PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 8. 2019 15:35

Samosebou, není na seznamu povolených dokumentů. Smyslem ověřování adresy nejen u Paysend, ale všude obecně je to, že na dané adrese bydlíš a jsi tam něčím vázán, což mobil fakt není :). Proto se nejen u Paysend typicky uznávají faktury za energie (tedy hlavně plyn, elektřina), kde adresa je současně i odběrným místem (což dokládá zainteresovanost osoby na dané adrese), nebo bankovní výpis (který se bere tak, že těžko někdo své bance podstrčí falešnou adresu, ze které by se dopisy vracely :) ).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 8. 2019 17:12

Dnes mi naskakuje při zadání platby poplatek 350 Kč/transakci když chci poslat 35000 Kč. Nějak podražili, tak asi game over.

Edit: Tak potvrzeno na chatu, od 3900 Kč výše je poplatek 1% z transakce.:-( Ani se neobtěžují tuto změnu dát na svůj web. Tak to mi ten limit 500tis./rok je na nic. No nic, jdu to odinstalovat. Zase jeden fintech, který za rok nebude existovat.
Naposledy upravil čulibrk dne 21. 8. 2019 17:50, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 8. 2019 17:50

Bylo jasný, že to dlouho nemohlo vydržet. Ty zdarma převody jsou nadále zdarma, nebo i to zrušili?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 8. 2019 17:53

Ano, je to nepříjemná zpráva. Ostatně i zde už zaznělo, že fixní poplatek 39 Kč za situace, kdy u velkých plateb musí Paysend jako obchodník dané bance u kreditky platit výrazně více, nemohou dlouho udržet.

Nicméně i trochu optimismu: u RB Mall kreditky se stále ještě Paysend platba vyplatí, když poplatek 1% stále "jen" zmenší její 2% bonus na polovinu (tedy na úroveň běžnou u jiných kreditek jako HB či mBank). Tedy do doby, než by úpravu udělala i RB...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 8. 2019 18:18

No, zase jsem někde prošvihl obdobní žní. :) (Zase na druhou stranu jsem to dosud nepotřeboval.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod curvecardik2 21. 8. 2019 18:20

@minarjo: Useknu ti jednu ruku, a řeknu ti, aby jsi byl optimistou, že máš ještě jednu.
curvecardik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 8. 2019 18:22

… aneb "Tedy, nerad to říkám, ale jsou chvíle, kdy by se měli optimisté popravovat."
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 8. 2019 20:14

Hmm, teprve včera mi dorazila RB Mall, ještě ji ani nestihli aktivovat. Úhrada např. dobírky přes Curve tedy už nefunguje? Přišlo mi nějaké info o Payment link aplikaci, třeba by to šlo nějak využít?
Jak asi zareagují na větší množství hodnocení 1* na Google Play ...
Naposledy upravil A1rh- dne 21. 8. 2019 20:21, celkově upraveno 1
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 8. 2019 20:17

Zeptal jsem se na chatu jak lze zrušit kompletně můj účet u nich ......... a oni mně blokli, už se nemůžu přihlásit do aplikace. :-) Minarjo pomoz mi.:-)
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 8. 2019 20:24

to aby sis ještě zablokoval všechny karty ze kterých jsi platil, aby si nechtěli strhnout ještě něco za blokaci a drzé dotazy :)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 21. 8. 2019 20:31

A1rh- píše:Hmm, teprve včera mi dorazila RB Mall, ještě ji ani nestihli aktivovat. Úhrada např. dobírky přes Curve tedy už nefunguje? Přišlo mi nějaké info o Payment link aplikaci, třeba by to šlo nějak využít?
Jak asi zareagují na větší množství hodnocení 1* na Google Play ...

Platba dobírek RB Mall kartou přes Curve funguje. Případně lze RB Mall kartou platit Twisto vyúčtování.
Milos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 8. 2019 21:14

RB Mall dává 2% při úhradě Twista?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 21. 8. 2019 21:17

Kamkoli se na jejich webu podívám, tak všude nehorázně lžou.

https://paysend.com/auth/help Paysend is Low-cost
Our low fees are always fixed regardless of the amount sent.

https://paysend.com
Pevný poplatek
Pevná sazba
Poplatky jsou nižší než náklady na cestu do kamenné pobočky poskytující převodní služby - pouze 1 £ z Velké Británie, 1,50 € z jakékoli evropské země
Převod peněz online na jakékoli MasterCard nebo na běžný bankovní účet* do Česká republika pouze za 39 CZK.

Nadělám screenshoty a na reklamaci to musí jít uhrát, poplatek budou muset vrátit. A když ne, tak je někam nabonzuju pro klamavou reklamu.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 21. 8. 2019 21:46

A1rh- píše:RB Mall dává 2% při úhradě Twista?

Dává ;-)
Milos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 8. 2019 22:32

No ta změna ceníku musela proběhnout narychlo a snad někdy během dneška, asi jako reakce na příliš mnoho vysokých plateb kreditkami z ČR, ze kterých se jim začaly generovat ztráty, které 39Kč nepokrylo :). Takže není divu, že jinde se to ještě na webu neprojevilo, pokud je to ušito narychlo.

A s tou RB Mall jsem to myslel dobře: když už to čulibrk hned házel celé do kopru a chtěl odinstalovat, tak s ní jako jedinou to přeci lze i nadále využívat, snad to RB hned tak nezastaví. Přeci jen Mall dnes už jako jediná je i toto Paysend opatření schopná "porazit", když má za net platby zatím stále 2%... Samosebou to zbylé 1% je dobré pro ty, co nemají nebo nechtějí využít jinou komplikovanější možnost, jak čerpat bonus na celých 25-35 tisíc Kč celá 2% (tedy nechtějí chodit na poštu s dobírkami a podobně).

@čulibrk:
No pokud jsi jim napsal že chceš registraci zrušit, tak se nediv, že ti hned rychle a rádi vyhověli - přeci jen zisk z těch vysokých plateb za 39 Kč mít nemohli, spíše ztrátu :)
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka