PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 10. 7. 2019 14:10

a za jak dlouho se to připsalo na ČEZ, taky D+2?
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 7. 2019 14:14

co značí oranž. status platby a jak dlouho se to v tomto stavu může běžně nacházet?
edit: tak pár hodin, pak zelená ;-)
Naposledy upravil ROlda78 dne 10. 7. 2019 16:44, celkově upraveno 1
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 10. 7. 2019 14:40

@retron: posilal jsem v nedeli a v pondeli to vypadalo ze je pripsano - pustilo mne to na dalsi platby.
ale dnes to pise nedostatek prostredku, prestoze by tam zustatek byt mel. je to karta manzelky ,takze zjistim asi az vecer...
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 7. 2019 18:10

@jumpmans:
Viz můj FAQ zde ve vlákně výše, otázka na zpracování na straně karty příjemce: u řady bank, i když je MC Moneysend platba na kartu připsána, tak to je ve stavu nezaúčtováno a klasicky jako u plateb kartou se musí 1-3 pracovní dny čekat, než bude částka zaúčtována a použitelná. Ve FAQ uvádím tři možnosti připsání na kartu příjemce, se kterými jsem se zatím setkal.
Jinak jsi celkem odvážný, posílat si Paysend platbu na ČEZ kartu, kterou vydává ESSOX, tedy dceřiná společnost od Komerční banky. Pokud jsi četl zde ve vlákně už několikrát odkazovaný článek na Měšci, tak bys věděl, že v roce 2016, kdy byl článek napsán, právě Komerční banka a ještě Fio tyto příchozí MC Moneysend platby zpoplatňovaly, což může trvat dodnes! V ceníku to nikde nebude, protože MC Moneysend službu banky před klienty "tají", pro mě je to velká konkurence k výrazně dražším mezinárodním platbám. U KB má jít o 1% min.29 Kč v případě expresní platby do 30 minut (což Paysend platba je, pokud tam nejsou potíže s bankou příjemce, je transakce hotová třeba už za 15-20 minut, tak jsem to měl u přijímací debetky Air bank i Poštovní spořitelny). Tedy bacha na to, aby na ČEZ kartě nenaskočil za toto nepříjemný poplatek (buď hned po zaúčtování, nebo na konci účetního období před vygenerováním výpisu). Fio a KB karty jako přijímací fakt nejsou dobré, jedině že by někdo otestoval, že tyto poplatky už i tam zrušili (ale možná to nelze zjistit hned, mohou být účtovány až na konci účetního období).

@filip893:
Zda u RB kreditek (v mém případě Mall) bonus je, to budu vědět už 16.7. U Hello to je ok.

ROlda78 píše:co značí oranž. status platby a jak dlouho se to v tomto stavu může běžně nacházet?

V oranžovém statusu se Paysend po blokaci na kartě plátce pokouší doručit platbu na kartu příjemce. Běžně to trvá 15 minut až hodinu, jen výjimečně déle, a záleží hlavně na bance příjemce, jak rychle příjem schválí, a zda se tak děje automaticky, ručně, nebo různě dle částky. Třeba u Equa bank a jiných bank (viz tabulka ve zde odkazovaném článku na Měšci), které MC Moneysend platby ručně kontrolují, než povolí připsání - přeci jen pro banky jde o anonymní peníze, neznají plátce částky, jen že je to od Paysend). Je dobré platbu zadávat pracovní dny 8-18h, pak je v cílové bance více pracovníků je schválení :)
Naposledy upravil minarjo dne 10. 7. 2019 19:13, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 10. 7. 2019 18:59

Mne Hello blokuje vse, od 1000Kc proste vse.
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 7. 2019 19:15

lukas1107 píše:Mne Hello blokuje vse, od 1000Kc proste vse.

To bude ten starý známý problém se "zamrzlým" limitem pro net platby. Otevři si Hello online bankovnictví a u dané kreditky si změň limit pro net platby třeba jen o 1 Kč, tím se "restartuje" a net platby (nejen Paysend) už jistě pak půjdou až do tebou nově nastaveného limitu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 10. 7. 2019 19:45

Nebude, protože jsem platil pak i v eshopu 3000Kč a to prošlo normálně.
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 7. 2019 20:38

Minarjo, to je hezký, že se snažíš tady Paysend všem vysvětlit, ale máš jen svoji nepodloženou teorii, ale praxe ukazuje úplně jiné chování, jak vyplývá i z příspěvků ostatních. Mně napriklad prošly i platby 50000 Kč (už 3x) o víkendu nebo po 18 hodině. Řada plateb neproběhne a hlásí to nesmysly, jako změňte kartu příjemce, změňte svoji platební kartu, a když to člověk udělá, tak to nepomůže. Je to jen o náhodě nebo o nějakých neveřejných limitech. Support jen kopíruje ty nesmyslný hlášky. Jo a v Airbank můžu hned bez problémů nezauctovanou ale připsanou platbu převést a nic se neděje. Takže se na Paysend nedá vůbec spoléhat. Za chvíli budu na limitu plateb a rád si od něj odpočinu. Jediný dobrý je, že neblokuje u sebe peníze, jako Revolut.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 7. 2019 21:55

@čulibrk:
Ani v jednom případě nejde o mojí teorii, to spíš ty se snažíš (neber to jako urážku, jen to tak chápu z tvých příspěvků na tomto fóru) dojit produkty na krev maxima limitů/bonusů a ignoruješ zkušenosti jiných, no a pak se divíš, že tě někde stopnou - viz třeba ten Revolut :).
Doporučení typu plateb do 1000 euro nejsou z mé hlavy, ty jsem četl na nějakém finančním webu, možná dokonce přímo na webu Paysend, už nevím přesně. Doporučení se netýká přímo Paysendu, ale služby MasterCard Moneysend/Visa Direct, kterou využívá. Proto stále píšu, že to je doporučení, ne nutnost. A vyplatí se ho dodržet proto, aby tě nikoliv Paysend, ale banka přijímací karty od toho kvůli AML neodstavila. Platí známé pořekadlo "méně je někdy více", což v případě Paysend znamená raději dvě platby 25 tisíc minimálně týden či 14 dní od sebe (ideál každá na jinou debetku jiné banky), než naráz 50k na jednu a nechat se po několika takových pokusech přijímací bankou od MC Moneysend služby odstřihnout, nebo dokonce být povolán k podání vysvětlení danou bankou, kdo je plátcem těch plateb a jaký je jejich původ (což za určitých okolností kvůli AML musí). Ono prostě když by dané bance na tvůj účet chodily často platby nad 1000 euro přes Paysend, tedy anonymní (banka nemá jak zjistit plátce, narozdíl od běžného převodu, proto je doporučení tak nízko na 1000 eur), pak bude muset reagovat. Některé banky dle článku Měšce (ta tabulka v něm) takto manuálně kontrolují dokonce každou platbu (třeba Equa bank), proto ta Paysend transakce někdy déle trvá (i přes hodinu) nebo je zamítnuta, pokud to banka manuálně ověřit nestihne, nebo to zamítne.

K doporučení zadávat platby pracovní dny přes den: Sám support Paysend mi na můj dotaz (po zamítnuté transakcí do Equa zadané kolem 22h večer, zamítnuta byla až druhý den ráno) napsal, že s platbami, které jsou manuálně ověřovány přijímací bankou a ta to v určitém časovém limitu nestihne, jsou problémy (chyba zaslání kvůli časové prodlevě). Proto je vhodnější platby zadávat přes den, to tento typ chyby může eliminovat (na centrále banky je na to více úředníků). Nic tedy není z mé hlavy!
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 7. 2019 22:24

Já prostě když můžu něco udělat za 39 Kč, tak se to snažím udělat, než abych platil 78 Kč, nebo 103 Kč na poště. Patrik mě nakazil. :-)

Ty nový fintechy třeba jednou budou dobrý, ale problém je, že nejednají otevřeně ......co se smí a co se nesmí a mají svoje skrytá pravidla, o kterých lžou, že je nemají.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 7. 2019 09:22

čulibrk píše:Ty nový fintechy třeba jednou budou dobrý, ale problém je, že nejednají otevřeně ......co se smí a co se nesmí a mají svoje skrytá pravidla, o kterých lžou, že je nemají.

Bez ohledu na vše ostatní - tohle je asi pravda. :-|
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 7. 2019 09:34

:hm čímž se od bank vlastně moc neliší
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 7. 2019 12:33

ROlda78 píše::hm čímž se od bank vlastně moc neliší

Třeba blacklist u mBank, jsem na něm a přesto takový blacklist neexistuje... ;-)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 7. 2019 12:39

Tak ten neexistující blacklist je u více bank. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 11. 7. 2019 16:05

mBank KK e-shop --> debetka ČSOB - platba se ukázala až za 2 pracovní dny.
mojmax
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka