PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 19. 7. 2019 09:37

PaySend ČEZ karta > RB trvá dva dny, posláno ve středu před polednem, zaúčtováno dnes ráno
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 7. 2019 19:28

S474N píše:No ale je nutne zaroven dodat to, ze abyste komukoliv takhle mohli poslat penize, tak musite znat jeho cislo kartu a platnost...

No vidíš, a právě v zemích, kde mají drahé vnitrostátní převody, nemají obavy tyto dva údaje odesílateli sdělit. Jak jsem četl, v takových zemích tento typ plateb frčí.
Ono by bez CVC kódu (který pro kartu příjemce není třeba znát) neměly být snad zneužitelné, ne? Samosebou jen při nulových limitech pro MO/TO platby, kde CVC třeba není.

-- 19. 7. 2019 20:33 --

retron píše:PaySend ČEZ karta > RB trvá dva dny, posláno ve středu před polednem, zaúčtováno dnes ráno

V tom případě bude Raiffeisenbank spadat z hlediska zpracování příchozích MC Moneysend transakcí do stejné skupiny jako ČSOB/PS, tedy že danou karetní transakci zobrazí v IB a zůstatek o ní navýší až po jejím zaúčtování, viz můj FAQ na první straně tohoto vlákna. Nebo snad celé dva dny byla v Paysend aplikaci platba ve stavu "ve zpracování", tedy oranžová ikona? To pochybuji, Paysend zpravidla když nedostane potvrzení o přijetí bankou příjemce do cca půl dne, tak platbu ruší (červená ikona), pokud ho dostane, zobrazí zelenou ikonu ok. Zpracování bankou příjemce pak dle mého FAQ, no...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 19. 7. 2019 20:32

Paysend poslal okamzite, zelená fajfka, ovsem RB: datum transakce 17.7., datum zauctovani 19.7., mozna by platit kartou slo, ale disponibilni zustatek se aktualizoval az po pripsani
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 7. 2019 20:47

Ano, zcela stejně postupuje ČSOB/PS, že u Paysend plateb to je stejné jako třeba u karetních vratek (z Curve po gbit i jiných). Kladné transakce z karty evidentně ČSOB, PS i RB vždy (tedy i u MC Moneysend plateb) zohlední až po zaúčtování, tedy typicky je třeba 1-3 pracovní dny čekat. Když to člověk ví, nic se neděje, jen to nesmí překvapit neznalé, kdeže ty peníze z úspěšného Paysend jsou :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 7. 2019 06:46

dk1844 píše: Ja jsem totiz mel limit vetsi nez mam uverovy ramec, abych mohl platit vetsi castky (kdyz mam prebitou kreditku) - nastavuje se to takovym trikem ve Firefoxu, viz navod tady nekde na foru. Ale abych rozchodil ten Paysend, tak bylo, kupodivu, nutne snizit limit pod uverovy ramec. Fakt divny. Kazdopadne diky za pomoc a tipy, minarjo! Treba tohle info taky nekomu pomuze, kdo ma umele vysoky limit karty z drivejska (napr. pro platby na poste nebo tak ;-)

Fakt je u HB nutné jít zpět na velikost kreditního rámce? To by pak pro mě nebylo, dal jsem je na minimum.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2019 09:57

@wit.cz:
Pokud dk1844 nemohl z HB kreditky udělat vyšší net platbu (je jedno zda Paysend či jinou), myslím si stále, že to bylo "zaseklým" limitem, což se v HB občas stává. Pokud tou fintou přes prohlížeč Firefox nedochází k oživení limitu (není vyvolána příslušná funkce), mohlo by pomoci jej standartním způsobem přes IB snížit na úroveň limitu a pak hned zase přes tu FF fintu zvýšit, snad by ho to mělo restartovat také (právě při té standardní změně na limit, následné navýšení by jej zmrazit už snad nemělo, pokud FF finta je stále funkční). Ale to by musel někdo vyzkoušet, já navyšovat nad rámec zatím nemusel, nemám rámec natolik malý.
Ale obecně pro HB by neměl být rozdíl v net platbě obchodníkovi Paysend a jinému obchodníkovi (na black list HB Paysend určitě nedala, když jiným funguje), takže nemožnost zadání by měla souviset obecně jen s tím zakouslým limitem, ne s Paysend.
Naposledy upravil minarjo dne 20. 7. 2019 18:00, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 7. 2019 10:42

Postup funguje pořád, to jsou zkoušel minulý týden, potřeboval jsem navýšit na 90k :-) Ok, tak nezbývá, než vyzkoušet osobně. Jak píše čulibrk, posílání na víckrát mě také odrazuje. Buď to poslouží mně, jak potřebuji, nebo to nemusím používat, takže vyzkouším něco mezi 30 - 50k na jednu platbu.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 20. 7. 2019 16:55

Dej vedet, jak jsi dopadl po zmene limitu tam a zpet.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2019 22:00

Vypadá to, že Paysend nějak významněji zrychlil svůj systém. Zatímco v červnu platby trvaly 15-60 minut, dnes i včera večer (tedy pátek a sobota, v obou případech po 21h večer) mně platby na debetku Air a UCB trvaly v obou případech jen jednotky vteřin. V podstatě hned po zadání 3DS SMS kódu kreditky plátce je v Paysend teď už zelená fajfka a v Air i UCB je transakce součástí disponibilního zůstatku (sice ve stavu nezaúčtováno, ale to nebrání využití). Tedy fakt slušné zrychlení.
Na základě zkušeností mých i ostatních připomínám, že u RB i ČSOB/PS se transakce na příchozí kartě zobrazí (a zůstatek se navýší) až po zaúčtování, tedy za 1-3 pracovní dny.. Možná do této pomalejší skupiny patří ještě jiná banka, ale UCB, Air či Equa to rozhodně nejsou.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2019 12:30

Zato z hlediska overeni uz cekam nekolik dni a nic.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 7. 2019 13:20

Jsou prázdniny, lidé na dovolených, no :). A ověření narozdíl od normál platby vyžaduje živého člověka...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 7. 2019 13:25

mailem jsem se nedočkal, z appky je to lepší (ale i tak 3 dny!)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 7. 2019 13:32

Tak ty 2-3 dny je normál, při vložení fotky/dokumentu přes CHAT mobilní aplikace. Při využití emailu to může trvat výrazně déle, to už jsem zde psal.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 21. 7. 2019 14:14

Ja to mel tedy vzdy do druheho dne pres email.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 7. 2019 14:30

Nojo, ale klientů z ČR teď Paysendu přibývá :D - asi nestíhají.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka