jiné hledisko: kdo točí kreditky přes sázky na sport, tak proto, že daný sport má rád, sleduje ho občas pasivně v TV nebo live přes aplikaci sázkové kanceláře. Třeba v noci na dnešek jsem takto koukal na jedno utkání NHL... Tedy kdo nemá vztah ke sportu, pro toho by to fakt byla nuda, vysoké riziko nebo obojí, to chápu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Heavy71 30. 11. 2019 17:15

Je jen otázkou času, kdy RB přestane vyplácet vratku za tyto platby nebo to z jejich KK úplně zařízne jako většina bank
Heavy71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2019 17:32

RB se v článku na Měšci (když ohlásila ty změny) dušovala, že sázky nemá v plánu nijak u kk redukovat, tak snad to nebude tak hned :).
Jinak "úplné odříznutí" plateb sázkovým společnostem kreditkou není tak běžné, jak naznačuješ. Snad jen Hello bank to má trvale blokované. Některé banky jako mBank to mají jen vyjmuté z odměn, jiné jako ČS plánovaly platby sázkovým společnostem zpoplatnit, ale do odvolání to pozastavily (asi tlak klientů), takže třeba u té ČS to je stále zdarma, i když ceník možné budoucí zpoplatnění avizuje. Tedy to není tak zlé :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 12. 2019 16:31

ROlda78 píše:já to rušil min. měsíc
a trochu s tím nadělali, nestačilo napsat v chatu "BYE". Ale mailem s X "frázemi" to prošlo.

Instrukce k výpovědi PaySend:
How can I close my account?
Please send your request via e-mail to global-account@paysend.com including the following information:

your name;
your date of birth;
your phone number;
last 4 digits of your Paysend card or the amount of your last top-up.
Your account balance must be zero in order to close your account. If you have a positive balance, please spend or transfer out the remaining balance. If you have a negative balance, please top-up your account.

You won't be able to set up a new account under the same number in the future.

Do chatu mi napsali trochu odlišný postup - použít mail help@paysend.com, uvést telefon, důvod zrušení a datum poslední transakce.

Doplnění:
tak to zas tak jednoduché nebude:
If you wish to close your account, you should submit a photo of either of the documents listed below in order to verify your ID and confirm the closure:

• Passport National;
• ID card (EEA or other);
• Driver’s license;
• Travel document.
Kind regards
Private Client Team
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 12. 2019 17:50

ano, takto jsem byl nucen to udělat (tím myšleny ty "fráze")!
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 12. 2019 20:11

a aby bylo úplně jasno kam ta kopie mé občanky šla, jsem si nastavil potvrzení doručení:
Кому: crmsys
Тема: Re:[Ticket:6818419] Please close my account, +420 60xyyyyyy
Отправлено: 2 декабря 2019 г. 21:55:08 (UTC + 03:00) Москва, Санкт-Петербург

прочитано 2 декабря 2019 г. 21:55:19 (UTC + 03:00) Москва, Санкт-Петербург.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 12. 2019 20:30

To je normální že emaily pro Paysend zpracovávají ruské servery, když jde o ruskou službu :). Ostatně toto snad věděli všichni, kdo si Paysend zakládali, nebo snad ne? Ale to je stejné jako Revolut, i tam zakladatel je Rus.
minarjo
Diskutér