PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 8. 2019 07:40

Hmm, to jsem ten řidičák posílal zbytečně. Tak nic, zase je další kopie někde na ruských serverech v cizím doupěti.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 8. 2019 07:56

@lenka_2: Paysend lhal hned od začátku, třeba hláškama, že na odchozí kartě nejsou peníze. Teď se můžeme modlit, že ti rusáci v GB neprodají kopie našich pasů a karet na černém trhu. :-)
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 09:12

Ono s tím lhaním bych byl opatrný. Stále totiž platí, že poplatek je pevný (pro ČR tedy 39 Kč) pro všechny MEZINÁRODNÍ převody (tedy na zahraniční kartu), nebo i české převody, ale v EUR místo CZK (tedy s jejich konverzí). Důvod je prostý: u těchto převodů to 1% získají měnovou konverzí (je to jejich standardní spread od středového Forex kurzu). Jen u platby bez konverze v rámci státu tedy to 1% zakomponovali nově přímo do poplatku :(.
Paysend byl (bohužel pro nás) vždy zamýšlen jako služba k převodům mezi zeměmi, viz hláška hned z úvodní obrazovky webu:
"Převod peněz online do více než 70 zemí po celém světě pouze za £ 1, $ 2 nebo 1,5 €". Nebo viz fakt, že když minimálně jednou měsíčně posílají mailem kód pro platbu zdarma, tak se vždy týká také jen mezinárodního převodu (pouze ten jednou použitelný kód SENDFREE je i pro převod domácí bez jejich měnové konverze).
Toto (že převod do víc jak 70 zahraničních zemí je za poplatek pevných 39 Kč) i nadále platí. Tedy i když to mrzí samosebou i mě (změnu úspěšně tajili), toto nelze nejspíš z hlediska klamání úspěšně napadnout, vždy by tvrdili, že to je podané jako převod do zahraničních zemí, bohužel :(. Procentní poplatek se do kurzové konverze zkrátka schová všude úspěšněji, než do fixní částky, u spreadu měn lidé (zvlášť ti méně znalí) "méně protestují".

Paysend tímto nicméně nehájím, jen si myslím, že to napadnout moc nejde. Tato rychlá, nikde předem neohlášená změna poplatku pro domácí platby bez konverze je rozhodně sviňárna :(.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 22. 8. 2019 09:21

takže pro "náš" účel zbývá ještě ČP. Zkusil jsem infolinku, kde mi zásilku spočítala na cca 151 Kč cenným psaním (lepší než 350 Kč, ale zase opruz 2x někam jít), i když nevím, kde na to přišla, když kalkulátor na webu mi vyhazuje cca 179 Kč pro 50k. Budu muset pohledat vlákno o ČP, příp. jestli nemáte někdo přímý odkaz, příp. správný výpočet. Díky.
V profilu doporučující kód pro Revolut+300Kč, Paysend, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Twisto 300 Kč, Booking 10%, Creditas, ING (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 09:33

ČP jsem nikdy pro tento účel zatím nevyužil (morálně se mi příčí posílat zásilku v desítkách tisíc Kč sám sobě, umím si představit ty pohledy poštovních úřednic), ale na fóru to sleduji. Tedy vím, že není třeba využívat dražší Cenné psaní, stačí doporučený dopis s dobírkou, tam se cena více blíží 100 Kč (i když teď mírně více, když zrušili ty dobírkové složenky typ ČSOB a nechali jen klasickou typ A-na účet). Patrik jako pravidelný zákazník pošty ví víc :). Jinak viz vlákno Česká pošta.
Naposledy upravil minarjo dne 22. 8. 2019 09:51, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 8. 2019 09:35

správný výpočet je 100 Kč pro doporučený dopis na dobírku se ZK

Minarjo: pokud se budu i nyní držet tvého návodu, budou pro mě dvě platby zdarma? jde mi o to, jestli to alespoň využít takto pro dvě platby, nebo jestli je to mrtvé..
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 8. 2019 09:35

Mimochodem, lze na Poště platit kartou Diners Club?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 09:43

@wit.cz:
Bohužel nejsem schopen to s jistotou říct, když sám mám dávno obě možnosti plateb zdarma využité a otestovat to tedy nemohu. Pokud už jsi ale registrován, můžeš při zadávání platby zkusit, jak formulář reaguje na zadaný propagační promo kód SENDFREE (zda i ten poplatek vyšší jak 39 Kč zcela vynuluje nebo ne, je to vidět hned v prvním kroku při zadávání částky). To je tedy ta druhá možnost platby zdarma. Ta první možnost (39 Kč za první platbu po registraci s kódem pozvání) nejde bez vyzkoušení ověřit, protože ten bonus je připsán až po úspěšné platbě. Osobně se ale domnívám, že v tomto případě by bylo proplaceno bonusem jen těch základních 39 Kč, nevěřím že by Paysend při zdražení zasahoval do algoritmů bonusů za pozvání přítele a vyplácel bonus vyšší :(.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 22. 8. 2019 10:09

tak jsme se dlouho neradovali.. ale co..
třeba bude něco jiného, a nebo mají jen systémovou chybu.. :)
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 22. 8. 2019 16:10

wit.cz píše:správný výpočet je 100 Kč pro doporučený dopis na dobírku se ZK

Minarjo: pokud se budu i nyní držet tvého návodu, budou pro mě dvě platby zdarma? jde mi o to, jestli to alespoň využít takto pro dvě platby, nebo jestli je to mrtvé..

Zkusil jsem kód SENDFREE v prvém kroku zadat a poplatek 1% byl vynulován. Ale protože nyní převod nechci/nepotřebuji provést, převod jsem nedokončil (snad ten nulový poplatek zůstane i po realizaci platby).
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 22. 8. 2019 16:34

Škoda, chyběly mi 4 převody do vytěžení ČEZ karet do maxima, než od září přestanou dávat bonusy. Platit 1% do Ruska s tím, že z toho zůstane 1% s nejistotou, zda za to bonus bude, se mi nechce.
Jinak když jsem ženě založil účet přes svoje doporučení, dostával jsem na svůj bonus účet poplatky, co platila ona. Teď to asi bude dávat jen těch 39, co? Z kolika plateb to celkem je? Že bych udělal ještě pár převodů na jejím účtu...
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 8. 2019 16:47

Už mi poslali:
Hello, !
Your account has been cancelled. You can't access it anymore. However, please note that due to the fact that you used the account to complete successful transfers, it will be completely deleted from the system only in 30 days.

Kind regards
Private Client Team
PaySend - Global Money Transfers
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 8. 2019 17:12

mareka: díky za info.. já nejsem po dvou dnech stále ověřen, tak jsem to nemohl vyzkoušet
čulibrk: no jestli po 30 dnech jsou pryč všechny záznamy, tak jako dobrý :D to pak není moc těžký přes ně prát peníze s pár podstrčenými doklady...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 8. 2019 17:27

noi2 píše:Jinak když jsem ženě založil účet přes svoje doporučení, dostával jsem na svůj bonus účet poplatky, co platila ona. Teď to asi bude dávat jen těch 39, co? Z kolika plateb to celkem je? Že bych udělal ještě pár převodů na jejím účtu...

Odměna za doporučení kamaráda 39 Kč se dává, když kamarád (tedy klidně i tvá žena :) ) udělá placenou platbu, ale maximálně za 12 placených plateb, počínaje od druhé platby (za první odměna není, protože tu dostane přímo doporučený-nově registrovaný), a to jen v prvním roce.
Viz https://paysend.com/bonus (text dole).

A druhá důležitá věc: kartu, kterou jsi použil jako odesílací ve svém profilu, už nepůjde použít v žádném jiném (ochrana před využíváním cizích karet, podobné to je u Curve). Přehození použité karty na jiný profil je možné jen zasláním dvou selfie, jak zde výše bylo popsáno (s OP a s danou kartou). Musí se shodovat jméno na kartě a v profilu.
Naposledy upravil minarjo dne 22. 8. 2019 18:12, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod stewen11 22. 8. 2019 18:05

Tak teď jsem, pánové, zmaten. 2% u Mallu fungujou na platby typu Paysend a Twisto, ale nabíjení Revolutu ne??
stewen11
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka