PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 17:11

Ano, Paysend ani Twisto nemá MCC kód 6012, který je nejen u RB ve výluce odměn (Revolut, Cool karta atd.)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 22. 8. 2019 18:54

minarjo píše:Odměna za doporučení kamaráda 39 Kč se dává, když kamarád (tedy klidně i tvá žena :) ) udělá placenou platbu, ale maximálně za 12 placených plateb, počínaje od druhé platby (za první odměna není, protože tu dostane přímo doporučený-nově registrovaný), a to jen v prvním roce.
Viz https://paysend.com/bonus (text dole).
Dík, to jsem chtěl vědět. Takže odteď všechny platby po 3939,- a když mi přistane celkem 12x39 na druhém účtu, nemá smysl pokračovat (nikomu jinému jsem doporučení nedal). Aspoň něco.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 8. 2019 21:10

Nemá někdo zkušenosti s jinými aplikacemi, které jsou na "Obchod Play" pro android, jako např. "Z karty na kartu", Azimo Money, Paysafecard, WorldRemit Money, atd, který by nahradily Paysend?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 23. 8. 2019 00:31

Worldremit 3 platby zdarma,
Paysafecard má poplatek 5 procent za dobití u Tipsportu, nevím jak jinde, kde by se to dalo vybrat.
Azimo co jsem pochopil jde poslat ze Slovenska v eurech, z Čech to nenabízí

Co takhle Paysera.com za 1,5 eur?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 8. 2019 09:38

Jak já jsem některé ty jmenované služby pochopil, tak to je převážně v eurech, Kč jsem snad ani neviděl, u Azimo není ČR ani mezi podporovanými zeměmi. Tedy by do toho vstupovala měnová konverze, která by nejspíš u většiny služeb bonus vynulovala :(.
Paysera CZK umí, ale jak vidím aplikaci, je to mobilní peněženka na stejné bázi jako Revolut, tedy tam se obávám použití MCC 6012 a tedy nanic.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod powery 24. 8. 2019 20:37

Tak limit navýšen (řidičák) na 125k. Po zadání SENDFREE se poplatek vynuluje. Jedna platba mi tedy ještě zbývá
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 24. 8. 2019 20:57

Jeste jsi predtim ten kod nevyuzil, vid?
Ja vyuzil uz oba. No co slo dopredu jsem protocil nez to zatrhli, pristi mesic asi uz nic, na postu nemam v planu chodit.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 25. 8. 2019 08:20

Jak oba? Je znám jen jeden kód SENDFREE, nebo ne?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 8. 2019 08:26

Druhá možnost na platbu zdarma je přeci užitím promo kódu doporučujícího při registraci, kdy je poplatek za první platbu po registraci sice zaplacen, ale po úspěšné platbě hned pak vrácen formou bonusu (a ten si pak lze sám sobě na kartu zaslat bez poplatku). Kdo si mně zde v minulých dnech/týdnech (dokud Paysend ještě měl poplatek pevný) napsal o shrnující detaily ke službě v SZ, ten toto vše ví, aniž by listoval fórem :). Nicméně tento bonus za doporučení je ve výši 39 Kč napevno nejspíš pořád, takže tato první platba po registraci zdarma je po změně ceníku jen do výše 3900 Kč (aby poplatek byl do 39 Kč) a případný vyšší poplatek bude mít bonus nejspíš opět jen 39 Kč, i když už nemám jak ověřit. Oproti tomu kód SENDFREE, který každý mohl využít jen jednou, ten dle info ostatních nuluje celý poplatek i nad 39 Kč, tedy i při větší platbu je užitečný.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 25. 8. 2019 11:15

Problem je, ze me prosla jen prvni platba (24tis. minuly mesic), pak navyseni limitu na 125tis. a konec. Dalsi platba (24tis. tento mesic) jiz nelze provest na zadnou kartu. Pise to, ze muj preklad je spatny a mam zkusit jinou kartu (coz nepomaha). Zkouseno nekolikrat v rozmezi 14 dnu.
Takze jsem ani nevyuzil ten kod na poslani zdarma...(bez nej platba take neprojde)
Tak nevim co s tim...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 8. 2019 12:42

V tomto případě ("překlad karty" je špatný, to je blbě přeloženo strojově do češtiny) zde téměř jistě jde o to, že po tobě chtějí doložení, že karty jsou tvé, a bez toho platbu nepustí (jejich fraud-monitoring systém má z různých důvodů podezření, že můžeš používat odesílací karty na jiné než tvé jméno, což je v rozporu s podmínkami). Dělá se to doložením dvou selfie (u obou fotek tvůj obličej, jednou s danou kartou s viditelným jménem na ní, podruhé s OP s viditelnou fotkou, jménem, příjmením a datem narození). Ostatně když bys jim na chat napsal proč to nejde, nejspíš ti tuto mou hypotézu potvrdí (bez chatu to nepůjde). Otázkou je, zda kvůli jedné SENDFREE platbě toto dokládání má smysl :(. No ale na chatu by ti důvod řekli, stačí jim tam uvést id některé nepovedené transakce a dotaz proč se nezdařila (opakovaně). Samosebou chat jen v angličtině, jde o britský fintech :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 8. 2019 13:37

Ale anglicky perfektně neumí. Škoda, že jsem si neuložil přepis :-) Já jsem tedy s křížkem po funuse verifikován, možná tedy využiji v budoucnu jen ten sendfree převod :(
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 25. 8. 2019 18:41

Minarjo: jenže oni chtějí abych použil jinou kartu příjemce (pokud to cele není blbě přeloženo)...
Proto jsem to také zkoušel na více karet.
Jako odesílaci mám pořad tu samou (RB) na své jméno (ze které byla i ta první platba, která prošla)
A pokud budou chtít verifikaci (selfie), tak to samozřejmě provádět nebudu (ať jdou do haje...)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 8. 2019 19:16

Vlivem karty příjemce byl s Paysend platbou problém jen velmi vzácně (např. u UCB karet s limitem 15 tisíc Kč na transakci, nebo Hello bank karet, které MC Moneysend nepodporují). Tedy té hlášky, pokud se opakuje pro různé karty, nemá smysl si všímat, jen na chatu mohou prozradit skutečný důvod (a dle zdejších zkušeností tím důvodem může být právě jejich snaha o ověření, že ta kreditka je na tvé jméno, přes ta selfie). No kvůli jedné platbě to asi fakt smysl nemá. Velká škoda, že si to 1% příjmu takto rychle změnou ceny u vnitrostátních plateb bez konverze měny pojistili :(

Mimochodem, ono skrytý poplatek 1% měli u Paysendu v ceníku vždy, a to na měnové konverzi (minimálně u EUR/CZK to je přesně 1% od středu z forex trhů, u jiných měnových párů myslím také). Nečekali zkrátka, že u služby zaměřené na "levné mezinárodní platby" pár chytráků z Čech bude posílat tolik vysokých plateb vnitrostátně bez měnové konverze, čímž jsme jim poplatkový zisk srazili hluboko pod 1% (vzhledem k poplatkům za karetní platbu bance odesílací karty nejspíš i do ztráty, no :D)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 8. 2019 20:40

čulibrk ve vlákně Revolut píše:...
To Paysera vypadá líp, jen jsem nenašel, jestli jde dobít kartou.


Paysera jsem zkušebně do mobilu nainstaloval a udělal si (autorizovaný) účet. Bohužel pro naše potřeby je k ničemu: CZK tam lze v tuto chvíli dobíjet jen převodem, a to ještě k tomu na účet s rumunským IBANem :(.
A např. EURa lze dobíjet jen SEPA platbou na účet s litevským IBANem, kde je Paysera doma.
Druhá možnost vkladu na účet Paysera (nebo výběru) je hotově na pobočce spřízněných firem. V ČR taková není ale ani jedna, nejbližší možnost dle seznamu/mapy v aplikaci je 725km od Prahy, v domovské Litvě :D

Tedy v součtu: nic, co by i jen vzdáleně nahradilo Paysend...
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků