PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod e-osobne 21. 7. 2019 18:09

minarjo píše:Vážně? Já při zakládání Toma před pár měsíci (akce 1000 Kč) dostal kartu Visa, ...

Jo mam k Tom uctu debetni kartu mastercard.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 7. 2019 19:48

a já Maestro :-) stačilo si říci (ale tuším, že jim odzvonilo)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 22. 7. 2019 09:29

tak paysend na MC World Elite od EP nejde...
na AB v pohode par minut.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 7. 2019 21:04

Dnes mi jeden ze zde diskutujících připomněl v SZ jednu šikovnou vlastnost Paysend, která by každého nenapadla. Já o tom věděl, jen mi to vypadlo z paměti. Tedy: jde o navyšování pololetního limitu. Jak už zde bylo řečeno, základní limit po registraci je 25 tisíc Kč, lze ho navýšit nejprve jedním dokladem na 125 tisíc a pak později i druhým na 375 tisíc Kč. Někdo by možná řekl, že je jedno, kdy se o navýšení požádá. Ale to není tak docela pravda! Mám ověřeno už nejen od sebe, že navýšením na 125 tisíc dojde současně k vynulování dosud vyčerpané částky z limitu. Tedy se vyplatí nejprve základních 25 tisíc vyčerpat a až pak žádat navýšení. Je tedy dost pravděpodobné, že podobně se to bude chovat při navýšení na 375 tisíc. Tedy rozumné je navyšovat, až těch 125 tisíc bude téměř vyčerpáno, pokud by i druhé navyšování fungovalo jako první :). Sám ověřím až tak v září, dřív těch 125 tisíc vyčerpáno mít nebudu, no ale někdo s větším objemem plateb to možná zjistí dřív.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 23. 7. 2019 21:09

Já dnes žádal o navýšení nad 375 tis. Kč. Chtěli 3 výpisy z účtu a 3 výplatní pásky. Mají prý 3 dny na posouzení, uvidíme s čím se vyvrbí.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 7. 2019 21:35

Tak u limitu nad 375 tisíc už může hrát roli skutečná výše příjmů, proto chtějí pásky, ne? Protože pokud by někomu chodila na účet výplata v průměru řekněme 35 tisíc měsíčně (tedy 210 tisíc Kč za pololetí), těžko může úspěšně žádat o limit nad 375 tisíc Kč, když by jeho příjmy za stejné období nejen předčil, ale téměř zdvojoval a tedy by to naráželo na AML ohledně původu posílaných peněz, ne? To je můj názor, ale vliv to mít může...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod LuiS_666 24. 7. 2019 13:32

Prošel jsem všechny příspěvky, nicméně nikde není uvedeno, jak HB vyhodnocuje platby přes Paysend u KK - spadají do bezúročního období? Nebo je HB úročí od dne transakce jako u Revolut.
Jinak zkušenost HB KK - Equa, převod instantně do minuty, HB KK - RB účet, 2 dni a zatím nic.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fyluta84 24. 7. 2019 13:40

"pouzijte prosím jinou kartu odesílatele "

tohle na mě dnes vyskočilo, po 10 dnech jsem chtěl zopakovat platbu KK HB...
nešlo s bonusem za 0,- ani když jsem chtěl 39,- zaplatit..
pri namačkání všeho a potvrzení kodem od HB , hned skočí platba neproběhla. (limit mám již 125000kč)
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 7. 2019 13:52

@LuiS_666:
Stačí trochu přemýšlet. Myslíš, že by vlákno Paysend vzniklo, pokud by kreditky k této službě přistupovaly stejně jako k CK či Revo, zvlášť když oproti nim jde o placenou službu? Asi ne, viď :). Paysend je pro všechny kk (nejen HB) naštěstí stále běžný net obchodník.
K tvým poznatkům: ano, u RB či ČSOB/PS se na cílovém účtu peníze objeví až PO zaúčtování příchozí karetní transakce, čili za 1-3 pracovní dny, to už zde padlo.

-- 24. 7. 2019 15:01 --

@fyluta84:
Dle toho co píšeš jde o zamítnutí na straně HB, nejspíš kvůli limitu net plateb.
HB měla včera údržbu systémů s odstávkou, po ní často nefungují net platby bez restartu limitu. Jdi do IB HB a změň si limit pro net platby, klidně o jedinou korunu, tím to restartuješ. U Paysend funkce Zopakovat platbu nemá dostupné všechny parametry platby, i tím to může být, já ji ještě nepoužil, raději zadávam znova (kartu plátce si Paysend až na CVC pamatuje).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod LuiS_666 24. 7. 2019 14:51

Díky za info, snažil jsem se podělit o zkušenost.
Nicméně služba samotná nevznikla ke generování obratů na KK, z toho jsem vycházel. Implicitně snad nejsou všechny články na foru o ždímání bonusů.
Mě třeba přijde využitelná kombinace KK a karty s účtem s okamžitým připsáním platby jako emergency karty. Případně jako superlevná náhrada Western Union pro UA, nebo jine zahraniční pracovníky.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 7. 2019 15:15

Ano, přesně proto byla služba Paysend vytvořena především pro země východního bloku, ne nadarmo je původně ruská (ostatně i Revolut založili Rusové, i když v Británii). V zemích jako Rusko, Ukrajina atd mají dost drahé i vnitrostátní, natož mezinárodní bankovní převody, tam je pro ně Paysend daleko levnější právě i v rámci země. V ČR vnitrostátní Paysend převody mají jen tebou zmíněný účel :) (kdo by jinak platil 39 Kč, když naše banky mají platby už téměř všechny zdarma), ale u mezinárodních si umím i u nás představit běžné využití Paysendu, zvlášť mimo SEPA euro prostor.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 7. 2019 20:25

Super, limit navýšen na 500 tis.Kč a začínám od nuly. Snad to bude líp fungovat.

@fyluta: Hlášek si nevšímej, jsou to nesmysly. Jediný co funguje, je zkusit to další den.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 7. 2019 16:23

Doporučení k časům zadání Paysend plateb:
Nedávno jsem zde psal, že u bank, které ručně MC Moneysend platby kontrolují a až pak je zasílají z centrály na cílové účty je výhodnější Paysend platbu zadávat v běžné úřední době banky. To jistě platí stále, ale z našich bank (i dle článku na Mešci, zde již odkazovaném) tento postup manuální kontroly plateb volí snad jen Equa bank. Při zasílání na její karty tedy výše uvedené platí.
Pokud však budete posílat na karty jiných bank, doporučuji naopak se "bankovní špičce" vyhnout! Minimalizujete tím riziko neúspěchu platby. Já například jednu platbu zadával v pátek kolem 23h, druhou v sobotu kolem 22:30 (jednu na UCB debetku, druhou na Air) a obě v těchto časech prošly ihned - zelená fajfka v Paysend a připsání na cílové kartě (v obou případech šlo o banky co příchozí Paysend platbu ukazují už před zaúčtováním, u RB, ČSOB/PS by se samosebou na cílové kartě objevila o 1-3 dny později, hlavní ale je rychlý úspěch na straně Paysend). Doporučuji tedy podobné dny/časy hlavně těm, co zatím měli s akceptací platby problémy.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jenda_s 25. 7. 2019 17:44

@minarjo: nemyslím, že by Equa kontrolovala ručně. Posílal jsem v pondělí kolem 9:00 z RB na debetku Equa a celé to proběhlo cca do 2 minut. Bylo to o fous pomalejší než na debetku Air, ale skutečně jen o fous.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod barnyss 25. 7. 2019 21:31

Potvrzuji co píše jenda_s: v úterý kolem 14:30 hod převod KK HB -> DK EQUA (50k Kč) během minuty.
Naopak ve stejný čas převod KK HB -> DK UCB (50k Kč) neprošel!
barnyss
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků