PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod powery 3. 9. 2019 07:20

Tak 30k z HB do AB a SENDFREE prošlo. Ještě mi došel email, že za 3 platby v září dostanu v říjnu 3 převody zdarma, při 10 pak 10.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 9. 2019 07:51

Takze to by slo udelat v zari 10 placenych prevodu malych castek a v rijnu by bylo 10 prevodu zdarma i pro velke castky?
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 9. 2019 08:01

POZOR! U té emailové nabídky 3+3 resp. 10+10 platí totéž, co jsem zde psal už vícekrát. Tedy jako u všech jiných emailů s nabídkou promo kódu, i tato platí jen pro mezinárodní převody, tedy na cílové karty mimo ČR takové, na kterých Paysend vydělá na konverzi měn 1%. Promo kód pak kompenzuje jen těch základních 39 Kč (tento poplatek je u mezinárodních plateb stále pevný, to 1% mají nově jen u vnitrostátních, kde nevydělají na konverzi). Tedy pro vnitrostátní platby nepoužitelné (vůbec se do toho nepočítají, viz konec jejich emailu), pro mezinárodní kvůli jejich měnové konverzi drahé :(.
Naposledy upravil minarjo dne 3. 9. 2019 08:21, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 9. 2019 08:09

JO tady je game over, už jsem jim poslal výpověď.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 5. 9. 2019 22:10

Zrovna když jsem chtěl začít Paysend používat vidím 1% poplatek z CZK na CZK nad 3.900 Kč, takže skutečně konečná. Nechám si asi účet otevřený, resp. nevidím důvod posílat výpověď.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 5. 9. 2019 22:14

Tu volbu poslat z karty na účet asi nemá cenu zkoušet, na český účet to odeslat neumí?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 9. 2019 22:22

Na účet to umí jen SEPA platbu, tedy v EUR. Poplatek sice za toto Paysend neúčtuje, ale zaplatíš jim jinak: 1% za měnovou konverzi z CZK na EUR (jejich směnný kurz je téměř přesně o 1% horší než forex střed).

Jinak řečeno: kromě promo kódu SENDFREE (ten může každý použít jen jednou) nyní už u Paysend není žádná možnost, jak srazit náklady transakce pod 1% :(.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 5. 9. 2019 22:52

No ale třeba v budoucnu umožní poslat i na český účet?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 9. 2019 04:43

Vše je možné, pak by ale zase téměř jistě takovou platbu bez konverze měny zpoplatnili tím 1% či podobnou procentní částkou. Protože nákladů, které musí platit bance odesílací karty (dle EU max. 0,3%) se oni nezbaví, takže svého zisku budou chtít dosáhnout. A když ne konverzí měn, tak právě % poplatkem, jak to teď předvedli úpravou toho ceníku pro národní převody na kartu :(.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tomasfinance 11. 9. 2019 13:31

Takže když použiji promokod, tak mám vnitrostátní konverzi stále zadarmo, je to tak?Dík
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 9. 2019 13:59

Kód doporučení použitý při založení Paysend ti pomůže už "jen" k proplacení bonusu 39 Kč za úspěšnou první platbu (i když bude dražší), tedy zdarma vyjde první platba jen do 3900 Kč. Oproti tomu promo kód SENDFREE (použitelný jen jednou) ti zaplatí (vynuluje) celý jeden poplatek bez ohledu na jeho výši (vhodný tedy i na vyšší platbu).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 9. 2019 16:48

Zkusil jsem platbu 17k z HB do HB s využitím SENDFREE. Tváří se, že vše ok, zatím vidím jen nezaúčtovanou transakci na odesílací kartě.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 9. 2019 17:28

Hello bank nepodporuje (pokud se nic nezměnilo) příchozí MC Moneysend transakce, už to dříve mnozí zkoušeli včetně mě. Platba tedy velmi pravděpodobně skončí neúspěšně. Až by se tak stalo, tak ten kód SENDFREE použij k zaslání z kreditky HB na nějakou z osvědčených debetních karet (Equa, Air, UCB-tu ale jen do 15k, tyto tři jsou s okamžitým přípisem po úspěchu platby, dále třeba RB či ČSOB/PS s přípisem až po zaúčtování, tedy za cca 2 pracovní dny)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 9. 2019 17:55

Ok, zkusím případně AB. Kdy cca bude jasno, že transakce neproběhla? V PS vidím na webu v detailu "nevyřízeno", v IB je platba nezaúčtovaná na odesílací kartě.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 9. 2019 18:02

Tak do půl dne nejdéle bývá jasno. Pokud to bude brzy (ještě dnes), tak Paysend jen uvolní blokaci a v HB jako by transakce nebyla. Pokud ale až za několik hodin (přes noc), pak je možné, že už nebude moci Paysend na kartě plátce jednoduše uvolnit blokaci, ale bude muset provést vratku. Což by pro tebe znamenalo přičtení platby na tu HB kreditku až za 2-4 pracovní dny (mezitím by proběhlo zaúčtování původní platby), zase ale by bonus byl u HB i z takové platby, protože dává ze všech zaúčtovaných bez ohledu na vratky :). I to se mi jednou stalo (dokud Paysend fungoval s fixním poplatkem) - platba zadaná kolem 22:30h byla zamítnuta až někdy kolem šesté ranní, Paysend to vyřešil vratkou místo rušení blokace a měl jsem HB bonus díky tomu i z nepovedené (a tedy bezplatné) Paysend transakce, když už z toho byla zaúčtovaná platba+vratka. To ale nastane fakt jen tehdy, když by transakce nebyla rozhodnuta jako zamítnuto/ok do několika málo hodin, to se jim u mě povedlo jen jednou. Jinak klasicky Paysend jen ruší blokaci a platba v HB jako by nebyla.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků